Bakım Rutinleri

İnsan stressiz olunca yüz ifadesi bile değişiyor ama stressiz olmak çok zor :KK43:

haftada bir kere banyoya girmeden önce saçıma yağ bakımı yapıyorum. Çörekotu yağı sürüyorum dipten uca. Saçımı yumuşacık yapıyor. Kremsiz serumsuz kolayca taranıyor.

Şimdilik bunu alışkanlık haline getirdim. O da saçımı uzatmak istediğim için.

Saçım iki yıl önce yandı onuzlarımda kısacık kestirdim. İki yıl uzamadı ya. Normalde saçım çok hızlı uzardı.

Haziranda polikistik over için hormon hapı kullanmaya başladım.
Saçım atağa geçti resmen Haziran'dan beri hiç uzamadığı kadar hızlı uzuyor.

Demem o ki eğer vücüdunuzda bir sağlık problemi varsa dışardan yapılan bakımlar pek etki etmiyor

Ayrıca geçmek bilmez kistik sivilcelerim de duruldu hayret ediyorum yıllarca ne çekmiştim halbuki

Bir de iki haftada bir topuklarıma üresal forte diye bir krem sürüp çorap giyip yatıyorum ertesi gün banyoda ponza taşıyla ovalıyorum

Harika yumuşacık ayaklar oluyor :21:

haftada bir kere banyoya girmeden önce saçıma yağ bakımı yapıyorum. Çörekotu yağı sürüyorum dipten uca. Saçımı yumuşacık yapıyor. Kremsiz serumsuz kolayca taranıyor.

Şimdilik bunu alışkanlık haline getirdim. O da saçımı uzatmak istediğim için.

Saçım iki yıl önce yandı onuzlarımda kısacık kestirdim. İki yıl uzamadı ya. Normalde saçım çok hızlı uzardı.

Haziranda polikistik over için hormon hapı kullanmaya başladım.
Saçım atağa geçti resmen Haziran'dan beri hiç uzamadığı kadar hızlı uzuyor.

Demem o ki eğer vücüdunuzda bir sağlık problemi varsa dışardan yapılan bakımlar pek etki etmiyor

Ayrıca geçmek bilmez kistik sivilcelerim de duruldu hayret ediyorum yıllarca ne çekmiştim halbuki
Pko için ne ilacı kullanıyorsunuz. Benim de saclarim çok dökülüyor bu aralar.

oncelikle konu cok guzel faydalanacagimi dusunuyorum takipteyim..

eskiden saclarimi boyardim kizil siyah yapmistim dip boyasi derdi olurdu. kina yaptim kokusu ayri dert tovbe ettim.ombre yaptim sac uclarimin kirilmasindan usandim. simdi 1 seneden fazladir hic boya yapmiyorum cok rahatim kendi sac rengim guzelmis bosuna ugrasmisim eskiden.:) artik kahkul , sac boyuna kat olayimda bitti omuz hizasinda kullaniyorum simdilerde moda, lob stil deniyor.
bakim urunleri olarak kullandiklarim cok azdir
sacimi taramadan once durulanmayan sac kreminden kullaniyorum.
lip balm aklima geldikce mutlaka
goz fari
el kremi dalan
yuz yikama jeli
simdi eklemek istediklerim arasina bu konu sayesinde ponza tasi girdi. banyo sonrasi cok mantikli. erteleyip duruyordum ozel vakit ayirmam gerektigi icin. sonrasinda uresal forte gercekten yumusacik yapiyor.
2. eklemek istedigim yuz yikamamdan sonra kekik cayi tonigi ertelemedigim bir gun yapip denersem paylasayim burada :))

Pko için ne ilacı kullanıyorsunuz. Benim de saclarim çok dökülüyor bu aralar.

Doktor kontrolünde D..35 diye bir ilaç kullanıyorum.

Saç dökülmenin sebebi pco mu stres mi yoksa vitamin eksikliği mi önce bunu öğrenmek lazım aslında

Ben de aranıza katılmak istiyorum. 27 yasındayım ve hic bir zaman süslü biri olamadım. Artık imaj tazelemek istiyorum ama bu isler cok zor geliyor bana, bazen ne yapsam olmuyormus gibi geliyor :KK43: Guzel ve etkili bir rutin oturtabilirsek super olur.

Ben yoğunluktan dolayı yine salladım bakımlarımı

makyaj yapmaya üşeniyorum halen.

Burayı oldukça boşladım.

Geçen hafta dr gittim.
demir ve vitamin eksiklerim var.
saç dökülmem durur inş

Düştan önce saçıma nuxenin kuru yağıni sürüp 5 10 dk bekleyip dusa giriyorum
Dustan sonra yine bu kuru yağı islak cildime ve vucuduma yediriyorum baska da aksiyona girmiyorum duş konusunda uzun zamandır üşeniyorum vhalla :)

Sabah akşam yuz yikama tonik nemlendirme ve göz alti bakımi ...bazen akşamlari unutuyorum yorgunluktan yada üseniyorum
Haftada 2 limonianin vitamin maskesi var bayıldim...

Birde el tırnak muhim...mutlaka bakimli olur
Ara ara Beden ve zihne yararlı tibet egzersizleri

vhalla cocukla benden bu kadar...bi ara ayaklarıma el atsam iyi olcak :)
Yüz maskesimi sadece detay verir misin.. Benimde bu ara ihtiyacım olan şeylerden.. Nerden alabiliriz nekadar süredir kullanıyorsunuz?

En son seninle bakım rutini oluşturmuştuk sonradan koptuk naberrr :KK24: neler yapiyosun bakalım görüşmeyeli :KK8:

Herşey yolunda çok şükür sen nasılsın :)

bakım işleri eskiye göre iyi durumda ama zaman zaman yine başa dönebiliyorum.
kendime uygun ürünleri araştırıyorum.
vaktim olsa saç boyatıcam şuan tek eksim bu.

Herşey yolunda çok şükür sen nasılsın :)

bakım işleri eskiye göre iyi durumda ama zaman zaman yine başa dönebiliyorum.
kendime uygun ürünleri araştırıyorum.
vaktim olsa saç boyatıcam şuan tek eksim bu.
Herşeyin yolunda olmasına sevindim canım bendede durumlar eskiye göre daha iyi maskeyi haftada bir uyguluyorum ama günlük makyaj aliskanligi edindim :-) desene saçlardan sonra taş olucaksin :KK70:

Yüz maskesimi sadece detay verir misin.. Benimde bu ara ihtiyacım olan şeylerden.. Nerden alabiliriz nekadar süredir kullanıyorsunuz?
Trendyoldan aliyorum ben En son 7 liradan 16 liraya ciktı maske icim gitti o kadar para vermeye :) cok toparlayici bir maske sevmistim baya limonian aslinda dağıtıcı firma ve o firma adi altinda baska markalar ve maskeleri var daha uygun olan mizon gibi onlar da cok iyi
Bu vitaminli olan mjcare di adı sanirim
Trendyoldan kore cilt bakımı diye arat

Su an baska bir maske aldim organique nin ama daha denemedim...bu da polonya menşeili nette cok güzel yorumlar var genel olarak marka adına....deneyince daha dogrusu su bakim isine tekrar yoluna koyunca zaten burdayim :))

Günaydınlar
bakım işini tam yapamasam da eskisi kadar kötü değilim.
saçlarıma badem yağı eklediğim şampuanla yıkıyorum.
saç kremi ve duş sonrası krem sürüyorum.
bu sayede eskisi kadar kabarmıyor saçım.

kış ayı ellerime krem sürmeyi ihmal etmiyorum
ruj veya koruyucu kullanıyorum.
genelde rimel sürerim olay biter
yüzümde sivilceler azaldı bilmiyorum belki takmadığım için yada temizleyici işe yarıyor
ve su içmeye çalışıyorum hep.

daha maske denemeleri yapmak istiyorum.
tonik ve krem uygulamaları yapılacak

Günaydınlar
bugün daha özenli geldim işe
hafif makyaj yaptım ve nude oje sürdüm.

X