Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı ücreti

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
haftada 25 saat için bakıcının evinde 400 ödüyorum,aynı şartlarda bakılan diğer çocuk için 350 alıyor bakıcım,yani 2 çocuğa birden bakıyor bakıcım,biri 2 biri 2buçuk yaşında çocukların.bence yarım gün için normal bir fiyat.bakıcım 11de gelip alıyor,17de ben gidip getiriyorum.

çocuk bakıcının evindeyse saati 4 liradan,kendi evinizde ise 5 liradan hesaplamalısnız bence,piyasayı yükseltmeyin,hakkı bu.neden mi çocuklar 2buçuk yaşına kadar günde en az 2 saat uyur,daha da büyükse kendi kendine oynarken birçok iş yapılabilir.yani bakıcı evin yemeğini yapıp,kapıya telefona cevap verebilir,diğer çocuklarıyla ilgilenebilir.bakım işini bu kadar da büyütmemek gerek.her dişinin görevi bile değil,içinden gelerek yaptığı bişey.yani her anne olmuş kadın evde yemek yapar temizlik yapar çocuk bakar.ama nasıl yapar bunları? orası da vicdan meselesi.annelerin yüzde 90ı iyidir bence.

uzmanlar çocukların 3 yaşına kadar kişiliğinin oluştuğu ve 6 yaşına kadar da sosyal çevresi ile olan ilişkilerindeki etik değerlerin oturduğunu söylüyor. yani 7 çok geç diyorlar. Buradan yola çıkarak çocuğun başında bekleyen bakıcı profili ve otopark fiyatı gibi saat başı ücret hesaplamalarından ziyade 0-2 yaş arası çocuklar için vicdanlı ve huzurlu bir aile ortamından gelen sakin kişilikli bir insan bulmanızda ve talep ettiği ücreti koşullar çerçevesinde değerlendirmenizde fayda var ve bakıcınızın beklentileri ile sizin verebileceğiniz ücret arasında çok fark varsa unutmayın ki işi kabul ettiğinde aklı hep daha iyi ücretli bir yer bulup gitmekte olacaktır. En azından istanbul ve ankara için böyle olduğunu biliyorum.
2 yaşından sonrası için ise tek tavsiyem profesyonel bir ekibe yani kreş veya oyun guruplarıyla devam etmeniz. hem sosyal gelişimini, konuşma becerilerini arttırır. kolay gelsin

uzmanlar çocukların 3 yaşına kadar kişiliğinin oluştuğu ve 6 yaşına kadar da sosyal çevresi ile olan ilişkilerindeki etik değerlerin oturduğunu söylüyor. yani 7 çok geç diyorlar. Buradan yola çıkarak çocuğun başında bekleyen bakıcı profili ve otopark fiyatı gibi saat başı ücret hesaplamalarından ziyade 0-2 yaş arası çocuklar için vicdanlı ve huzurlu bir aile ortamından gelen sakin kişilikli bir insan bulmanızda ve talep ettiği ücreti koşullar çerçevesinde değerlendirmenizde fayda var ve bakıcınızın beklentileri ile sizin verebileceğiniz ücret arasında çok fark varsa unutmayın ki işi kabul ettiğinde aklı hep daha iyi ücretli bir yer bulup gitmekte olacaktır. En azından istanbul ve ankara için böyle olduğunu biliyorum.
2 yaşından sonrası için ise tek tavsiyem profesyonel bir ekibe yani kreş veya oyun guruplarıyla devam etmeniz. hem sosyal gelişimini, konuşma becerilerini arttırır. kolay gelsin
özlem hanım her işin bir fiyatı vardır.fiyatın adlandırılmasındaki amaç sömürüyü engellemektir,bakıcılık nihayetinde bir iştir.ancak sevenler bu işi yapabilir derken,parayı çok sevenler değil,işi sevenlerden bahsediyorum.çok yüksek rakam isteyenlerin SADECE para için bu işi yapabilecekleri kuvvetle muhtemel.ben 2000 tl maaşlı bir öğretmenim ve benden bakım için 1000tl nin üstünde isteniyorsa, ne o kişinin insaniyeti ne de çocuğuma bakacak vicdanı vardır!!! sorumluluk çok zor, bakıcılık çok zor diyenler kendi çocuklarınıza bakmak ta bu kadar zor muydu???
yok kardeşim,her annenin,hatta anne olmayanın bile yapabildiği bu işi,hatta ev hanımlarının çok kolayca yapabildiği bu işi (meslek alanı dadılık ve çocuk gelişimi öğretmenleri hariç) sırf çalışan annelerin zaafını kullanıp yapmaya çalışıyorlarsa bu işe bir dur demek lazım.herkes gitsin bi fabrikada,bimde,a101de asgariye çalışsın hemde sabah 8 akşam 8!!! nasıllll? para kolay kazanılıyor muymuşşşşş!!!

ha bu arada seneye istanbula tayin isteyeceğim..2 yaşında kızım rahat kalem tutabilip konuşabiliyor,5 yaşındaki kızım yazmayı biliyor...gündüz her türlü etkinliği yapıp akşam diş fırçalayıp kitap okuyup yatıyoruz uykuları düzenli,sabah 8-akşam 8 ayarlıyorum,ayrıca flüt,az piyano,ritmik jimnastik ve bale eğitimi de veriyorum üniversiteden aldığım eğitimle.beden eğitimi öğretmeniyim.işi bırakıp 3000tl maaşa çocuk bakmak istiyorum.var mı isteyen?:)))))))
not:günde 4 saat çalıştığım için bunları yapabiliyorum,haftada 2 gün de yardımcım zor işleri yapıyor....devamlı çocuklarla etkinlik,yemek,toparlama,kitap, uykuuuuu...bitmiş oluyorum ama değiyorrrr hatta bu gün mantı bile yaptımmm:)

özlem hanım her işin bir fiyatı vardır.fiyatın adlandırılmasındaki amaç sömürüyü engellemektir,bakıcılık nihayetinde bir iştir.ancak sevenler bu işi yapabilir derken,parayı çok sevenler değil,işi sevenlerden bahsediyorum.çok yüksek rakam isteyenlerin SADECE para için bu işi yapabilecekleri kuvvetle muhtemel.ben 2000 tl maaşlı bir öğretmenim ve benden bakım için 1000tl nin üstünde isteniyorsa, ne o kişinin insaniyeti ne de çocuğuma bakacak vicdanı vardır!!! sorumluluk çok zor, bakıcılık çok zor diyenler kendi çocuklarınıza bakmak ta bu kadar zor muydu???
yok kardeşim,her annenin,hatta anne olmayanın bile yapabildiği bu işi,hatta ev hanımlarının çok kolayca yapabildiği bu işi (meslek alanı dadılık ve çocuk gelişimi öğretmenleri hariç) sırf çalışan annelerin zaafını kullanıp yapmaya çalışıyorlarsa bu işe bir dur demek lazım.herkes gitsin bi fabrikada,bimde,a101de asgariye çalışsın hemde sabah 8 akşam 8!!! nasıllll? para kolay kazanılıyor muymuşşşşş!!!

Zeynep hanım ben çok para verin demedim sadece bulduğunuz bakıcının talep ettiği ücret ile vermek istediğiniz ücret arasında çok fark olursa dikkat edin işi mecburen kabul eden biriyle ileride sorun yaşarsınız dedim :) ayrıca bakıcıların %99.9 u bu işi para için yaparlar emin olun. bu işi para için yapmayanlara Anne, Anneanne, Babaanne deniyor :) Şanslıysanız Bu işi para için yaparken çocuğunuzu da sevebilecek anlayışlı bir insana dek gelirsiniz, şimdiden kolay gelsin.

• Beğen
Reactions: ydz
aynı dili konuşuyoruz özlem hanım,özellikle son yazınıza istinaden:)işi mecburen kabul edene hiç rastlamadım ben ama,inşallah hiçbir anne rastlamaz,hiçbir mantık ta isteksiz bir işte birinin devam edeceğine ihtimal vermez.
benim demek istediğim bakıcı adaylarını şımartmayın ve astronomik ücretlerine hemen evet demeyin siz de bin türlü şey isteyin.mesela varsayalım mühendissiniz.ben mühendsiz olabilmek için 4 yıl eğitim aldım,bu arada 1 ev ve araba parası yedim,iş aradım buldum çalıştım derken geç evlendim geç doğurdum hamileyken bile patronumdan izin alabilip 2 gün yatamadım eksta bişey istemedim,çocuğum oldu hala evimden çocuğumdan ayrıyım ne içinnn pekiiii? diye sorun.muhtemelen evhanımlığını neden tercih etmediğinizi anlamayabilecektir, ya da çocuğunuza neden kendiniz bakmadığınızı.ancak bakıcı adaylarının anlayabileceği bişey var.evde çocuk bakıp yiyip içerek yatarak arada da iş yapmayı ÇOK BÜYÜK ZORLUK olarak önümüze koyan evhanımlarına tek kelime! ben senin yaptığın tüm işleri tatillerde ve geceleri ayakparmaklarımla yapıyorum:))))) onlara tam gün için iş ve çocuk 1000tl,yarım gün için de 500tl hakettiğini söyleyin.olsun bitsin:))) yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.

Ben de bursa dayim arkadaslar , bir bakiciyla gorustum sadece bebek bakimi icin 5 gun 950 tl istiyor nasil sizce ?

benimde sabah 8 akşam 6 ya kadar bakıyor.temizlik ve yemek yok sadece oğluma bakıyor.aylık 600 tl.ama sağolsun yap desem yemeklerimi yapar.çocuğuma ii baksın yeter

aynı dili konuşuyoruz özlem hanım,özellikle son yazınıza istinaden:)işi mecburen kabul edene hiç rastlamadım ben ama,inşallah hiçbir anne rastlamaz,hiçbir mantık ta isteksiz bir işte birinin devam edeceğine ihtimal vermez.
benim demek istediğim bakıcı adaylarını şımartmayın ve astronomik ücretlerine hemen evet demeyin siz de bin türlü şey isteyin.mesela varsayalım mühendissiniz.ben mühendsiz olabilmek için 4 yıl eğitim aldım,bu arada 1 ev ve araba parası yedim,iş aradım buldum çalıştım derken geç evlendim geç doğurdum hamileyken bile patronumdan izin alabilip 2 gün yatamadım eksta bişey istemedim,çocuğum oldu hala evimden çocuğumdan ayrıyım ne içinnn pekiiii? diye sorun.muhtemelen evhanımlığını neden tercih etmediğinizi anlamayabilecektir, ya da çocuğunuza neden kendiniz bakmadığınızı.ancak bakıcı adaylarının anlayabileceği bişey var.evde çocuk bakıp yiyip içerek yatarak arada da iş yapmayı ÇOK BÜYÜK ZORLUK olarak önümüze koyan evhanımlarına tek kelime! ben senin yaptığın tüm işleri tatillerde ve geceleri ayakparmaklarımla yapıyorum:))))) onlara tam gün için iş ve çocuk 1000tl,yarım gün için de 500tl hakettiğini söyleyin.olsun bitsin:))) yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.
aslında çok mantıklı düşünüyorsun canım ama iş hayata dökülünce pekte öle olmuyor.dediğinin her kelimesine katılıyorum.ama malesef bakıcılar bi yere kadar tamam diyor ve anne babanın memnun kaldığını hissedince hemen değişiyorlar.çoğu zaman evet demek zorunda kalıyor anne baba.çünkü 3-4 yaşındaki evladı o bakıcıya alıştı bikere.zırt pırt bakıcı değiştirme lüksünü bu yüzden kullanamıyoruz.bu nedenle fiyat yada diğer şartlarda esnemek zorunda kalıyoruz.
ben 3 bakıcı değiştirtim ve inanın hepsindede bunu yaşadım.3-4 aydan sonra değişiyorlar.ben çok şükür sonunda buldum.Allah bakıcımıza sağlık sıhhat versin bi aksilik olmasında bakmaya devam etsin oğluşuma

X