Babamı kaybettim, eşim üzerinden 1 hafta geçmeden beni ağlattı, boşanma aşamasına geldim. Siz olsanız ne yapardınız?

Oncelikle hasta babamin son yilini boyle bir adam yuzunden uzakta gecirdim diye asla kendinizi suclamayin. Siz boyle olacagini bilemezdiniz. Insanlar boyle zamanlarda taninir. Esiniz de gercek yuzunu simdi gostermis.

Yasadigiklarinizin agirligi cok fazla ve boyle gitgeller yasamaniz cok normal. Siz guclusunuz ve gun gelecek yeniden ayaga kalkacaksiniz. Aciniz hic gecmeyecek ama onunla yasamaya alisacaksiniz.

Esiniz gibi insanlarin canini hic bir sey yakamaz. Yakmak isteseniz bile onun seviyesine dusmus olursunuz. Allah'a havale edin ve kendinize odaklanin.

Yalniz hissetmeyin ne zaman konusmak isterseniz yazin. Bu gunler gececek ve sizi daha guclu yapacak.

Bunlari hakedecek ne yaptim diye de kendinizi sorgulamayin. Bu hayatta herkesin imtihani farklidir. Demek ki bunu yasamaniz gerekiyormus ama bunu bir nedene bir sebebe baglamayin. Suclusu siz degilsiniz. Evlenirken herkes iyi gunde kotu gunde diye evleniyor. Kotu gunde bunlari yasayacaginizi nerden bilebilirdiniz.

Kesinlikle böyle düşünüyorum

Ayy cevap cuk oturmuş ağzınıza sağlık

Ayyy ne ketum birisin sen ya . Negatif negatif bir insansın. İster pohpoh yorumlar ile avunur ister haklılığı ile avunur . Yani sizene ki . Her doğru her yerde söylenmez bacım . Az bı deh de kendine

Kız yorma kendini sen. Buna ne laf anlatabilirsin ki . Kadın yoz yoz anlayamaz. Ketumun teki

Rabbim sabrınıza sabır katsın inşallah . Ben sizin çok iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum. İnşallah en kısa sürede sizin için ne hayırlı ise Rabbim onu size yaşatsın. Dualarim sizinle

Eşiniz çok acımasızmış gerçekten düşmez kalkmaz bir Allah ilerde kötü gününde yarı yolda kalırsa anlar sizi.Allah babanıza rahmet eylesin eşiniz bence fırsat kolluyormuş annenizin gelip bir süre kalacak olması bahane olmuş.normalde yeni evlisiniz 1 ay kalsa tabiki çok haklıydı ama olağanüstü bir durum var insan biraz anlayış gösterir.

Başınız sagolsun. Acı kaybiniz icin üzgünüm. Bu kadar merhametsiz bir insandan bu kadar erken kurtulmuş olmanıza sevinin. Yarin bir gün basiniza birsey gelmiş olsa size kapıyı gösterir. Burasi evliliğinde ne kadar mutsuz olan kadınlarla dolu. Bosanin bir güzel de alın haklarınızı... evlilik çocuk oyuncağı değil. Iyi günde kötü günde derken lafta kalmış... kötü günde katkısı olmayanın, iyi günde hissesi yoktur.

Kötü gün algısı bir tek kendisi icinmis ben her kötü günde yabindaydim çünkü karşılıksız kaldı. Allah razı olsun

Başınız sağ olsun.Uzun yıllar çok zor günler yaşamışsınız hepiniz.Acınız çok yeni,ailecek kenetlenecek günleriniz.Bu acının üzerine sizin eş olacak kişi ile yaşadıklarınız da tuzu biberi olmuş.Uzman yardımı almanız çok doğru karar olmuş ona devam edin derim.
Öncelikle şunu yazmak istiyorum.Sosyal medya dili çok önemlidir.İnsanı vezir de eder rezil de.
Burada büyük bir acı yaşayan genç bir kadın var.Onu anlayarak yazmak gerekir olumsuz cümleleri dahi.Genelde yorum yapanlar buna çok dikkat ediyor zaten onu belirteyim.Ara da bir iki çıkıyor yine de.
Burada bir ebeveyn kaybı var, evliliklerde eşler ne için var, böyle zor zamanlarda teselli ve destek için değil mi.Kayıp çok yeni siz de annenizle ilgili bir kararı eşinize iletiyorsunuz.Normalde böyle günler hayır olmaz vb gibi keskin cümleler kurulacak zaman değildir.Hoşuna gitmeyebilir ancak beklenir hemen kestirilip atılmaz. Ayrıca burada anne ile devamlı birlikte yaşanmaktan bahsedilmiyor ki.Acı çok yeni kardeşler arası bir paylaşımdan bahsediliyor.Bizler ne ara bu değerlerimizi kaybettik.Aile bu zamanlar için vardır.Bu nedenle ben eş tavrının doğru olduğunu kabul etmiyorum.
Sizin 11 ayda eş ailesi ile çok bol gelmeli gitmeli bol yemekli hayatınızı okuyunca eşin bu hemen kurduğu olumsuz cümlenin içinde ailesinin de olduğunu düşündüm. Klasik geleneksel erkek ailesi.Burada her gün bol bol okuduğumuz. Bu erkek ailesinin, babanın hayatını kaybedeceğini anladığı anlardan itibaren oğullarının beynine girdiğini baba ölünce yarın anne siz de kalmaya gelir hazırlıklı ol sakın kabul etme diye beyinlerini yıkadıklarını duyar gibiyim inanın.Ondan eşiniz de hemen hayır olmaz diye keskin olarak size cevabı veriyor.Yoksa normalde merhametli normal bir insanın eşi ağır bir kayıp yaşamış böyle bir cevap vermemesi gerekirdi.
Aile için bu karara nasıl vardınız denebilir.Böyle acılı bir günde oğullarını eleştirmeleri yaptığın yanlış olmuş demeleri gerekir iken onlar tam tersini yapmışlar.Bu ailelerden çok vardır bizim ülkede.
Sonuç olarak size şunu yazmak isterim.Ne bu eş ne de ailesi insan değil, ileride sizi daha çok yorar üzerdi yol yakınken ayrılmanız (çocuk da yokken ) sizin hayrınıza olmuş.Önünüze bakın artık .Avukatınızla irtibatlı olup davanızı takip edin haklarınızı kaybetmeyin.

Dava yeni açıldı ben bir yil dolmasini beklerken sırf hayatimdan bir an once ciksin diye o cekismeli maddi manevi tazminat talepli dava acmis bana 3 gun önce bir de çekişmeli açıyor :) gerçekten bitmez tükenmez bir sarmalin icine girmis gibiyim asla birini tanidin demem artik

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Böyle merhametsiz bencil bir insandan kurtulmuşsunuz. Benim babam da kanserden vefat etti. Ebeveyn kaybı çok zor, çok acı, Allah sabır versin. Bu dönemde yanında olmayan insan hiç olmasın daha iyi.

Adam kötülükte çığır açmış!şimdi anneniz için bunu yapan insan ileride Allah vermesin hasta olduğunuzda ya da yine Allah korusun engelli bir evladınız olsa beterini yapacaktı.o yüzden en iyi kararı vermişsin gerçekten.bu adama verilen her emek cöp olur.

Başınız sağolsun
Böyle merhametsiz bencil biriyle ömür geçmez. İnsanın en zor gününde hayat arkadaşı destek olmak yerine böyle zalimce davranıyor unutulacak bir durum değil ,asla içinizden çıkmaz.

Öncelikle başın sağolsun.. Babanı kaybetmiş olmana rağmen annenin Bi süre evde kalmasına sert tepki veren birinin vicdanını-insanlığını sorgulamak lazım. Emin ol ayrılmakla en doğru kararı vermişsin. Daha boşanmadan kızları ekliyorsa bu bile karaktersiz biri olduğunu gösterir. Arkana yaslan kahveni iç ve çok şükür kurtuldum de. Bundan sonra ki hayatında güzellikler diliyorum

Başınız sağolsun Rabbim mekanını cennet etsin babanızın inşallah
Bence babanız gittikten sonra da size yardım etmiş böyle bir adamın yüzünü görmüş oldunuz sayesinde.
İlerleyen dönemlerde daha zor olurdu sizin için. Zararın neresinden dönerseniz kar mantığı kesinlikle doğru...
O yaşadığınız ev onun olduğu gibi sizinde. Yarın ailesinde bu yaşasaydı size sorma gereksinimi bile duymadan anasını getirirdi. Ama ana sizinki olunca ev ev üstüne olmaz dedi öyle mi
Şuan sizin için zor herşey bir anda tepetaklak oldu hayatınızın altı üstüne gelmiş gibi hissediyorsunuz ama yakında toparlarsınız. Sonrasında onun dağıtma zamanı gelir siz yolunuza bakarsınız

Bu kadar insan aynı düşüncede ve fikirdeyken onun ailesinden bir kisinin bile aklinin bunlari dusunmeye yetmemesi ne acı ya

Başınız sağolsun cocuk yoksa cantanı al çık derım degersızleştrme kendını bende ayrıldım ıhanet için ama ıkı çoçuğumdan oldum acı cekıyorum ama cocuklarım için cocuksuz boşanmak cocuk varsa zor benım cocuklarım olmasaydı coktan cantamı alıp çıkardım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…