Bağırsaklarım mı rahatsız?

Korkmayın yaptırın. Buradaki yorumları çok okumayın ben hergün ağladım kolit miyim chron muyum diye. Belki de benim de gaz dan sebep ağrım oluyor. Gece uyanıyorum karnım gurul gurul bebekler gibi karnımın üstüne dönüyorum da gaz yapmaya çalışıyorum. Midem de öyle gaz dolu çok geğiriyorum
Gastirt mi çıktı benim şubat ayında kronık gastrit ve helico cıkmıstı sonra kontrol gitmedm yazın iyydim bir işe başladım bir stres koşturmaca hoopp gaz ağrıları. Antidepresan kullanırken de iyydim onu bıraktım tekrar kasıklarım çatlıyor bşey yeyınce,içince, üşüyünce. Sağ yanımı tornavida ile oyuyorlar sanki. Bir de dar giyorum daha da acıyor. Su içiyorum 3 kez geğiriyorum :KK43: bazen sabah gaz atakları

Gastirt mi çıktı benim şubat ayında kronık gastrit ve helico cıkmıstı sonra kontrol gitmedm yazın iyydim bir işe başladım bir stres koşturmaca hoopp gaz ağrıları. Antidepresan kullanırken de iyydim onu bıraktım tekrar kasıklarım çatlıyor bşey yeyınce,içince, üşüyünce. Sağ yanımı tornavida ile oyuyorlar sanki. Bir de dar giyorum daha da acıyor. Su içiyorum 3 kez geğiriyorum :KK43: bazen sabah gaz atakları
Evet gastrit ve helico bakteri çıktı. Ben 2017 de endoskopi olmuştum midemin aynı yerinde gastrit çıkmıştı yine. doktorum önemli bir şey değil dedi. Hiç röntgen çektiler mi size?ben de hiç gaz yapamıyorum zorlasam karnım ağrıyor. Bebek gibi karnımın üzerine yatıyorum. Gaz sancısı da çok kötüymüş yengem anlatıyordu tanıdıkları bi kız varmış kız devamlı hastaymış meğer gaz sancısı varmış doktorlar anlamamış gitmiş gelmiş hastanelere

Merhabalar sizin de ağır bir şey kaldırınca ağrı artıyor mu bugün yeğenimi kaldırdım yolda yürürken sağ kasıgim ve asa doğru ağrı arttı. Nasıl desem yumurtalıkların asa dogru. Psikolojimi çok bozdu ya gece uykuda WC uyuaniyorum iğne iğne batma da oluyor sağ kasık ve sag göbek pelvik tabanına

Merhabalar sizin de ağır bir şey kaldırınca ağrı artıyor mu bugün yeğenimi kaldırdım yolda yürürken sağ kasıgim ve asa doğru ağrı arttı. Nasıl desem yumurtalıkların asa dogru. Psikolojimi çok bozdu ya gece uykuda WC uyuaniyorum iğne iğne batma da oluyor sağ kasık ve sag göbek pelvik tabanına
Evet bu gaz aynen öyle regl gibi bazen kasıklara vs

Evet gastrit ve helico bakteri çıktı. Ben 2017 de endoskopi olmuştum midemin aynı yerinde gastrit çıkmıştı yine. doktorum önemli bir şey değil dedi. Hiç röntgen çektiler mi size?ben de hiç gaz yapamıyorum zorlasam karnım ağrıyor. Bebek gibi karnımın üzerine yatıyorum. Gaz sancısı da çok kötüymüş yengem anlatıyordu tanıdıkları bi kız varmış kız devamlı hastaymış meğer gaz sancısı varmış doktorlar anlamamış gitmiş gelmiş hastanelere
Ben çıkarsam da bitmiyor gaz :))

Evet eğilip kalkınca hareket edince ağrıyor. Kadın Doğum a gittiniz mi acaba burda bana yazan bi bayan vardı rahminde iltihap varmış o yüzden karın ağrısı var mış. Bende gece wc ye uyanıyorum

Evet eğilip kalkınca hareket edince ağrıyor. Kadın Doğum a gittiniz mi acaba burda bana yazan bi bayan vardı rahminde iltihap varmış o yüzden karın ağrısı var mış. Bende gece wc ye uyanıyorum
Evet gittim över kıstı var dedi ama önemsiz dedi her iki yumurtalık tada varmis ama benim sağ tarafım ağrıyor sadece sağ boşlukta arada sancı ve ağrı oluyor kadınların sezaryanla doguruup kestikleri yer var ya sağ tarafım orasinda ağrı var ya eğilince de ağrıyor ağır kaldırınca da bacağımı kastigimdada orası ağrıyor hemen ama uzaninca ağrım hafifliyor bende gün alcam koloniskopi için şuan reelim tam bitmedi kan flan aldırır diye yarınki randevu yada gidemicem tahlili yanıltır diye düşünüyorum. İdrar flan hep temiz çıktı anlamadım bende artık ya

Evet gittim över kıstı var dedi ama önemsiz dedi her iki yumurtalık tada varmis ama benim sağ tarafım ağrıyor sadece sağ boşlukta arada sancı ve ağrı oluyor kadınların sezaryanla doguruup kestikleri yer var ya sağ tarafım orasinda ağrı var ya eğilince de ağrıyor ağır kaldırınca da bacağımı kastigimdada orası ağrıyor hemen ama uzaninca ağrım hafifliyor bende gün alcam koloniskopi için şuan reelim tam bitmedi kan flan aldırır diye yarınki randevu yada gidemicem tahlili yanıltır diye düşünüyorum. İdrar flan hep temiz çıktı anlamadım bende artık ya
Evet benimde o bölgelerde ağrım oluyor. Kolonoskopi olun tabi ne varsa belli olur. Ben de oldum ama bi şey çıkmadı, 3 tane parça alındı sonuçları çıktı ama doktorum yurt dışında, ayın 4 ünde randevum inşallah kötü bir şey çıkmaz ama karnımda ağrıyor her gün ağrıyor ne yapacağımı şaşırdım

Ama böyle psikolojik bir ağrı olmaz ya mesela bende kabızlık var gaz da çıkaramiyorum bende karın ağrısı yok şükür. Herkeseyi psikolojiye bağlıyorlar zaten evet stresten olur ama ne bilim anlamıyorum doktorları. Ocağın 12 sine aldım bende randevu inşallah hepimizin temiz çıkar rabbim kötü hastalıktan korusun

Benim bununla birlikte saç dökülmesi de yaşıyorum ayriyetten dokundugum an saçlarım elime geliyor bağırsak florasi bozukluğundan da ağrı oluyormus benim kabızlığım ilaçtan içince baslamisti

Benim bununla birlikte saç dökülmesi de yaşıyorum ayriyetten dokundugum an saçlarım elime geliyor bağırsak florasi bozukluğundan da ağrı oluyormus benim kabızlığım ilaçtan içince baslamisti
Zaten ne yaptıysa o ilaçlar yaptı benimde hiç ağrım olmazdı antibiyotik kullandım da ağrım oldu

Ama böyle psikolojik bir ağrı olmaz ya mesela bende kabızlık var gaz da çıkaramiyorum bende karın ağrısı yok şükür. Herkeseyi psikolojiye bağlıyorlar zaten evet stresten olur ama ne bilim anlamıyorum doktorları. Ocağın 12 sine aldım bende randevu inşallah hepimizin temiz çıkar rabbim kötü hastalıktan korusun
Tahlilerim temiz çıktığı için psikolojik diyolar muhtemelen. Bağırsaklarımız 2.beynimizmiş. Benim karın ağrım çok var günlerce gaz yapamıyorum bebek gibi karnımın üzerine dönüyorum. İnşallah sizinde temiz çıkar sonuçlarınız benimde.

Hayırlı günler. Hanımlar sene başında vitaminsizliğim vardı, kontrol amacıyla Eylül ayında dahiliyeye gittim yine vitamimsizmişim. Ayrıca idrar vermiştim idrarımda kan görüldü ürolojiye yönlendirdiler. Ürolojiye gittim test falan yapıldı. Meğer ben taş düşürmüşüm birde idrar yolu enfeksiyonu olmuşum. İdrar yolu enfeksiyonu için 10 gün antibiyotik kullandım. Antibiyotik kullanırken midem çok kötü oldu. Antibiyotik diye yarıda bırakamadım. Tam antibiyotiğin bittiği hafta karnımın sağ tarafında çok şiddetli ağrı oldu. 3 gece acillik oldum. Doktorlar apandisit diye düşündüler ama tomografi, röntgen, usg, kan idrar temiz çıktı. Doktor bağırsaklarında çok gaz görülüyor, genel cerrahiye git dedi. Genel cerrahiye gittim bu kadar gaz normal insandada olur sende kas ağrısı oldu illaki eğildin kalktın ağırttın sağ tarafını dedi. Şöyle bi düşündüm acillik olduğum akşamın gündüzünde baya temizlik yapmıştım eğilip kalkmıştım. Sonraki hafta midem çok ağırdı, bulandı kustum.tekrar genel cerrahiye gittim. Endoskopi için gün verdi, sen taş düşürdün mü dedi evet dedim ürolojiye git dedi. Ürolojiye gittim üroloji doktoru tomografi ve ultrason sonucuma baktı taş VS yok dedi. Şu an karnımın sağ tarafı ağrıyor, gaz yapamıyorum karnım gurulduyor, hergün sabahları tuvalete çıkıyorum ishal değilim kabız da değilim, şekilsiz ve cıvık şekilde. Evde spasmomen, decitel, meteospasmyl var ama hiç bir şekilde ağrım geçmiyor geçiyor gibi oluyor ama geçmiyor. Acaba bağırsak sendromumu oldum? Düşünmek istemiyorum ama ağrım olduğu için de hiç rahat olamıyorum. Yoksa sağ böbreğimden taş düşürdüm diye mi sağ tarafım ağrıyor. Acile gittiğimde bi kadın söylemişti kocası taş düşürmüş, düşürdükten sonra da baya Bi zaman ağrısı olmuş.. Bana dedi ki sen nasıl taş düşürdüğünü anlamadın, gerçekten de hiç anlamadım eğer üroji doktoru usg istemeseydi hiç haberimde olmayacaktı. Acaba huzursuz bağırsak sendromumu oldum sitede üyeler yazıyorlar ilaçlar VS fayda etmiyormuş.
Merhaba. Sırf sizinle konuşabilmek için üye oldum,durumumuz birebir aynı. 2022 ekim ayında diş rahatsızlığım için antibiyotik kullandım. Akabinde kasım ayında aynı sizin gibi temizlik yaparken çok eğilip kalktığım bir günün sonunda sağ tarafımda böbreğime doğru vuran bir ağrı belirdi. Birkaç gün geçer diye bekledim ama sonrasında apandistten korkup doktora gittim. Kan tahlilim ve görüntüleme yöntemlerim temiz çıktı. İdrarımda kan vardı sadece,kum veya taş düşürmüşsündir diyip antibiyotik verdiler 2 kutu,onu da kullandım. Ama ağrım geçmedi. Hatta tam tersi sadece sağda olan ağrım önce sola,sonrasında da alt karın başta olmak üzere karnımın tamamına yayıldı. Bu süreçte kadın doğum,iç hastalıkları,üroloji,nefroloji,gastreontoloji,genel cerrahi doktorlarına gittim. Hepsinin yaptığı testler temiz çıktı,sadece kolonoskopi ve endoskopi olmadım çünkü gerek yok zaten birşey çıkmaz dediler. İlk 3-4 ay doktor doktor gezdikten sonra doktora gitmeyi de bıraktım. 8-9 aydır artık doktora da gitmiyorum. Bir sürü diyet yaptım,acaba yediğim birşey mi dokunuyor diye. Diyetler yüzünden 38 bedenden 34 bedene kadar düştüm. Farklı farklı probiyotikler kullandım. Ama hiçbir sonuç alamadım. Hala ciddi derecede ağrım var ve inanın bir anlam veremiyorum bu duruma. Psikolojik olmadığına da kesinlikle eminim. Tam 14 aydır ağrı çekiyorum ve toplasanız ağrısız geçen gün sayım 20 değildir. Sizinle aynı şeyleri yaşayınca yazmak istedim. Muhtemelen sebebimiz aynı,çözüm de aynı olmalı. Ben halen bulmaya çalışıyorum. Kendinizi yalnız hissetmemeniz için yazmak istedim.

Saçlarınız ne zamandır dökülüyor? Benim yıllardır dökülüyor ve sebebi bağırsaklar. Sebebin bağırsak olduğunu çok geç öğrendim çünkü insan alaka kuramıyor. Kötü bağırsak florası her şeyin sebebi. Siz hangi antibiyotigi icmistiniz idrar yolu enfeksiyonu için? Saçlarınız ne kadardır dökülüyor? Konuşalım. Gaz ağrısı benim günlük rutinim oldu artık maalesef.

Saçlarınız ne zamandır dökülüyor? Benim yıllardır dökülüyor ve sebebi bağırsaklar. Sebebin bağırsak olduğunu çok geç öğrendim çünkü insan alaka kuramıyor. Kötü bağırsak florası her şeyin sebebi. Siz hangi antibiyotigi icmistiniz idrar yolu enfeksiyonu için? Saçlarınız ne kadardır dökülüyor? Konuşalım. Gaz ağrısı benim günlük rutinim oldu artık maalesef.
Benim de saçlarım aşırı dökülüyor ve sürekli demir depolarımda sıkıntı var. Ama asıl ruh halim için bağırsak floramı düzenlemek istiyorum. Nasıl düzenleyeceğiz onu da anlamadım. Beslenme büyük etmen ama dışarıdan probiyotik almak gerekiyor mu, hangisini almak lazım çözemedim bir türlü

X