Bakım Rutinleri

Dün banyomu yaptım
Yüz temizleme jelini banyoya koydum
bacaklarıma bebek yagı
yüzüme krem
uyguladım
ellerimi kremledim
saçlarıma duş sonrası saç kremi sürdüm
dişlerimi fırçaladım.

sabah
bb krem sürdüm
makyajımı yaptım
parfüm sıktım
işe geldim.

eyeliner bitti , yenisi alınacak.
şuan için.

Günaydın, hayırlı olsun topik.

Ben de takipteyim. Zira üşengeçlik mi denir, zamansızlık mı denir bilemiyorum ama pek beceremeyenlerdenim ben de.

Makyaj yapamıyorum, zira abdest alırken rimel - göz kalemi akması problem oluyor. Aksama da temizlemesi ayrı dert benım ıcın: )

Yüz temizleme-tonik ve nemlendırıcı kullanıyorum. Skeyndor urunlerını, cok memnunum.

Koltuk altı roll ve diz fırçalama, her gün duş aksatmadığım ve önemsediklerim. Olmazsa olmaz.

Şampuanda schwarzkopf bc serilerini kullanıyorum. Saç dökülmem azaldı şükür. (her sabah haşlanmış bir yumurta yememım de ılgısı oldugunu dusunuyorum)

konuyu takipteyim bende :) üşengeçlikten bişi yapamıyorum. Düğünüme de az kaldı biraz kendime bakmam lazım :) yüzümde sivilcelerim var daha önce ergenlikte bile yüzümde sivilce olduğunu bilmem ama yaklaşık 1 senedir yüzümde sivilce kurumadı. Ne yapmam gerek bilemiyorum eczaneden biodermanın yüz temizleme jeli ile sivilceli cilt için kremini aldım daha çok çıkardı 3 hafta kadar kullanıp sonuç alamayınca bıraktım şuan öncekine bakarak çok fazla yok gibi ama yine de yüzümde bi pütürlük var. Birde bıyık bölgem de hafif bi kararma var bunu nasıl açabilirim daha önce sirkeli limonlu kür yaptım ama çok uzun süre kullanmadım bi etki de görmedim tabi haliyle bu konuda da önerilere açığım

konuyu takipteyim bende :) üşengeçlikten bişi yapamıyorum. Düğünüme de az kaldı biraz kendime bakmam lazım :) yüzümde sivilcelerim var daha önce ergenlikte bile yüzümde sivilce olduğunu bilmem ama yaklaşık 1 senedir yüzümde sivilce kurumadı. Ne yapmam gerek bilemiyorum eczaneden biodermanın yüz temizleme jeli ile sivilceli cilt için kremini aldım daha çok çıkardı 3 hafta kadar kullanıp sonuç alamayınca bıraktım şuan öncekine bakarak çok fazla yok gibi ama yine de yüzümde bi pütürlük var. Birde bıyık bölgem de hafif bi kararma var bunu nasıl açabilirim daha önce sirkeli limonlu kür yaptım ama çok uzun süre kullanmadım bi etki de görmedim tabi haliyle bu konuda da önerilere açığım

bende düğün zamanı dr gitmiştim ilaç vermişti la roche kullanmıştım temizleyici
baya pürüzsüz bir yüzüm olmuştu
1-2 yıl sonra tekrar çıktılar
3 ay önce yine aynı ilacı kullandım alerji yaptı.
şimdi temizleyicimi la roche alıcam elimdekiler bitince
bioderma bende de işe yaramadı.

bende düğün zamanı dr gitmiştim ilaç vermişti la roche kullanmıştım temizleyici
baya pürüzsüz bir yüzüm olmuştu
1-2 yıl sonra tekrar çıktılar
3 ay önce yine aynı ilacı kullandım alerji yaptı.
şimdi temizleyicimi la roche alıcam elimdekiler bitince
bioderma bende de işe yaramadı.

peki kararma konusunda önerebileceğin bişi var mı

Günaydın, hayırlı olsun topik.

Ben de takipteyim. Zira üşengeçlik mi denir, zamansızlık mı denir bilemiyorum ama pek beceremeyenlerdenim ben de.

Makyaj yapamıyorum, zira abdest alırken rimel - göz kalemi akması problem oluyor. Aksama da temizlemesi ayrı dert benım ıcın: )

Yüz temizleme-tonik ve nemlendırıcı kullanıyorum. Skeyndor urunlerını, cok memnunum.

Koltuk altı roll ve diz fırçalama, her gün duş aksatmadığım ve önemsediklerim. Olmazsa olmaz.

Şampuanda schwarzkopf bc serilerini kullanıyorum. Saç dökülmem azaldı şükür. (her sabah haşlanmış bir yumurta yememım de ılgısı oldugunu dusunuyorum)

Benim aldığım şampuan 2. kullanışım daha etkisini görmedim
haftaya inş başımda saç kalırsa fikrimi söylerim :)
bende fındık ceviz ve kuru kayısı tüketiyorum + pharmaton vitamin içiyorum.

Benim aldığım şampuan 2. kullanışım daha etkisini görmedim
haftaya inş başımda saç kalırsa fikrimi söylerim :)
bende fındık ceviz ve kuru kayısı tüketiyorum + pharmaton vitamin içiyorum.

İnşallah görürsün. Ben nemlendirici seti ile başlamıştım. Mavi olan.
Aslında saç dökülmesi/cilt hastalıkları çoğunlukla stresten olurmuş.

trend topiklerde makyajlı kadın güzel midir diye sorulmuş

Ben doğum sonrası aynalara küsmüştüm.
düzenli banyo yapıyordum ama özen yoktu.
sonra kuaföre gittim toparladım kendimi
ama üşengeçlik yine aynı duruma geldim.

makyajsız yüzüm solgun duruyor.
özenli ve bakımlı güzel kokmak gibisi varmı
sonuçta ruhlar aleminde yaşamıyoruz :)

siz ne düşünüyorsunuz ?

makyaj yapmak 21/2

bugün bb krem çok az far rimel ve ruj kullandım toplamda 10 dk sürdü
saçımı 10 dk daha güzel toplamaya çalıştım
küçük saçlarım yatışsın diye 7/24 elidor kullandım

diğer bakımlarımı da her fırsatta yapıyorum.
bu arada vücut tipime göre giyim araştırması yapıyorum.

daha oje olayına daha girmedim :)

kombinlerimi ve sevdiğim ürünleri paylaşıcam yakında.

hayırlı olsun Mia- Mia- takibe aldım ama hamilelik sebebiyle aktif olamam . kimyasal muhabbetinden bu dönemde dikkatli davranıyorum.

Bana da herkes çok bakımlı olduğumu ve güzel giyindiğimi söyler.
Çalışıyorum, her sabah kalkar duşumu alırım, bütün vücuduma nemlendirici krem sürerim mutlaka (cildim kuru) ,makyajımı yaparım. İlla takı takarım takılarımda beğenilir olmazsa olmazımdır.Günlük iş yerinde genelde elbise, etek giyinirim.Akşam eve gidince hemen bi duş alır yemeğe girişirim. Yemek yenip mutfak toplandıktan sonra tekrar detay duş alırım ve tüm vücudumu yine kremlerim. Roll on deodoront parfümlenirim. Sonra çayımı yudumlarken ojelerimi tazelerim yada manikürümü yaparım. Topuğumu her duş öncesi törpülerim. Kaşlarımı sabah duşa girmeden önce alırım bi bakarım çıkan var mı diye.Haftada 1 epilatörle tüm vücudumu alırım.
Kıyafet konusunda da kendime yakışanı giyerim. Yani vücut tipime göre giyinirim. Herkes bilir kendine ne yakışır ne yakışmaz zaten. Ben biraz iddialı giyinmeyi severim yani feminen. Dolabımda salaş hiçbirşey yoktur. Ve alışkanlık hep topuklu ayakkabı giyerim. Bir takı bile şıklık katabiliyo insana. Birde ben 1 tşörtü veya gömleği herşeyle kombinleyebiliyorum.

Bana da herkes çok bakımlı olduğumu ve güzel giyindiğimi söyler.
Çalışıyorum, her sabah kalkar duşumu alırım, bütün vücuduma nemlendirici krem sürerim mutlaka (cildim kuru) ,makyajımı yaparım. İlla takı takarım takılarımda beğenilir olmazsa olmazımdır.Günlük iş yerinde genelde elbise, etek giyinirim.Akşam eve gidince hemen bi duş alır yemeğe girişirim. Yemek yenip mutfak toplandıktan sonra tekrar detay duş alırım ve tüm vücudumu yine kremlerim. Roll on deodoront parfümlenirim. Sonra çayımı yudumlarken ojelerimi tazelerim yada manikürümü yaparım. Topuğumu her duş öncesi törpülerim. Kaşlarımı sabah duşa girmeden önce alırım bi bakarım çıkan var mı diye.Haftada 1 epilatörle tüm vücudumu alırım.
Kıyafet konusunda da kendime yakışanı giyerim. Yani vücut tipime göre giyinirim. Herkes bilir kendine ne yakışır ne yakışmaz zaten. Ben biraz iddialı giyinmeyi severim yani feminen. Dolabımda salaş hiçbirşey yoktur. Ve alışkanlık hep topuklu ayakkabı giyerim. Bir takı bile şıklık katabiliyo insana. Birde ben 1 tşörtü veya gömleği herşeyle kombinleyebiliyorum.

Vayy çok iyimiş :)

bizim burası küçük bir ilçe elbise etek giyilebilecek ortam yok ancak düğünlerde davetlerde
ayrıca işe motorumla gidip geliyorum.
dar yüksek bel jean giyerim
üstüme çok dar olmayan şeyler giyerim
ayakkabım genelde spor ayakkabı
sürekli ayaktayım.
takı sevmem ama istediğim 1-2 takı var minimal.

mia güzel topik olmuş bana da lazım fikirler :) bebeklerim 15 aylık oldular banyo yapıyorum o kadar hiçbirşeye vaktim yok. banyo yapınca şükrediyorum vallahi :)) bir de yurtdışına taşınınca tam felaket oldu kuaförüm ve manikürcüm İstanbulda kaldı. Benim için durum zor. Ben saçımı kısacık kestirmek ve boyatmak istiyorum artık. İlk kez boyatacağım, boyatma taraftarı değildim hiç ama beyazlarım artık çok net ortada. Az kimyasal olan bir boya türü/ markası var mı tavsiye edebileceğiniz Almanyada da bulabileceğim? Bakır kahverengi tonlarında olsun istiyorum.

mia güzel topik olmuş bana da lazım fikirler :) bebeklerim 15 aylık oldular banyo yapıyorum o kadar hiçbirşeye vaktim yok. banyo yapınca şükrediyorum vallahi :)) bir de yurtdışına taşınınca tam felaket oldu kuaförüm ve manikürcüm İstanbulda kaldı. Benim için durum zor. Ben saçımı kısacık kestirmek ve boyatmak istiyorum artık. İlk kez boyatacağım, boyatma taraftarı değildim hiç ama beyazlarım artık çok net ortada. Az kimyasal olan bir boya türü/ markası var mı tavsiye edebileceğiniz Almanyada da bulabileceğim? Bakır kahverengi tonlarında olsun istiyorum.

bende aynı durumdaydım canım
yıkan saç topla geç durum böyleydi
bu hafta baya toparladım durumu
dün çok uykum gelse de yüzümü temizledim yıkandım
sabah da bb krem, rimel, ruj, parfüm kullandım
saçlarımı önünü topladım ve küpe taktım
15 dk sürdü bunları yapmak.
şuan böyle ilerlemek alışkanlık edinmek istiyorum.

Doğal bitkisel boya hiç kullanmadım malesef.

Ay ben sizin yanınızda bildiğiniz enkazim çok korktum şuanda kendinden nasıl el atsan acaba kendime :KK31::KK31:help arada bı elde bana atın kizlar

X