Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı ücreti

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Bu fiyatlar nasil boyle anlamadim. Ben Istanbul'dayim ve ajanstan buldum, gunduzluler 1500, yatililar 2500'den asagi kabul etmediler, universite mezunu vs de degiller. Temizlik yapmiyorlar, sadece yemek ve ortaligi toplama. Ben yatili 2500 veriyorum, haftada bir gun izinli (24 saat). Yabancilar da artik 900-1000 dolar istiyorlar. 700e gelen bir ay sonra 100 dolar daha yuksek veren bulup isi birakiyor her yerde gordugum.
Benim bildigim zam senede bir tufe kadar oluyor, yuzde 9 filan. Senelik 2 hafta izni var ucretli.

Oturduğunuz semtten mi kaynaklanıyor mu bu fiyatlar???

Ne kadar az ücretler bunlar böyle benim ablam 1300 verior. İstanbul Ankara gibi yerlerde 1000den aşağı bulmak imkansız oda sadece çocuk varsa. Ablam temizlik yaptırmıyor sadece ütü ve yemek var o kadar. Şubatta zam verecek. 500-600 gibi rakamları duyunca çok şaşırdım. Yatılı olunca 2binden aşağı bakmıyor kimse. Ben ütü yapamam yemek yapamam bakıcı mı arıyorsunuz temizlikçi mi diyenlerede rastladık yani. :)

konu sahibesi mükemmel bir konu olmuş. ve buradaki rakamları görünce kendimi aptal ötesi hissediyorum iki yarım güne ayda 400 tl veriyorum :KK43: bu nedir ya. Ankara farkı mı bu bilemedim
Ben 3 gune 800 veriyorum ki eskiden beri tanidigimiz oldugu icin bu fiyat yoksa ooooooo ucuyorlar resmen... Sanirim buyuksehirlerden boylr bu fiyatlar :KK43:

Bazi fiyatlara ben de şok oldum cunku istanbulda 3 sene once 5 tam gune ortalama 1500 tl istiyordu referansli bakicilar. Benim maasim 2500 liraydi. Bakici olayi da icime sinmeyince isten ayrildim.
tanidiklarimdan da 1500 un altinda veren yok 5 tam gune.

ben 6 ayda bir yani ben zam aldıkça bakıcıma da zam yapıyorum..
2 senedir bizimle beraber zaten sağolsun çok iyidir..oğlum yarım gün kreşe başladı ama bakıcımız sabahtan gelilyor yine,günlük ev işleri yemek yapıyor.
650 veriyorum şu anda..ama extralar oluyor mutlaka,onun çocuklarına hediye,kendisine ufak tefek hediyeler vs..

şu an şok oldum hangi şehirdesin? kuzenim 8-18 sadece çocuk bakımına 1800 veriyor. haftada 5 gün. yemek, temizlik diger ev işleri dahil degil. onun için ayrı temizlikçi geliyor. onun da günlügü 150 falandır herhalde. ben 100-150 veriyorum genelde.

sen ise temizlik + yemek + çocuk bakımına 650 veriyorsun. çok acıdım ya o kadına... nasıl bir ihtiyaç halindeyse artık...

şu an şok oldum hangi şehirdesin? kuzenim 8-18 sadece çocuk bakımına 1800 veriyor. haftada 5 gün. yemek, temizlik diger ev işleri dahil degil. onun için ayrı temizlikçi geliyor. onun da günlügü 150 falandır herhalde. ben 100-150 veriyorum genelde.

sen ise temizlik + yemek + çocuk bakımına 650 veriyorsun. çok acıdım ya o kadına... nasıl bir ihtiyaç halindeyse artık...
öyle bir yazmışsınız ki sanki kadın paraya muhtaç diye az paraya her işi yapıp sömürüyorum!!!!!!!!!
küçük bir şehirde yaşıyorum ben isim vermeyeceğim..oğlum okula gittiğinde evde yatmalı mı yani? 4-5 saat ne yapmalı yani?
ortalık topluyor,yemek yapıyor vss...ayrıca temizlik için de kadın geliyor..
neyse o eski bir cevaptı,nisan ayından kalma..şu an bakıcım yok,oğlum tüm gün kreşe gidiyor.
istanbulda bile 1.800 tl çok para bakıcı için,çok arkadşaım var max 1.500 veriyorlar o da ,eğitimli bakıcılar için..
temizlikçi de 85 tl alıyor bu arada..
neyse nicke sonradan bakmışım,mervecik seninle tartışmaya girmem,mantaliten bana ters.

bakıcı fiyatlarını duyunca hem 2. yi düşünüp hem kara kara nasıl ödeyeceğim diye hayıflanıyorum :mad:

bence tam zamanli bakiciya buyuk sehirlerde en az 1000 kucuk sehirlerde ise asgari ucret (net) odenmesi gerekir. asagisi somuru olur.

600 veriyorum haftada bes gun sabah 7 aksam 7 yada 8 de aliyirum haftasonu yok kendi evinde bakiyor uyku icin benim evime iniyorlar seneyede 650 dusunuyorum

benim kuzenim çocuk gelişimi mezunu ve bir kreşte 1000 tl maaşla çalışıyor bu kıza yazık değilmi eğitim almamış kadın tutmuş 1500 lira para istiyor istemek bedava nasılsa ben o kadar para verecek olursam diploma isterim çalışsın bakalım dışarda o paraya çok sinirleniyorum bu duruma annelerin acizliğinden yararlanıyorlar resmen benim bakıcımda geçen sene 800liraya geliyordu bu sene 1300 tl istedi kendisini çok sevmemize rağmen ayrılmak zorunda kaldık..şimdi apartman komşum bakıyor 750 tlye beşgün sabah 10 gibi başlıyor akşam 6 buçukta gidiyor yemek ve silip süpürme yapıyor kendisinden Allah razı olsun

Benim evimde bakacak abla vardi tanidikti oda temixlik yemek yok sadece bebek bakimi 800 istemisti olmadi bizim bakici 500 e bakmisti gecrn sene hemde 2 aylik baslamistik

benim kuzenim çocuk gelişimi mezunu ve bir kreşte 1000 tl maaşla çalışıyor bu kıza yazık değilmi eğitim almamış kadın tutmuş 1500 lira para istiyor istemek bedava nasılsa ben o kadar para verecek olursam diploma isterim çalışsın bakalım dışarda o paraya çok sinirleniyorum bu duruma annelerin acizliğinden yararlanıyorlar resmen benim bakıcımda geçen sene 800liraya geliyordu bu sene 1300 tl istedi kendisini çok sevmemize rağmen ayrılmak zorunda kaldık..şimdi apartman komşum bakıyor 750 tlye beşgün sabah 10 gibi başlıyor akşam 6 buçukta gidiyor yemek ve silip süpürme yapıyor kendisinden Allah razı olsun
Cok iyiymis aman kacirma arkadasim valla cok sanslisin ne guzel eve gelip is dusunmiyosun bebeginle ilgileniyorsun

öyle bir yazmışsınız ki sanki kadın paraya muhtaç diye az paraya her işi yapıp sömürüyorum!!!!!!!!!
küçük bir şehirde yaşıyorum ben isim vermeyeceğim..oğlum okula gittiğinde evde yatmalı mı yani? 4-5 saat ne yapmalı yani?
ortalık topluyor,yemek yapıyor vss...ayrıca temizlik için de kadın geliyor..
neyse o eski bir cevaptı,nisan ayından kalma..şu an bakıcım yok,oğlum tüm gün kreşe gidiyor.
istanbulda bile 1.800 tl çok para bakıcı için,çok arkadşaım var max 1.500 veriyorlar o da ,eğitimli bakıcılar için..
temizlikçi de 85 tl alıyor bu arada..
neyse nicke sonradan bakmışım,mervecik seninle tartışmaya girmem,mantaliten bana ters.

bana sömürü gibi geliyor tabi ki. yoksa istanbulda bile 1000 tl ver ev işi+çocuk bakımı yapacak birini bulabilirsin biraz ugraşarak. insanlar muhtaç ne de olsa ne iş olsa yapacaklar paraya bakmaksızın :KK43: çocugun bütün sorumlulugunu yıktıgın kişiye de 1800 tl yi çok görmüyorum açıkçası. örnegin min. 2500 ve üstü kazanan birisi o parayı rahat rahat verebilmeli, aksi takdirde sömürüdür bence. hele bir de ev işini temizligini falan yaptırıyorsan of off çok üzüldüm o kadına :KK43:

eşitlikçi kadınlar, kadın sömürülüyor falan derlerdi ama şimdi de aynı kadınlar diger kadınları sömürüyor resmen. çok enteresan bi çelişki...

bana sömürü gibi geliyor tabi ki. yoksa istanbulda bile 1000 tl ver ev işi+çocuk bakımı yapacak birini bulabilirsin biraz ugraşarak. insanlar muhtaç ne de olsa ne iş olsa yapacaklar paraya bakmaksızın :KK43: çocugun bütün sorumlulugunu yıktıgın kişiye de 1800 tl yi çok görmüyorum açıkçası. örnegin min. 2500 ve üstü kazanan birisi o parayı rahat rahat verebilmeli, aksi takdirde sömürüdür bence. hele bir de ev işini temizligini falan yaptırıyorsan of off çok üzüldüm o kadına :KK43:

eşitlikçi kadınlar, kadın sömürülüyor falan derlerdi ama şimdi de aynı kadınlar diger kadınları sömürüyor resmen. çok enteresan bi çelişki...
Sadece cocul bakimina 1800 veririm ama egitimli gorgulu birine mesela bi ogretmen emekli hanima falan veririm bebegi sadece bakan bisey ogretmeyene vermem niye vereyim gorevi korumak benim pisirdiklerimi yedirmek hepsi bu

arkadaşım sabah 8 öğlen 3 . 500 tl veriyor zam konusunu bilemiyorum

vay arkadaş ben 2000 kazanıyom ki çoğunuz belki asgari ücretle çalışıyo 1134 liraya hadi 1500 diyelim bakıcıya vereceksek 1000 lirayı neden çalışalım ki,ya da çocuk baktırabilmek için minimum 3000 tl mi kazanmalıyız eve de adam gibi bir para girsin diye..

diğer yazdıklarınıza cevap vermeye bile gerek görmüyorum.renkli belirttiğim yerdeki düşünceye sahip bir kadına diyecek lafım yok...çalışan kadın olup çocuğunu bakıcıya emanet etmek böyle birşey değildir.
çok şükür yanımda çalışmış olan kadınlara emeğinin karşılığını da verdim elimden geldiğince,o sebepledir ki hala araryıp sorar gelir giderler..

X