babasının derdi nedir?

Evlenince aranız düzelir = Hele bi köprüyü geçeyim çocuğu da koyayım mecbur görüşeceksin hele görüşme bak neler yapıyorum sana
Bunu benim bir yakınım yaşadı mesela. Evlilikte büyük edepsizlikler yapıldı. Kocası sildi güya ana babasını üç sene görüşmediler. Üç sene sonunda kız güvenip hamile kaldığı anda babaanne dede görmeden mi büyüsün, ya barışırız yada git aldır ben istemiyorum diye restleşti adam

Naptı sonra?

2 çocuktan sonra boşanma davası açtı. Ne hikmetse bu resti çektikten sonra kediye döndü. Şimdi boşanmaman için ne yapabilirim diyormuş. Ailesiyle de kendisi tamamen küsmüş yuvamı siz yıktınız diye.
Çok pişman keşke ilk hamilelikte bunu dediğinde davayı açsaymışım bu kadar yıpranmazdım diyor.
Ama ne yazık ki genç kadınlar daha kolay manipüle ediliyor

Evlenince aranız düzelir = Hele bi köprüyü geçeyim çocuğu da koyayım mecbur görüşeceksin hele görüşme bak neler yapıyorum sana
6 senedir beraberiz hiç ama hiçbir konuda beni zorlamadı her zaman tercihlerime ve kararlarıma saygı duyan biri tek sıkıntısı ailesi

6 senedir beraberiz hiç ama hiçbir konuda beni zorlamadı her zaman tercihlerime ve kararlarıma saygı duyan biri tek sıkıntısı ailesi
Ah canım. :) Sevgililik ve evlilik asla bir olmayacak. Buna şimdiden alış. Şimdi tek sıkıntısı ailesi, yarın en büyük sorunun ailesi olacak. Hatta boşanma nedenin.

Ah canım. :) Sevgililik ve evlilik asla bir olmayacak. Buna şimdiden alış. Şimdi tek sıkıntısı ailesi, yarın en büyük sorunun ailesi olacak. Hatta boşanma nedenin.
kesinlikle bu hesabı kapatmayacağım ve ilerde buraya mutlaka yazacağım.

• Ailem böyle işte napayım, idare ediver.
  • Babamdan özür dilesen nolur? Çok inatçısın.
  • Sen huzursuzluk seviyorsun, ailemin bir şey yaptığı yok, abartıyorsun.
  • Kadın çok bulunur ama ailem bitane. Hadi yallah ailenin evine.

Yıllar içinde duyacağı cümleler sıralı tam liste.
Kendi bilir artık

Bak önceki konunu okumuştum. Şu hareketi benim babam yapsa evleneceğim adama ben babamla konuşmam bir daha nasıl bir karakter diye. Yani çok çok tuhaf. O çocuk da hala bunu normalize ediyor. Tepkili gibi duruyor ama o kadar değil. Sen önemli degil canım sonuçta baban hadi ara konuşayım desen anında arayacak . Sen tepkilisin diye seni aynaliyor. Bu aileden ve çocuktan uzak dur. Annesi de olanları bilmiyor gibi beni neden aramadı falan. Benim annem utancından kızla konusamazdi bile babam yapsaydı. Evlenince bir sürü eziyet ardından çocukla boşanma olacak. Tecrübeli ablaların olarak diyoruz. O zaman ayrılık maddi manevi çok daha zor gelecek

Konu sahibinin sevgilisinin babasına olan max tepkisi :

Önceki konunuza baktim,adam size bilenmiş zaten haksızken hemde. Zaten uslubu korkunç, sizden para istemesi daha da korkunç.
Annesi sizden o kız diye bahsediyor,sizin adınız yok mu? Sevgiliniz annesinin söylemini olduğu gibi size aktarıyor bu da dengeyi kuramayacak demektir kusura bakmayın. Herşeyi koşa koşa ordan oraya aktarıp, şöyle olunca düzelir demek cidden gerçeklikten epey uzak bir durum. Eşim aileme bir laf etse ben onu aileme taşımam,annem etse onuda eşime taşımam. Ha konuşturmam birbirleri hakkında zaten ama oldu ki duydum,gidip hakkında konuşulana anlatmam.
Sevgiliniz epey pasif kalacak gibi. Ben olsam bu kişiyle devam edip etmeme kararımı gözden gecirirdim tekrar.

Olmaz bu iş. Niye hala Uzatıyorsunuz. Evlenip boşanmak mı istiyorsunuz. Amaç ne? Seviyorum demek benim için yeterli bir argüman değil. Mesafe koydum daha nasıl mesafe koyabilirim diyorsun da siz evlenince mesafe falan kalmayacak ki. Şu anki sevgiliniz yani ileride evlenince kocanız aşkım alttan al diyecek. Bir de o babanın borclarini ödeyeceksiniz. Eşiniz ailesini savunacak. Siz delireceksiniz. Savunmaz demeyin ayrılma sebebiniz babasının yaptığı çocuğa söylediğinizde Çocuğun ailesini savunması. Bile bile derde koşmak böyle bir şey.

çok haklısınız

bunlar çok değişik insanlar benim babama hayatındaki hiçkimseye böyle davrnmamıştır. davranmazda zaten doğru değil kaynana desen ondan daha tuhaf sanki ben oğlunun peşindeyim bi havaları var normal hayatlarındada öyle insanlar işte sevgilimde orta yolu bulmaya çalışırken bana sen nasıl davranmak istersen onlara karşı öyle ol diyor ben bu işlerin içinden çıkamıyorum.

Ben ortada mesafe göremedim. Evlenmeden laçkalaşmış bağlantı gördüm. Bu kadar yüz göz olduğuna göre sakalı çoktan kaptırmışın.

yorumunuz için teşekkür ederim. çevremdeki herkes onun bu durumlarda pasif kalacağını anne ve babasının karakter ve davranış olarak hepsinden daha söz sah,ibi olacağımı söylüyor bu durum düzelmez mi ben ısrar ettim ona anlatsın diye kız yzmamdaki sebep adım gizli kalsın diye

ben hata ediyorum bu insanlarla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…