Babama ciddi bir ilişkim olduğunu nasıl söyleyeceğim?

Konuya maddiyat olarak bakmıyorum kesinlikle. Ama lise mezunu bir erkek ile üniversite mezunu bir kadının ilk başta anlaşsalar da ömür boyu çok da uyuşabileceğini zannetmiyorum. Üniversite insana farklı bir bakış açısı katıyor, hangi bölümde okudunuz bilmiyorum ama bu farklı bakış açısı özellikle kadında olunca erkek bir süre sonra bunu sorun etmeye başlayabilir. Babanızın endişesi de belki bu yöndedir.
Babamın endişesi “esnaf batar da çıkar da riskli bir meslek”

Üniversite mezunu konusuna gelince. Öyleleri ile de karşılaştım. Eğitim durumu insanın karakterini değiştirmiyor.

Ayrıca eşimiz ve işimiz ayrı şeyler sonuçta. Erkek arkadaşımla güzel vakit geçiriyorum. Bireysel vakitlerimiz de oluyor.

Ben fizyoterapistim. İnanın hemşireler ile bile konuşacak ortak şeylerimiz olmuyor. İki meslek de sağlık alanı. Ama meslekler çok başka. Ben hemşirenin mesleğini bilmiyorum. Hemşire de benim mesleğimi bilmiyor.

Benim erkek arkadaşımın mesleği ve eğitim durumuyla ilgili hiçbir problemim yok. Babam, esnaf batar da çıkar da riskli bir meslek diye bakıyor. Babamın istediği damat adayı mühendis, mimar gibi meslek gruplarından olmalı. :KK43:
Ben hem babanıza hak veriyorum hem vermiyorum. Zanaatkar bulmak çok zor. Artık herkes üniversite okuyor bir meslek öyle böyle ediniyor. Layıkıyla yapamayan bir baltaya sap olamıyor. Ama el işi bilek gücü ile çalışkan kimse bulmak zor. Erkek arkadaşınızın karakterine güveniyorsanız gayet rahat bu konuyu açıp babanıza tanıtabilmelisiniz. Diğer türlü evliliğinize de karışma hakkı tanırsınız. Hayat sizin karar sizin sadece haber veriyorsunuz gibi düşünün

beraber yaşama detayını söyleme bence ona hiç gerek yok
zaten yetişkin insanların ilişkisinde taraflardan biri tek yaşıyorsa sevgilisi haftanın birkaç günü illa ki gelip kalıyordur
ha arada sende kalmış ha beraber yaşamışsın bu bilgiyi vermek gereksiz aileye
onun dışında babana uygun bi dille bi süredir biriyle görüştüğünü, niyetinin ciddi olduğunu, sana evlenme teklif ettiğini ve sen de sevdiğin ve çok iyi anlaştığın için onunla bi aile kurmak istediğini söyleyeceksin
olay bundan ibaret aslında
bu her zaman iş gören bi cümledir. öyle aşık oldum çok seviyorum yok beraber yaşıyoruz falan bunlar riskli cümleler
ha sorarsa seviyor musun aşık mısın derse evet babacım bana çok değer veriyor onunla mutluyum deyip geçersin
meslek ve eğitim konusuna ilk başta ikna olmasa da erkek arkadaşınla tanışınca pek dert etmez bence
çünkü artık şu ekonomide tesisatçılar falan epey güzel kazanıyor
kesinlikle babanla zıtlaşma, baktın ilk konuşma sırasında tepki gösteriyor, üzerine gitme biraz zaman geçsin tekrar konuş
zaman içinde yumuşar ve kabul eder
mutlaka babanın rızasını al, babana rest çekme ters düşme . güzellikle ikna etmeye çalış
çünkü sevgili değişir eş değişir ve bir sürü yeni sevgili/eş bulursun ama anne baba 1 tanedir . sevgilin yeri dolar ama anne baba başkadır, yeri dolmaz onların
Yok zaten babama bu detayı söylemeyeceğim. Annem biliyor beraber kaldığımızı.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Kesinlikle çok yardımcı oldunuz.

Ben hem babanıza hak veriyorum hem vermiyorum. Zanaatkar bulmak çok zor. Artık herkes üniversite okuyor bir meslek öyle böyle ediniyor. Layıkıyla yapamayan bir baltaya sap olamıyor. Ama el işi bilek gücü ile çalışkan kimse bulmak zor. Erkek arkadaşınızın karakterine güveniyorsanız gayet rahat bu konuyu açıp babanıza tanıtabilmelisiniz. Diğer türlü evliliğinize de karışma hakkı tanırsınız. Hayat sizin karar sizin sadece haber veriyorsunuz gibi düşünün
Evet erkek arkadaşım çok çalışkan birisi. Aile kurmak istiyor. Bunların bilincinde. Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Babamın endişesi “esnaf batar da çıkar da riskli bir meslek”

Üniversite mezunu konusuna gelince. Öyleleri ile de karşılaştım. Eğitim durumu insanın karakterini değiştirmiyor.

Ayrıca eşimiz ve işimiz ayrı şeyler sonuçta. Erkek arkadaşımla güzel vakit geçiriyorum. Bireysel vakitlerimiz de oluyor.

Ben fizyoterapistim. İnanın hemşireler ile bile konuşacak ortak şeylerimiz olmuyor. İki meslek de sağlık alanı. Ama meslekler çok başka. Ben hemşirenin mesleğini bilmiyorum. Hemşire de benim mesleğimi bilmiyor.

Fizyoterapist mi 😊 ben de diyetisyenim bak fizyoterapist çok arkadaşım oldu, hem işte hem okulda, açıkcası baban olsam lise mezunu biriyle evlenmene ben de izin vermezdim 😂

Bayramda değil de bayramdan sonra söyleseniz? Bayram bayram ağzınızın tadı bozulmasın :KK70: Ya da bayramdan önce söyleyin, bayramda küsler barışır diyip elini öpün.
Bayramda izinli olacağım ya memlekete gideceğim o zaman söyleyeceğim. Yani o yüzden bayramı seçtim. :)

Fizyoterapist mi 😊 ben de diyetisyenim bak fizyoterapist çok arkadaşım oldu, hem işte hem okulda, açıkcası baban olsam lise mezunu biriyle evlenmene ben de izin vermezdim 😂
Benim de diyetisyen arkadaşım oldu bu hastanede. O da şimdi yemekhanede çalışan birisiyle görüşüyor. 😂 Büyük konuşmayın derim.

Bu arada ben erkek arkadaşımla tanışmadan önce “Ben asla lise mezunu ile görüşmem. Mühendis, mimar vs olmalı.” diyordum. Ama büyük konuşmuşum.

İzin istemek değil haberdar etmek mi? Babam bu duruma daha çok kızar. Ben burada eşşek başı mıyım, diye.

(Mayısta 25 yaşıma gireceğim.)
Ailemin evlenmem için koşulu ekonomik özgürlüğümü kazanmam idi. Erkek arkadaşımla beraber yaşıyoruz zaten. Yani bu sorumluluğu alabilirim. Çocuk için de buradaki zorunlu görevimin bitsin diye bekleyeceğiz. En az 2 yıl yani…

Evet, "İznin var mı?" manasına gelecek cümlelerle yaklaşırsanız tüm kontrolü babanıza devredersiniz. Haberdar etmek, "Babacığım, ben birisiyle görüşüyorum ve ciddi düşünüyoruz. Senin de bilgin olsun istiyorum, fikirlerini önemsiyorum" demek, alt metinde "Baba seni ezmiyorum ama hayatımı kiminle birleştireceğime ben karar veririm" mesajını geçirmenizi ve kontrolü elinizde tutmanızı sağlar.

Evet, "İznin var mı?" manasına gelecek cümlelerle yaklaşırsanız tüm kontrolü babanıza devredersiniz. Haberdar etmek, "Babacığım, ben birisiyle görüşüyorum ve ciddi düşünüyoruz. Senin de bilgin olsun istiyorum, fikirlerini önemsiyorum" demek, alt metinde "Baba seni ezmiyorum ama hayatımı kiminle birleştireceğime ben karar veririm" diyerek ve kontrolü elinizde tutmanızı sağlar.
Sizi çok iyi anlıyorum. Babam böyle birisi. Bizim kontrolümüzü elinde tutmak isteyen birisi. Zaten ailemizin dağılma sebeplerinden birisi de buydu. Uyarınızı dikkate alacağım teşekkür ederim.

Bence bayramdan sonra telefonda söyle bayramda başının etini yemesin🙄
Eğer ben uzaktayken söylersem annemle babam aynı mahallede yaşadıkları için babam bana kızma bahanesiyle annemin kapısını çalacak.
O yüzden ne işiteceksem bizzat ben işiteyim. Annemi bulaştırmak istemiyorum.

Bir de böyle ciddi şeyler telefonda söylenmez bence

Üniversite mezunu olmanın hiçbir önemi yok günümüzde.

Mühendisten daha fazla kazanan teknisyenler var ki haklarıdır. İşveren yaptığın işe bakar diplomana değil.

Bir elektrik su tesisatçısı kaynakçı tornacı dünyanın heryerinde iş bulabilir.

Karşı komşumuzun iki oğlu var. İkisi de birlikte Avustralya'ya gitti.

Büyük olan geri döndü Yapamadı. İki üniv. mezunu. İşletme ve tarih. Taksikcilik yapmış dönercilik yapmış. Yettirememiş tutunamamış.

Büyük oğlu her zaman gözde altın çocuk idi.Okulda derslerinde başarılıydı. Asgari ücretin bi tık üzerinde çalışıyor. Evlenemiyor.

5 yaş küçük erkek kardeşi hep ezildi. Sessiz sakin uysal meslek lisesi motor bölümü mezunu. Avustralya'da 10 gün içinde iş bulmuş. Hatta ek iş de yapıyormuş.Avustralyalı iskoç asıllı bir kızla evlendi. Bebek bekliyorlarmış insta'da gördüm çok sevindim onun adına.

Türkiye de 3 üniv vardır. itü-odtü-bogazici.
gerisi tamamen çöp. Bunu söyleyenler de

Benim de diyetisyen arkadaşım oldu bu hastanede. O da şimdi yemekhanede çalışan birisiyle görüşüyor. 😂 Büyük konuşmayın derim.

Bu arada ben erkek arkadaşımla tanışmadan önce “Ben asla lise mezunu ile görüşmem. Mühendis, mimar vs olmalı.” diyordum. Ama büyük konuşmuşum.

İnsan olsun. Alın teriyle çalışsın. Çalışmayı sevsin. Sevdiğine değer versin.

Ben herkesle kolay kolay anlaşabilen bir insan değilim. Sakin bir mizacım var. Hastanede normal arkadaş edinmeye çalıştım ama olmadı maaelsef. Hastanedekilerle oturup konuşurum falan ama beraber vakit geçiremem mesela.

Ben herkesle kolay kolay anlaşabilen bir insan değilim. Sakin bir mizacım var. Hastanede normal arkadaş edinmeye çalıştım ama olmadı maaelsef. Hastanedekilerle oturup konuşurum falan ama beraber vakit geçiremem mesela.

Hastane ortamı biraz acayip zaten 🫠 çok iyi anlıyorum. İnşallah gönlüne göre olur her şey🌸

Benim erkek arkadaşımın mesleği ve eğitim durumuyla ilgili hiçbir problemim yok. Babam, esnaf batar da çıkar da riskli bir meslek diye bakıyor. Babamın istediği damat adayı mühendis, mimar gibi meslek gruplarından olmalı. :KK43:
Baban cok biliyor ozel degılse annenle neden bosandılar

X