Babasında kalmalı mı?

gayegayem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
82
51
35
Merhaba hanımlar,
Sorunum şu, kızım daha 4 yaşında babasıyla boşanma davamız çekişmeli devam ediyor. Yatılı olarak aldığı gün kalmasını istiyor eski eş kişisi ama ben de güvenemiyorum çok vurdum duymaz rahat bir yanı var diye ama aldığı gün de geç saate kadar onda oluyor sonuçta. Yine de uyuyalım diyor beraber. Pedagoglar sanırım çocuğun babasıyla kalmasını savunuyor. Çocuğun baba sevgisine de ihtiyacı var sonuçta. Ona da doyması lazım. Ama bir yandan da bir kere kalabileceğini görünce her aldığında kalmak ister bu sefer de kızım arada kalır mı kafası karışırsa diyorum. Kafam karıştı siz olsanız ne yapardınız? Özellikle aynı durumu yaşayanlar belki bilir çocuktaki etkilerini? Neler yaşadınız bu ilişki kurma durumunda? Yatılı kalıyor mu çocuklarınız ve hangi yaştalar?

Merhaba hanımlar,
Sorunum şu, kızım daha 4 yaşında babasıyla boşanma davamız çekişmeli devam ediyor. Yatılı olarak aldığı gün kalmasını istiyor eski eş kişisi ama ben de güvenemiyorum çok vurdum duymaz rahat bir yanı var diye ama aldığı gün de geç saate kadar onda oluyor sonuçta. Yine de uyuyalım diyor beraber. Pedagoglar sanırım çocuğun babasıyla kalmasını savunuyor. Çocuğun baba sevgisine de ihtiyacı var sonuçta. Ona da doyması lazım. Ama bir yandan da bir kere kalabileceğini görünce her aldığında kalmak ister bu sefer de kızım arada kalır mı kafası karışırsa diyorum. Kafam karıştı siz olsanız ne yapardınız? Özellikle aynı durumu yaşayanlar belki bilir çocuktaki etkilerini? Neler yaşadınız bu ilişki kurma durumunda? Yatılı kalıyor mu çocuklarınız ve hangi yaştalar?

Bence babasında da kalmalı. Baba sevgisinden mahrum etmeyin çocuğu

bir arkadasimin 4 ve 7 yas sanirim 2 cocugu,
2 haftada bir haftasonlari babada kaliyorlar.

Onunla konustugumuzda cocuklara ve de ese bunun yetmedigini ama baska da secenek olmadigini soylemisti. Neticede kadin da calisiyor, haftaici cok fazla kaliteli zamanlari olmuyor haliyle. Dolayisi ile bir haftasonu annede, bir haftasonu babada gibi olmus oluyor cocuklar.

siz de eger kendiniz bolca gorusebiliyorsaniz babaya da siklikla gonderin,
ama siz de calisip az gorusebiliyorsaniz oncelikle kendinizi dusunun derim.

Merhaba hanımlar,
Çocuğu tek basına yapmadınız herhalde ?
O da babası . Tabiki babasında da kalmalı.
Hem tek basınıza nasıl bu kararı veriyorsunuz ? Sonra bu adamlar sorumluluk almayı unutup gidiyorlar , bırakın alsın adam da kızının sorumluluğunu.

Tabiki kalmali babada. Tipki senin gibi iki kolu, iki bacaği var, niye bakamasin çocuğa? Hatta bağ kurararak, çocuğun ihtiyaçlarini daha iyi anlar, atiyorum daha disiplinli olur, yada daha az abur cubur yedirir çünkü sorumluluk onda olmuş. Sonuçlarini görür. Mesela disiplinsiz ise, kaç gün beraber kaldiktan sonra anlar ki disiplinin şart olduğunu.

Çocuk her hafta eşit şekilde iki taraftada kalmali.

Her gittiğinde 1 gece kalsa ne olacak ki? Yasal velayetlerde bile haftasonu cumartesi kalmalı veriyor bazen hakimler. Adam ilgili bir baba olmasa çocuk zaten kalmak istemez.

Sorunlarınız ne eşinizle bilmiyorum ama ex eşimle çocuğumun ilişkisi böyle olsa, aksine mutlu olurdum ben.

İlaveten dört yaş çocuğu tuvalet eğitimini almış, döke saça da olsa yemeğini vs yiyebilen. Temelde öz bakım becerileri bir yere gelmiş çocuktur. En fazla babayla sağlıklı beslenme durumu belirsiz olabilir. Onda da varsın haftada bir pizza yesin ne olur? Midesi bayram eder :kk77:

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Benim değil sadece çocuk elbette. Ben sadece çocuk yönünden nasıl etki eder diye düşünmüştüm. Biraz da sorumsuz olunca insanın aklına bin türlü şey geliyor. İnanın tek isteğim kızım da mutlu olsun kafası karışmasın. Babasından gelince her şeyi değişiyor hal hareketleri mesela daha öfkeli afresif oluyor. Ben de çözemediğim için sormak istemiştim.

Benim cocugum kucuk suan kalmasini istemem ama seninki büyük. Biz anlasmali protokol hazırlarken 15 gunde bir babada 1 gece kalabilir demistik hem derdini anlatacak yasta hem size zaman hem babayla vakit gecirsin diye 4 yasindan sonra ibaresi vardi ama istemedi anlaşmaliyi. çekişmeliye döndü bu isler durulursa bosanirsam sag salim ben 4 yasinda veririm babasina vakit gecirsin diye

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Benim değil sadece çocuk elbette. Ben sadece çocuk yönünden nasıl etki eder diye düşünmüştüm. Biraz da sorumsuz olunca insanın aklına bin türlü şey geliyor. İnanın tek isteğim kızım da mutlu olsun kafası karışmasın. Babasından gelince her şeyi değişiyor hal hareketleri mesela daha öfkeli afresif oluyor. Ben de çözemediğim için sormak istemiştim.
kesinlikle babasinda kalmali, uzaklasirlarsa kiziniz icin daha zor olur. cocuklar baska bir yerde kalinca huyu degisiyor genelde, benimkiler ben olmadan misafirlige gidince bile eve donunce kurallara daha zor adapte oluyorlar. agresiflik devam ederse profesyonel yardim alin babasiyla beraber. anne babanin ayni mesaji vermesi onemli. cocuk oraya gittigi icin kendini suclu hissetmemeli. guzel vakit gecirdigi icin vicdan azabi cekmemeli vs.

Çocuğun ne istediğini az çok anlıyorsunuzdur bence. Ben babamda kaldığımda haftalarca kendime gelemezdim. Annem de yüreklendirirdi babayla kalma olayı için, normal devam etsin isterdi ama ben anneme dönmek için sabırsızlanırdım, sabaha kadar gözüme uyku girmezdi, ağlardım. Babamın babalığına da laf edemem ama böyleydi işte. Bilemedim, dışarıda doğru görünen kalması ama bunu deneyimlemiş biri olarak bir miktar yaralıyım bu konuda.

X