Bana akıl verir misiniz lütfen ne yapmalıyım?

Onunla mi daha mutlusunuz yoksa onsuz mu? Bunu iyi tespit edin. Bence mutlu degilsiniz cunku belirsizlikler her zaman mutsuzluk getirir. Tercih sizin tabi ama bence asik olmak ve karsilik bulmak herkesin hakki. Siz bu hakkinizi elinizin tersiyle itip adamin keyfini bekliyorsunuz resmen. Yazik etmeyin kendinize.

Ben inandım adam dürüsttür iyi biridir ama şu an duygusal olarak boşlukta o nedenle yanınızda, siz güvenilir limansınız. O dürüstlük de ileride onun savunması olacak. Bir gün birine aşık olacak ve diyecek ki ama ben en başta söylemiştim aşık değilim diye, ben hep dürüsttüm deyip gidecek ve siz de haklı deyip kendinizi suçlayacaksınız.
O yüzden kendiniz için geri çekilin, olacağı varsa siz geri çekilince o aşık olabilir size yada biter gider. Böyle devam ederseniz ileride üzüleceksiniz. Bence geri çekilin ben de aşık olunmadan Sevilmeden ilişki yaşamak istemiyorum deyin, soğuk olun. Sonra seyredin sizin için hangisi iyiyse o tarafa gider zaten olaylar.

Birbirimizin yaralarını sardık benzer yaralarımız var diyorsunuz sizinki dert ortaklığı olmuş aşık da değilmiş diyorsunuz. Ya takılmış ya aşık olmuş ise sizle ne olmuş orayı anlamadım. Bana çok sağlıklı bir ilişki gibi gelmiyor çünkü gerçek sevgi ya da aşkta insanın gözü dağlar kadar dert olsa görmüyor değil ki geçmişe hayıflanmayı tercih etsin. Sanki yapacak daha iyi birşey olmadığından birarada gibisiniz.
Hoşlantıyla başladık yani benzer yaralarımız ilişkilerden değil, geçmişten, aileden , insanlardan.. tabii ki biraz dert ortaklığı gibi de oldu. Birbirimizi her daim iyi hissettiren olduk karşılıklı. Benimle olan şey onun için mantıkla sevgi arasında gidip geliyor bence. Aşk değil tabii ki. Ben aşktan çok birini zamanla çok sevmekten yanayım. Her şeyinle mükemmelsin fakat mantığım fren yapmamı sağlıyor diyor. Her şeyden önce biz sanırım çokta iyi arkadaş olduk onunla o yüzden iki tarafta bırakamıyor
Birbirimizin yaralarını sardık benzer yaralarımız var diyorsunuz sizinki dert ortaklığı olmuş aşık da değilmiş diyorsunuz. Ya takılmış ya aşık olmuş ise sizle ne olmuş orayı anlamadım. Bana çok sağlıklı bir ilişki gibi gelmiyor çünkü gerçek sevgi ya da aşkta insanın gözü dağlar kadar dert olsa görmüyor değil ki geçmişe hayıflanmayı tercih etsin. Sanki yapacak daha iyi birşey

Onunla mi daha mutlusunuz yoksa onsuz mu? Bunu iyi tespit edin. Bence mutlu degilsiniz cunku belirsizlikler her zaman mutsuzluk getirir. Tercih sizin tabi ama bence asik olmak ve karsilik bulmak herkesin hakki. Siz bu hakkinizi elinizin tersiyle itip adamin keyfini bekliyorsunuz resmen. Yazik etmeyin kendinize.
Şuan biraz kötü bir dönemden geçiyorum ailemden birinin hasta olduğunu öğrendik yakın zamanda. Kesinlike bu dönemimde kaçış yerim, her şeyden uzaklaşabildiğim benim için o var. Ve yanında mutluyum. Bilmiyorum niye böyleyim anlamıyorum onunlayken içim çok rahat oluyor. Normalde bu kadar belirsizken benim delirmem gerekirdi önceki tecrübelerime göre...

Ben inandım adam dürüsttür iyi biridir ama şu an duygusal olarak boşlukta o nedenle yanınızda, siz güvenilir limansınız. O dürüstlük de ileride onun savunması olacak. Bir gün birine aşık olacak ve diyecek ki ama ben en başta söylemiştim aşık değilim diye, ben hep dürüsttüm deyip gidecek ve siz de haklı deyip kendinizi suçlayacaksınız.
O yüzden kendiniz için geri çekilin, olacağı varsa siz geri çekilince o aşık olabilir size yada biter gider. Böyle devam ederseniz ileride üzüleceksiniz. Bence geri çekilin ben de aşık olunmadan Sevilmeden ilişki yaşamak istemiyorum deyin, soğuk olun. Sonra seyredin sizin için hangisi iyiyse o tarafa gider zaten olaylar.
Umarım dediğiniz gibi olmaz sonu😔

Acı olacak ama ağzının tadına göre birini buldu mu doping almış at gibi canlanmazsa ben de neyim.
vaktini ne diye boşa harcarsın bilmem ki...

nasıl bir mantık kuruyor peki?
Ona 6 aydır çok iyi geldiğimi, destek olduğumu, evini güzelleştirdiğimi söylüyor. Bana saygı duyduğunu ve oldukça sevdiğini ama yorgun olduğunu full adayarak birine kendisini vermenin onun için mümkün olmadığını söylüyor. Ama gitmemin onun için çok kötü olduğundan da bahsediyor. Mantığın balıklama dalmasını engellediğini zaten zamanında bunu yaptığını sonucunun kötü olduğunu söylüyor. Yani bu çocuk için kimse de bi halt yapmamış bu arada. Hep o insanlar için bir şeylere çabalamış. Bu yüzden de gidemiyorum sanırım

Ben de boşandım. Arkamda gerçekten yıkık bir adam bıraktım. 1- 1.5 senede kimse toparlanamaz. Nerdeyse 1 yıl olacak hala haberini alıyorum değişen birşey yok. Aşk ne kadar büyükse yıkımı da o kadar büyük oluyor. Boşanmayı ben istemiştim ben bile henüz bir ilişkiye hazır hissetmiyorum. Benim zamanım bol ve değersiz beklerim diyorsanız tabi ki devam edin. Ama kimsenin yara bandı, terapisti olmayın. Ama başkasına aşık olduğu an sizi gözünün görmeyeceğini bilin.

Bende yaşadıklarımdan dolayı yorgun, enkaz halinde bir insanım- aşk hayatı hariç- terapi alıyorum. Bunun çaresi birini olur mu olmaz mı diye boşlukta bırakmak değil bir uzmana gidip iyi olmaya çalışmaktır. Kendi iyi olmayan adam size iyi gelmez, uğraşmaya değmez inanın. Zamanınıza, emeğinize yazık.

Ben de boşandım. Arkamda gerçekten yıkık bir adam bıraktım. 1- 1.5 senede kimse toparlanamaz. Nerdeyse 1 yıl olacak hala haberini alıyorum değişen birşey yok. Aşk ne kadar büyükse yıkımı da o kadar büyük oluyor. Boşanmayı ben istemiştim ben bile henüz bir ilişkiye hazır hissetmiyorum. Benim zamanım bol ve değersiz beklerim diyorsanız tabi ki devam edin. Ama kimsenin yara bandı, terapisti olmayın. Ama başkasına aşık olduğu an sizi gözünün görmeyeceğini bilin.
Tabii ki yorgunluğunu anlıyorum onun ve suçlamıyorum zorlamıyorum da. Yani ben hiç darlamadım onu bu süreçte..Ama hep aşık olup gitmesi midir sonucu? Yani benim için zamanla gelişen bir şey önemlidir. Zamanla yerine oturan, zamanla daha da sevilen ilişkiler. Değer verdiğim biriyse de asla gidemem.bunun da mı bir değeri olmayacaktır..

Merhaba, 6 aydır görüştüğüm biri var. Benden önce başarısız, yorucu bir evliliği olmuş ve daha üzerinden 1-1.5 sene geçmiş. Aşık olup evlenmiş ama bitirmiş haklı sebeplerle. bunları benden hiç saklamadı hep dürüst oldu. Bir şeylere başlamaya gücü yoktu. Karşılıklı birbirimize iyi geldik ve zamana bıraktık. Hani bazı insanlara baktığınızda yaralarını onlar söylemeden görürsünüz ona doğru çekilir ve yanında olmak istersiniz. Başından beri yorgun bi adamlayım ben, bunu bilerek başladım ve devam ettim. Hayatın ona getirdiği şeyler hep yorucu olmuş. Denemeye bile gücü yoktu saygı duydum zamanla bakalım dedik ve 6 aydır çok güzel bir şey paylaştık biz. Gittikçe daha derinleşti bir şeyler. Ama bir noktada biz olmayı beceremedik, en basiti beraber plan yapmayı. Birbirimize çok yakın oturuyoruz belki onun etkisi vardır, çok sık görüşebiliyoruz yani. Geçen konuştuğumuzda bu eksikliği sorduğumda o da kabul etti. Nedenini bilmediğini ama anlamak içinde 6 ayın bunun için yeterli bir zaman olduğunu söyledi. Onun için ideal bir insan olduğumu söylüyor ve benimle sağlıklı bir ilişki yaşanabileceğini ama buna gücünün olmadığını söylüyor. Ona bu 6 aydır çok iyi geldiğimi, hayatını güzelleştirdiğini, aklına kafasına çok yattığımı ama hala kendisinin bir enkaz olduğunu söylüyor ve işine hayatına odaklanmak istiyor. Hayatında ilk kez aşık olmadan beraber olduğu biriyim ya takılmış ya da aşık olmuş. Böyle bir durumun ona da ilk olduğunu söylüyor. Bana çok değer verdiğini biliyorum ama gitmeli miyim sizce ondan? Bu arada gerçekten oyunsuz, oldukça net ve iyi biri. Aranızda çabalayıp kazanan var mı?
Adam daha boşanmanın piskolojisini atlatamamış. Bu durumda sizi çok zorlar. Böyle biriyle ben de zamanında görüşmüştüm tavırları aynıydı. sonunda dedim zorlamayalım olmuyor bitirelim. Benden 1 2 yıl sonra çok güzel bir evlilik yaptı. Yani daha zamanı gelmemiş sevgilinizin

Sanki ıssız adam rolleri gibi geldi. Bence uğraşmayın ilk tekmeyi vuracağı siz olursunuz. Eğer sevseydi çoktan iyileşirdi. Hakkınızda hayırlısı..

Ona 6 aydır çok iyi geldiğimi, destek olduğumu, evini güzelleştirdiğimi söylüyor. Bana saygı duyduğunu ve oldukça sevdiğini ama yorgun olduğunu full adayarak birine kendisini vermenin onun için mümkün olmadığını söylüyor. Ama gitmemin onun için çok kötü olduğundan da bahsediyor. Mantığın balıklama dalmasını engellediğini zaten zamanında bunu yaptığını sonucunun kötü olduğunu söylüyor. Yani bu çocuk için kimse de bi halt yapmamış bu arada. Hep o insanlar için bir şeylere çabalamış. Bu yüzden de gidemiyorum sanırım

bu açıklamalar sizin içinize siniyorsa bu şekilde devam edin.
ama olacak olan sizin iyileştirip ayağa kaldırdığınız adam aşık olduğu an mantığını ve sizi bir kenara bırakıp tazı gibi koşa koşa hedefine gidecek.
ne mantık kalacak ne de siz.
evet 6 ay kısa bir süre birbirini tanımak evlenmek için ama ilişkiye başlamaya karar vermek için uzun süre.

Tabii ki yorgunluğunu anlıyorum onun ve suçlamıyorum zorlamıyorum da. Yani ben hiç darlamadım onu bu süreçte..Ama hep aşık olup gitmesi midir sonucu? Yani benim için zamanla gelişen bir şey önemlidir. Zamanla yerine oturan, zamanla daha da sevilen ilişkiler. Değer verdiğim biriyse de asla gidemem.bunun da mı bir değeri olmayacaktır..
Adam yorgun değil yanlışınız burada. Adam şu an ilişkiye hazır değil. Ve adam iyileştiğinde çok yüksek ihtimalle gidecek. Aranızdaki ilişki ona kötü, durağan günlerini hatırlatacak. Sizin yapmanız gereken bir gün iyileşirsen ve ikimiz de bekar olursak deneyelim deyip yolunuza bakmak. Gönül işlerinde tekkeyi bekleyen çorbayı içer mantığı işlemez.

sevgilinizin psikologu ya da annesi değilsiniz isteseniz de olamazsınız, sevgiliniz eski eşiyle ayrılmış haklı sebepleri var demişsiniz ama onun anlatması ile haklı, bir de boşandığı eşine sormak lazım ne kadar haklı.
bununla ilgili güzel bir duvar yazısı vardı onu paylaşayım aklıma geldi sonu belli bu hikayenin maalesef

407_503300485.jpg

Ya ben bu yorgun erkeklere iyi gelme telasinda olan kadinlari hic anlayamamisimdir mesela. Kimsenin yarasini falan gorup merhem olmaya calismadigim icindir belki de. Adam daha iyisini bulsa belli ki gidecek. Bunu anlamak icin muneccim olmaya da gerek yok. Siz neden takilip kaliyorsunuz, gidemiyorsunuz ben gercekten anlamiyorum. Nedir bu psikolog olup yaralarini sarma derdiniz. Duzelmisini bulun ya niye elin adamini iyilestirmeye calisiyorsunuz ki?
KAtılıyorum size, her merhemin daha iyisi muhakkak vardır. Bulduğunda ona gidecektir.

Ya ben bu yorgun erkeklere iyi gelme telasinda olan kadinlari hic anlayamamisimdir mesela. Kimsenin yarasini falan gorup merhem olmaya calismadigim icindir belki de. Adam daha iyisini bulsa belli ki gidecek. Bunu anlamak icin muneccim olmaya da gerek yok. Siz neden takilip kaliyorsunuz, gidemiyorsunuz ben gercekten anlamiyorum. Nedir bu psikolog olup yaralarini sarma derdiniz. Duzelmisini bulun ya niye elin adamini iyilestirmeye calisiyorsunuz ki?
+1

Eski karisini unutamamis sizi de bir yara bandi goruyor umutta vermiyor cunku gelecegi dusunmuyor sizinle
Su zor bosluga dusmus gunlerde yaslanacagi bir dalsiniz sadece...iyilesip toparlandiginda ne yapar orasini siz dusunun..birde ask olmadan iliskide geriye ne kalir ki

Bu zamana kadar ona kimse birşey yapmamis siz yapıyorsunuz ama ona da balıklama atlayamam diyor.

İyice kendine gelip balıklama atlayacak birini bulduğunda, üzüleceksiniz bu iyileştirme çabalarıniza.

Başka bir insandan dolayı yorgun olan, onunla içsel hesaplamasını bitirmemiş birinin yanında yer edinmeye çalışmanız kendinize haksızlik.

X