Lütfen sadece yardım edecekler okuyabilir mi? Sağ duyumu yitirdim

_Karlar_Kralicesi_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
164
66
Merhaba sevgili kk ((düzeltme yaptım tabletten yazmıştım özür dilerim isteyenler parantezleri es geçebilir anlaşılmak adına yazdım)
Uzun olacak muhtemelen kusura bakmayın
Beni linç etmeyin diye baştan söyliyim eşim beni haklı buluyor.
(Eğer beni kötüleyecekseniz lütfen zahmet edip okumayın yanlış anlamış olacaksınız ve kendimi ifade edecek gücüm yok)

Eşimle maddi sorunlar yüzünden güven sorunu var eşim hatalı olduğunu kabul ediyor.
habersiz kredi çekmişti sonra bunu yalanladı.
Ben bu olaydan önce çalışıyordum ve kredi çektim kartları kapatalım diye. (Bu hale nasıl gelmiştik yeni evli olarak ; düğünden önce mobilya ve masraflar için kredi çektik eşim bunu görümceme verdi faiz alsın diye kendi karşı faize, ben kefildim ve bana vermemişti faize koymam için ayrıca kefil olduğuma şaşırdı! Düğünden önce geri almış ama paramız bitti dedi dedi ve geçim sıkıntısı başladı. çünkü kendi kişisel borçları vardı ama ben tek yaşamama rağmen borçsuz gel diye tutturmuştu. Babam hayatta olmadığı için bu çok ağrıma gitti) tüm bunları kabul etmek mantık dışı evet kabul ediyorum.

ilk hatam O habersiz kredi de yalan söyleyince ne yapacağımı bilemedim ailesiyle konuştum şikayet değildi derdim. Yardımcı olsunlar biz yine birlik olalım sorunları çözelimdi. (çünkü benim çektiğim kredi de bir işe yaramamıştı.) Ama ailesinin önünde de yalan söyleyince aynı yerde duramaz hale geldik.

(Daha o konu ay olmadan çamaşır makinası alıcaz diye kredi kartını istemişler eşimden ödeyeceklermiş.Bekar görümcem evde su faturasını bile otomatik ödeme yapmak istemez babasından geri alamayacağını düşündüğü için açık açık da söyler.
Buna rağmen eşim bana öderler dedi aldı.)

İkinci hata o ailesinde kalmaya başladı.
Kv görümceler hep seviyor gibilerdi. evlenince gördüm arada yaş farkı 1- 2 ama hep bir nasihat durumu hep biz kardeşiz olayı aynı apartmanda ve saolsunlar tek başıma olduğumu hep hissettirdiler.
Açık açık kocanla sorunun varken seninle görüşmek istemiyoruz dediler.
Bence geline iyi oğluna mesafeli olursun ki birleştirici ol

Ben işten ayrıldım planlıydı okuyorum stajdayım. (şuan işe giremem)
Biz ayrıyken eşim kvlerde kaldı aynı binadayız ortada bir şey yoktu. kv bas bas bağırdı gideceksin bu evden diye kp susturdu (karışma çocukların işine diye) annem duydu vs (kendi evinden bizim eve bağırıyor)
( Hastalık sebebiyle kürtajda olmuştum. Bütün yaz hastaydım kan değerlerim çok düşüktü yün içlik giydim yaz boyu donuyordum.
Annem de gelemedi tek başımaydım kv bir çorba getirmedi oğluyla görüşmüyoruz diye.
Eşim Onlarda kalırken, suyunu getireyim abi ,şuraya otur oğlum vs. paşa gibi davranıyorlar ve duyuruyorlar. tek başıma kahkahaları dinledim hep)

( bir sabah eşim işe gitmeden aradım açmadı asansörde karşılaştık. ben eşim kv bebek torun. eşime konuşmam lazım dedim işim var sonra dedi annesi de yanındaydı önemli 2 dk sadece gidersin dedim kv basladı çingene bu git yoksa susmayacak vs baban duymasın üzülür vs dedi ben de dayanamadım sensin dedim elimdeki torununu düşünmeden atladı üstüme eşim tuttu annesini. Evde benimle onun yüzünden tartıştı. Tartakladı)

Kp bir hafta sonra vefat etti.
Eşim temelli geri döndü.
Görüşmüyorduk ama cenazeye gittim. Evin öz kızı gibi hizmet ettim. kv çok iyi davrandı o bana yazın getirmedi demedim çorba yaptım herkesin içinde pek iyiydi bana

((Duaya gelen hoca erkeklerden rahatsız olduğu için eşime bize gidin isterseniz ev müsait çıkın dedim görümcem delirdi bize gidin abi diye annesi oğlana gidecekler dedi annesine de bağırdı esimle konuşturmadı. Ben eşimle konuşuyorum canım dedim diye kudurdu (şimdiye kadar bu aileye ettiğim tek laf bu) (haksız olsam eşim söyler sessiz bir tip değill)
görümcem emziriyor diye ettiğim tüm ikramlara sadece kafasını çevirdi. cenaze evinde herkesin içinde bana ders vermeye kalktı (eşim sadece ayırdı kardeşine bir şey söylemedi)
ben de diğer dualara inmedim. Esim gitti.))
7 sine 40 ına camiye bensiz gitti ailesi istemiyor diye (ona sorsan arada kamak istemiyor) ben gitmek istedim birbirimizin suyunu içtik sorunumuz yoktu neden insanlar yanlış anlasın ben nemrut değilim sadece eşimin yanında olup destek olmak istiyorum dedim.

Sonra çay bahçesinde ailecek görüştüğümüz çiftin yanında görümcem geçti eşiyle esim gitti peşlerinden koştu konuştu sanki fizandan geliyorlar aynı binadasın başınla selam ver işte
eşler dolaşmaya gitti öteki görümce eşim yok masada diye laf söyledi ben de laf mi dinliyorsun dedim geldi tepeme ne hakaretler nasıl sakin kaldım yerimden kalkmadım bilmiyorum tahrik etmek için burnumun ucuna kadar eğilip salak misin sana diyorum vs dedi arkadasım gider misin çocuk korkuyor dedi onu itti ben elini çektim bana vurdu eşim geldi onu götürdü sonra onu sakinleştirip masaya döndü gidelim istedi (bütün masalar olaya şahit oldu rezillik) rezillik çıkaran gidecek dedim.

5 dk olmadı kv ayılıp bayılıyor duymuş hesap sormaya gelecek. Ambulans çağrıldı eşimin arkadaşı numara yapıyor annen dedi. Başka masadan meraklı teyze gitti orayı inceledi geldi bana diyor bunlar çok fena aman kızım çok tehlikeliler kocanı seviyorsan tartışma bunlar yuvanı bozar dedi
Eşimin arkadaşı acil çıkın aptarmandan dedi (ben diyince kötü oluyorum ama başkası diyince daha iyi anlıyor sanırım )Eşim farkındayım çıkacağız duramayız ama bütçe yok dedi.

Ben psikologa gidiyordum eşimle ayrıldığımızda eşimde katılmak istedi neden beni de çağırmadın diye üzüldü.Beraber gitmeye başladık
Ailesinin sınır ihlalini yeni kavradı.
Bu ikinci evliliği ilkinde de onların çok hatası olduğunu kabullendi
Ben seni seviyorum diyor.
Evden çıkmak zorundasınız diyor psikolog da

Ama
Çıkmamız durumunda kira ödemek için (kpden her çocuğa bir ev var herkes oturuyor şuan biri bekar olduğundan ailesi o evde yaşıyor)
Burayı kira verecek eşim ama tapuda annesinin ve kardeşlerinde payı var ve öyle itirazcı biri değil.
Kirayı o ay annesi vermezse açıkta kalırız ve ne yapabilirim o annem der.
Ben kv ağzına bakarak taşınamam kişilik olarak öyle biri değilim otur çalış diyeceksiniz ama zaten tüm mesai boyunca ücretsiz çalışıyorum staj için.

psikolog eşime süre vermişti eşim beni de psikologu da çok şaşırttı annemle konuşcam evi satmak istediğimi söyleyeceğim çünkü daha uyguna başka semtten alacak borçları kapatacak elimize para kalacak ayrıca alacağı yerde çok değerlenecek bir yer o yüzden zarar etmeyecek

Annesi hayır demiş sonra düşünmesi için ikna etmiş ama kızlar onu daha iyi ikna etmiş ki Hayır demiş en son. Kızlarla da konuşmuyor eşim. cenazeden beri.

((Ve sürekli ucu psikolojik baskı yaratıyorlar inanin iyi değilim
Eşimin evde olup olmadığını (eşim bazen şehir dışında oluyor iş için ama eşim söylemiyor) fark edip ona göre davranıyorlar. Bu durum beni boğuyor annem çok sık gelemiyor ama o varken bile kendimi güçlü hissedemiyorum. Sesleri artık sinirime dokunuyor. Umrumda olmasınlar istiyorum. ))

kv politikası beni yıldırmak taşınacak durumumuzun olmadığının farkında. Ben de eşime sarıyorum iyi değilim artık.
Psikologta neler dedi şaşırdık her seyi yapıcam evliliğim için beni karımdan başka anlayan yok vs
Şimdi biz kazanmadık o evi annem vermiyor ne yapayım diyor?
noldu bu adama iki haftada değişti yine?
Ve gitmiş elden borç almış yine..
Hangi insan gelinini sevmedigi icin oğluna bu eziyeti cektirir..
Kimin mali kime kalcak ki..
(Gözüm evde sanmayın kv de de böyle diyecek bildiğim için yeni evden boşanma durumunda talebim olmayacak beyan ederim istersen dedim bastan)

Bu konuyu çözeceğine o kadar umut verdi ki hayal kırıklığı patronundan da yüklü alacağı var alamamış insan 3 4 bisey alır elalemden borç alacağına...
Eşim tuttugunu koparan biri değil bunu kabul etmem gerek..

Bana sen çalışırsan ev alırız diyor sorun şu hep bana güvenerek mi yaşayacak yada ben kazandığım kadar mi yaşayacağım ayda 400 veriyor bana o da haftalık şeklinde çok zoruma gidiyor ve yetmiyor dediğimde kızıyor. (hayat müşterek ama eşim finansal olarak hep kendi bildiğini okuyor ve hiç borçsuz yaşamamış bense iyi analiz ederim yatırım yaparım normalde ama artık beni aştı borç katlanıyor)
Kefil olduğu borcu da seneye bitecekti ödeyemediği için 6 yıla uzatmış. benim çalışmamda sadece günü kurtarır yani çocuk vs mümkün değil

Bu adamın amacı ne beni mi oyalıyor
Yoksa yardıma ihtiyacı var sonunda sözünü tutar mı
Güven sorununa birde kv sorunları offf net göremiyorum
Kafamı toplayıp ayrılmalı mıyım bu da eşimle hep gündem oluyor ayrı daha mı mutlu oluruz diye.
Psikolog en son evliliginiz b.k yoluna gidecek eğer sorunları tek tek ele alıp cozmezseniz dedi.
Ama ben yoruldummmmmm
Kafam durdu yardım edin lütfen
Okuyanlara teşekkür ederim

Son düzenleme:
Eşine rest çekme vaktin gelmiş.
Ya kiraya çıkarız ya da boşanırız demelisin.
Mümkünse annen gelsin, çocuğunuza baksın.

Anlayabildiğim kadarıyla yorumum bu

Gerçekten iyi değilsin. Bence bir süre annende kal. Hatta eşin de gelsin. Ne alaka deme bazen yer değiştirmek iyi gelir. Nispet yapar gibi değil, 3-5 günlüğüne yalnızca ortam değişikliği için. Anlattığına göre eşinin ailesi tam bir püsküllü bela. Eşin senin yanında ama ciddi anlamda arada kalmış. O da istemediği şeyler yapabilir. Ama birlikte olmak istediği sensin, onlar değil. Bence mirasın paylaştırılması için dava açılabilir. Bir avukatla görüşsenize bu konuda. Yapılabilecek bir şey olduğuna eminim. Gerekirse bu sürede sizin ailenizin yanında kalırsınız. Kirayı bir an vermezse ne yaparız demişsiniz de şu an da size çıkın gidin diyebilir, bunun garantisi yok. Okuyorum demişsiniz, mezun olunca güzel bir işiniz olacaksa sizi bırakmamak için uğraşırlar. Maddi anlamda da kancayı takmışlar anladığım kadarıyla. Tez zamanda feraha kavuşun inşallah. Eşinizle birlikte ne istediğinize karar verin, ondan sonra atılacak adım bulunur inşallah.

Tebdil-i mekânda ferahlık vardır. Acilen ya o evden çıkın ya da o adami bırakın annesi ve kardesleriyle yaşasın. Hiç mi canınızın kiymeti yok? Insan kendine bunu neden yapar? Sana 400 tl mi veriyor gir bir ise en kotu asgari ücret olur hepsini ve o 400 u de al dilediğin gibi harca. Kimseye minnet etme hemen bir ev bulup çıkın sonra da bir ise girin. Inanin aradiginiz huzuru daha çabuk bulursunuz. Baksaniza belliki esiniz kimseye ses cikaramiyor, kim cekerse oraya gidiyor. O yonetemiyorsa siz yönetin.

Tekrat yaziyorum o evden çıkmalısınız hem de acil. Bence simdi bize cevap yazmadan ya bir emlakçıya ya da bir avukata gidin. Bu hayata bir daha gelmeyeceksiniz kendinize yazik etmeyin.

Valla kafam durdu. Şimdi siz aynı apartmanda oturuyorsunuz dimi orda oturmaya devam etseniz onlarla görüşmeyi kesip birikim yapsanız ev alacak duruma gelene kadar nasıl olur yine musallat olurlar mi sana? Ha yok yapamam diyorsan kiraya çık yapacak bişey yok.

Konunun uzun ve paragraflara ayrılmamasından ziyade anlatım bozukluğu yoruyor insanı. Old., çamaşır mak. yazmak yerine kelimeyi bütünüyle yazmak zor olmamalı ne okuyorsunuz? Nerede okuyorsunuz? Gerçekten merak ettim yetişkin ve belli bir eğitime sahip bir insanın bu denli anlatım bozukluğu yapması şaşırtıcı.
Konunuza istinaden maalesef herkes ev sahibi olamıyor kirada oturan da açlıktan ölmüyor sırf maddi anlamda sıkışmamak adına bu eziyeti çekmeye değmez. Azıcık aşım ağrısız başım diye boşuna dememişler. Eşinizin hayat boyunca size güvenerek yaşayacağını düşünüyorsanız işe girer durumu toparlar yollarınızı ayırırsınız.

Bana sen calisirsan ev alırız dedi.. ben calisirsam ben de alırım.. sorun şu hep bana guvenerek mi yaşayacak yada ben kazandığım kadar mi yaşayacağım
Siz böyle söylerseniz eşiniz de aynısını size söylemez mi?
Adamın tek başına ev alabilecek durumu yokmuş işte ülke şartlarında birçok ailenin böyle bir imkanının olmadığı gibi.
Çalışıp paranızı kazanacaksınız kazandığınız kadar harcayacaksınız.
Çalışmazsanız da eşinizin , eşinizin ailesinin size verdikleriyle yetinmeyi öğreneceksiniz.

X