Bana yardım edebilir misiniz?

41ask_derin

Eşim, oğlum♥️kızım
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2018
905
915
Merhaba bir derdim varda ilk konum. Hatam olursa affedin hayırlı ramazanlar herkese.

Çok uzatmadan konuyu anlatmaya çalışacağım. Benim liseden beri dostum dediğim bir kız vardı. Yani 14 senelik bir dostluk. Lise bittikten sonra kötü bir ilişki deneyimi oldu. Yıllarca unutamadı o kişiyi. Ayrılalı 6 sene belki geçti. Çok fazla takıntılıydı o adama. Küçük bir ilçede yaşıyordu köy gibi. Babası da çok baskıcıydı. Psikolojiside doğal olarak kötüydü sürekli. Yıllar geçti bu kız büyük bir şehire iş için gitti. Babasınzar zor izin verdi. Ama uzakta olsa herşeyine karışıyordu. Neyse ben arkadaşımı çok seviyordum. İnanın kardeşim gibiydi. Bıkmadan usanmadan senelerce bütün depresyonunu çektim. Çalışmak için gittiği şehirde de biriyle görüştü ama olmadı. Yine tahmin edersinizki aynı olumsuzluk hayata küsmüşlük.

Ben bu süreçte çok yıprandım. Kendi hayatımı sanki köşeye bırakmış ondan arta kalan zamanlarda yaşıyor hale gelmiştim. Telefonda saatlerce sabahlara kadar ağlamaları sürekli istekleri geçmişe isyanları olmayan herşeye kızgınlığı yalnızlığı sevgiye açlığı... hep ön planda o ve yaşadığı zorluklar. Bense kendi halimde okulumu bitirmeye iş hayatına atılmaya çalışıyordum ve benim babam ve annem ayrı babam bana asla sahip çıkmadı. Çok sıkıntılar çektim. Maddi manevi yalnızdım. Ben onun bunca şeyine destek olurken o bana hiçbir çözümde bulunmadı. Birgün talihsiz birşey yaşadım burda anlatmayayım. Kendi kabuğuma çekildim. Elimde olmayan bir durumdu ruhsal bitmişlik belkide. Bu dönemimde bana destek olacak yerde ona vakit ayırmadığım için beni ne aradı nede sordu. Zaten her küstüğümüzde hiç adım atmazdı. Neden böyle yapıyorsun onca yıl ben sana birşey katamadım mı dediğimde bana bu arkadaşlık için birşey yapmadığımı benden sıkıldığını benim dertlerimle uğraşamayacağını söyledi. Ben duygusal davranmışım sıkılmış. Ben sevdiğim birini toğrağa gömmüşüm ama duygusal anlam yüklemişim karakterim güçlü değilmiş psikologlukmuşum. Ben ailemi işimi hiçbirşeyi onun kadar haketmiyormuşum. Çünkü acı çekmeden sahip olmuşum. O çekmiş o hakediyormuş mutlu olmayı ben değil. Zaten hep öyle yapardı layık görmezdi mutluluklarımı. Hasta olsam ben daha ağır geçirmiştim sen niye sızlanıyorsun tavırlarındaydı.

Ben heryerden engelledim bu kızı. Artık istemediğim ve sevgilisi gibi davranmaktan bıktığım için. Hiç bir şekilde memnun olmadığı için. Bu süreçte ben evlendim. Ve asla birbirimize ulaşmadık. O mükemmel dostluk yaptığını iddia eden kişi ben senin hiçbirşeyine gelmem ben neden evlenemiyorumda sen evleniyosun dedi. Benim içimdeki son damlada bu şekilde bitti. Sorun ne derseniz üzerimde yarattığı kötü hisler hala geçmiş değil. Psikolojik yardım bile aldım. Doktorum beni suçlu buluyor ona o kadar müsamaha gösterip kendimi hırpaladığım için. Hala beynimde ona olan hırsım var. Neden diyorum neden böyle oldu. Doktorum herkesi ve herşeyi affet dedi. Bu konu dışında herşeyi aştım burda tıkandım. Arkamdan koca bulup sattı diyormuş. Daha neler neler.

Sizce napmalıyım? Tamamen unutmanın bir yolunu bulabilir miyim? Onunla iletişimi kestikten sonra garip bir şekilde herşey yoluna girdi. En tahmin edemeyeceğim olmaz dediklerim bile oldu. Üzerimdeki negatif enerjilerini atamıyorum nolur yol gösterin. Zaman çözer mi bunu?

Seni kıskanıyor ve de bencil .

Sadece kendini anlayan kendi üzüntüsünü paylaşan ve karşındaki kişiye hiç sıra vermeyen biri o Tür kişilerden hiç haz almıyorum.

Tırı vırı bir arkadaşmış işte iyi olmuş kurtulmuşsun, arkandan ne diyorsa desin (annem hep padişahında arkasından konuşuyorlar der boşver) sen hayatına bak

Seni kıskanıyor ve de bencil .

Sadece kendini anlayan kendi üzüntüsünü paylaşan ve karşındaki kişiye hiç sıra vermeyen biri o Tür kişilerden hiç haz almıyorum.
Ben kendimle ilgili şeyleri anlatamıyordum ki. Ya dinlemezdi yada sözümü kesiyosun beni dinlemiyorsun diye kavga ederdi.

Tırı vırı bir arkadaşmış işte iyi olmuş kurtulmuşsun, arkandan ne diyorsa desin (annem hep padişahında arkasından konuşuyorlar der boşver) sen hayatına bak
Ana babamın yapmadığını yapıp bana sahip çıkmış böyle diyor halbuki maddi hiçbir şeyini görmedim benim yanıma geldiğinde de ben karşılardım masrafları. Manevi desen o zaten yok. Olduğu zamanlarda da karşılık beklerdi.

Ana babamın yapmadığını yapıp bana sahip çıkmış böyle diyor halbuki maddi hiçbir şeyini görmedim benim yanıma geldiğinde de ben karşılardım masrafları. Manevi desen o zaten yok. Olduğu zamanlarda da karşılık beklerdi.
Fazla düşünmek sadece sizi yorar boşver, kendi pisliğinde bırak ve hayatına devam et

Siz hayatınızı kurmuşsunuz belli ki. Önünüze bakıp mutlu olun. Karşınızdaki kişi hala kötü durumdaki size saldırıyor. Umursamayın. Sizi bilen bilir gerisini de Allah bilir.

Bencil, kıskanç ..
O kadar safımki kıskandığını hiç anlayamadım ta ki onca olaydan sonra kocamı ilk gördüğünde yalışıklıymış diyene kadar. Kendimi iğrenç hissettim ben onca sene neden böyle biri için kendimi yıprattım diye.

Siz hayatınızı kurmuşsunuz belli ki. Önünüze bakıp mutlu olun. Karşınızdaki kişi hala kötü durumdaki size saldırıyor. Umursamayın. Sizi bilen bilir gerisini de Allah bilir.
O kadar iyi oynuyorki masum ve mağduru. Sanki onca şeyi o bana değil ben ona yaptım. Bütün suçu bana atıp benden özür bekliyormuş. Ben arkadaşlığını istiyorsam çabalayacakmışım ama benim onu yapabilecek karakterim olduğunu sanmıyormuş. Soktuğu lafları bir bir sineye çektim nerde yeter dedim suyun üstüne çıkmaya çalıştı.

bu drama kraliçesini aşırı kafana taktığını düşünüyorum, takacak ne var? evlenmişsin, herşey yoluna girmiş. sana ondan laf getirenlere getirmemelerini söyle, kzıdan tamamen kopmamışsın bile.
kop bir zahmet

Ay bırakın Allah aşkına daha kendisine faydası yokmuş. Hiçbir derdinizi dinlememis. Sizi ağlama duvarı yapmış. Bir de kiskanip hasetlenmis. Onu takmayip yolunuza bakmalisiniz. Arkadaşlıklar tamam güzeldir ama insana iyi geliyorsa. Sizin enerjinizi vampir gibi emip bitirmis. Boşverin nefret de etmeyin kendi halinde debelensin dursun. Sizin iyiliginizi istememiş anladığım kadarıyla hep kötülüğünüzü istemiş. Hicbirimiz ağzımızda gümüş kaşıkla dogmadik türlü zorluklar yaşadık kimseye de o bunu haketmedi en çok ben hakettim deme luksumuz yok sırf bu söylemi bile ne kadar çiğ bir insan olduğunu gösterir. Böyle arkadaşınız olacağına dag başında yalnız kalın sizin için daha hayırlı.

Hala enerjinizi neden o gereksiz insan için harcıyorsunuz? Açtığınız konuya da zamanınıza da yazık...

O kadar safımki
O kadar iyi oynuyorki masum ve mağduru. Sanki onca şeyi o bana değil ben ona yaptım. Bütün suçu bana atıp benden özür bekliyormuş. Ben arkadaşlığını istiyorsam çabalayacakmışım ama benim onu yapabilecek karakterim olduğunu sanmıyormuş. Soktuğu lafları bir bir sineye çektim nerde yeter dedim suyun üstüne çıkmaya çalıştı.

Tam bir arsız yani. Cidden onun psikolojisi bozuk ve iyi değil. Sizi de aşağı çekiyor. Hayatınızdan uzaklaştırın. Ortak arkadaş, laf taşıyan kim varsa uyarın. Durumu anlatın. Bağınız kalmasın hiçbir şekilde. İçindekini döküp sıyrılın

Bu soruyu sorduğunuza göre sanki affedecek gibisiniz. Ama sakın... çok şey yazmak isterdim ama ben sakın demekle yetiniyorum.

bu drama kraliçesini aşırı kafana taktığını düşünüyorum, takacak ne var? evlenmişsin, herşey yoluna girmiş. sana ondan laf getirenlere getirmemelerini söyle, kzıdan tamamen kopmamışsın bile.
kop bir zahmet
Sanırım beni sindirmeyi başarmış öfkem birazda kendime ona bunları yapabilme fırsatı verdiğim için. Ortak arkadaşlardan da kurtulmam lazım galiba haklısınız.

X