Bakasnn sizden stn olduunu, sizden daha iyi olduunu yznze kar sylesele?

esmerguzeli06

esmerguzeli
Kayıtlı Üye
10 Mart 2009
509
1
arkadaşlar genelde aileler bu kıyaslanma konusunu çok yaparlar ne bilim şunun kızı şurayı kazanmış ne bilim şunun kızı hanım hanımcık sen işte böylesin işte şunun kardeşi böyle davranıyor sen davranmıyosun gerek ailendir dersin susarsın birde bakmışın aynısın sevgilin yaparsa şunun kız arkadaşı öyle davranıyor sen neden davranmıyosun gibi allahtan benim sevgilim yapmıyor ama ailem yapıyor benimde ailem böyle bende durmadan kıyaslanıyorum benim yanımdada bir başkaları övülüyor yükseltiliyor diyorsanız buyrun yorum yazın eğer böyle bişi kıyaslama söz konusu olmayanlarda yazsın bekliyorum

Bu konuda iş sizde biter bence
Ben kimseyle ne kimseyi kıyaslarım,nede bana bunun yapılmasına izin veririm.
Bu biraz duruşunuzla ilgili bir sorun sanırım.
Ailenizde olsa,sizinle nasıl konuşmalarını bilmeleri gerek
Bu konuda çizgim nettir benim.

arkadaşlar genelde aileler bu kıyaslanma konusunu çok yaparlar ne bilim şunun kızı şurayı kazanmış ne bilim şunun kızı hanım hanımcık sen işte böylesin işte şunun kardeşi böyle davranıyor sen davranmıyosun gerek ailendir dersin susarsın birde bakmışın aynısın sevgilin yaparsa şunun kız arkadaşı öyle davranıyor sen neden davranmıyosun gibi allahtan benim sevgilim yapmıyor ama ailem yapıyor benimde ailem böyle bende durmadan kıyaslanıyorum benim yanımdada bir başkaları övülüyor yükseltiliyor diyorsanız buyrun yorum yazın eğer böyle bişi kıyaslama söz konusu olmayanlarda yazsın bekliyorum

ayyy, hadi aileler bazen bunu çocuklarını gaza getirmek için yapıyo yanlışta olsa, ama sevgilinin yapması çok kırıcı, git o kızla beraber ol diyesi gelir insanın, sen sevgilini başka erkeklerle kıyasla bakalım ne dicek
benim eşim bana bak bunun karışı şöyle dese valla tepkim çok ağır olur hemde çok ağır (demez ama) :mymeka:

ya sözünüz geçemeyecek biriyse sizi kıyaslama yapan mesela abi gibi biri neden böyle yaptığını sorsanız oda pişkin pişkin ben yaparım derse neyaprsınız

bende böyleyim abicim, benim adım hıdır elimden gelen budurbenneyaptımki

ah ah kaçkere dedim kız arkadaşıyla sürekli kıyasladı neymiş odaha iyiymiş giyinişimden tut onun akıllığına kadar kıyaslama yaptı birgün dedim beni al götür bir günümü onla geçiriyim ne üstünlüğü varmış bende farkediyim dedim annemler arada biraz gaza getirmek için yapar ama abim sürekli yapar gına geldi yani kendi kendime deli gibi ağlar konuşur oldum ya neyim var diyorum neden herdefasında böyle yapıyor diyorum ilgilenmemeye önemsememeye çalışıyorum sonuçta kendini biliyosun kızım diyorum olmuyo insanın en yakınından birisi helede kız arkadaşıyla kıyaslıyosa abisi onun üstün olduğundan bahsediyorsa bi zamandan sonra önemseyemiyorum akılma takılıyor ben asla kıyaslamam birbaşkasını çünkü en nefret ettiğim 1.si yalan söylemek ne kendim söylerim nede bir başkasının söylemesine tahammül ederim 2.si bu kıyaslama ne kendim yaparım nede bir başkasının yapmasına dayanırım anlayacanız bu çok üzüyor beni abi yapma bak dedim birgün okadar çok sinirlendimki aldım kıyafetlerimi kız arkadaşını gördüm giyinişinide biliyorum al bak al bakta gör kız arakadaşınınkinde ne farkı var tek fark o marka giyiniyor ben giyinemiyorum tek sorun buysa abimsin al onuda giyiniyim dedim anlayacanız böyle

sevgilim bunu dese;
madem aklın o kızda kaldı, eğer sevgilisinden ayrılırsa, onunla çıkarsın derdim.

ben çok başarılı, çok mükemmel bir insan değilim tabiki ama bu tarz bi kıyaslamayla hiç karşılaşmadım.
he karşılaşsaydım belki 1-2 susardım ama sonunda sizin kısmetinizde benmişim napalım derdim herhade..

ah ah kaçkere dedim kız arkadaşıyla sürekli kıyasladı neymiş odaha iyiymiş giyinişimden tut onun akıllığına kadar kıyaslama yaptı birgün dedim beni al götür bir günümü onla geçiriyim ne üstünlüğü varmış bende farkediyim dedim annemler arada biraz gaza getirmek için yapar ama abim sürekli yapar gına geldi yani kendi kendime deli gibi ağlar konuşur oldum ya neyim var diyorum neden herdefasında böyle yapıyor diyorum ilgilenmemeye önemsememeye çalışıyorum sonuçta kendini biliyosun kızım diyorum olmuyo insanın en yakınından birisi helede kız arkadaşıyla kıyaslıyosa abisi onun üstün olduğundan bahsediyorsa bi zamandan sonra önemseyemiyorum akılma takılıyor ben asla kıyaslamam birbaşkasını çünkü en nefret ettiğim 1.si yalan söylemek ne kendim söylerim nede bir başkasının söylemesine tahammül ederim 2.si bu kıyaslama ne kendim yaparım nede bir başkasının yapmasına dayanırım anlayacanız bu çok üzüyor beni abi yapma bak dedim birgün okadar çok sinirlendimki aldım kıyafetlerimi kız arkadaşını gördüm giyinişinide biliyorum al bak al bakta gör kız arakadaşınınkinde ne farkı var tek fark o marka giyiniyor ben giyinemiyorum tek sorun buysa abimsin al onuda giyiniyim dedim anlayacanız böyle

abin gerçekten enteresanmış, amacı ne ki, seni üzmekse, evet abi üzülüyorum amacına ulaştın artık beni rahat bırak de, allah seni sevgilinle mutlu etsin napıyım de :çok üzgünüm:

valla zorla kötü görümce yapcaklar anlaşılan seni:teselli:

Son düzenleme:
o lafi ona yediririm cok guzel.
ailem diyebilir onlara bisey diyemem. egrisi ile dogrusu ile benim ailemdir.
ama sevgilim derse cok guzel yediririm o lafi ona.

bide sakın yarışa girme o kızla, yarışırsan bu lafların arkası kesilmez, o başka sen başka, sakın ha ona benzicem onun yaptıklarını yapcam diye uğraşma

abin gerçekten enteresanmış, amacı ne ki, seni üzmekse, evet abi üzülüyorum amacına ulaştın artık beni rahat bırak de, allah seni sevgilinle mutlu etsin napıyım de :çok üzgünüm:

valla zorla kötü görümce yapcaklar anlaşılan seni:teselli:

aksine benim gibi görümcede bulamazlar diğer yengemle aram okadar iyidirki kuagföre gideriz ya siz bacımısın dendi yok ben onun küçük görümcesiyim dediğimde şaşırdılar ya ben hayatımda böyle görümce görmedim çok iyi davranıyosun dediler bende abimi seviyorum hayliyle onun sevdiğinede saygım olcak ve sevecem ve ablalarımdan bir farkı yok diyorum ama abime dedim abi bak kızdan nefret ettiriyosun soğumama neden oluyorsun dedim yapma neolur karşısında hüngür hüngür ağlıyorum görseniz yapma zoruma gidiyor diyorum ben yaparım diyor anlamadım ne yapmaya çalıştığını

bide sakın yarışa girme o kızla, yarışırsan bu lafların arkası kesilmez, o başka sen başka, sakın ha ona benzicem onun yaptıklarını yapcam diye uğraşma

ya bu aklımın ucundan bile geçmiyor ben böyle benim kendimi değiştirmeye onun gibi davranmaya niyetim yok benim çevrem beni böyle kabullenmiş böyle sevmiş sevmese bile hayatta bir başka rol oynayacak kişi değilim bir başkasının benliğine bürünecekte değilim ben yapmacık bir başkası gibi davranan insanları sevmem ne olursan ol kendin ol

önceleri bende böyle diyordum baktım ciddi ciddi küçük görmeye başladı allah allah dedim ben yine sustum konuşmadım herdefasında böyle demesi üzülmeme neden böyle diyor dememe sebep oldu

valla canim benim abim de aynisni yapti.. ilkin uzuldum ettim ama umrum degil artik. kendi dusuncesizligi tamamen!

bende bu kıyaslama birde ters teper şu anne babaların gaza getirmek için yapktığı kıyaslamalarda ters teper benim inat bir yapım vardır bildiğimden şaşmam eğer kıyaslamada yapıyorlarsa o bildiğimden diretmeye başlarım

Herkes şahsına münhasırdır...herkesin iyi ve kötü yanları vardır...ben kmseyi kmseyle

kıyaslamam...kendimi kıyaslamalarına da ASLA izin vermem...beni kıyaslayan mükemmel mi

acaba...kimin haddine düşmüş...öylelerin,in ağzını payını itina ile veririm..

genel olarak insanları birbirleri ile kıyaslamak çok yanlış..sevgili,eş,evlat,anne,baba,hatta iş yerinde yada okuldaki kişiler,örneğin hoca,müdür vs...bu liste uzar gider...kıyaslama insana zarar verir,özenti durumu yaratır..hep kıyaslanan kişiye özenilir ve sahip olunmak istenir..böyle hayat geçmez..hastalıklı bi düşünce bu:kahve:

23 yaşındayım ve kendimi bildim bileli annem tarafından kıyaslanıyorum. Artık kendimden 10 yaş büyükler ve yaşıtlarımı geçtim şimdide bacak kadar veletlerle kıyaslanıyorum. Hepte aşağılanarak hemde, artık alıştım o kadar fazla koymuyor.:gitme:

X