Bakıcı olarak işten ayrıldım

Yukarda biri maaşınız normal demiş. Hiç de normal değil. Girin bir fabrikaya çalışın. Öğlen yemeğiniz onunuzde olur. Çay saatini olur. Sigortanız olur. Artı iş arkadaslariniz olur sosyallesirsiniz. Mesailerle falan maaşınız zaten 20 bini bulur. Asla ama asla sigortasız çalışmayın.

Hiç ayıp etmemişsiniz benim kardeşim çocuk bakıyor o 25bin alıyor ve günlük 8 saat çalışmaya haftada 2 gün de izinli oluyor. Yemek de çocuk ve kendine göre hazırlıyor. Olması gereken bu. Çok çok iyi yapmışsınız temizlik hizmeti bekliyorlarsa temizlik hizmeti satın alsınlar. 1 kişilik paraya 3 kişilik iş yapamazsınız. Muhakkak daha iyi fırsatlar olacaktır

Temizlikçiler ne kadar alıyor biliyor musunuz? Resmen işgüzarlık bu, zor bulurlar eleman. Kolay mı o çocuğun bakımı yemek koymuşlar temizlik yap demişler oldu versinler 50-60 bin TL maaş o halde hepsi ayrı iş kolu.
Bence iyi yapmışsınız. Türk toplumunda en sevmediğim şey liyakatsız oluşu anlaşmaya göre asla hareket etmezler sanki lütfetmiş gibi davranırlar işe aldıktan sonra o yüzden keskin olun böyle hep iş prensibleriniz de.

Yukarda biri maaşınız normal demiş. Hiç de normal değil. Girin bir fabrikaya çalışın. Öğlen yemeğiniz onunuzde olur. Çay saatini olur. Sigortanız olur. Artı iş arkadaslariniz olur sosyallesirsiniz. Mesailerle falan maaşınız zaten 20 bini bulur. Asla ama asla sigortasız çalışmayın.

Ay çok doğru mental sağlık ve psikoloji bakımından insanla uğraşmalı işler zaten zordur herkes yapmaz sigorta yok bişe yok tabi ki yüksek alacak asgariden, kolay olsa herkes o işi yapardı değil mi?
Bir arkadaşım da 25.500 alıyor bir firmada cumartesi yarım gün yemeği herşeyi var sigortası var. Enazından kafası rahat. İş yok sanıyor bu işverenler köle muamelesi yapacaklar akılları sıra.

Bu işlere bu para normal falan değil. Sabahtan akşama çalışılan asgari ücretli işler bu işten çok daha kolay ve sorumluluğu az. Ayrıca hasta bakmak mental olarak da zor bir iştir. Bir ofise girip çay temizlik işini yapsanız asgari ücret alırsınız, sigortanız yatar. Hem daha az yorulursunuz hem de sorumluluk çok daha düşük olur.

Siz gayet haklisiniz uzulecginiz bir durum yok .
Basta cocugun bakimi ve yemek ocin anlasmisisniz sizden temizlikte istenmis.Sadece temizlik isinin gunlu suan 1000 tl .hem cocuk bakip hem temizlik yapacaginiza sadece temizlik yapsaniz ayda en az 30.000 kazanirsiniz .onlar yolunacak enayi aramis bulamamis .

Salla ya onlar ayıp etmiş bence temizliğe git sorumluluk yok en azından normal çocuk bakmak bile zor otizmli çocuğun sorumluluğunu alıp üstüne birde yemek,temizlik falan mı yapacaksın?şahsen çocuk bakacağıma temizlik yapardım.

3 yaş oğlumun gündüzlü 5 gün çalışan bakıcısına sizin aldığınızdan 9bin fazla veriyorum. Ayrıca yarım gün kreşe gidiyor. Yarım gün evde boş olduğu için günlük temizlik ekledik görev tanımına bir sürü nazını dinliyorum akşamları :)
Eminim o villada oturan insanlar bizden zengindir. Dkdjdjdk
Bakıcılık işi güzel kendini geliştirirsen ama sigorta ve sosyal imkanların olmuyor işte.
Bi fabrikada falan çalışsan daha iyi değil mi?

Şu an normal bir daireye günlük temizliğe 1250 tl ye geliyorlar. E birde yetişkin otizmli çocuk var yemek bulaşık düzen bunların hepsi için ücret çok komik kalmış gerçekten. Sanırım epey zengin ve üst düzeyler akıllarınca 25000 liraya evin her yükünü size bırakmak istemişler. Zenginlerin mantığı bu biz çok para kazanalım ama altımızdakilere çok iş yaptırıp az maaş verelim oldu bir siz akıllısınız! Vicdan meselesi...

çok afedersiniz sizi tenzih ederek söylüyorum ama eşşek arıyorlar kendilerine aman aman evlerden ırak.

Selamlar sonunda konu açmak banada kısmet oldu icime dert olan bir konuyu anlatmak istiyorum bir işe girdim daha iki gün oldu ama ayrılmak istedigimi söyledim karsi taraftan asiri büyük tepki aldım ayipmi ettim diye sormak istedim 23 yasinda otizmli bir cocuga bakma işiydi ayrıca yemek olarak anlastik ama ben ise girmeden once sordum yemek ne istersiniz diye bir çorba bir ana yemek gibi konuştuk ama iki gundur günde en az 5 cesit yemek yaptik cocugun tum kisisel temizligi tamam dedim bunda sikinti yok bugun gezdirdim kendim bir bucuk saat disarda tek baktim bu arada agir otizm konusma yok saldırganlık çok fazla var haftada iki gun yatili istediler ona da tamam dedim ama bugun cikarkene yarin ev süpürmek ve banyo dolaplarınin temizliyi duzeltilmesi lazim dendi bende ayrilmak istedigimi konustum cubku dün supurmustum ve ev villa gibi altli üstlü evlerden tum bunlara 25 bin konustuk ben bu kadar ise az buldum cubku konusurken temizlik yoktu cogu şey yoktu sonradan cikti bebde az bu paraya dedim cubku sigortada yok bana kızdı yarın gelme dedi bende tamam nasıl isterseniz dedim ama içimden bir şey ayip ettin niye yari yolda koydun diyor ben hanima dedim ki birisini bulasiya gelirim ben sizde bakarsiniz yeni birine kabul etmedi kızdı bozuldu

Bu iş ve her iş için aklında bulunsun. İş başka duygular başka.
Onlar nasıl sana ekstra iş yükleyip sözde seni tehdit ederek yarın gelme diyebiliyorsa vicdanları rahatsız olmadan sende kendini savunmalısın.
Böyle herşeyi istismar eden bi işveren zaten işi bittiğinde kapıya koyar seni.

Özel cocuga batırıp hem temizlik hem yemek istemek pes doğrusu. Siz en doğrusunu yapmışsınız

Selamlar sonunda konu açmak banada kısmet oldu icime dert olan bir konuyu anlatmak istiyorum bir işe girdim daha iki gün oldu ama ayrılmak istedigimi söyledim karsi taraftan asiri büyük tepki aldım ayipmi ettim diye sormak istedim 23 yasinda otizmli bir cocuga bakma işiydi ayrıca yemek olarak anlastik ama ben ise girmeden once sordum yemek ne istersiniz diye bir çorba bir ana yemek gibi konuştuk ama iki gundur günde en az 5 cesit yemek yaptik cocugun tum kisisel temizligi tamam dedim bunda sikinti yok bugun gezdirdim kendim bir bucuk saat disarda tek baktim bu arada agir otizm konusma yok saldırganlık çok fazla var haftada iki gun yatili istediler ona da tamam dedim ama bugun cikarkene yarin ev süpürmek ve banyo dolaplarınin temizliyi duzeltilmesi lazim dendi bende ayrilmak istedigimi konustum cubku dün supurmustum ve ev villa gibi altli üstlü evlerden tum bunlara 25 bin konustuk ben bu kadar ise az buldum cubku konusurken temizlik yoktu cogu şey yoktu sonradan cikti bebde az bu paraya dedim cubku sigortada yok bana kızdı yarın gelme dedi bende tamam nasıl isterseniz dedim ama içimden bir şey ayip ettin niye yari yolda koydun diyor ben hanima dedim ki birisini bulasiya gelirim ben sizde bakarsiniz yeni birine kabul etmedi kızdı bozuldu

Ev isleri konusu riskli, 3'le baslarsin 5 isterler, 5'i verirsin niye 7 olmasin derler. Tavrinizi koydugunuz iyi olmus.

Ozel bir cocuga bakmak icin 25 bin az ustune bir de yemek temizlik istemek yüzsüzlük resmen.

Ben açıkçası verilen paraya yorum yapamam az çok diye. Çünkü bulunduğunuz şehre göre, evinizin yakınlığına göre pekçok ihtimale göre değişir bu durum. Hem siz ilk başta anlaşma yapmışsınız o paraya okey demişsiniz. Sorun iş tanımınızda olmayan şeylerin üzerinize yükletilmesi. Kabul etmemek konusunda haklısınız.

Sigortanızın olmaması en büyük problem. Sigortasız çalışmayın. Hem zamanınız gider hem emeğiniz hiçe sayılır. Ayrıca bu kadar şeyi 25 bin değil, 30 bine de yapmayın. Ağır paraya ihtiyacınız yoksa yapmayın. Hepsi bir araya gelince çok büyük sorumluluklar zamanla yorulur ve yıpranırsınız. Ayrıca yıprandığınız ile kalırsınız. Bekleyin bir süre ama kendinize göre bir iş bulun. Sigortanız mutlaka olsun.

Bulmuş sızın gibi bırını enayi yerine koyuyor buldum enayi yı bin depesıne😡

Temizlik yapan kisiye cocuk baktirmam, cocuk baktirdigim kişiye temizlik yaptırmam ustelik bakima muhtac bir gence bakmak ekstra çaba gerektirir. Maas isterse 50 olsun hem temizlik hem yemek hem cocuk bakimi mümkün değil. O cocuk ilgi beklerken muhtacken nasil ev temizligi ve yemek yapilabilir ki

X