Bana bir yol gösteriinn

Gebere Jackson

Sümüğümü çeker giderim
Kayıtlı Üye
3 Mart 2015
1.788
17.259
Kızlar size danışmam gerekn bir şey var.
Bu cumartesi nişanlandım şubatta nişanlım askere gidiyor, ağustos gibi gelecek ekimde nasipse düğün olcak.
Gayet güzel giden bir ilişkim var kv kp görümce hepsi mükemmel insanlar görmeyince özlüyorum hatta.
Ev almayı düşünüyorum kiraya çıkıp ev sahibini zengin etmektense, bir evimiz olsun diyoruz.

Görümcemin eşi vefat etmiş, iki çocuğuna kv bakıyor. Babalarından kalan parayla istanbuldan ve gebzeden ev alınmış.
Nişanlım ve ailesi bankadan para çekip faiz ödemek yerine,yiğenlerden birinin evini satalım örnek 180e satıldı,50bin evin kendi borcu(kredi borcu devam ediyor) kaldı mı 130, düğünden gelenleri de üstüne koyarız ev alırız, hatta şimdiden borca girelim nişanlımın arabasını satalım o askerdeyken ev otomatik ödmeeyle kendini ödesin diyorlar.
Evet tamam güzel bir fikir, faiz ödemiyoruz.Eşyalar için ev masrafı düğün masrafı için sadece 50 bin çekelim diyorlar e tamam bunu da ödeyelim olay burda başlıyor. 10 sene sonra yiğeni evlenince biz yiğenine ev alıcaz (evi nasıl secerse secsin )
Yiğenini çok seviyorum baktıkça içim eriyor babasız olduğunu ona shaip çıkmamız gerektiğini biliyorumm. Ama ben tam krediler bitti anne olayım derken bu sefer o çocuga ev almak zorunda kalıcaz 130 aldıysa beğendiği ev 300de olsa nasıl alamayız diyebiliriz?
Ben ömür boyu nasıl borç ödeyeceğim önümüzdeki 20 sene ev için mi çalısacağım?
Şimdi desem ki bi daha ev alırsak nasıl öderiz, babası yok ben yardıumcı olmalıyım diyecek ve ben kendini düşünen paragöz biri olucam. Ben çalışmazsam o ev parası birikmez (benim mesleğimin ondan daha çok kazancı var ).
Ben çalışırsam ne zaman anne olucam çocuğumu kendim büyütmek istiyorum, yiğenine yardımcı olmak çok isterim ama ömür boyu bitmeyen bir borçla nasıl başa çıkıcam ne zaman rahata kavuşucaz, ve insanlara gebe kalmış olucaz. İyiyken kötü olmak istemiyorum.
Ben uygun bir dille boşver o evi çekeriz kredi dedim ama o bu seceneğin daha iyi olduğunu söyledi.
Karışık olduysa kusura bakmayın hem çalışıp hem yazıyorum, anlamadığınız yerde açıklamaya çalışırım

Güncelleme: Ben ısrarla böyle bir şeyin olmasını istemediğimi söyledim, o zaman ev mev yok alamayız dedi!
Daha nişandan önce tüm ailece alıcaz yapıcaz edicez diyen insanlar bi an puff hayal oldu.
Ben ve ailem ev meraklısı değiliz, 3 gün önce alıcaz deyip de nişandan hemen sonra bu duruma gelmek garip oldu.
Bu sefer benim ailem huylandı bu işten.
Dün nişanlım benimle öyle bir konuşuyor ki, sanki benim yüzümden ev alamıyoruz. Sıfır dairelere bakacağına biraz lüksünden ödün verse de cebindekine göre baksa keşke.Ama yok ayranları yok içmeye jettayı satıp ford focusla gidicekler *ıçmaya.
Tey Allaahıımm !!

Son düzenleyen: Moderatör:
50 bin çekince faiz ödememiş mi oluyorlar anlamadım.
Faize, faizle kredi ile ev almaya ben de karşı olduğum için şuan imkanım olmasına rağmen ev almıyorum mesela.
Başka arayışlara girmek mantıklı geldi bana.
Ama bu yol pek mantıklı değil, siz haklısınız.
Nişanlınıza çekincelerinizi uygun bir dille anlatın. Gerçekten uygun bir dil olsun ki yanlış anlamasına fırsat vermeyin .
Bu ev işi zor, hele 10 sene sonra kimin ne olacağı belli olmazki şimdiden.
Uzun vadeli şeyler korkutmuştur beni, bilemedim. . .

asla bu işlere giemeyin bence herkesin malı kendine o size alacak siz ona karışık bir durum yarının ne getirecegi bellimi ben olsam bu işe kesinlikle girmem
toki den filan baksanız evi küçük olsun sizin olsun

Kızlar size danışmam gerekn bir şey var.
Bu cumartesi nişanlandım şubatta nişanlım askere gidiyor, ağustos gibi gelecek ekimde nasipse düğün olcak.
Gayet güzel giden bir ilişkim var kv kp görümce hepsi mükemmel insanlar görmeyince özlüyorum hatta.
Ev almayı düşünüyorum kiraya çıkıp ev sahibini zengin etmektense, bir evimiz olsun diyoruz.

Görümcemin eşi vefat etmiş, iki çocuğuna kv bakıyor. Babalarından kalan parayla istanbuldan ve gebzeden ev alınmış.
Nişanlım ve ailesi bankadan para çekip faiz ödemek yerine,yiğenlerden birinin evini satalım örnek 180e satıldı,50bin evin kendi borcu(kredi borcu devam ediyor) kaldı mı 130, düğünden gelenleri de üstüne koyarız ev alırız, hatta şimdiden borca girelim nişanlımın arabasını satalım o askerdeyken ev otomatik ödmeeyle kendini ödesin diyorlar.
Evet tamam güzel bir fikir, faiz ödemiyoruz.Eşyalar için ev masrafı düğün masrafı için sadece 50 bin çekelim diyorlar e tamam bunu da ödeyelim olay burda başlıyor. 10 sene sonra yiğeni evlenince biz yiğenine ev alıcaz (evi nasıl secerse secsin )
Yiğenini çok seviyorum baktıkça içim eriyor babasız olduğunu ona shaip çıkmamız gerektiğini biliyorumm. Ama ben tam krediler bitti anne olayım derken bu sefer o çocuga ev almak zorunda kalıcaz 130 aldıysa beğendiği ev 300de olsa nasıl alamayız diyebiliriz?
Ben ömür boyu nasıl borç ödeyeceğim önümüzdeki 20 sene ev için mi çalısacağım?
Şimdi desem ki bi daha ev alırsak nasıl öderiz, babası yok ben yardıumcı olmalıyım diyecek ve ben kendini düşünen paragöz biri olucam. Ben çalışmazsam o ev parası birikmez (benim mesleğimin ondan daha çok kazancı var ).
Ben çalışırsam ne zaman anne olucam çocuğumu kendim büyütmek istiyorum, yiğenine yardımcı olmak çok isterim ama ömür boyu bitmeyen bir borçla nasıl başa çıkıcam ne zaman rahata kavuşucaz, ve insanlara gebe kalmış olucaz. İyiyken kötü olmak istemiyorum.
Ben uygun bir dille boşver o evi çekeriz kredi dedim ama o bu seceneğin daha iyi olduğunu söyledi.
Karışık olduysa kusura bakmayın hem çalışıp hem yazıyorum, anlamadığınız yerde açıklamaya çalışırım
neden böyle karmaşık çetrefilli işlere kalkışmaya niyetlendiniz ki?
kesinlikle doğru bulmuyorum mantıklı da değil.
kısmetinizde ne varsa onu yaşayın.
çok zorlama bir plan bu yaptığınız.
ayrıca henüz 3 gün olmuş nişanlanalı.
evlenmeden kalkışmayın evlenince de kalkışmayın derim :))

Ben bu evlenmeden once ev alma derdine düşüp sorunları birken bin edenleri anlayamiyorum. kusura bakmayin sabahtan beri benzer konular görüyorum. bence bosuna yipratiyorsunuz sureci. ne var bir kac sene sonra evlilik iyice oturduktan sonra ev alinsa?
Bende evlendikten snra ev alma konusuna karşıyım. Bu sefer eşyalarıma göre ev bulmak zorundayım yk o sığmadı yok bu sığmadı, ben evhamlı biriyim işanıma 2 ay kala nişanlığımdan tutun saç aksesuarıma kadar tamamladım. Yani ben her şeyihallederim sonra işi oluruna bırakırım

Sıkıntılı işler, herkes kolay kolay kabul etmez bu durumu.tamam yetime yardım etmek sevaptir,alınsın ama benim maasim onunkinden yüksek diyorsun.
Yani ömrünü bos yere çalışmakla gecireceksin elde var 0.
Bilemiyorum karar senin

Kesinlikle öyle birşey yapma bosver borçtan olsa senin borcun olsun elinde olursa yeğenlerim yine yardım edersiniz

Sıkıntılı işler, herkes kolay kolay kabul etmez bu durumu.tamam yetime yardım etmek sevaptir,alınsın ama benim maasim onunkinden yüksek diyorsun.
Yani ömrünü bos yere çalışmakla gecireceksin elde var 0.
Bilemiyorum karar senin
Benim düşüncem de seninle aynı. Ama bunlarda bir sahiplenme içgüdüsü var. Taamam durumumuz olsa alalım ona da ev alalım bize de. Ama sadece o çocuk sana mı yetim herkes yardım etsin dimi. Yok ona da kimse bişey demiyo şaştım kaldım.

X