Babam ve evlilikleri 🤦🏼‍♀️

Yakınlığı algılamaya çalışıyorum ama havada kalıyor. Yeterince yakın olunamamış gibi geliyo bana.
Annesi öldükten sonra babasının normal evliliğini kaldıramayan onca isan varken ben resmen elimle kadın aradım memlekette. Daha ne kadar yakın olmalıydım ?
Siz bunların ne kadar acı olduğunu bilseydiniz anlardınız.

Bence babanizi biraz kendi haline birakin zaten maddi destek olmuyormussunuz
Kiyamadiginizi bildigi icin de surekli ayni hataya dusuyor

Kardesinizin annesi cocugunu gormuyor mu terk mi etti?
Türk kadınlarına kıran mı girdi anlamadım babanızda yabancı kadın fetişligi varmıs resmen

Bence babanizi biraz kendi haline birakin zaten maddi destek olmuyormussunuz
Kiyamadiginizi bildigi icin de surekli ayni hataya dusuyor
30 bin tl kadın için dolandırıldığında maddi destek vermedik. Kendi ödesin de aklı başına gelsin diye. Yoksa öteki türlü sıkıştığında ederiz yardım.

Kardesinizin annesi cocugunu gormuyor mu terk mi etti?
Türk kadınlarına kıran mı girdi anlamadım babanızda yabancı kadın fetişligi varmıs resmen
Yok görmüyor annesi.
Belki de dediğiniz doğru olabilir yabancı kadın fetişliği mi neyse

Babamın maddi durumu gayet normal. Aracı öyle bi işlemiş ki babamı bu parayı Fas’tan getirtme uçak ihtiyaç bilmem ne için aldığını söylemiş. Biz ne yaptık ne ettiysek adamın yalan söylediğine inandırmadık. 30 bin liranın çoğunu da babam borç alıp vermişti. Borçları da bitmedi daha. Bizde asla yardım etmedik oysa ki benim ve abimin durumunun da gayet iyi olmasına rağmen!

Borçla kadın almak mı, daha neler okuyacağım acaba bu forumda. Kadının taksidi bitmeden boşanmışlar.

Borçla kadın almak mı, daha neler okuyacağım acaba bu forumda. Kadının taksidi bitmeden boşanmışlar.
Estağfur tövbeee 🙈 bu kadar kötü olayın içinde vallahi yorumunuza güldüm istemsizce.
30 bin lira borç önceki gelen kadındı yaşlı olan. Onla ilgili evlilik olmadı zaten direk istemedi babam.

1 buçuk yıl görüşmedim babamla zaten. Ama kardeşimi çarşıda pazarda görünce dayanamadım tekrar görüşmeye başladık mesafeli şekilde.
Kardeş olunca baska oluyordur herhalde. Benim baba olacak şahıs da benzer karakterde. Bir yerlerde bizden habersiz bir kardeşim büyüyor olabilir. Ergenligim bu korkuyla gecti. Sizi %100 anlayamam elbette. Ben yaşasam saygi çerçevesinde bir mesafe koymazdim araya.

Kardeş olunca baska oluyordur herhalde. Benim baba olacak şahıs da benzer karakterde. Bir yerlerde bizden habersiz bir kardeşim büyüyor olabilir. Ergenligim bu korkuyla gecti. Sizi %100 anlayamam elbette. Ben yaşasam saygi çerçevesinde bir mesafe koymazdim araya.
Öyle gerçekten. Bende babama çok kızgın ve kırgınım ama kardeş yani can!
Birde üstelik babam kardeşime annemin adını koymuştu.
Ona hiç kıyamıyorum o yüzden kolum kanadım kırılıyor.

Estağfur tövbeee 🙈 bu kadar kötü olayın içinde vallahi yorumunuza güldüm istemsizce.
30 bin lira borç önceki gelen kadındı yaşlı olan. Onla ilgili evlilik olmadı zaten direk istemedi babam.
E o daha kötü. Mesafeli alışverişlerde 14 gün içinde cayma hakkı oluyor, ürün anlatıldığı gibi gelmediğinde. Keşke onu kullansaydı babanız.

Ya espri bir yana, babanız niye adam akıllı gördüğü tanıştığı biriyle evlilik düşünmüyor da böyle antin kuntin işler peşinde koşuyor?

eeeeeesi babanızı tutamazsınız.
müge anlıda parayı kaptıran kimse de geri alamadı .
babanız bu şekilde devam eder çok büyük ihtimalle.
sizin utanmanız normal ama yapacak birşey yok, koca adamım ben diyip yapıyor . Allah göstermesin ama o kadınlar sadece dolandırmakla kalsın , yoksa başına çok büyük işlerin gelmesi an meselesi

E o daha kötü. Mesafeli alışverişlerde 14 gün içinde cayma hakkı oluyor, ürün anlatıldığı gibi gelmediğinde. Keşke onu kullansaydı babanız.

Ya espri bir yana, babanız niye adam akıllı gördüğü tanıştığı biriyle evlilik düşünmüyor da böyle antin kuntin işler peşinde koşuyor?
Aklı da antin kuntin çünkü 🙄
Ay valla bende yorum yapamıyorum artık babama. Geldiğimiz durum beni çok üzüyor.

herkese merhaba :)
8 sene önce annemi kaybettim babam 44 yaşındaydı o zamanlar. Babam evlenmek istediğini söyledi 1 buçuk yıl sonra. Bizde kabul ettik ( etmek zorunda kaldık)
Babam Suriyeli bi kadınla evlendi kadının 2 çocuğuna da babam bakıyordu ve bi kız kardeşim oldu. Tabi bu süreçte ben evliyim abim ünide. Kardeşim 4 aylıkken boşanma kararı aldılar ve boşandılar. Kız kardeşime babam bakmaya başladı tek başına.
Aradan 4 sene geçti ve bu süreçte defalarca konuştuğu kadınlar oldu babamın. Tekrar bi Suriyeli istedi biz kabul etmedik durdurduk falan fişman....
En sonunda herşeyi ayarlamış karar vermiş etmiş bize en son Fas’tan bi kadın getireceğini söyledi. Biz yine kabul etmedik kendi memleketimizden tanıdığımız insan olsun diye ama tabi dinlemedi babam. Aracıya 30 bin TL verdi ve kadın geldi. Geldi ki bir de ne görelim kadın babamda baya yaşlı. Babam kadını istemediğini söyledi aracıyla tartıştı Müge Anlı’ya çıkarım gerekirse falan dedi neyse durum öyle kapandı para da gittiii kadın da ...
Belki 4 ay sonra babam tekrardan abimle bana bi kadınla görüştüğünü kadının yine Fas’lı olduğunu uzunca bi süredir birbirlerini tanıdıklarını falan söyledi biz yine kendi memleketimizden olsun ya da evlenme baba senle de görüşmeyiz desek de bizi dinlemedi. Neyse kadın geldi Fas’tan. Şu an 1 senelik evliler. Kardeşime de çok iyi baktı Allah var ama babamla anlaşamadılar ve dün öğrendim ki babamla kadın boşanma protokolünü imzalamışlar boşanıyorlarmış.
Biz babamla aynı ilçe de yaşıyoruz. Abim ise evlendi astsubay başka şehir de yaşıyor.
Artık ne yapacağımızı şaşırdık İnanın. Düşün düşün kafayı yicem.
Hangi birine yanayım ?
Eşimin ailesi bulunduğum yerde köklü bi aile. Bir sürü laf oluyor ben mahçup oluyor. Her ne kadar babamı savunuyor gibi görünsem de içim içimi yiyor artık. Ona mı yanayım ?
Kardeşim anne anne diye çok alışmıştı. Onun psikolojik tramwasına mı yanayım ?
Her ne kada öfkeli de olsam babamın tekrar tek başına bi evde kalmasına mı yanayım ?
Dertleşmek istedim kızlar. Okuduğunuz için teşekkürler.
Abimin benden tek artısı kendisi de eşinin ailesi de burda yaşamıyorlar. Ben hem olağan duruma üzülüyorum hem de çevrenin lafı sözüne 😔
Meğer annem varken ne kadar güzel bi hayatımız varmış. O gittikten sonra yuvamız dağıldı. Paramparça olduk. Onu çok ama çok özlüyorum 😢
Maalesef bazı insanlar tek başına yaşayamıyor. Özellikle erkekler. Belliki sürekli bu bataklığa düşecek babanız. İnşallah doğru düzgün birini bulur

X