Bana akıl verir misiniz lütfen ne yapmalıyım?

misscaddi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
12
3
Ben de boşandım. Arkamda gerçekten yıkık bir adam bıraktım. 1- 1.5 senede kimse toparlanamaz. Nerdeyse 1 yıl olacak hala haberini alıyorum değişen birşey yok. Aşk ne kadar büyükse yıkımı da o kadar büyük oluyor. Boşanmayı ben istemiştim ben bile henüz bir ilişkiye hazır hissetmiyorum. Benim zamanım bol ve değersiz beklerim diyorsanız tabi ki devam edin. Ama kimsenin yara bandı, terapisti olmayın. Ama başkasına aşık olduğu an sizi gözünün görmeyeceğini bilin.
Tabii ki yorgunluğunu anlıyorum onun ve suçlamıyorum zorlamıyorum da. Yani ben hiç darlamadım onu bu süreçte..Ama hep aşık olup gitmesi midir sonucu? Yani benim için zamanla gelişen bir şey önemlidir. Zamanla yerine oturan, zamanla daha da sevilen ilişkiler. Değer verdiğim biriyse de asla gidemem.bunun da mı bir değeri olmayacaktır..

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
20.827
85.001
Merhaba, 6 aydır görüştüğüm biri var. Benden önce başarısız, yorucu bir evliliği olmuş ve daha üzerinden 1-1.5 sene geçmiş. Aşık olup evlenmiş ama bitirmiş haklı sebeplerle. bunları benden hiç saklamadı hep dürüst oldu. Bir şeylere başlamaya gücü yoktu. Karşılıklı birbirimize iyi geldik ve zamana bıraktık. Hani bazı insanlara baktığınızda yaralarını onlar söylemeden görürsünüz ona doğru çekilir ve yanında olmak istersiniz. Başından beri yorgun bi adamlayım ben, bunu bilerek başladım ve devam ettim. Hayatın ona getirdiği şeyler hep yorucu olmuş. Denemeye bile gücü yoktu saygı duydum zamanla bakalım dedik ve 6 aydır çok güzel bir şey paylaştık biz. Gittikçe daha derinleşti bir şeyler. Ama bir noktada biz olmayı beceremedik, en basiti beraber plan yapmayı. Birbirimize çok yakın oturuyoruz belki onun etkisi vardır, çok sık görüşebiliyoruz yani. Geçen konuştuğumuzda bu eksikliği sorduğumda o da kabul etti. Nedenini bilmediğini ama anlamak içinde 6 ayın bunun için yeterli bir zaman olduğunu söyledi. Onun için ideal bir insan olduğumu söylüyor ve benimle sağlıklı bir ilişki yaşanabileceğini ama buna gücünün olmadığını söylüyor. Ona bu 6 aydır çok iyi geldiğimi, hayatını güzelleştirdiğini, aklına kafasına çok yattığımı ama hala kendisinin bir enkaz olduğunu söylüyor ve işine hayatına odaklanmak istiyor. Hayatında ilk kez aşık olmadan beraber olduğu biriyim ya takılmış ya da aşık olmuş. Böyle bir durumun ona da ilk olduğunu söylüyor. Bana çok değer verdiğini biliyorum ama gitmeli miyim sizce ondan? Bu arada gerçekten oyunsuz, oldukça net ve iyi biri. Aranızda çabalayıp kazanan var mı?
Adam daha boşanmanın piskolojisini atlatamamış. Bu durumda sizi çok zorlar. Böyle biriyle ben de zamanında görüşmüştüm tavırları aynıydı. sonunda dedim zorlamayalım olmuyor bitirelim. Benden 1 2 yıl sonra çok güzel bir evlilik yaptı. Yani daha zamanı gelmemiş sevgilinizin

-Haziran-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
997
2.301
Sanki ıssız adam rolleri gibi geldi. Bence uğraşmayın ilk tekmeyi vuracağı siz olursunuz. Eğer sevseydi çoktan iyileşirdi. Hakkınızda hayırlısı..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
27.423
100.912
Ona 6 aydır çok iyi geldiğimi, destek olduğumu, evini güzelleştirdiğimi söylüyor. Bana saygı duyduğunu ve oldukça sevdiğini ama yorgun olduğunu full adayarak birine kendisini vermenin onun için mümkün olmadığını söylüyor. Ama gitmemin onun için çok kötü olduğundan da bahsediyor. Mantığın balıklama dalmasını engellediğini zaten zamanında bunu yaptığını sonucunun kötü olduğunu söylüyor. Yani bu çocuk için kimse de bi halt yapmamış bu arada. Hep o insanlar için bir şeylere çabalamış. Bu yüzden de gidemiyorum sanırım

bu açıklamalar sizin içinize siniyorsa bu şekilde devam edin.
ama olacak olan sizin iyileştirip ayağa kaldırdığınız adam aşık olduğu an mantığını ve sizi bir kenara bırakıp tazı gibi koşa koşa hedefine gidecek.
ne mantık kalacak ne de siz.
evet 6 ay kısa bir süre birbirini tanımak evlenmek için ama ilişkiye başlamaya karar vermek için uzun süre.

Needingvisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2020
1.302
5.141
Tabii ki yorgunluğunu anlıyorum onun ve suçlamıyorum zorlamıyorum da. Yani ben hiç darlamadım onu bu süreçte..Ama hep aşık olup gitmesi midir sonucu? Yani benim için zamanla gelişen bir şey önemlidir. Zamanla yerine oturan, zamanla daha da sevilen ilişkiler. Değer verdiğim biriyse de asla gidemem.bunun da mı bir değeri olmayacaktır..
Adam yorgun değil yanlışınız burada. Adam şu an ilişkiye hazır değil. Ve adam iyileştiğinde çok yüksek ihtimalle gidecek. Aranızdaki ilişki ona kötü, durağan günlerini hatırlatacak. Sizin yapmanız gereken bir gün iyileşirsen ve ikimiz de bekar olursak deneyelim deyip yolunuza bakmak. Gönül işlerinde tekkeyi bekleyen çorbayı içer mantığı işlemez.

Namaria

Ve Kefâ Billâhi Şehîdâ
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Ocak 2014
6.463
18.137
32
sevgilinizin psikologu ya da annesi değilsiniz isteseniz de olamazsınız, sevgiliniz eski eşiyle ayrılmış haklı sebepleri var demişsiniz ama onun anlatması ile haklı, bir de boşandığı eşine sormak lazım ne kadar haklı.
bununla ilgili güzel bir duvar yazısı vardı onu paylaşayım aklıma geldi sonu belli bu hikayenin maalesef

407_503300485.jpg

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :119 Kg. Şimdiki Kilom :85 Kg.

papatyabuketi

İyi çocukolursan belki Şirinleribile görebilirsin
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
2.189
2.062
Ya ben bu yorgun erkeklere iyi gelme telasinda olan kadinlari hic anlayamamisimdir mesela. Kimsenin yarasini falan gorup merhem olmaya calismadigim icindir belki de. Adam daha iyisini bulsa belli ki gidecek. Bunu anlamak icin muneccim olmaya da gerek yok. Siz neden takilip kaliyorsunuz, gidemiyorsunuz ben gercekten anlamiyorum. Nedir bu psikolog olup yaralarini sarma derdiniz. Duzelmisini bulun ya niye elin adamini iyilestirmeye calisiyorsunuz ki?
KAtılıyorum size, her merhemin daha iyisi muhakkak vardır. Bulduğunda ona gidecektir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1776 gün geçti.

sabahvesen

Yazar Hanım
Pro Üye
30 Ocak 2013
22.469
24.046
Ya ben bu yorgun erkeklere iyi gelme telasinda olan kadinlari hic anlayamamisimdir mesela. Kimsenin yarasini falan gorup merhem olmaya calismadigim icindir belki de. Adam daha iyisini bulsa belli ki gidecek. Bunu anlamak icin muneccim olmaya da gerek yok. Siz neden takilip kaliyorsunuz, gidemiyorsunuz ben gercekten anlamiyorum. Nedir bu psikolog olup yaralarini sarma derdiniz. Duzelmisini bulun ya niye elin adamini iyilestirmeye calisiyorsunuz ki?
+1

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :74.4 Kg. Şimdiki Kilom :69.4 Kg.

Tubaa9533

Hasbunallâhu ve ni'mel vekîl💕
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2019
1.968
3.408
Eski karisini unutamamis sizi de bir yara bandi goruyor umutta vermiyor cunku gelecegi dusunmuyor sizinle
Su zor bosluga dusmus gunlerde yaslanacagi bir dalsiniz sadece...iyilesip toparlandiginda ne yapar orasini siz dusunun..birde ask olmadan iliskide geriye ne kalir ki

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
11.438
63.874
Ona 6 aydır çok iyi geldiğimi, destek olduğumu, evini güzelleştirdiğimi söylüyor. Bana saygı duyduğunu ve oldukça sevdiğini ama yorgun olduğunu full adayarak birine kendisini vermenin onun için mümkün olmadığını söylüyor. Ama gitmemin onun için çok kötü olduğundan da bahsediyor. Mantığın balıklama dalmasını engellediğini zaten zamanında bunu yaptığını sonucunun kötü olduğunu söylüyor. Yani bu çocuk için kimse de bi halt yapmamış bu arada. Hep o insanlar için bir şeylere çabalamış. Bu yüzden de gidemiyorum sanırım
Bu zamana kadar ona kimse birşey yapmamis siz yapıyorsunuz ama ona da balıklama atlayamam diyor.

İyice kendine gelip balıklama atlayacak birini bulduğunda, üzüleceksiniz bu iyileştirme çabalarıniza.

Başka bir insandan dolayı yorgun olan, onunla içsel hesaplamasını bitirmemiş birinin yanında yer edinmeye çalışmanız kendinize haksızlik.

misscaddi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
12
3
Bu zamana kadar ona kimse birşey yapmamis siz yapıyorsunuz ama ona da balıklama atlayamam diyor.

İyice kendine gelip balıklama atlayacak birini bulduğunda, üzüleceksiniz bu iyileştirme çabalarıniza.

Başka bir insandan dolayı yorgun olan, onunla içsel hesaplamasını bitirmemiş birinin yanında yer edinmeye çalışmanız kendinize haksızlik.
Haklısınız sanırım.. Ben onun tarafında olsam sanırım bunu yapmazdım. Aksine değer gördüğüm biri olduğu için kaçırmak istemezdim. Zamanla gidicek sanırım acıtıcı da olsa.. teşekkğr ederim..

iwy7

hayat seni seviyorum
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
1.093
421
Adam açık açık ben buyum, işine gelirde kalmak istersen kal demiş. Şu an sizinle yaralar sarılıyor iyi geliyor vs. Yoğun şeyler hissetseydi yara falan kalmazdı emin olun. Artı ilişkiyi de siz başlatmışsınız adamın hiçbir çabası olmamış size karşı. Birden önüne çıktınız ama ne yeri ne zamanı diyor kısaca.
Şahsen saniye durmam ben. Bana sıkıntılar afaganlar basar. böyle şeylere, dert dinlemeye falan gelemem. Sevgiliysen sevgilisindir terapist veya kanka değil. Şu an sizde sevgili değilsiniz gibi.
Bir arkadaşta yazmış... iyileşirde gelirsen bende bekar olursam tekrar deneriz der bitirirdim.

samantha

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2009
6.603
7.560
40
Duygusal yaratıklarız🤦🏻‍♀️ Duygularım arttıkça , sahiplendikçe paniklemeye başlıyorum. Net olan tarafın gitmesi gerekiyor kesinlikle bu durumlarda. O da net olsa giderdi diye düşünüyorum ama böyle de bir sonuca varmayacak gibi.
Hazır elinde onu bekleyen bi seçenek varken başkasına aşık olmadikca gitmez bence. Nerde o basiret erkeklerde sen de..

bluebeauty

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
358
501
Karşınızdaki kimse henüz yeni bir ilişkiye hazır değil. Doğru kişi olacak kimse karşısına çıktığında, ilişki için de hazır olacaktır. Aslında süreç iyileşmek için de geçmiyor, yeniden hislerine tam hitap eden bir kimse ile karşılaştığında bu psikoloji de ortadan kalkacak. Eğer bu ilişkinin bir şansı olsun isterseniz, gitmeniz ve değerlendirmesine musade etmeniz en doğrusu olur.