Babalik Davasi

daruma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2008
3
0
Benim ikilemde kaldığım bir konu var.Bu konu ile ilgili genel olarak yardımıc olmanız rica ediyorum. 2005 yılında evlilik dışı bir çocuğum oldu.Babası evli olduğu için hamile olduğumu öğrendiğinde çok kurnazca davranıp beni başından atmanın yollarını aradı ( yüzüme bebeği aldıracaksın diyecek kuvveti bulamadığı ve bana olduğu gibi görünmediği için ) en son olarakta dava açma süremi doldurmak içn çabalarken ben o noktaya gelmeden babalık davası açtım. Davayı açtıktan sonra tamami ile beni aramayı sormayı bıraktı terk etti, ailemle bir başıma . Dava 2008 şubatta sonuçlandı, ben avukatıma her şeyi olduğu gibi anlattım ve öyle iletmeisni sitedim fakat bazı cümlelerinde abartılar vardı fakat çok ta önemli değildi zira bu dava bizim davamız değil çocuğun davası olduğu için önemsemedim yeterki dava bitsin dedim. Karşı tarafın savunma yazısı oldukça seviyesiz yalanlarla dolu inanılmaz hakaretler içerecek şekildeydi yine bir şey demedim, avukatımda zaten üzerind edurmadı, bununlada kalmayıp beni hiç tanımayan görmemiş olan bir insana ( şirketinin kendi avukatına) yalancı şahitlik te yaptırdı bunda bir şey demedik yeterki dava bir an önce bitsin ( her itiraz süre alıyor) diye zira DNA testi sonucu zaten babalığını ıspatlamıştı. Sonunda dava karara bağlandı. Hakim babalık tespiti ile benim kütüğümden oğlumun babasının kütüğüne kaydedilmesine kadar karar almış. Çok ilginç bir şekilde benim avukatımın tebligatları yapmadığını 2 ay sonra mahkemeye tesadüfen gittiğimde öğrendim, kendisine soruduğumda da hiç bir şey demedi, bu kararın yanlış olduğunu hakimin ancak babalık tespitine karar vereceğini çocuğun babasının hanesine yazılacak diye bir karar veremeyeceğini bunun için bizim temyiz etmemiz gerektiğini söyledi. Bende bir anlam veremedim bizim amacımız zaten buydu para değildi ki. Sonra ben mahkemeye tekrar giderek tebligatları kendim yaptırdım hızlı ilerlesin diye ve temyiz kararı almayacağımı bildirdim. Ama avukatıma güvenimi kaybettim dava sona geldiği içinde azletmek istemedim, ama artık bu davaya yorum katmasını vs istemiyorum. Acaba ben bu aşamadan itibaren yanlız bu işi yönetebilir miyim? Böyle bir kararı benim neden temyiz etmem gerekir? Çok ikilemde kaldım, çok zor durumdayım bu kadar uğraştım yanlış bir şey olsun istemiyorum. Teşekkür ederim

daruma ben son kısmı anlayamadım.Yani avukatın,temyiz edeceğiz diye mi kararı tebliğe çıkarmamış?Eğer böyleyse alakası yok.Yani karar tebliğe çıkar,taraflar temyiz ediceklerse ederler,etmiyceklerse temyizden feragat ederler.
Kararı okumuşundur,yasaya aykırılık,herhangi bir eksklik ya da aleyhine bir durum varsa temyz et,Yok diyorsan temyizden vazgeç.

Öncelikli olarka çok teşekkür ederim,ilgilenip cevap için zaman ayırdığınız için. Karar çok iyi tam aslınd aolmaıs gerektiği gibi. Hakim oğlumun babalığına ve bunun sonucu olarka soybağı ilişkisinin kurulup benim nüfusumdan babasının nüfusuna kaydedilmesi şeklind ebir karar almış Benim avukatımın nedne kararı tebliğ etmediği bir soru işareti , ona sorduğumda tebiligatlaır yaptınızmı diye ( mahkemeden tabliğini yapılmadığını öğrendikten sonra ) yapılmaıs için 300 ytl gerekiyor ( peki nedn ebana söylemediki ben parayı gönderiyorum zatne ne isterse ) ve kararda bizim temyiz etmemeiz gereken yanlış karar varmış. O nedir diye sorduğumda çocucğun hakim yanlızca babalığını tespit edildiğine babalığa karar verebilirmiş benim nüfusumdan babasının nüfusna geçem kararı alamzmış çocuck benim nüfusumda kalmaıs gerekiyormuş babasının nüfusuna yanlızca bilgi gidecekmiş bu karar yanlışmış bizde buna itiraz edecekmişiz.Ben bir şey anlamdım, benim amacım zaten çocuğun babaıs ile soybağının kurulup babasının nüfusund aonun soyadını alması idi. Durum budur. Çok teşekkür ediyorum ilginiz için tekrar sevgiyle kalın

X