Bana mı anormal geliyor ?

Ama burda biz bir aileyiz diyen özel günlerde yalnız bırakmayan ama iş paraya gelince bizim oğlumuz çalışıyor bizi ilgilendirmez mantalitesinde bir aile var.
Özel günlerde nasıl yalnız birakmayacaklar 2 sene hiç gelmediler diyorsunuz

Diğer üyeye yazdığım mesajda da belirttim onlar geldikten bir hafta sonra biz onların yanına tekrar gideceğiz. İyice bölünmüş oluyorum yani.
Zaten kardeşlerini şimdiye kadar iki kez ağırladım.
insanların gelmelerini hiç istemiyorum değil.
Her işleri böyle her durumda topluca hareket ediyorlar.

Topluca dediğiniz 4 kişi 🥲

Zaten çok farklı yapılardayız. Onun zorluğunu çekiyorum. Karşımda kız evlendikten sonra artık bizimdir evinden çıkmıştır anlayışında bir insan var.
Bir şey söylediğimde bizde bu şekilde sen de artık bizimsin mecbur uyacaksın gibi söylemler oluyor.
Belki de bu tür konuşmalar itti beni hep o yüzden şimdi çok şey yapamıyorum.

Kız evlendikten sonra bizimdir diyen aile mi 2 yıldır evinize gelmemiş. Offf çelişkilerle dolusunuz. İstemiyorum deyin açık açık rahatlayın 😂

Özel günlerde nasıl yalnız birakmayacaklar 2 sene hiç gelmediler diyorsunuz
Demek istediğim bayramı ayrı geçirince üzüldük diyorlar başka zaman parasal bir konuda şöyle şöyle yapacağız deyip biz öyle bir şey demedik ki diyorlar

Kız evlendikten sonra bizimdir diyen aile mi 2 yıldır evinize gelmemiş. Offf çelişkilerle dolusunuz. İstemiyorum deyin açık açık rahatlayın 😂
Şimdi ben oturup iki sene içinde söylenen şeyleri mi anlatayım.
Evet öyle diyorlar ama gelmediler çünkü kayınpederim paraya aşık bir insan kendi işini yapıyor istese bırakır bir hafta da kalır iki hafta da ama kazanacağı para yarıya düşer.
Bu sebepten gelmediler hiç. Maddi külfeti de var bu işin.

O zaman memleketinden evlenseydin, ordan ayrılmazdın, yatılı misafirin de olmazdı… Evlenirken ne düşünmüştün tam olarak merak ediyorum. Bir de bu forumda bu durumdaki kadınların “ama evim 1+1, ama boş odam giyinme odası…” tarzı yorumlarına hastayım. Hayatınızda hiç mi bir şey görmediniz yaşlar kaç??

Demek istediğim bayramı ayrı geçirince üzüldük diyorlar başka zaman parasal bir konuda şöyle şöyle yapacağız deyip biz öyle bir şey demedik ki diyorlar
Yalnız bırakmadılar diyorsunuz, bu beraber geçirmek demektir. Bu aile size 2 senedir gelmiyormuş zaten, Türkiye sınırları içinde erkek ailesinin bu tutumu çok inanılmaz bir şey bu arada😄
Evlenmişsiniz zaten, niye maddi yardım bekliyorsunuz onlardan. Ben asla maddi yardım beklemem eşimin ailesinden. Orda burda lafını edecekler ya da biz onlara para veriyoruz istediğimiz zaman gelip gideriz kafalarına girmelerinden korkarım ki bir çoğu da öyle oluyor. Hiç gerek yok bence.

Yalnız bırakmadılar diyorsunuz, bu beraber geçirmek demektir. Bu aile size 2 senedir gelmiyormuş zaten, Türkiye sınırları içinde erkek ailesinin bu tutumu çok inanılmaz bir şey bu arada😄
Evlenmişsiniz zaten, niye maddi yardım bekliyorsunuz onlardan. Ben asla maddi yardım beklemem eşimin ailesinden. Orda burda lafını edecekler ya da biz onlara para veriyoruz istediğimiz zaman gelip gideriz kafalarına girmelerinden korkarım ki bir çoğu da öyle oluyor. Hiç gerek yok bence.
Ya yardım falan beklediğim yok.
Kendileri söylüyor arıyorlar sabah akşam maaşımdan şu kadarı senin şöyle senin böyle senin. Üfürüyorlar sürekli boş boş konuşuyorlar yine istediğimden değil hatırlatınca da biz öyle bir şey demedik ki diyorlar.
Ne isteyeceğim onlardan.

Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Sorunlar çıktı gelemediler ya da ötelediler vs ne olduğunu bilmiyorum.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Yer yok ama diyorum döşek getireceğiz diyor.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.
Sizi anlıyorum ders çalışmama mani olursa diye düşünüyorsunuz ama yanlış yapıyorsunuz bence. Çünkü yatak odasında bile erken uyanıp ya da erken yatıyorum deyip vakit yaratabilirsiniz. Hatta görümceleriniz bence durumu söyleseniz yardımcı dahi olur. Bence rahatlayın kendinizi çok sıkmayın

Ya yardım falan beklediğim yok.
Kendileri söylüyor arıyorlar sabah akşam maaşımdan şu kadarı senin şöyle senin böyle senin. Üfürüyorlar sürekli boş boş konuşuyorlar yine istediğimden değil hatırlatınca da biz öyle bir şey demedik ki diyorlar.
Ne isteyeceğim onlardan.
He deyin geçin zaten 2 senede bir geliyorlarmiş. Telefondan da eşiniz konuşurken alın haftada 1 merhaba deyin geçin.
Aynı şehirde değilsiniz bir şey değil. Bütün herkesin kayınvalidesinin kotu bir özelliği kesinlikle oluyor bu arada. Olmayan çok azdır. En azından 2 senede bir geliyorlarmiş size, bide bunların haftada 2-3 kez gelen modelleri var.

Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Sorunlar çıktı gelemediler ya da ötelediler vs ne olduğunu bilmiyorum.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Yer yok ama diyorum döşek getireceğiz diyor.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.
Geldiklerinde görümcelerinize güler yüzle durumu anlatın . Mesela tüm yemek malzemelerini cıkarıp kızlar günde 100 soru çözmem lazım devamını siz yaparsanız olur mu deyin. Zaten yok diyemezler

He deyin geçin zaten 2 senede bir geliyorlarmiş. Telefondan da eşiniz konuşurken alın haftada 1 merhaba deyin geçin.
Aynı şehirde değilsiniz bir şey değil. Bütün herkesin kayınvalidesinin kotu bir özelliği kesinlikle oluyor bu arada. Olmayan çok azdır. En azından 2 senede bir geliyorlarmiş size, bide bunların haftada 2-3 kez gelen modelleri var.
Onu da söylüyorlar zaten Burda olsaydın sürekli Sana gelirdik sen gelirdin diye. Muhakkak herkesin kötü özelliği vardır.
Sadece konu özelinde onları sevmediğim istemediğim düşüncesi geliştiriyor olmanız çok normal.
Ama iki senedir saçma sapan muhabbetlere maruz kaldım. Batıyor da olabilir.
Teşekkür ederim yorum için.

Bunu bilerek almadım zaten ve onlar da o zaman okeylemişti 😀yoksa zaten hiç gelmediler ki görümcelerimi severim.
Sanırım ben biraz bu konuda farklıyım. Çünkü burda çocuklarına diye çıkılıyor ama her şeyle evin hanımı ilgileniyor.
Yani ben sınava hazırlanan birine biz geleceğiz diyemezdim hele bir hafta sonra tekrar göreceksem.
O evin hanımıyla beyinin problemi analarının babalarının kardeşlerinin problemi değil
Benim de eşimin ailesi bizde kaldı, nerede yatacaklar ne yemek yapılacak nerelere gidilecek eşimle beraber karar verdik, iş yükünün çoğu eşimdeydi,yemekleri eşimle yaptık temizliği eşimle yaptık gezdik tozduk sohbet ettik ben sıkıldım kendi başıma dışarıda takıldım ailemle vakit geçirdim arkadaşlarımla görüştüm eşim ilgilendi ailesiyle ben ne yoruldum ne birşeyden mahrum kaldım ne sıkıntı çektim ağırladık yolcu ettik bitti gitti
İnsanlar evlatlarına geliyor, evin herşeyiyle kimin ilgilendiği onları ilgilendirmiyor

Bir şey istediğimizde o aile ortalıkta yok ama maddiyata sıra gelince. Üstüne kendi ailenden de istiyor musun diyorlar.
Haaaa tamaaaam şimdi anlaşıldı insanlar evlatlarının evine değil de otele gelmiş gibi davranmalı, günlük ne kadar verseler sizi tatmin eder?

Gidis donus tarihleri belli ise, doseginizi de getirebilir misiniz diyin olsun bitsin. Bir hafta icin yatak alinmaz. Onlar siz alin dese de siz durumu aciklayin sonra koyacak yer yok siz getiriverin diyin olsun bitsin. 2 senedir gelmemisler yani iki hafta kadar duzeniniz bozulsa hayatinizda cok sey degismez. Iki hafta geceleri uc saat az uyuyup calisabilirsiniz. Eger sinaviniza 1 ay kalmis son demler olsa gelmeyin dersiniz de muhtemen en az 4 ay olan bir sinava hazirlaniyorsunuz belki daha fazla. Bu tabloda tartiya sinavla yasayacaginiz problemleri koyunca malesef tartinin problem ayagi agir basiyor. Kendinizi olumsuzlamayin belki de cok iyi vakit gecireceksiniz size de sinav stresinden uzaklasmak icin bir firsat olacak. Her gune disari plani yapin illa para harcamak zorunda degilsiniz. Havalar guzellesiyor alin yiyeceginizi parkta bahcede yiyin. Cok problemse sizin gidisinizi iptal edin yani gorusmus olacaksiniz. Birkac ay sonra mesela kurban bayraminda gidersiniz.

2 senedir hiç gelmemişler gelmek istemeleri normal. Zırt pırt gelen insanlar değiller neticede. Tamamen gezmek istekleri demişsiniz ama gezmek için de gelebilirler ne var bunda? Kabile dediğiniz de 4 kişi. Siz gerçekten kabile görmemişsiniz. Ders çalışma planlamanızı ona göre ayarlamanız lazım, kaç gün kalacaklar alt tarafı? Sorduğunuz için söylüyorum yazdıklarınıza göre evet siz uyumsuzsunuz.

Evlendikten sonra kpss çalışıp istemedikleri her şeye bahane olarak sınava hazırlanıyorum yazan kadınlarklübü üyelerinden sahiden gına geldi.

X