Babamın bize gelmesi...ve üzerine eşimle tartışmamız :(

iki yerde aneksenamun yazmışsınız ya bende diyorum bu ne demek
netten falan baktım mantıklı bişi çıkmadı, şimdi size sorcaktım ki nickinizi farkettim :KK70:

bana eşiniz daha ılımlı geldi çok sert bi çıkışı olmamış aslında ama sizin hassasiyetinize denk geldi sanırım
çok büyütülecek bişi göremedimm
ikimiz de hassasız aslında.2 hafta önce bebeğimizin kalbi durdu

Canım burcun ne merak ettim😊
Herşeyden önce eşin senden işaret görünce sarılsa nolur ki sonuçta adam dönüp ardını yatmamış bı şekilde sarılmış,o sıcaklıkta barissaydiniz keske, ama fevri cikislariniz var ikinizin de, sen suçlusun uzatmissin evet ama eşinde suçlu oda alttan almayı bilmiyor.

Bence daha fazla günlerinizi gergin geçirerek ayıp etmeyin babana,o adam hissediyordur ve kendini suclar,bı daha size gelecegi zmn iki kere düşünür yazık.

Akşam eşin gelince odanıza çağır sarıl öp,bı ufak kusura bakma demek zor olmasa gerek.gunlerinizi zehir etmeyin birbirinize
Savaşmayın sevişin :KK8:

Yay burcuyum yükselenim aslan.Eşim de koç yükseleni de koç.
Aynen bitmesi lazım artık bu gerginliğin

Daha geçen konunuzda evliliğimiz oturdu çocuk düşünüyoruz yazmamış mıydınız? Oturmuş evliliğiniz bu mu dediğimizde de kızıyorsunuz.
Gereksiz bir mesele uzamışta uzamış. Ne olmuş babanızla konuşurken 2 dakika gözü filme dalıyorsa daha babanız 13 gün sizinle. Bulduğunuz ilk fırsatta 5 yaşındaki çocuğu uyarır gibi konuşma yapmanız yanlış olmuş. Buluttan nem kapmayın bu kadar.
Eşiniz sadece buna değil genel tavrınıza patlamış aslında. Hep böyle yapıyorsun demesinden belli. Konularınızın yüzde 90ında olduğu gibi bunda da sizi haksız buldum. Sizin her meseleyi büyütüp lastik gibi uzatma huyunuz var. Karşınızdaki alttan da alsa uzatmayalım da dese siz tavrınıza devam edip uzatıyorsunuz. Bu huyunuzu törpülemezsiniz çok sıkıntı yaşarsınız

Babanızdan eşinizin dizi izlemesine karşı negatif bir elektrik almadıysanız kendi kendinize strese girip eşinizi de bunaltmayın ki babanızın misafirlikleri eşinize eziyet olmasın. 14 gün kalacak demişsiniz yanlış anlamadıysam.14 gün uzun bir süre insan sürekli misafirini pohpohlayamaz elbette günlük yaşamına dönecek.

Ayrıca eşiniz size küçük adımlar attıkça siz hep daha fazlasını bekliyorsunuz. İkiniz de sırtınız dönük uyurken adam size dönmüş yüzünü, bu sen de bana dön demektir küslük raconunda 😁 Sizse bilerek hala sırtınızı dönüp üstüne bir de sarılsaydı diyorsunuz.

Eşim gibi konuşmuşsunuz o yüzden sormak istiyorum.Ben eşimlere gittiğimizde alışkanlıktır bacak bacak üstüne atarım.Bizde böyle kurallar yok çünkü.Eşim gözüyle uyarır düzeltirim.Görümcem ters davranır idare et der.Ben bunlara kavga çıkarmıyorum peki eşimin neden ağırına gitti benim uyarmam.Bir de bana diyor ki mesajda sen benim annemden babamdan kıymetlisin.Ben onlardan kıymetli olmak değil adalet istiyorum.O da benim uyarılarıma alınmasın peki ya da beni uyarmasın.Babam şunu şunu sevmez de yapayım diyor.Anlatırken dinle diyince kızıyor.Ben anlayamıyorum.Ben dayanamıyorum sarılıyorum ama hep adım atmaktan sıkıldım.Ondan bekleyince sarılmak için işaret bekliyor.4 gündür bu konularla uğraştık durduk.
Esiniz tipik yurdum erkegi. Ailesiyle anlattiginiz anekdotlar bunu gosteriyor. Dogru mu,degil ama sizin mesele ile bu apayri. Onun ailesi,onlarin kulturu degistiremezsiniz. Ne derlerse yapin anlaminda yazmadim. Degismeyecekler. O durum farkli bir konu kapsamina girer. Burada bize anlattiklariniza gore,benim anladigim,ilgili bir esiniz var. Bu konu cok uzamis. Babaniz da esiniz tv ye daldigi icin darilmamis,siz durumdan vazife cikarmissiniz. Olaylar da cig gibi buyumus. Evliliginiz daha yeni. Her olaya boyle yaklasirsaniz ileride cok uzulursunuz. Hepimiz evliligimizin ilk yillarinda az cok bunlari yaptik. Ama bunlar evliligi yipratir. Daha sakin,esinizi cocuk gibi yonlendirmeden olaylara yaklasmaniz en iyisi olacaktir.

Maalesef öyle. Adam izin almış kahvaltıya götürmüş ilgilenmiş siz diyorsunuz ki neden babamla bakışmıyorsun. Kafasını çevirip kaprisi uzattığınız halde sarılıyor bu sefer de diyorsunuz ki neden söylemeden sarılmadın. Hayır bir de babamın gelmesi çok önemli, mutlu olmasını istiyorum deyip üstüne her bulduğunuz fırsatta kavga çıkarıp üstüne sakız gibi uzatmanıza ne denir bilemiyorum.

Eşiniz film izleyebilir sorun değil ki.
Babanız ya da bir başkası gelebilir. Sürekli göz kontağı kurmak zoranda değil ki.
Siz bi ailesiniz.
Fazla uzatılmış bı konu.
Babanız yada baska biri var iken sizi geren bı konu olursa, gittikten sonra rahatsızlığınızı dile getirin.
Gergin ortamda bulundu iseniz bı süre önce insan çok fazla detaya takıyor.
Rahat olun.

Bence birbirinize saçmasapan bahanelerle sarmak yerine olgunlaşmak için uğraşın.

Olayları hep siz başlatıp devam ettirmişsiniz. Çok alıngan ve geçimsizsiniz. Her şeyi söyleyip karşıdaki kabullensin ve yine sizi hoş tutsun istiyorsunuz. Eşinizin balkondaki çıkışı da birikimden olabilir.

Adam film izlerken tv ye dalmış altı üstü. Bunun için uyarmak çok yersiz ve saçma.
Gereksiz yere uzatılan durumlar çok saçma geliyor belli yaştan sonra..

Maalesef öyle. Adam izin almış kahvaltıya götürmüş ilgilenmiş siz diyorsunuz ki neden babamla bakışmıyorsun. Kafasını çevirip kaprisi uzattığınız halde sarılıyor bu sefer de diyorsunuz ki neden söylemeden sarılmadın. Hayır bir de babamın gelmesi çok önemli, mutlu olmasını istiyorum deyip üstüne her bulduğunuz fırsatta kavga çıkarıp üstüne sakız gibi uzatmanıza ne denir bilemiyorum.
tşkler

Hepsini okuyamadım çünkü bunaldım.çok uzatmışsınız bence adam kötü niyetli olsa baştan o kadar ilgi alaka göstermezdi.ikinizde özür dileyip barışın.babanıza da ayıp oluyor böyle adam kendisi yüzünden oldu sanacak.siz unutursunuz iki gün sonra o unutmaz.

Ne kadar da hatalısınız.
Tüm hatalarınıza rağmen adam hep adım atmış ama yok dönmeden sarılsaydı yok şöyle deseydi yok böyle özleseydi diye beğenmiyorsunuz bir de. Evinizde misafir var bu kadar uzatmasaydınız olmaz mıydı? Bence sabır taşı olan eşiniz. Çatlamaz inşallah.

Telefonu çalınca uyandı ne oldu diye sordum öyle kısa bir sohbet oldu.Bir sarılamadın bana dedim.Sana bakıyorum bana bakmıyorsun bile baksan sarılacaktım dedi.Bu kadar zor olmasa gerek diyince sarıldı.

Bu ne tuhaf bir diyalogdur yahu. Uyku arası trip :KK70:
Valla eşinizin işi çok zor. Böyle basit sebeplerden günlerce ağlayıp yaygara koparmak??
Bence psikolojik destek almalısınız..

Adam sabahtan beri baban ile ograsiyor. Isten izin aldi. Onu terminalden aldi, kahvalti yapti. Tüm gün onun ile geçerdi, balkonda sohbet etti.

Ve adam yorulmus iste. Biraz televizyon bakti diye, tüm gün yaptiklari silinmis oldu. Sana yaranamadi. Ben olsam ben çildirirdim artik. Ki adam yine ertesi gün mesaj yollamis, fazla uzatmayalim diye. Sonra ne oldu bilmiyorum (tüm konuyu okuyamadim) ama okudugum kadari ile çok hatalisin konu sahibi.

Adam sabahtan beri baban ile ograsiyor. Isten izin aldi. Onu terminalden aldi, kahvalti yapti. Tüm gün onun ile geçerdi, balkonda sohbet etti.

Ve adam yorulmus iste. Biraz televizyon bakti diye, tüm gün yaptiklari silinmis oldu. Sana yaranamadi. Ben olsam ben çildirirdim artik. Ki adam yine ertesi gün mesaj yollamis, fazla uzatmayalim diye. Sonra ne oldu bilmiyorum (tüm konuyu okuyamadim) ama okudugum kadari ile çok hatalisin konu sahibi.
He işte sonra eş dedi ki bak boyle yapmayalim uzatmayalim,
Aneksemun:63: dedi.
Es dedi ki:KK15:
Konu sahibi:KK20:. dedi.
Eş yatakta yüzünü döndü,konu sahibi bi de sarilsin istedi:eek:
Adam suçlu,suçlu,hala sucluydu:olamaz:
Anlatabildimmi o_O

Bruger konulardaki adımınızı bilmem de bu konuda yüzde yüz siz başlatıp uzatmışsınız. Gereksiz yere olmuş. Bence eşiniz bir kusura bakmayı hak ediyor. Kaldı ki yine barışmak istemiş. Siz sadece şöyle yapsa böyle yapsa diye içinizden geçirip trip atmışsınız.

X