Bana mı anormal geliyor ?

Sınav zamanı ya da sizin bir hafta sonra gideceğiniz bir süreçte gelmeyecekler olsalar da sorun edecekmissiniz siz. Yorumlardan anlaşılan o. Kendinizi haklı göstermek için birbiriyle çelişen şeyler yazmışsınız.
4 kişiye kabile yapan her şeyi sorun yapar zaten.
Çelişen ifadeler vermedim sadece ayrıntıları başlığı açarken konuya eklemedim. Bu insanlar tacizvari telefonlarını ders çalışırken açmıyorum diye küsen insanlar. En doğru onlarınki başkalarının doğrusuna saygı yok.
Sadece anne ve babayız diye senden büyüğüz yanlışımız olsa da sen alttan alacaksın diyen insanlar.
Şimdi kaç kişi burda gerçekten size yazdığım şu yorumda evet haklılar onlar büyük diyebilir.
Şunu da ekledim belki konu gerçekten normal ben büyüttüm.
Ama insanların genel anlamdaki davranışları bana normal gelmiyor.

Çelişen ifadeler vermedim sadece ayrıntıları başlığı açarken konuya eklemedim. Bu insanlar tacizvari telefonlarını ders çalışırken açmıyorum diye küsen insanlar. En doğru onlarınki başkalarının doğrusuna saygı yok.
Sadece anne ve babayız diye senden büyüğüz yanlışımız olsa da sen alttan alacaksın diyen insanlar.
Şimdi kaç kişi burda gerçekten size yazdığım şu yorumda evet haklılar onlar büyük diyebilir.
Ama insanların genel anlamdaki davranışları bana normal gelmiyor. Tabii ki siz de açtığım konuya yorum yapacaksınız diğer konuları nerden bileceksiniz.

Dünyanın en misafir ağırlamayı sevmeyen insanı ben olabilirim elimden de gelmez insanların yüzüne de ay ben beceremem ağırlamayı diye söyleyen biriyim ama 2 senedir hiç gelmemişler ben olsam gelin bayramda derim cidden idare edilebilir hiç gelen insanlar değil çünkü 3-4 günden ne olacak bir kez gelirler yine gelmezler bir daha bence sizin aile yakınmış eşiniz açısından düşünün o da ailesini ağırlamak ister

Dünyanın en misafir ağırlamayı sevmeyen insanı ben olabilirim elimden de gelmez insanların yüzüne de ay ben beceremem ağırlamayı diye söyleyen biriyim ama 2 senedir hiç gelmemişler ben olsam gelin bayramda derim cidden idare edilebilir hiç gelen insanlar değil çünkü 3-4 günden ne olacak bir kez gelirler yine gelmezler bir daha bence sizin aile yakınmış eşiniz açısından düşünün o da ailesini ağırlamak ister
İnanın benim ailem iki üç kez ancak geldi. Ben bir şey demiyorum zaten gelsinler. Ya sıkıntı bende sanırım çünkü böyle düşünmeme sebep olacak detayları eklemedim. İnsanlarda haliyle açtığım konuya istinaden cevap veriyor.
Her şeyim onlara anormal geliyor ders çalışıyor olmam bile anormal geliyor.

Yabancı değiliz gıcık oluyorum eşimin ailesine deyin olsun bitsin, yok sınav yok ev küçük yok bilmem ne 😂😂 ben alan sınavına bir ay kala evimde bir hafta 10 kişi misafir ettim. Zoraki bir durumdu başka çare yoktu o zaman. Evim küçücüktü ama halloldu. Ev işi, yemek vs onlar ayarladı ben biraz yanlarında oturup yatak odamda ders çalıştım oldu bitti. Sanki nedir yani düşman değil ya eşinizin ailesi sonuçta. Ben mükemmel gelin ya da şahane ev hanımı falan değilim ama bunlar gayet insanî durumlar. Anlaşmak, çözüm üretmek insan için. Ve eşler arasındaki sevgi ve bağlılığı böyle durumlardaki tavırlarımız belirliyor. Aşk pıtırcıklığı bir yere kadar.

Bayram haftasında geleceklerse zaten evde durulmaz pek. Evde iki tane üçlü koltuk veya çekyat varsa ikili şeklinde yatsınlar. O ilde akraba veya tanıdık varsa bölünebilirler. Anne evinde de müsaitlik durumu varsa kalabilirler.

Bayram ziyareti için il değiştirecekseniz Kurban Bayramı'nda gidin. Her bayram gitmek şart değil ya.

Ama ondan 1 hafta sonra biz gideceğiz zaten onun memleketine. 1 hafta onlar kalacak biz gideceğiz bir hafta kalacağız.
Çocuklarını gelmeseler de 1 hafta sonra görecekler yani.
Tamamen gezme başka bir şey yok.
Ailesini görmüş oluyor gitmeye ne gerek var gitmeyin?
Ayrıca garip geldi topluca gelmeleri diyorsunuz ama sadece kardeşleri ve anne babası gelecek bunun nesi tuhaf

Bana idare edilebilir bir durum gibi geldi. Sizin geçinmeye mi gönlünüz yok acaba?

Ama ondan 1 hafta sonra biz gideceğiz zaten onun memleketine. 1 hafta onlar kalacak biz gideceğiz bir hafta kalacağız.
Değişiklik olsun istiyorlardır evlatlarının evini görmek falan. Ne alaka biz gidecegiz zaten diye siz gitmeyin madem onlar geliyormuş goruseceksiniz. Ertesi hafta gitmeyin.

Ama insanların genel anlamdaki davranışları bana normal gelmiyor.
Şu ders çalışıyorum olayı da abartma değilse başka bir şey bilmiyorum. İnsanlar ev gecindirerek doktora yapıyor tez yazıyor günde iki saat baksanız da yeter merak etmeyin. Madem şimdiye dek çok sistemli çalıştınız. Yeter yani. Günde 10 saat ders çalışınca kazanılacak diye bir şey yok. Birkaç saat çalışıp yüksek puan alanlar da var. Tüm gün Sadece ders çalışıp 75 alan da.

6 ayda bir gelseler haklısınız derdim. Ama koskoca 2 senede ilk defa geleceklermiş. Siz de 5 gün ders çalışmasanız ölmezsiniz bence. Zaten ne kadar çalışıyor olabilirsiniz ki günde? 18-20 saat falan mı çalışıyorsunuz her gün de bu kadar sorun ettiniz bu durumu?

Kpss her derde deva. Çalışamam kpss, boşanamam kpss, eşimin ailesini ağırlayamam kpss 😂
bu kpss perileri de hep evlendikten sonra geliyor nedense :KK70:
hani bekarken, sorumluluk daha azken, kafa daha az problem ve insanla meşgulken kpss aradan çıksın da iş hayatım şekillensin denmiyor
evlenip borcun harcın, aile kurmanın sorumluluğu altına girince, eş ailesi falan hayatına gündemine dahil olunca bi kpss hevesi geliyor kadınlarımıza

Evet 2+1 bir evin içinde onca insan hoş değil ama 2 seneden beri ilk defa toplu şekilde geleceklermiş hatta eşinizin annesi ve babası evinize ilk defa geliyor. Demek ki bu insanların öyle alt altta üst üste yaşama gibi bir istekleri yok. Bayram dediğin kaç gün ki zaten? İdare edilebilir bence.

ben anlamadım
2+1 anormal bir ev düzeni değil ülkenin yarısı 2+1de yaşıyor zaten
ayda alemde bir gelip maksimum 1 hafta kalıp gidecekler
ve evet gezmeye de gelirler tabi kukumav kuşu gibi devamlı evde mi oturacaklar ?
hep birlikte hareket ediyorlar dediğiniz kişiler anne bana + 2 çocuk (görümce)
hani anne baba + kuzenin torunu falan değil gayet çekirdek aile
kpss için kendine bi düzen kurmuşsun ve bölünsün istemiyorsun haklı olarak
ancak insanlar akşam yemekten sonra çay kahve içerken onlara siz keyfinize bakın ben bi saat diğer odada soru çözüp gelcem demek zor mu ?

bu kpss perileri de hep evlendikten sonra geliyor nedense :KK70:
hani bekarken, sorumluluk daha azken, kafa daha az problem ve insanla meşgulken kpss aradan çıksın da iş hayatım şekillensin denmiyor
evlenip borcun harcın, aile kurmanın sorumluluğu altına girince, eş ailesi falan hayatına gündemine dahil olunca bi kpss hevesi geliyor kadınlarımıza
10 yıl kadar çevrelerindeki insanları ve özellikle eşlerini kpss ile oyalayıp ondan sonra da ay çocukları kime bırakayım da çalışayım, maaşımı bakıcıya mı vereyim level’ına geçiyorlar. Maksat kimse işsiz güçsüz boş geziyor, o kadar boşuna okudu, koca parası yiyor demesin. Bir de bunun yüksek lisans yapan versiyonu var o daha şahane.

Sizin gitmenizde sorun yok, onlar sizi misafir etsin ama siz onları misafir edip zahmete girmeyin istiyorsunuz sanırım.

Evet 2+1 bir evin içinde onca insan hoş değil ama 2 seneden beri ilk defa toplu şekilde geleceklermiş hatta eşinizin annesi ve babası evinize ilk defa geliyor. Demek ki bu insanların öyle alt altta üst üste yaşama gibi bir istekleri yok. Bayram dediğin kaç gün ki zaten? İdare edilebilir bence.
Aslında öyleler biliyor musunuz. Kayınpederim paraya kıyıp da gelemedi. Ondan bir şey istemeyelim de ne olursa olsun. Yanlarında olsaydım asla sınırlara riayet edileceğini düşünmüyorum.
telefonda konuşmayı çok sevmediğim için bile küsüldü bana. Gün aşırı konuştuğum halde bir de.
Yani mesele aslında karşı tarafın da isteklerinin olabileceğini düşünmeleri.
Böyle oldukları için belki de aslında büyütmeyeceğim bir durumu büyüttüm.

10 yıl kadar çevrelerindeki insanları ve özellikle eşlerini kpss ile oyalayıp ondan sonra da ay çocukları kime bırakayım da çalışayım, maaşımı bakıcıya mı vereyim level’ına geçiyorlar. Maksat kimse işsiz güçsüz boş geziyor, o kadar boşuna okudu, koca parası yiyor demesin. Bir de bunun yüksek lisans yapan versiyonu var o daha şahane.
aa paravan yanii :KK70: anladım şimdi
ne bileyim benim çevremde kpss için evlilik erteleyen falan olunca bana garip geldi evlilik sonrası kpss perileri :KK53:

X