Lütfen sadece yardım edecekler okuyabilir mi? Sağ duyumu yitirdim

Anlayan var mı bilmiyorum kaç defa okudum yok anlamıyorum. Karma karışık yazmışsın. Ayrıca anladığım kadarıyla eşinde suç. Seni ezdiren o şimdi yanında olsa nolur. Gelen giden ezmiş seni.

Merhaba sevgili kk
Uzun klacak muhtemelen kusura bakmayın
Beni linc etmeyin diye baştan söyliyim eşim beni haklı buluyor.
(Eger beni kotuleyecekseniz lutfen zahmet edip okumayın yanlış anlamış olacaksınız ve kendimi ifade edecek daha gücüm yok)

Eşimle maddi sorunlar yüzünden güven sorunu var esim hatalı old. Kabul ediyor.
habersiz kredi cekti sonra bunu yalanladı.
Ben bu olaydan once calisiyordum ve kredi cektim kartlari kapatalim diye. (Bu hale nasil gelmistik yeni evli olarak ; dugunden once mobilya ve dugun icin kredi cektik esim bunu gorumceme verdi faiz alsin diye kendi karsi faize, ben kefildim ve bana vermemişti faize koymam için ayrica kefil olduguma şaşırdı! Dugunden once geri almis ve paramiz bitti dedi ve gecim sıkıntısı başladı çünkü kendi kisisel borclari vardi ama ben tek yasamama ragmen borcsuz gel diye tutturmustu. Babam hayatta olm. Ve baba tarafindaki sorunlardan bu çok agrima gitti) tum bunlari kabul etmek mantik dışı evet kabul ediyorum.
O habersiz kredi de yalan söyleyince napacagimi bilemedim ailesiyle konuştum sikayet değildi derdim. Yardımcı olsunlar biz yine birlik olalım sorunları çözelimdi. Ama ailesinin onunde de yalan soyleyince ayni yerde duramaz hale geldik
İkinci hata o ailesinde kalmaya başladı.
Kv gorumceler hep seviyor gibilerdi evlenince gordum arada yas farki 1 2 ama hep bi nasihat durumu hep biz ucumuz olayı ayni apt. Ve saolsunlar tek basima old. Hep hissettirdiler.
Acik açık kocanla sorunun varken seninle görüşmek istemiyoruz dediler.
Bence geline iyi oğluna mesafeli olursunki birlestirici ol
Ben isten ayrildim bu surecte planliydi okuyorum çünkü. Calisamiyorum haliyle.
Bu surecte daha o konu ay olmadan çamaşır mak alcaz diye kredi kartini istemisler esimden onlarinda var ama bu cok boluyormus guya .
Bekar gorumcem evd esu faturasini bile otomatik odeme yapmak istemez babasindan geri alamacagi icin açık açık da söyler.
Buna ragmen esim bana oderler dedi aldı.
Biz ayriyken esim kvlerdeyken ayni binadayiz ortada birşey yoktu kv bas bas bagirdi gideceksin bu evden diye kp susturdu (kkarisma çocukların isine diye) annem duydu vs (kendi evinden bizim eve bağırıyor)
Baska bir seferinde esimi aradım kvdeydi cikmamis birsey demem gereti acmadi esima0 aasansör e bindi be de bastim yukari geldi esime konuşmam lazım dedim isim var sonra dedi annesi de yanindaydi onemli dedim in iki dk gidersin dedim kv basladi cingene bu git yoksa susmayacak vs baban duymasin üzülür vs dedi ben d3 dayanamadım sensin dedim elimdeki torununu dusunmeden atladi ustum esim tuttu annesini. Evde benimle onun yüzünden tartisti. Tartakladi.
Onlarda kalirken esim yok suyunu getireyim abi yok suraya otur oğlum vs. Butun yazhastaydim çok kanim çok düşüktü butun yazyun iclik giydim donuyordum. Annemde gelemedi tek başımaydim kv bi corba getirmedi. Ama esim bi ara kia süreliğine dönmüştü eve o ara denize gidiyoruz anahtari istedi oglum esyalarini alcakmis dedi gorsu kivraniyorum ( hastalik yuzunden kurtaj olustum) iyi olsansende gelirdin diyo bi corba getirmedi donuste ama iki yilben her ozel yaptigimdan severek ikram etti onlara ( kv kismi zan karisikligi var kusura bakmayın aklima geldikce ekledim)
Kp o hafta vefat etti.
Esim geri döndü.
Gorusmuyorduk ama cenazeye gittim. Evin oz kızı gibi hizmet ettim.
Duaya grlen hoca erkeklerden rahatsiz oldu. Ben de esime bize gidin isterseniz ev musait (derli toplu) dedim gorumce delirdi salondan cikti geldi bize gidin abi diye ego savasi esimle konusturmadi. Ben esimle konuşuyorum canim dedim diye kudurdu (simdiye kadar bu aileye ettigim tek laf bu) (haksiz olsam esim soyler oyle hak veriyor herseye diye hanim koylu degil)
O gorumcem emziriyordu yesin icsin diye goturduklerime kafa cevirip yanit verdi en son arkadaslarimin icinde bana ders vermeye kalkti ben de diger dualara inmedim. Esim gitti.
7 sin 40ina camiye bensiz gitti ailesi istemiyor diye (ona sorsan arada kamak istemiyor) ben gitmek istedim birbirmizn uyunu ictik sorunumuz yoktu neden insanlar yanlış anlasin ben nemrut degilim sadece esimin yaninda olup destek olmak istiyorum dedim.

Sonra cay bahçesinde ailecek görüştüğümüz arklarin yanında gorumcem gecti eşiyle esim gitti peslerinden kostu konustu sanki fizandan geliyorlr ayni binadasin basinla selam ver iste
SonSonra erkeklr dolaşmaya gitti öteki görümce esim yok masada diye lf söyledi ben de lf mi dinliyorsun dedim geldi tepeme ne hakaretler nasıl sakin kaldım yerimden kalkmadim bilmiyorum tahrik etmek için burnumun ucuna kadar eğilip salak misin saa diyoruk vs dedi ark gider misin çocuk korkuyor dedi onu itti ben elini cektim bana vurdu esim geldi onu götürdü sonra onu sakinlestirip asaya döndü gidiyoruz dedi hyr dedim (butun masalar olay a şahit oldu rezillik) tamam dedi oturdu ben burdaydim rezillik cikaran gidecek dedim. 5 dk olmadı kv ayilip bayılıyor duymus hesap sormaya gelecek. Esim arkadaşın kocası gitti kv bakmaya. Ambulans cagrcakti eşim arkadaşı numara yapiyor dedi. Baska masadam meraklı teyze gitti orayi inceledi geldi bana diyo bunlarcok fena annenler nerde gurbette deyince aman kızım cok tehlikeliler kocani seviyorsan tartisma bunlar yuvani bozar dedi
Esimin arkadasi acil çıkın apt.dedi ama butce yok.
Eşim farkındayım cikicaz duramayiz dedi.
Ben psikolaga gidiyordum esimle ayrildigimizda esimde katilmak istedi neden beni de cagirmadin diye uzuldu
Beraber gittik iste babasini kaybetmesi bu guvensizligi vs cozmeye çalıştık
Ailesinin sınır ihlalini yeni kavradi. Bu ikinci evliligi ilkinde de onların çok hatası old. Vs
Ben seni seviyorum diyor.
Evdencikmak zorundasiniz dedi psikolop da
Ama
Çıkmamız durumunda kira odemek icin (kpden her çocuğa bir ev var herkes oturuyor suan biri bekar old icin ailesi orda yaşıyor)
Burayi kira vercek eşim ama tapuda annesininde payı var ve öyle itirazci biri değil eşim
Kirayi o ay annesi vermezse açıkta kalırız ve napabilirim o annem der.
Ben kv agzina bakarak tasinamam kisilik olarak oyle biri değilim otur çalış diyeceksiniz ama zaten tum mesai boyunca ucretsiz çalışıyorum staj icin.
Esime psikolg sure vermişti esim beni de psikologu da çok sasirtti iste annemle konuscam evi satmak istediğimi soylucsoylucem cunku daha uyguna baska semtten alacak borçları kapatacak elimize para kalacak ayrica alacagi yerde cok degerlencek biyer o yuzden zarar etmeyecek (burası karisik ama 300 e satarsa aldigi ondnan daha değerli ve uygun suan)
Annesi once hayir demis sonra dusunmesi icin ikna etmis ama gorumceler onu daha iyi ikna etmiski Hayır demiş en son. Kızlarla da konusmuyor eşim. Ve surekli ucu psikolojik baskı yaratiyorlar inanin iyi değilim
Esimin evde olup olmadığını (esim bazen sehir disinda oluyor is icin rica ettim soylemiyor) farkedip ona göre davraniyorlar. Bu durum beni boguyor annem cok sık gelemiyor ama o varken bile kendimi guclu hissedemiyorum. Sesleri artık sinirime dokunuyor. Umrumda olmasınlar istiyorum. Ama kv politikası beni yildirmak tasinamayacagimizin farkında. Ben de eşime sariyorum iyi değilim artık.
Psikolog ta neler dedi şaşırdık herseyi yapicam evliligim icin beni karimdan baska anlayan yok vs
Şimdi biz kazanmadik o evi annem vermiyor napayım diyor?
Ve gitmiş elden borç almış yine..
Hangi insan gelinini sevmedigi icin oğluna bu eziyeti cektirir..
Kimin mali kime kalcak ki..
(Gozum evde sanmayın kv de de boyle diyecek bildigim icin yeni evden ayrilma durumunda birsey talep etmicemi beyan ederim istersen dedim bastan)
Bu konuyu cozegine o kadar umut verdi ki hayal kırıklığı patronundan da yüklü alacağı var alamamış insan 3 4 bisey alır elalemden borç alacağına...
Eşim tuttugunu koparan biri değil bunu kabul etmem gerek..
Bana sen calisirsan ev alırız dedi.. ben calisirsam ben de alırım.. sorun şu hep bana guvenerek mi yaşayacak yada ben kazandığım kadar mi yaşayacağım ayda 400 veriyor bana o da haftalik çok zoruma gidiyor ve yetmiyor dediğimde kızıyor.
Kefil old borcu da seneye bitecekti odeyemedigi icin 6 yila mi 4 yila mi ne uzatmis

Bu adamin amacı ne beni mi oyaliyor
Yoksa yardima ihtiyacı var sonunda sözünü tutar mi
InaniI yaz gelsin isteyemiyorum cam kapi acik heryerde sesleri duyurmak istediklerini bagira bagira söylüyorlar bıktım
Guven bunalimina birde kv sorunlari offf net göremiyorum
Kafamı toplayıp ayrilmali miyim bu da eşimle hep gündem oluyor ayrı daha mı mutlu oluruz diye.
Psikolog en son evliliginiz b.k yoluna gidecek eğer sorunları tek tek ele alıp cozmezseniz dedi.
Ama ben yoruldummmmmm
Kafam durdu yardım edin lütfen
Okuyanlara teşekkür ederim
Yarisina kadar okudum .
Esini seviyor ayrilmak istemiyorsaniz, işe girin ve en kisa zamanda o apartmandan ayrilin yoksa size huzur vermiyecekler.
Cok yuz goz olunmus.Tek careniz boyle bir ortamdan uzaklasmaniz yoksa kafayi yersiniz.

Yazdiklarinizin anlasilmamasindan bile kafanizin ne kadar dolu ve karisik oldugu belli.

Yarisina kadar okudum .
Esini seviyor ayrilmak istemiyorsaniz, işe girin ve en kisa zamanda o apartmandan ayrilin yoksa size huzur vermiyecekler.
Cok yuz goz olunmus.Tek careniz boyle bir ortamdan uzaklasmaniz yoksa kafayi yersiniz.

Yazdiklarinizin anlasilmamasindan bile kafanizin ne kadar dolu ve karisik oldugu belli.
Canım kiraya çıkamazlar konu sahıbıde farkında çünkü eşinin borçları var ve sürekli etraftan borç istiyor.konu sahibinin derdi insan gelinini sevmiyor diye oğluna ev vermezmı..yeter ki tapu onun üstüne olsun ben bütün haklardan riyakat eder imza atarım bu evi satıp başka ev almanıza ızın versınler diyor ama kayınvalide yanaşmıyor..şimdi konu sahibi ıse girip çalışsa tüm yük üstünde olacak gibi ev geçimi kıra vs ..bunu da konu sahibi istemiyor...bunlar benim anladıklarım..

Konu sahibi yukarda yazdığım gibi cevab çok net..ya çalışır kiraya çıkar evine bakarsın yada o binada kalıp bu hayatı yasamaya devam edersin..esin daha annesinin evinde kalırken uç kuruş bırıktırememıs üstüne bir suru borç almış ..şuan bir suru borcu var..kiraya çıkıp ev almak fıkrı yada sen çalısırsan ev alırım fıkrı bana çok zor ve uç noktada gelıyor...heleki bu zaman da ..yada sen yoluna ben yoluma de çocuğuna kafam rahat huzurun yerinde bir hayat yasa..sızın kv gorumcenız den daha önemli sorunlarınız var karı koca olarak ...pısıcologun dediği gibi bırazcıkta bunlara odaklan..

Cok bunaltici bence calis stajini bitir tasinin oradan
Ya bu insanlar ne merakli birbirini durtmeye
Bende aile ap.oturuyorum ama kapimi bile calmazlar rahatsiz etmemek icin
Hic de sorunumuz yok gul gibi geciniyoruz

Şu kısaltmaları bir düzeltsen nasıl olur. Tamam uzun olacak falan demişsin de beynimizi yakmaya da gerek yok di mi? Olm nedir Allah aşkına ya? Baban sağ mı ceğil mi anlayamadım, çamaşır mak'a gelince de bıraktım. Makinesi yazmak çok zor olmasa gerek. Kelime tamamlayacağım diye beyni zorlamaya gerek yok bence. Düzeltme yapıp da daha okunabilir hale getirirsen sevinirim, okumak da isterim. Ama bu haliyle imkanı yok. Başım ağrıdı resmen.

Şimdi konunun başlığına bakınca yardım edebilir miyim edemez miyim bilmiyorum o zaman okuyup gözlerimi yormayayım ne de olsa okumayın yazmışsınız... :uykucu:

Çalışın çocuğa anneniz baksın. Ama paranızı kocanizin eline vermeyin. onu da bosa harcayacak bir insan sanırım. Çalışınca hem ayaklarınızın üzerinde durursunuzhem birikim yaparsınız hem de kv ve gorumcelerinizi az görür az duyarsiniz

Sabırla okumaya çalıştım çoğunu anlamadım. Ama probleminizin büyük ve eşinin ailesinin edepsiz olduğunu anlayabildim. Çalışmaya başlamalı onlardan uzak bir yerde oturmalısınız. Eşinin düzelip düzelmemesine göre bir yön çizersin kendine.

Esin senin yanında ama ailesine karşı kendini çok arada hissediyor

Siz o evden çıkın ailesiyle de görüşmeyin eşin isterse gitsin gorussun

Merhaba sevgili kk
Uzun olacak muhtemelen kusura bakmayın
Beni linç etmeyin diye baştan söyliyim eşim beni haklı buluyor.
(Eğer beni kötüleyecekseniz lütfen zahmet edip okumayın yanlış anlamış olacaksınız ve kendimi ifade edecek gücüm yok)

Eşimle maddi sorunlar yüzünden güven sorunu var eşim hatalı olduğunu kabul ediyor.
habersiz kredi çekmişti sonra bunu yalanladı.
Ben bu olaydan önce çalışıyordum ve kredi çektim kartları kapatalım diye. (Bu hale nasıl gelmiştik yeni evli olarak ; düğünden önce mobilya ve masraflar için kredi çektik eşim bunu görümceme verdi faiz alsın diye kendi karşı faize, ben kefildim ve bana vermemişti faize koymam için ayrıca kefil olduğuma şaşırdı! Düğünden önce geri almış ama paramız bitti dedi dedi ve geçim sıkıntısı başladı. çünkü kendi kişisel borçları vardı ama ben tek yaşamama rağmen borçsuz gel diye tutturmuştu. Babam hayatta olmadığı ve baba tarafındaki sorunlardan bu çok ağrıma gitti) tüm bunları kabul etmek mantık dışı evet kabul ediyorum.

O habersiz kredi de yalan söyleyince ne yapacağımı bilemedim ailesiyle konuştum şikayet değildi derdim. Yardımcı olsunlar biz yine birlik olalım sorunları çözelimdi. Ama ailesinin önünde de yalan söyleyince aynı yerde duramaz hale geldik
Kv görümceler hep seviyor gibilerdi. evlenince gördüm arada yaş farkı 1- 2 ama hep bir nasihat durumu hep biz kardeşiz olayı ayni apartmanda ve saolsunlar tek başıma olduğumu hep hissettirdiler.
Açık açık kocanla sorunun varken seninle görüşmek istemiyoruz dediler.
Bence geline iyi oğluna mesafeli olursun ki birleştirici ol
Ben isten ayrildim bu surecte planliydi okuyorum çünkü. Calisamiyorum haliyle.
Bu surecte daha o konu ay olmadan çamaşır mak alcaz diye kredi kartini istemisler esimden onlarinda var ama bu cok boluyormus guya .
Bekar gorumcem evd esu faturasini bile otomatik odeme yapmak istemez babasindan geri alamacagi icin açık açık da söyler.
Buna ragmen esim bana oderler dedi aldı.
Biz ayriyken esim kvlerdeyken ayni binadayiz ortada birşey yoktu kv bas bas bagirdi gideceksin bu evden diye kp susturdu (kkarisma çocukların isine diye) annem duydu vs (kendi evinden bizim eve bağırıyor)
Baska bir seferinde esimi aradım kvdeydi cikmamis birsey demem gereti acmadi esima0 aasansör e bindi be de bastim yukari geldi esime konuşmam lazım dedim isim var sonra dedi annesi de yanindaydi onemli dedim in iki dk gidersin dedim kv basladi cingene bu git yoksa susmayacak vs baban duymasin üzülür vs dedi ben d3 dayanamadım sensin dedim elimdeki torununu dusunmeden atladi ustum esim tuttu annesini. Evde benimle onun yüzünden tartisti. Tartakladi.
Onlarda kalirken esim yok suyunu getireyim abi yok suraya otur oğlum vs. Butun yazhastaydim çok kanim çok düşüktü butun yazyun iclik giydim donuyordum. Annemde gelemedi tek başımaydim kv bi corba getirmedi. Ama esim bi ara kia süreliğine dönmüştü eve o ara denize gidiyoruz anahtari istedi oglum esyalarini alcakmis dedi gorsu kivraniyorum ( hastalik yuzunden kurtaj olustum) iyi olsansende gelirdin diyo bi corba getirmedi donuste ama iki yilben her ozel yaptigimdan severek ikram etti onlara ( kv kismi zan karisikligi var kusura bakmayın aklima geldikce ekledim)
Kp o hafta vefat etti.
Esim geri döndü.
Gorusmuyorduk ama cenazeye gittim. Evin oz kızı gibi hizmet ettim.
Duaya grlen hoca erkeklerden rahatsiz oldu. Ben de esime bize gidin isterseniz ev musait (derli toplu) dedim gorumce delirdi salondan cikti geldi bize gidin abi diye ego savasi esimle konusturmadi. Ben esimle konuşuyorum canim dedim diye kudurdu (simdiye kadar bu aileye ettigim tek laf bu) (haksiz olsam esim soyler oyle hak veriyor herseye diye hanim koylu degil)
O gorumcem emziriyordu yesin icsin diye goturduklerime kafa cevirip yanit verdi en son arkadaslarimin icinde bana ders vermeye kalkti ben de diger dualara inmedim. Esim gitti.
7 sin 40ina camiye bensiz gitti ailesi istemiyor diye (ona sorsan arada kamak istemiyor) ben gitmek istedim birbirmizn uyunu ictik sorunumuz yoktu neden insanlar yanlış anlasin ben nemrut degilim sadece esimin yaninda olup destek olmak istiyorum dedim.

Sonra cay bahçesinde ailecek görüştüğümüz arklarin yanında gorumcem gecti eşiyle esim gitti peslerinden kostu konustu sanki fizandan geliyorlr ayni binadasin basinla selam ver iste
SonSonra erkeklr dolaşmaya gitti öteki görümce esim yok masada diye lf söyledi ben de lf mi dinliyorsun dedim geldi tepeme ne hakaretler nasıl sakin kaldım yerimden kalkmadim bilmiyorum tahrik etmek için burnumun ucuna kadar eğilip salak misin saa diyoruk vs dedi ark gider misin çocuk korkuyor dedi onu itti ben elini cektim bana vurdu esim geldi onu götürdü sonra onu sakinlestirip asaya döndü gidiyoruz dedi hyr dedim (butun masalar olay a şahit oldu rezillik) tamam dedi oturdu ben burdaydim rezillik cikaran gidecek dedim. 5 dk olmadı kv ayilip bayılıyor duymus hesap sormaya gelecek. Esim arkadaşın kocası gitti kv bakmaya. Ambulans cagrcakti eşim arkadaşı numara yapiyor dedi. Baska masadam meraklı teyze gitti orayi inceledi geldi bana diyo bunlarcok fena annenler nerde gurbette deyince aman kızım cok tehlikeliler kocani seviyorsan tartisma bunlar yuvani bozar dedi
Esimin arkadasi acil çıkın apt.dedi ama butce yok.
Eşim farkındayım cikicaz duramayiz dedi.
Ben psikolaga gidiyordum esimle ayrildigimizda esimde katilmak istedi neden beni de cagirmadin diye uzuldu
Beraber gittik iste babasini kaybetmesi bu guvensizligi vs cozmeye çalıştık
Ailesinin sınır ihlalini yeni kavradi. Bu ikinci evliligi ilkinde de onların çok hatası old. Vs
Evdencikmak zorundasiniz dedi psikolop da
Ama
Çıkmamız durumunda kira odemek icin (kpden her çocuğa bir ev var herkes oturuyor suan biri bekar old icin ailesi orda yaşıyor)
Burayi kira vercek eşim ama tapuda annesininde payı var ve öyle itirazci biri değil eşim
Kirayi o ay annesi vermezse açıkta kalırız ve napabilirim o annem der.
Ben kv agzina bakarak tasinamam kisilik olarak oyle biri değilim otur çalış diyeceksiniz ama zaten tum mesai boyunca ucretsiz çalışıyorum staj icin.
Esime psikolg sure vermişti esim beni de psikologu da çok sasirtti iste annemle konuscam evi satmak istediğimi soylucsoylucem cunku daha uyguna baska semtten alacak borçları kapatacak elimize para kalacak ayrica alacagi yerde cok degerlencek biyer o yuzden zarar etmeyecek (burası karisik ama 300 e satarsa aldigi ondnan daha değerli ve uygun suan)
Annesi once hayir demis sonra dusunmesi icin ikna etmis ama gorumceler onu daha iyi ikna etmiski Hayır demiş en son. Kızlarla da konusmuyor eşim. Ve surekli ucu psikolojik baskı yaratiyorlar inanin iyi değilim
Esimin evde olup olmadığını (esim bazen sehir disinda oluyor is icin rica ettim soylemiyor) farkedip ona göre davraniyorlar. Bu durum beni boguyor annem cok sık gelemiyor ama o varken bile kendimi guclu hissedemiyorum. Sesleri artık sinirime dokunuyor. Umrumda olmasınlar istiyorum. Ama kv politikası beni yildirmak tasinamayacagimizin farkında. Ben de eşime sariyorum iyi değilim artık.
Psikolog ta neler dedi şaşırdık herseyi yapicam evliligim icin beni karimdan baska anlayan yok vs
Şimdi biz kazanmadik o evi annem vermiyor napayım diyor?
(Gozum evde sanmayın kv de de boyle diyecek bildigim icin yeni evden ayrilma durumunda birsey talep etmicemi beyan ederim istersen dedim bastan)
Bu konuyu cozegine o kadar umut verdi ki hayal kırıklığı patronundan da yüklü alacağı var alamamış insan 3 4 bisey alır elalemden borç alacağına...
Bana sen calisirsan ev alırız dedi.. ben calisirsam ben de alırım.. sorun şu hep bana guvenerek mi yaşayacak yada ben kazandığım kadar mi yaşayacağım ayda 400 veriyor bana o da haftalik çok zoruma gidiyor ve yetmiyor dediğimde kızıyor.
Kefil old borcu da seneye bitecekti odeyemedigi icin 6 yila mi 4 yila mi ne uzatmis

Bu adamin amacı ne beni mi oyaliyor
Yoksa yardima ihtiyacı var sonunda sözünü tutar mi
InaniI yaz gelsin isteyemiyorum cam kapi acik heryerde sesleri duyurmak istediklerini bagira bagira söylüyorlar bıktım
Guven bunalimina birde kv sorunlari offf net göremiyorum
Kafamı toplayıp ayrilmali miyim bu da eşimle hep gündem oluyor ayrı daha mı mutlu oluruz diye.
Psikolog en son evliliginiz b.k yoluna gidecek eğer sorunları tek tek ele alıp cozmezseniz dedi.
Ama ben yoruldummmmmm

çok karışıktı anladığımı yazayım kayınpederiniz ölmüş açın miras davası kendi hakkınızı alın diğerleri ne halt ederse etsin eşiniz sizin yanınızdaysa sizin yanınızda durur ikicikli oynamaz bi de hep bi borç mevzusu var galiba bence eşiniz gerçekten sizin yanınızdaysa çocuğunuzu da alıp kısa bi tatil olabilir ne bileyim o evden uzaklaşıp sorunlarınızı çözebileceğiniz bi yere gidin yazık ya kayınpederiniz yerine kaynananız ölseymiş keşke

tüm yorumlara teşekkür ederim ve evet kafam karışık olduğu için iğrenç yazmışım.
düzeltmeye çalıştım.
çok ayrıntı verdim ama kafam kadar eşimin davranışları da karışık geliyor bana.
analiz edemiyorum.

Merhaba sevgili kk ((düzeltme yaptım tabletten yazmıştım özür dilerim isteyenler parantezleri es geçebilir anlaşılmak adına yazdım)
Uzun olacak muhtemelen kusura bakmayın
Beni linç etmeyin diye baştan söyliyim eşim beni haklı buluyor.
(Eğer beni kötüleyecekseniz lütfen zahmet edip okumayın yanlış anlamış olacaksınız ve kendimi ifade edecek gücüm yok)

Eşimle maddi sorunlar yüzünden güven sorunu var eşim hatalı olduğunu kabul ediyor.
habersiz kredi çekmişti sonra bunu yalanladı.
Ben bu olaydan önce çalışıyordum ve kredi çektim kartları kapatalım diye. (Bu hale nasıl gelmiştik yeni evli olarak ; düğünden önce mobilya ve masraflar için kredi çektik eşim bunu görümceme verdi faiz alsın diye kendi karşı faize, ben kefildim ve bana vermemişti faize koymam için ayrıca kefil olduğuma şaşırdı! Düğünden önce geri almış ama paramız bitti dedi dedi ve geçim sıkıntısı başladı. çünkü kendi kişisel borçları vardı ama ben tek yaşamama rağmen borçsuz gel diye tutturmuştu. Babam hayatta olmadığı için bu çok ağrıma gitti) tüm bunları kabul etmek mantık dışı evet kabul ediyorum.

ilk hatam O habersiz kredi de yalan söyleyince ne yapacağımı bilemedim ailesiyle konuştum şikayet değildi derdim. Yardımcı olsunlar biz yine birlik olalım sorunları çözelimdi. (çünkü benim çektiğim kredi de bir işe yaramamıştı.) Ama ailesinin önünde de yalan söyleyince aynı yerde duramaz hale geldik.

(Daha o konu ay olmadan çamaşır makinası alıcaz diye kredi kartını istemişler eşimden ödeyeceklermiş.Bekar görümcem evde su faturasını bile otomatik ödeme yapmak istemez babasından geri alamayacağını düşündüğü için açık açık da söyler.
Buna rağmen eşim bana öderler dedi aldı.)

Kv görümceler hep seviyor gibilerdi. evlenince gördüm arada yaş farkı 1- 2 ama hep bir nasihat durumu hep biz kardeşiz olayı aynı apartmanda ve saolsunlar tek başıma olduğumu hep hissettirdiler.
Açık açık kocanla sorunun varken seninle görüşmek istemiyoruz dediler.
Bence geline iyi oğluna mesafeli olursun ki birleştirici ol

Ben işten ayrıldım planlıydı okuyorum stajdayım. (şuan işe giremem)
Biz ayrıyken eşim kvlerde kaldı aynı binadayız ortada bir şey yoktu. kv bas bas bağırdı gideceksin bu evden diye kp susturdu (karışma çocukların işine diye) annem duydu vs (kendi evinden bizim eve bağırıyor)
( Hastalık sebebiyle kürtajda olmuştum. Bütün yaz hastaydım kan değerlerim çok düşüktü yün içlik giydim yaz boyu donuyordum.
Annem de gelemedi tek başımaydım kv bir çorba getirmedi oğluyla görüşmüyoruz diye.
Eşim Onlarda kalırken, suyunu getireyim abi ,şuraya otur oğlum vs. paşa gibi davranıyorlar ve duyuruyorlar. tek başıma kahkahaları dinledim hep)

( bir sabah eşim işe gitmeden aradım açmadı asansörde karşılaştık. ben eşim kv bebek torun. eşime konuşmam lazım dedim işim var sonra dedi annesi de yanındaydı önemli 2 dk sadece gidersin dedim kv basladı çingene bu git yoksa susmayacak vs baban duymasın üzülür vs dedi ben de dayanamadım sensin dedim elimdeki torununu düşünmeden atladı üstüme eşim tuttu annesini. Evde benimle onun yüzünden tartıştı. Tartakladı)

Kp bir hafta sonra vefat etti.
Eşim temelli geri döndü.
Görüşmüyorduk ama cenazeye gittim. Evin öz kızı gibi hizmet ettim. kv çok iyi davrandı o bana yazın getirmedi demedim çorba yaptım herkesin içinde pek iyiydi bana

((Duaya gelen hoca erkeklerden rahatsız olduğu için eşime bize gidin isterseniz ev müsait çıkın dedim görümcem delirdi bize gidin abi diye annesi oğlana gidecekler dedi annesine de bağırdı esimle konuşturmadı. Ben eşimle konuşuyorum canım dedim diye kudurdu (şimdiye kadar bu aileye ettiğim tek laf bu) (haksız olsam eşim söyler sessiz bir tip değill)
görümcem emziriyor diye ettiğim tüm ikramlara sadece kafasını çevirdi. cenaze evinde herkesin içinde bana ders vermeye kalktı (eşim sadece ayırdı kardeşine bir şey söylemedi)
ben de diğer dualara inmedim. Esim gitti.))
7 sine 40 ına camiye bensiz gitti ailesi istemiyor diye (ona sorsan arada kamak istemiyor) ben gitmek istedim birbirimizin suyunu içtik sorunumuz yoktu neden insanlar yanlış anlasın ben nemrut değilim sadece eşimin yanında olup destek olmak istiyorum dedim.

Sonra çay bahçesinde ailecek görüştüğümüz çiftin yanında görümcem geçti eşiyle esim gitti peşlerinden koştu konuştu sanki fizandan geliyorlar aynı binadasın başınla selam ver işte
eşler dolaşmaya gitti öteki görümce eşim yok masada diye laf söyledi ben de laf mi dinliyorsun dedim geldi tepeme ne hakaretler nasıl sakin kaldım yerimden kalkmadım bilmiyorum tahrik etmek için burnumun ucuna kadar eğilip salak misin sana diyorum vs dedi arkadasım gider misin çocuk korkuyor dedi onu itti ben elini çektim bana vurdu eşim geldi onu götürdü sonra onu sakinleştirip masaya döndü gidelim istedi (bütün masalar olaya şahit oldu rezillik) rezillik çıkaran gidecek dedim.

5 dk olmadı kv ayılıp bayılıyor duymuş hesap sormaya gelecek. Ambulans çağrıldı eşimin arkadaşı numara yapıyor annen dedi. Başka masadan meraklı teyze gitti orayı inceledi geldi bana diyor bunlar çok fena aman kızım çok tehlikeliler kocanı seviyorsan tartışma bunlar yuvanı bozar dedi
Eşimin arkadaşı acil çıkın aptarmandan dedi (ben diyince kötü oluyorum ama başkası diyince daha iyi anlıyor sanırım )Eşim farkındayım çıkacağız duramayız ama bütçe yok dedi.

Ben psikologa gidiyordum eşimle ayrıldığımızda eşimde katılmak istedi neden beni de çağırmadın diye üzüldü.Beraber gitmeye başladık
Ailesinin sınır ihlalini yeni kavradı.
Bu ikinci evliliği ilkinde de onların çok hatası olduğunu kabullendi
Evden çıkmak zorundasınız diyor psikolog da

Ama
Çıkmamız durumunda kira ödemek için (kpden her çocuğa bir ev var herkes oturuyor şuan biri bekar olduğundan ailesi o evde yaşıyor)
Burayı kira verecek eşim ama tapuda annesinin ve kardeşlerinde payı var ve öyle itirazcı biri değil.
Kirayı o ay annesi vermezse açıkta kalırız ve ne yapabilirim o annem der.
Ben kv ağzına bakarak taşınamam kişilik olarak öyle biri değilim otur çalış diyeceksiniz ama zaten tüm mesai boyunca ücretsiz çalışıyorum staj için.

psikolog eşime süre vermişti eşim beni de psikologu da çok şaşırttı annemle konuşcam evi satmak istediğimi söyleyeceğim çünkü daha uyguna başka semtten alacak borçları kapatacak elimize para kalacak ayrıca alacağı yerde çok değerlenecek bir yer o yüzden zarar etmeyecek

Annesi hayır demiş sonra düşünmesi için ikna etmiş ama kızlar onu daha iyi ikna etmiş ki Hayır demiş en son. Kızlarla da konuşmuyor eşim. cenazeden beri.

((Ve sürekli ucu psikolojik baskı yaratıyorlar inanin iyi değilim
Eşimin evde olup olmadığını (eşim bazen şehir dışında oluyor iş için ama eşim söylemiyor) fark edip ona göre davranıyorlar. Bu durum beni boğuyor annem çok sık gelemiyor ama o varken bile kendimi güçlü hissedemiyorum. Sesleri artık sinirime dokunuyor. Umrumda olmasınlar istiyorum. ))

kv politikası beni yıldırmak taşınacak durumumuzun olmadığının farkında. Ben de eşime sarıyorum iyi değilim artık.
Psikologta neler dedi şaşırdık her seyi yapıcam evliliğim için beni karımdan başka anlayan yok vs
Şimdi biz kazanmadık o evi annem vermiyor ne yapayım diyor?
noldu bu adama iki haftada değişti yine?
(Gözüm evde sanmayın kv de de böyle diyecek bildiğim için yeni evden boşanma durumunda talebim olmayacak beyan ederim istersen dedim bastan)

Bu konuyu çözeceğine o kadar umut verdi ki hayal kırıklığı patronundan da yüklü alacağı var alamamış insan 3 4 bisey alır elalemden borç alacağına...

Bana sen çalışırsan ev alırız diyor sorun şu hep bana güvenerek mi yaşayacak yada ben kazandığım kadar mi yaşayacağım ayda 400 veriyor bana o da haftalık şeklinde çok zoruma gidiyor ve yetmiyor dediğimde kızıyor. (hayat müşterek ama eşim finansal olarak hep kendi bildiğini okuyor ve hiç borçsuz yaşamamış bense iyi analiz ederim yatırım yaparım normalde ama artık beni aştı borç katlanıyor)
Kefil olduğu borcu da seneye bitecekti ödeyemediği için 6 yıla uzatmış. benim çalışmamda sadece günü kurtarır yani çocuk vs mümkün değil

Bu adamın amacı ne beni mi oyalıyor
Yoksa yardıma ihtiyacı var sonunda sözünü tutar mı
Güven sorununa birde kv sorunları offf net göremiyorum
Kafamı toplayıp ayrılmalı mıyım bu da eşimle hep gündem oluyor ayrı daha mı mutlu oluruz diye.
Ama ben yoruldummmmmm
Arkadaşım rabbim yar ve yardımcın olsun bamazını kol ve dua nı et evlilik kolay olmuyor öyle hemen boşanma kv istediği o zaten sen onu yapma eşin arada kalıyor anladığım kadarı iel bir olun borçlarınızı ödemeye çalışın ve o evden gidin yoksa sizde hiç birşey kalmayacak nasıl bir kv gelinini dövmeye kalkışır o görümceler hele Allah yardım etsin ama boşanma mücadele et eşin iyise tabi sana değer veriyorsa gerçi senden ayrı annesi kilde kalması çok saçma ama annesi galiba aklını çeliyor

Asla kendini bu kadar ezirmemelisin sen görümcen kayınvaliden her kim olursa olsun haddini bildirmediğin eşin için sustuğun için senin üzerinde bu kadar baskı kurabilmişler sizin bu şekilde olmanızın tek sebebi var o da kocan kocanda iş yok bu benim eşim bir durun demiyor ezdireceğin bakamayacağın elin el bebek gül bebek büyüttüğü kızını alıp rezil edip ailesinin eline vermeyecek eşin yapmıyorsa ağzın var susma asla sonu nereye giderse gitsin herkes haddini bilmeli bence en kısa sürede tekmeyi vurmalısın böyle bir aileye eğer hala evliysen direkt ayrıl

Asla kendini bu kadar ezirmemelisin sen görümcen kayınvaliden her kim olursa olsun haddini bildirmediğin eşin için sustuğun için senin üzerinde bu kadar baskı kurabilmişler sizin bu şekilde olmanızın tek sebebi var o da kocan kocanda iş yok bu benim eşim bir durun demiyor ezdireceğin bakamayacağın elin el bebek gül bebek büyüttüğü kızını alıp rezil edip ailesinin eline vermeyecek eşin yapmıyorsa ağzın var susma asla sonu nereye giderse gitsin herkes haddini bilmeli bence en kısa sürede tekmeyi vurmalısın böyle bir aileye eğer hala evliysen direkt ayrıl
Efenim konu sahibi en son 2018 de girmiş

X