Bakıcı olarak işten ayrıldım

Selamlar sonunda konu açmak banada kısmet oldu icime dert olan bir konuyu anlatmak istiyorum bir işe girdim daha iki gün oldu ama ayrılmak istedigimi söyledim karsi taraftan asiri büyük tepki aldım ayipmi ettim diye sormak istedim 23 yasinda otizmli bir cocuga bakma işiydi ayrıca yemek olarak anlastik ama ben ise girmeden once sordum yemek ne istersiniz diye bir çorba bir ana yemek gibi konuştuk ama iki gundur günde en az 5 cesit yemek yaptik cocugun tum kisisel temizligi tamam dedim bunda sikinti yok bugun gezdirdim kendim bir bucuk saat disarda tek baktim bu arada agir otizm konusma yok saldırganlık çok fazla var haftada iki gun yatili istediler ona da tamam dedim ama bugun cikarkene yarin ev süpürmek ve banyo dolaplarınin temizliyi duzeltilmesi lazim dendi bende ayrilmak istedigimi konustum cubku dün supurmustum ve ev villa gibi altli üstlü evlerden tum bunlara 25 bin konustuk ben bu kadar ise az buldum cubku konusurken temizlik yoktu cogu şey yoktu sonradan cikti bebde az bu paraya dedim cubku sigortada yok bana kızdı yarın gelme dedi bende tamam nasıl isterseniz dedim ama içimden bir şey ayip ettin niye yari yolda koydun diyor ben hanima dedim ki birisini bulasiya gelirim ben sizde bakarsiniz yeni birine kabul etmedi kızdı bozuldu
Iyi yapmışsınız bence ayrılmakla. Tabir amiyane olacak kusura bakmayın ama binmeye alçak eşşek arıyor kadın resmen.
Bakıcılıksa bakıcılık yapılır,5 ceşit yemek,ev temizliği bunlar ayrı işler.
86 kilo iletişim kurmayan birine bakmak zaten zordur ,kişisel temizliğine varana kadar(taharet vb)yapıyorsunuz,üzerine birde evi bal dök yala mı yapacakmışsınız.
İnsanlar ne tuhaf ya,hayret ettim.

villada millet 25 bin maaşı sadece temizlik yemek için kabul etmiyor bir de sigortasız çok kötü o kızlarına istedikleri gibi bakacak insanı bu devirde 40 binden aşağı bulamazlar öyle popo temizleme o bu. bir de 5 çeşit yemek. ince temizlik. şikayet edin sigortasız çalıştırdı diye. sakinleştirici vs içmiyor muydu? yatılı da izin parası bile var. boş ver üzülme daha iyi iş bulursunuz o çileyi çekmek yerine asgarî ücretle işe girin daha iyi

Hiç üzülmeyin doğru olanı yapmışsınız.

Bi kere baştan ne konuşulduysa o yapılır.
Yemek ve temizlik zaten yorucu, bir de dikkat isteyen bir insanla ilgileneceksiniz. Size en az iki asgari ücret + sigorta yapmaları gerekiyordu. İki kişinin işini bir kişiye yık oh ne ala.

Yok ben uzulmuyorum ama basima geleni anlatmak istedim yani kavalti hazirladim yaptirdim oylen disari cikardim bir bucuk saat gezdirdim cay icirdim eve getirdim tuvalete soktum elin yüzün yikadim ikindi yemeyini yedirdim doyurdum sonra oynattim oylen çıkmadan once borek ve pırasa haric herseyi yaptim mücver filan yaptim dunden cirba yapmistim zaten dun yine mücver yaptim ama yemeklerin dogranmasini yikamasini ben yaptim bugun herseyini kiz durmayinca mecbur aldim disarda eyledim

Şehre bulunduğunuz lokasyona göre değişir tabii ama sadece bahsettiğiniz tarz çocuklara hem de yatılı bakıcılık olarak 25-40k arası ödeniyor İstanbul Ankara piyasası böyle en azından…
Size yemeği çamaşırı bulaşığı resmen kitlemeye kalkmış köylü kurnazlığıyla siz doğru olanı yapmışsınız.

Baştaki anlaşmaya ek yapan üzerine para da vermeli, o ne öyle temizlik yapma 20 vereyim, temizlik zaten yoktu. Dolandırıcılık bu, ayıp falan etmemişsiniz, o ne yaptığının gayet farkındadır, kandıramadığına yanıyordur şimdi. Yazmadınız mı 'anlaşmada temizlik zaten yoktu' diye. Ayrıca eldiven yoksa ilk akşam daha istemeliydiniz hatta telefon etmeliydiniz gelirken tek kullanımlık eldive alın diye. İnsan sömürmek bu. Ağır Otizmli bir yetişkinin bakımı bile 25 binden fazladır. Ne temizliği ne yemeği ya, gidip başka enayi bulsun, bulabilirse tabi ki

Selamlar sonunda konu açmak banada kısmet oldu icime dert olan bir konuyu anlatmak istiyorum bir işe girdim daha iki gün oldu ama ayrılmak istedigimi söyledim karsi taraftan asiri büyük tepki aldım ayipmi ettim diye sormak istedim 23 yasinda otizmli bir cocuga bakma işiydi ayrıca yemek olarak anlastik ama ben ise girmeden once sordum yemek ne istersiniz diye bir çorba bir ana yemek gibi konuştuk ama iki gundur günde en az 5 cesit yemek yaptik cocugun tum kisisel temizligi tamam dedim bunda sikinti yok bugun gezdirdim kendim bir bucuk saat disarda tek baktim bu arada agir otizm konusma yok saldırganlık çok fazla var haftada iki gun yatili istediler ona da tamam dedim ama bugun cikarkene yarin ev süpürmek ve banyo dolaplarınin temizliyi duzeltilmesi lazim dendi bende ayrilmak istedigimi konustum cubku dün supurmustum ve ev villa gibi altli üstlü evlerden tum bunlara 25 bin konustuk ben bu kadar ise az buldum cubku konusurken temizlik yoktu cogu şey yoktu sonradan cikti bebde az bu paraya dedim cubku sigortada yok bana kızdı yarın gelme dedi bende tamam nasıl isterseniz dedim ama içimden bir şey ayip ettin niye yari yolda koydun diyor ben hanima dedim ki birisini bulasiya gelirim ben sizde bakarsiniz yeni birine kabul etmedi kızdı bozuldu
Az yesin de bir hizmetçi tutsun kendisine, sadece baktığınız kişiden sorumlusunuz.Temizlik, yemek falan bunlara karışmayacaksınız tabi ki.Ayrıca sigorta yapmadan çalıştırmak bana göre insan emeğinin sömürülmesidir ve yasak zaten.Vicdan yapmanızı gerektirecek bir durum yok.

Bana aldiginiz para normal geldi. Neticede bu ulkede asgari ucret 17.000, insanlar saatlerce ayakta ya da korkunc sartlar altinda calisip fazla mesai vs yapip bu ucreti aliyorlar. Mesela okuyun az once bir konuda yeni ogretmen bir kizcagiz haftalik 26 saat ders icin yarim asgari ucrete anlasiyor ne yazik ki :KK43:

Bu olayda tek sorun bastan size soylemedikleri isleri sonradan talep etmeleri olmus.

Ha bir de doktor, durumlari var, evleri deniz manzarali falan yani varlikli demek istiyorsunuz e o insanlar da ne sartlarda calisiyor. Bilmiyorum, maasiniz bana gore normal

Cok iyi yapmışsınız, o simdi sizi kaçırdığına yanıyordur. Muhtemelen yarin gittiğinizde sizi ikna etmeye çalışacak kanmayın derim. Hatta ben arkadaşlarla konustum sadece bakim icin 30 -40 bin aliyorlarmis , sadece cocugun bakimi icin o fiyat olur yemek temizlik yapmam dersiniz. Bana kalirsa bu aileyle artik olmaz, o paraya orda çalışmak yerine bir asgari ücretle ise girin sigortanız da yatar en azindan.

Siz gayet haklısınız özel gereksinimli bı insana baktirip ayriyeten yemek istemeleri zaten normal değil çünkü büyük sorumluluk isteyen bir iş siz yemek yaparken yada ev temizlerken bişey olsa ne olacak?ben çocukla kendi evimin işini üstün körü yapabiliyorum yemekte zar zor iki çeşit anca yetişiyor bazen yetişemediği zamanda oluyor bu insanlar ne zannediyor acaba sizi? Zaten normal olanı yemek ve ev işi için ayrı personel almaları benim komşum çocuğuna baktirdigi kişiye ne temizlik ne yemek yaptırmıyor bu işler için haftada iki gün başka bir kadın geliyor pes diyorum valla... arkanıza bakmayın derim

Ücretli öğretmenlik döneminde ocem de çalıştım. Otistik çocuklar eğitim merkezi yani. Biz iki öğretmen aynı sınıfta oluyorduk. Öğrenci sayısı çok değildi ama salgirganlik vs durumları için iki öğretmen aynı sınıfta oluyordu. Benim öğrencilerim küçüktü. Çok da severdim ama atak dönemleri oluyor onların. O dönem vurma huyları çok oluyor. Bence yemek bile olmamalı. 23 yaşındaymış üstelik. Sadece çocuğun yemeği olmalı.. öğlen çorba yapıp yedirirsiniz. Köfte yapar yedirirsiniz tamam ama diğer türlüsü modern köle aramışlar resmen

Sen değil onlar ayıp etmiş siz hasta bakıcısınız eve gelen yardımcı değilsiniz.

X