Babam ile kıyafet sorununu çözemiyorum

Rahmetli babam da açık giyinmemizi istemezdi hiç. Ama herkese karşı okumamizi (o zamanlarda burdaki Türkler kızlarını okutmuyordu) aslanlar gibi savunurdu mesela. Bilmiyorum. Cok iyi bir babam vardı, onun için bu konularda inat etmedim hiç. Onun icin size bir tavsiye veremem galiba.belki zamanla alışır

Benim ailemde çok katıydı bu konularda.
Oje sürmek kısa askılı giymek vs.yillarca tabu oldu.
Üniversiteyi şehir dışında okumayı başlayınca diledigimi giydim ama memlekete dönünce yine dikkat ediyordum çantamda hep kısa bi bolero tasir eve girmeden onu geçirirdim hemen.
Sonra evlendim baktım hala gidip geldikçe karışıyorlar. Size ne yahu benim basimda kocam var o karışmıyor (hoş karışsa da karistirtmam maksat anladıkları dilden konuşmak) size ne oluyor yeter artık diye patladım.
Ondan sonra epey düzeldiler allahtan farklı şehirlerde yaşıyoruz rahatım valla yoksa çekilmez yani.

Diyeceğim o ki malesef ya evden ayrilman lazım ya para falan kazanmaya başlaman lazım ya da evlenmen lazım ancak o zaman rahat edersin yoksa sürekli kavga gürültü olur.

Babanla sakince konusmani oneririm tabi o sirada kiyafetle alakali bi gundem olmasin. Babana şoyle soyleyebilirsin ben senden gizli senin arkandan is cevirerek bir seyler yapmak istemiyorum senin yaninda senin gozunun onunde dogru bildigim seyi yapmak istiyorum. Icimde ukte kalmasin belki bu durumu normallestirsek biraz zaman gecince kendim bile giymek istemeyecegim bu kadar israrci olmayacagim. Lutfen bana bu konuda biraz anlayis goster falan seklinde konussaniz?

Benimde babam degıl annem cok karısırdı deli olurdum istemeye istemeye kapandım bı sure sonra kapanıcam demiştim basta cok zorlandım. Sanki herkes bana bakıyordu ama sonra alistim. Halbuki beden senin bedenin saygı duymaları lazım ama bizde oyle bısey yok. Bi gün isten cıktım babamın dukkanı vardı oraya gidiyorum altımda dİz altı etek ustumde sıfır kol teyzem, kızı, gorumcesı yukardan bana dogru geliyo uzaktan gelmişler bırde düşün. Teyzem beni yerin dibine soktu sen bızım ailemize yakısıyomusun diye 😊 simdi gülüyorum ama hala ıcımden atamadım o lafları şoka girmiştim. Benim babam bana laf etmıyo teyzemin bi yuzume tukurmedıgı kalmıstı o yuzden ufaktan alıstır. Hayat senin hayatın yada al karsına güzelce konus. Bence ona guzel bı hediye al ve en mutlu oldugu bı zamanda yap bu konusmayı. Hadi aslansın kaplansın yaparsın 😊😊

Başkaları için kapalı giyinip babanla çatışman garip seni çarşafa sokmamış adam
Başkaları için giyinmek değil bu bütün insanlar dönüp hayvan gibi bakıyor ve ben rahat edemiyorum, zaten kışın oradayım çok da giyilecek hava olmuyor. Bunu başkaları için kapalı giyinmek olarak anlamanız çok saçma

Evdeki o halinle dışarı çık, yaniyorum, pisiyorum, bu sicakta herkes boyle giyiniyor de, onunla cikarken yavas yavas bermuda falan giyerek baslayabilirsin.
Birlikte denize gidiyor musunuz hic? Orda karisiyor mu?
En iyisi direkt olarak değilde yavaş yavaş başlayacağım dediğiniz gibi. Sadece denize giderken bişey demiyor bikini şort falan giymeme ama onla gittiğimiz zaman

Ne bileyim bazen eve misafir gelir de, sonra hep birlikte dışarı çıkılır ya,o zaman giyseniz sonra sonra ara ara yaparak göze batmadan. Bir de kısa koldan direk askılıya geçmeyin 😊ben bütün kış uzun giyinip birden kısa kola geçince bile kendimi yadırgıyorum ilk gün, hani önce daha kısa kol, sonra sıfır kol, sonra kalın askılı derken göze batmayacak şekilde arttırırsınız, aklıma tek bu geldi 😊

Babanız bu ve asla değişmez, siz de biliyorsunuz.

O evde yaşıyorsanız uyacaksiniz kurallara , ya da resti çekip her şeyi göze alacaksınız , başka yolu yok.

Ancak gizli gizli şort giyeceğime, sokağın ortasında tişört giyecek duruma kendimi sokacagima giyerim kotumu çıkarım.

Sendeki mantık da biraz acayip yalnız. Ben açık giyinmek istiyorum ne demektir yahu. Çoğu anne baba kızının vücudunu alalade sergilemesini istemez bence çok doğal bu. Yerine göre ve yakoşana göre giyinmek denen bi şey var da açık giyinmek istiyorum diye bi şey zate acayip geldi bana.
Neden garip geldi?
Bende acik giyiniyorum , yaz kış mini etek giyerim , yazin mini yada sort ustune askili giyerim , gece disari cikiyorsam mini ustune bustiyer vs tarzi giyerim ve cok seviyorum boyle giyinmeyi , zevk benim , hayat benim , ailem ise bugune kadar 1 kere agzini acmadi hatta brn grnc kizken babam bana mini etek alirdi kizima cok yakisiyor deyip
Keske dunyada sizin gibi olmayan insanlarin da varligini kabullenip normal gorebilseniz

antalya da böyle yapan babada nadirdir :KK70: valla çok zor ikna olmadıysa olmaz. yolda kıyafet giymek falan daha tehlikeli daha dikkat çeker. annen söz geçiremiyor mu? ona da aynısını mı yapıyor?

Yahu adam hicbir sekilde izin vermiyor, yavas yavas veya aniden, her durumda kriz cikacak belli.
Burada kac kisinin babasi sorta askiliya izin vermistir? Cogu baba boyledir, biz de boyle buyuduk.
Yani diz alti etek elbise giyiver. Bermuda gibi pantolonlar giyiver. Ölmezsin. Anne babandan daha mi kiymetli?

antalya da böyle yapan babada nadirdir :KK70: valla çok zor ikna olmadıysa olmaz. yolda kıyafet giymek falan daha tehlikeli daha dikkat çeker. annen söz geçiremiyor mu? ona da aynısını mı yapıyor?
Annem kendisi giyinmiyor zaten , hem tehlikeli hem utanıyorum biri görecek diye 😃 liseli falan da değilim ki kaç yaşına geldim gerçekten zoruma gidiyor . Babamın genel olarak sinirli bir yapısı var annem ve abim pek onunla tartışmaya girmez çünkü sabit fikirli asla değişmez. Birde bi kaç arkadaşıma sordum , durumu paylaştım onlar da gizli giyiyorlarmış , bilmiyorum artık .

Yahu adam hicbir sekilde izin vermiyor, yavas yavas veya aniden, her durumda kriz cikacak belli.
Burada kac kisinin babasi sorta askiliya izin vermistir? Cogu baba boyledir, biz de boyle buyuduk.
Yani diz alti etek elbise giyiver. Bermuda gibi pantolonlar giyiver. Ölmezsin. Anne babandan daha mi kiymetli?
Kıymetli değil de vücut benimse ben karar vermeliyim . Onlar demeli giysin ondan değerli değil diye. Onların değil benim bedenim . Anlatamıyorum galiba diz altında etek için bile kavga ettik ya . Şu an bile ağlıyorum, zoruma gidiyor basit gibi görünse de ben böyle olmak istemiyorum. Bu kadar zor mu anlamak

Annem kendisi giyinmiyor zaten , hem tehlikeli hem utanıyorum biri görecek diye 😃 liseli falan da değilim ki kaç yaşına geldim gerçekten zoruma gidiyor . Babamın genel olarak sinirli bir yapısı var annem ve abim pek onunla tartışmaya girmez çünkü sabit fikirli asla değişmez. Birde bi kaç arkadaşıma sordum , durumu paylaştım onlar da gizli giyiyorlarmış , bilmiyorum artık .
Allah Allah çok şaşırtıcı o zaman ne yapacan devam et. abin bir şey demiyorsa hani laf edecek tartıştığınızda seni söylemeyecekse devam et ama yakalanırsan çok kızar bir de gerçekten dikkat et yaşından dolayı olmasa da sonuçta birileri bakabilir dikkatli ol kimseye güven olmaz

Allah Allah çok şaşırtıcı o zaman ne yapacan devam et. abin bir şey demiyorsa hani laf edecek tartıştığınızda seni söylemeyecekse devam et ama yakalanırsan çok kızar bir de gerçekten dikkat et yaşından dolayı olmasa da sonuçta birileri bakabilir dikkatli ol kimseye güven olmaz
Abim söylemez bişey karışmıyor da gizli giy diyor ama babamla tartışınca da beni savunmuyor bişey demiyor yani. Mecbur öyle yapacağım, dikkat ederim teşekkür ederim çok

Gerçekten artık çok yoruldum ve bıktım . Küçüklüğümden beri hiç bir zaman askılı şort vs rahat rahat giyemiyorum babam yüzünden . 24 yaşına geldim hala gizli saklı giyiyorum. Kaç kere kavga ettik kaç kere konuştuk asla anlamıyor. Ona göre kot tişört giyicem sadece . Unuttuğu bir şey var ki benim bedenim. Bana kalsa o ne derse desin 100 kere de kavga etsek 50 yaşıma da gelsem ben açık giyinicem. Ama bu yaşlarda giymek güzel ve ben bu yaşlarıma geri gelmeyeceğim. Ve ben ne yapacağım bilmiyorum artık gerçekten bıktım . Ayrı eve çık diyenler olacak ama kıyafet konusu dışında başka hiç sorunumuz yok .ve bunu yapmak istemem . Anneme kalsa gizlice giyeyim ama ben artık her dışarı çıktığımda aman babamla karşılaşır mıyım ki, erken gelir beni görür mü ki diye düşünmekten, sokağın ortasında üzerime tişört geçirmekten bıktım. Ya 24 yaşındayım ben karakterim oturdu ve açık giyinmeyi seçiyorum ve giyicem işte öldürse de giyicem. Bunları yüzüne söylemek bağırmak istiyorum ama babam olduğu için yapamıyorum ki daha önce söyledim olmadı . Askılıyı mini eteği geçtim, belki yavaşça alışır dedim diz hizamda elbise giydim zorla değiştirtti. Markete gidicem üzerimde sıfır kollu var öyle gitme diyor . Yahu sadece kollarım açık, zayıfım vücudumda belirgin olan dikkat çeken bir yer yok göğüslerim küçücük. Üstüne üstlük en tuhaf olan da Antalya’da yaşıyoruz . Yahu kimse dönüp bakmıyor, ama anlamıyor anlatamıyorum. Evlenmeyi de düşünmüyorum henüz bir 30 uma kadar. ama çok mu şey istiyorum herkes askılı şort geziyor ben ya korka korka geziyorum ya aman görür falan deyip giymiyorum . Ne yapmalıyım nasıl konuşmalıyım ne desem ikna olur bana akıl verin lütfen :KK43::KK12:
Ve o kadar sinirli bir insan ki, ben en küçük bişey konuşmaya kalmadan bağırır çağırır beni susturur
Soguktan daha soguk, katidan daha kati, sinrliden daha sinirli olacagiz baska yolu yok! O bagirirsa sen daha cok bagir

Kıymetli değil de vücut benimse ben karar vermeliyim . Onlar demeli giysin ondan değerli değil diye. Onların değil benim bedenim . Anlatamıyorum galiba diz altında etek için bile kavga ettik ya . Şu an bile ağlıyorum, zoruma gidiyor basit gibi görünse de ben böyle olmak istemiyorum. Bu kadar zor mu anlamak
Zor bazilarina anlamak cok zor gercekten
100 yildir su konuda bir adim ileri gidemedi ulke
Kapanmak ister , yok kapanmasin , acik giyinmek ister neden acik giyincekmis giyinmesin!!!

Kime ne arkadas , kim ne isterse onu giysin , ne anasi ne babasi ne kocasi karisamaz bir kadina

İnsaniz biz insan , kendi basimiza karar alip , istedigimiz gibi yasama hakkina sahip olan canliyiz , sene oldu 2019 hala anlatmaya calistigimiz seye bak ya , sinir oldum yine aksam aksam

Gerçekten artık çok yoruldum ve bıktım . Küçüklüğümden beri hiç bir zaman askılı şort vs rahat rahat giyemiyorum babam yüzünden . 24 yaşına geldim hala gizli saklı giyiyorum. Kaç kere kavga ettik kaç kere konuştuk asla anlamıyor. Ona göre kot tişört giyicem sadece . Unuttuğu bir şey var ki benim bedenim. Bana kalsa o ne derse desin 100 kere de kavga etsek 50 yaşıma da gelsem ben açık giyinicem. Ama bu yaşlarda giymek güzel ve ben bu yaşlarıma geri gelmeyeceğim. Ve ben ne yapacağım bilmiyorum artık gerçekten bıktım . Ayrı eve çık diyenler olacak ama kıyafet konusu dışında başka hiç sorunumuz yok .ve bunu yapmak istemem . Anneme kalsa gizlice giyeyim ama ben artık her dışarı çıktığımda aman babamla karşılaşır mıyım ki, erken gelir beni görür mü ki diye düşünmekten, sokağın ortasında üzerime tişört geçirmekten bıktım. Ya 24 yaşındayım ben karakterim oturdu ve açık giyinmeyi seçiyorum ve giyicem işte öldürse de giyicem. Bunları yüzüne söylemek bağırmak istiyorum ama babam olduğu için yapamıyorum ki daha önce söyledim olmadı . Askılıyı mini eteği geçtim, belki yavaşça alışır dedim diz hizamda elbise giydim zorla değiştirtti. Markete gidicem üzerimde sıfır kollu var öyle gitme diyor . Yahu sadece kollarım açık, zayıfım vücudumda belirgin olan dikkat çeken bir yer yok göğüslerim küçücük. Üstüne üstlük en tuhaf olan da Antalya’da yaşıyoruz . Yahu kimse dönüp bakmıyor, ama anlamıyor anlatamıyorum. Evlenmeyi de düşünmüyorum henüz bir 30 uma kadar. ama çok mu şey istiyorum herkes askılı şort geziyor ben ya korka korka geziyorum ya aman görür falan deyip giymiyorum . Ne yapmalıyım nasıl konuşmalıyım ne desem ikna olur bana akıl verin lütfen :KK43::KK12:
Ve o kadar sinirli bir insan ki, ben en küçük bişey konuşmaya kalmadan bağırır çağırır beni susturur
Merhaba ben de 24 yaşındayım üniversiteyi bitirdim. Tıpatıp aynı sorunlarla dolu bir hayat geçirdim üni yi Başka şehirde okudum. Orda giymeme bişey demiyorlar ama memlekete gelince sıkıntı oluyordu hep.. kavga da etmedim hiç sustum pustum hep.. işe başladım iyi bir kazancım olduğu bir dönem memlekete gittim çok açık olmasa da onlara göre açık şeyler götürdüm yanımda babam habire laf söyledi ama gideceğim için fazla sıkmadı en son dedim atlet falan giymiycem atletim yok bile diye sustu . Bjrqz anneme ustelemis sen konuş diye o kadar.. demek istediğim liseden beri onlara çıkışıp kabil ettirmedigim için üzülüyorum. Göre göre alisiyorlar bu kesin . Maddi kazanç konusunu da lisede ekonomik olarak onlara muhtaç olduğum için cesaret edemiyordm ondan dile getirdim. Simdı ise saçma geliyor çocuklarından kıyafet için vazgeçecek değillerdi ya ? Kısacası birkaç kavga gürültü ile yavaş yavaş alıştırmaya bak rest cek

X