Babam ne tepki verir bilemiyorum

Merhaba kizlar, 8 aylık bir iliskim var ve evlilik konusu gündemde su siralar. Benim kasimda dogum gunum var ve icimden bir ses o gun teklif gelecek diyor. Cunku ekim ayinda babasiyla tanismak icin memleketine gidiyoruz. Ailenin diger uyeleriyle yemege ciktik ama babasiyla denk gelememistik. Kendisi de annem ve kardesimle tanisma firsati buldu. Simdi sorum şu;
Ben babama bu ilişkiyi anlatali henuz 1 ay oldu. Kasimdan once de bir araya gelmeleri pek mumkun degil. Cok uzak sehirlerdeyiz. Eger bu tanisma olmadan teklif alirsam ne yapacagim ? Babamin bu konuda ne dusunecegini kestiremiyorum. Sevgilime de renk veremedim cunku onun anladigimdan haberi yok. Baska sehirlerde olan arkadaslar siz bu surecte nasil ilerlediniz ?

Edit: teklifi tabi ki kabul edecegim. Sadece sonrasini kafamda oturtamiyorum. Babam sinirlenir veya antipati duyar mi emin olamadim. Yeterince stresli bir surec zaten evlilik hazirligi :KK43:
Ben evlilik teklifi aldım 5 ay sonra istemeye geleceklerdi öyle söyledik babama biri var diye. Yani zaten çekinirdim öncesinde söylemeye

Merhaba kizlar, 8 aylık bir iliskim var ve evlilik konusu gündemde su siralar. Benim kasimda dogum gunum var ve icimden bir ses o gun teklif gelecek diyor. Cunku ekim ayinda babasiyla tanismak icin memleketine gidiyoruz. Ailenin diger uyeleriyle yemege ciktik ama babasiyla denk gelememistik. Kendisi de annem ve kardesimle tanisma firsati buldu. Simdi sorum şu;
Ben babama bu ilişkiyi anlatali henuz 1 ay oldu. Kasimdan once de bir araya gelmeleri pek mumkun degil. Cok uzak sehirlerdeyiz. Eger bu tanisma olmadan teklif alirsam ne yapacagim ? Babamin bu konuda ne dusunecegini kestiremiyorum. Sevgilime de renk veremedim cunku onun anladigimdan haberi yok. Baska sehirlerde olan arkadaslar siz bu surecte nasil ilerlediniz ?

Edit: teklifi tabi ki kabul edecegim. Sadece sonrasini kafamda oturtamiyorum. Babam sinirlenir veya antipati duyar mi emin olamadim. Yeterince stresli bir surec zaten evlilik hazirligi :KK43:

Sorun edecek olsa bile sizin istekli ve mutlu olduğunuzu gördükçe alışacaktır sizde biraz zamana bırakırsınız bu süreçte ailenin de fikri önemlidir benim için.

sen kabul et teklifi. babana da benim icin uc gunluk adam, senin kopeen olsun, birak dersen saniye dusunmem de :) adamin hosuna gider

Bizim geleneğimizde böyledir. Kız gitmez hele arada nişan vs yokken asla gitmez
Hadi ya hallederiz
Hangi devirdeyiz ya, evlenme teklifinden once babaya sorulduğu mu var bu zamanda?
Madem o kadar gelenekselsiniz neden babanz onay vermeden adamın yedi ceddiyle tanışıyorsunuz?
Bos bos konuşma ya sormadim iliskim var dedim

Ebeynlık damarlarım kabardı :KK70:
Teklıf ettı,kabul ettınız sonra aıleler tanısır.
SIz nıye o coook uzak memlekttekı babayla ekstra tanısmaya gıdıyorsunuz?
Sızın babanızla tanısmaya gelecek mı damat bey ?Nıye herkes ayrı ayrı tanısıyor?
Muhteesem Suleyman mı bu cocugun babası?Neden onden tanısmaaya gıdılıyor yanı?

Ebeynlık damarlarım kabardı :KK70:
Teklıf ettı,kabul ettınız sonra aıleler tanısır.
SIz nıye o coook uzak memlekttekı babayla ekstra tanısmaya gıdıyorsunuz?
Sızın babanızla tanısmaya gelecek mı damat bey ?Nıye herkes ayrı ayrı tanısıyor?
Muhteesem Suleyman mı bu cocugun babası?Neden onden tanısmaaya gıdılıyor yanı?
Babanin oldugu yer bize yakin. Benim ailem cok uzakta oturuyor

Ben eşimle 7 yıllık bir sevgililik dönemi geçirdim anneme diyordum eşimle buluşurken çünkü o zaman merak ediyordu gittiğim yerleri ama bende eşimde özellikle aile üyeleri ile tanışma için bir şey yapmadık. Yani babası ile gitmezdim tanışmaya asla. Evlilik teklifini bir alın hele derim acele etmeyin her şey olacağına varıyor zaten. Gelin ata binmiş ya nasip demiş.

Son düzenleme:
Ben evlilik teklifi aldiktan sonra tanismis ve tanistirmistim. Ortada fol yok yumurta yokken babasini gormek icin baska sehire gitmeyin. Cok istiyorsa babasi sizin oldugunuz sehre tanismaya gelsin.

Önce bir teklif alın,ortada teklif yok koşa koşa babasıyla tanışılmaz.Bizde önce damat bey kız tarafına gider anne babayla tanışır.İlerde babanız sizin ilk gidip tanıştığını duysa ne diyeceksiniz???

İlk önce bir teklif gelsin . Siz kabuk edeceksiniz zaten öyle yazmışsınız . Hayırlı olsun .
Ama daha ortada evlilik bişey yokken ailesiyle tanışmak için çok çaba harcamayın .
Babanız çabuk sinirlenen birisi mi . Ondan çekiniyorsunuz sanırım .

X