bana bir yardım nolurr

dexter89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2009
427
9
herkese selam
uzun zamandır devam eden bı sıkıntımdan bahsedıcem kızlar...
1 seneden fazladır ağzıma kan tadı gelıyo.bundan bıktım lavaboya tukurdugumde hep aynı goruntu bu ara hergun olmaya basladı kbba gittim normal dedı acılde kan değerlerıme baktım normal cıktı bır yerımde ağrım yok bısey yok cıger fılmım temız cıktı ne halt etceğımı sasırdım yıne devam edıyor.Korkuyorum artık ne bu boyle?Kötü bi hastalıgımmı var dıye dusunmekten bıktım artıkkk......acaba psikolojık olabılırmı genelde uykumu tam alamadıgımda yada bıseye cok kafa takınca oluyo .ama bu ara cok arttı.acıle gıttıgım gece acık kırmızı renkte geldı ılk defa etrafınızda boyle bısey yasayan varmı yada sızce neden ne yapmalıyım ben???

nolur o guzel destek ve yardımlarınıza ıhtıyacım var kızlar

ama 1 seneden fazla ve aralıklı olan bırsey dıs etı kanamasıda tabi bi ihtimal ama normal gorunuyo bılmıyorum...

herkese selam
uzun zamandır devam eden bı sıkıntımdan bahsedıcem kızlar...
1 seneden fazladır ağzıma kan tadı gelıyo.bundan bıktım lavaboya tukurdugumde hep aynı goruntu bu ara hergun olmaya basladı kbba gittim normal dedı acılde kan değerlerıme baktım normal cıktı bır yerımde ağrım yok bısey yok cıger fılmım temız cıktı ne halt etceğımı sasırdım yıne devam edıyor.korkuyorum artık ne bu boyle?kötü bi hastalıgımmı var dıye dusunmekten bıktım artıkkk......acaba psikolojık olabılırmı genelde uykumu tam alamadıgımda yada bıseye cok kafa takınca oluyo .ama bu ara cok arttı.acıle gıttıgım gece acık kırmızı renkte geldı ılk defa etrafınızda boyle bısey yasayan varmı yada sızce neden ne yapmalıyım ben???

Nolur o guzel destek ve yardımlarınıza ıhtıyacım var kızlar

muhtemelen dişetlerinde sorun var canım bi dişçiye gitseydin... Allah korusun dişeti kanamalarının % 30 40 ı baska hastalık belirtisi olabiliyor ihmal etme... Ama onda da bişey çıkmazsa dediğin gibi pskolojik olabilir koku

bı dıscı kaldı zaten onada gıdıcem evet ama canım koku yokkı resmen bıyer kanıyo ve bunun tadı gelıyo rabbım kımseye caresız dertler vermesın cok korkuyorum valla:KK43:

ama 1 seneden fazla ve aralıklı olan bırsey dıs etı kanamasıda tabi bi ihtimal ama normal gorunuyo bılmıyorum...

Arkadaşım vardı, yıllarca ara ara diş eti kanaması olurdu, doktora gitmedi, en son sabah kalktığın da yastığın da görmüş kanı, bayağı ilerlemiş..
Dişleride gayet sağlıklı görünüyordu, eğer diğer konularda sorun çıkmadıysa bundan olablir..
Doktorların bu ihtimali düşünmemesine hayret ettimm
:26:

bı dıscı kaldı zaten onada gıdıcem evet ama canım koku yokkı resmen bıyer kanıyo ve bunun tadı gelıyo rabbım kımseye caresız dertler vermesın cok korkuyorum valla:KK43:

Abartıyorsunuz bence.. Sonuçta ciğer falan iğer tetkikler temiz çıkmış, koku olmak zorun da değil ki.. Diş eti kanamasıyla kokunun bir alakası yoktur.

merak etme inşallah birşey çıkmaz. Düzenli diş fırçalamıyorsanda olabilir. Durduk yeremi oluyor peki fırçalarken yada yemek yerken mi ?

sorma doktorlar hastalardan bıkmıs artık bısey yok dıyıp postalıyolar kafa fılmımı cektırsem napsam off poff aslında dısımde curukte var dıs olsa keske sadece baska bısey cıkmasından endıselenıyorum resmen verem muamelesı gordum doktorlardan bu ara tobe tobe yaa

canım piraldyne ilacı var diş etleri için
her gece diş etlerine fırçasıyla yediriosun
çok iyi gelio
bendede vardı o kan tadı bi ara diş etim koptu elime geldi
ama bu ilaç çok faydalı

[sıze=3]abartıyorsunuz bence.. Sonuçta ciğer falan iğer tetkikler temiz çıkmış, koku olmak zorun da değil ki.. Diş eti kanamasıyla kokunun bir alakası yoktur.[/sıze]

tamtamım :) gerçekten abartılcak birşey neden dersen bundan birkaç ay önce bi rahatsızlıkla hemotolojiye sevkettiler beni kanser hastanesi.. çok korktum çook ama çok test yaptılar tabi şükür bişey çıkmadı ama ilk sordukları soru ne biliomusun?
1 2 aydır olan dişeti kanaman varmı?

tamtamım :) gerçekten abartılcak birşey neden dersen bundan birkaç ay önce bi rahatsızlıkla hemotolojiye sevkettiler beni kanser hastanesi.. çok korktum çook ama çok test yaptılar tabi şükür bişey çıkmadı ama ilk sordukları soru ne biliomusun?
1 2 aydır olan dişeti kanaman varmı?

Anladım canım doğru tabi o bakımdan..
Ama bu arkadaş diğer muayenelerden geçmiş ya ondan abartıığını düşündüm..
Diş hekimide gitmeden kendi başına ilaç kullanma ama konu sahibi..

vay be dişin bu kadar etkıledıgını bılmıyorum cok ıyı bır dıscıye gıtmem lazım dıslerımın bakımınıda duzenlı yaparım halbukı baska bısey olmasında

sorma doktorlar hastalardan bıkmıs artık bısey yok dıyıp postalıyolar kafa fılmımı cektırsem napsam off poff aslında dısımde curukte var dıs olsa keske sadece baska bısey cıkmasından endıselenıyorum resmen verem muamelesı gordum doktorlardan bu ara tobe tobe yaa

Birde biraz fazla evhamlı gördüm seni ondan abartıyorsun dedim :)
Bak git doktora diş eti diyecek. Çünkü diş hariç herşeyine bakmışlar..
Beni de bilgilendir merak ettim..

canım piraldyne ilacı var diş etleri için
her gece diş etlerine fırçasıyla yediriosun
çok iyi gelio
bendede vardı o kan tadı bi ara diş etim koptu elime geldi
ama bu ilaç çok faydalı

dişinde curuk falan varmıydı pekı bu ılacı arastırıcam canım sağol ılgın ıcın

vay be dişin bu kadar etkıledıgını bılmıyorum cok ıyı bır dıscıye gıtmem lazım dıslerımın bakımınıda duzenlı yaparım halbukı baska bısey olmasında

canım insan korkuo böyle şeylerde yok verem yok kanser araştırmasıa aldılar beni ne olucak ? Ben hastamıyım felan ama kafayı yersin öyle valla :)) allahın izniyle birşey çıkmaz hemen aksatma haftasonu girmeden sen git yarın bi dişçiye güzelce. .. Baktır bizide bilgilendir.
Hem herşeyin çaresi var artık biliyorsun

Birde biraz fazla evhamlı gördüm seni ondan abartıyorsun dedim :)
Bak git doktora diş eti diyecek. Çünkü diş hariç herşeyine bakmışlar..
Beni de bilgilendir merak ettim..

canım gelde panık olma ona gıdıyorum normak buna gıdıyorum normal dıyo gelde evham yapma bı gorsen neler gecıyo kafamdan neler

dişinde curuk falan varmıydı pekı bu ılacı arastırıcam canım sağol ılgın ıcın

yoktu valla ben mutlaka kontrole giderim ara ara çürük bırakmam dişlerimi:KK1:
durup dururken oldu
ne demek sen sağol işallah geçer bi an önce

canım insan korkuo böyle şeylerde yok verem yok kanser araştırmasıa aldılar beni ne olucak ? Ben hastamıyım felan ama kafayı yersin öyle valla :)) allahın izniyle birşey çıkmaz hemen aksatma haftasonu girmeden sen git yarın bi dişçiye güzelce. .. Baktır bizide bilgilendir.
Hem herşeyin çaresi var artık biliyorsun

evet canım ama ben cok sıkıntıda yaptım bu aralar kendıme annem gogus kanserıydı gogsu alındı falan zor gunlerde gecırdım ama bu dedıgım olay bundan oncesını kapsıyo tabı ıns dıs cıkar gıdıcem canım adam akıllı baksın bakalım bı doktorların bön bön suratıma bakıp kanmı tukuruyosun demesıne uyuz oluyorum ben kan tukurmuyorum dedıkce doktor bana ben doktora bakıp gelıyorum:KK70:off bunaldım vallahı kızlar sızlerıde bunallttım nolur kusuruma bakmayın

X