Bana yardım edebilir misiniz?

Ay bırakın Allah aşkına daha kendisine faydası yokmuş. Hiçbir derdinizi dinlememis. Sizi ağlama duvarı yapmış. Bir de kiskanip hasetlenmis. Onu takmayip yolunuza bakmalisiniz. Arkadaşlıklar tamam güzeldir ama insana iyi geliyorsa. Sizin enerjinizi vampir gibi emip bitirmis. Boşverin nefret de etmeyin kendi halinde debelensin dursun. Sizin iyiliginizi istememiş anladığım kadarıyla hep kötülüğünüzü istemiş. Hicbirimiz ağzımızda gümüş kaşıkla dogmadik türlü zorluklar yaşadık kimseye de o bunu haketmedi en çok ben hakettim deme luksumuz yok sırf bu söylemi bile ne kadar çiğ bir insan olduğunu gösterir. Böyle arkadaşınız olacağına dag başında yalnız kalın sizin için daha hayırlı.
Yalnız kalmak sürdürmekten çok daha iyiymiş bunu anladım ve asla eskiyi istemiyorum. Kötülüğümü istedi mi bilmiyorum ama üstün olmak istedi ve olmayıncada hırslandı. Benden çok iyi şartları vardı ama ben hiç bende hakettim dememiştim. Yalnızlık en doğrusu. Zaten benim derdim de o kötü günleri unutmak sadece.

Bu soruyu sorduğunuza göre sanki affedecek gibisiniz. Ama sakın... çok şey yazmak isterdim ama ben sakın demekle yetiniyorum.
Asla barışmak istemiyorum. Gerçekten çok kötü hissettiriyordu bana hala daha öyle hissettiriyor. 5 dk geç yazsan dünyanın lafını eden biri olmuştu. Bana o kadar yaşadığım hayatı yakıştırmıyordu ki hala güzel şeyler olduğunda kötü hissediyorum tamamen unutmanın yollarını arıyorum yada hatırlayınca sıfır tepkili olmak

Canım bazi insanlar böyledir. Huysuz,bencil,kıskanç ve mutsuz. Insan zaten biseyleri birakarak mutlulugu yakalar. Mesela bir sevgilin vardır,ayrılırsın aylar sonra karşına biri çıkar mutlu olursun ve bir bakmışsın ki evlenmişsin. Bir ev görürsün tam almaya niyetlenirsin birsey olur vazgeçersin ve bir bakmışsın başka bi yerde daha güzel bir ev ve seni zorlamadan alabileceğin bir ev alırsın. Birisiyle arkadaslik edersin sana yanlış yapar yol verirsin sonra karşına başkası çıkar vay ne iyi dostmus simdiye kadar nerdeydi bu dersin.senelerce sigara icersin hastasındır bırakırsın iyilesirsin. Mesela meselaa. Yani bişeyleri bırakarak döner bu dünya. Psikolog dogru söylemiş herkesi oldugu gibi kabul edip affedeceksin. Simdi herkesin enerjisi farklıdır. Senin enerji olayın yüksektir, ötekinin düşüktür. Bu yuzden sana zarar veremez.ya da bir ortama girersin dersin ki ay hic kanim ısınmadı bu kiza ya da bu oğlana. Bu enerji meselesidir. Arkadaşın hayatindan ciktiktan sonra rahatlaman da bu yüzdendir. Neye inanırsan ona dönüşürsün. Sana surekli dert ağlama sıkıntı verenbirisi kan emici bir vampir gibi senide kendine ceker. 1 kisi yuzunden hayati kararan insanlari hic duymadin mi? Duymussundur illa ki. Iste bu tip meseleler aslinda cok tehlikelidir. Bu kisi senin bilincaltina oyle seyler islemistir ki sen sen olmaktan çıkıp hatayi kendinde aramaya baslar olmussundur. Oysa hatali olan odur mesela. Seni fazlaca bogmus kıskanmış resmen. Onu yaninda gezdirdiginde sende cevrendeki guzellikleri fark ermemiş bile olabilirsin. Ondan kurtulmana gercekten sevindim. Arkandan soylediklerine takılma. Buyuk insanlar hep tartışılmıştır de gec :) simdi asil gelelim en zor kısma. Unutmak. Elbette beynindeki düşünceleri yonet diyemem sana bu imkansızdır. Ancak baska seylere odaklanmak gerek bu süreçte. Bunun icin bazi telkinler var beynine gondermen gereken her gece yatmadan önce. Bir arastir derim. 21 gunde sonuca ulasirsin umarim. Ayrica sakin kendini suçlama. Iyi insanlarin basina da kotu seyler kotu tecrubeler gelebilir. Eskiden sevdigin birini suanda sevmeyenilirsin. Zaten omur boyu dost kalcak degildin ya kim kimle olesiye dost kalmis
Ki. Hayat boyle cunku. Bir döngünün icindeyiz. Hayat sana hep gülsün ve seni gerçekten anlayan kiskanmayan seni yargilamayan kendisiyle kiyaslamayan almadan veren insanlarla karsilastirsin. Sevgi almak degil vermektir. Emek ister. Evlilikte emek ister dostlukta. Annelikte. Bunu hepimiz biliyoruz. Sevgiyle.

Canım bazi insanlar böyledir. Huysuz,bencil,kıskanç ve mutsuz. Insan zaten biseyleri birakarak mutlulugu yakalar. Mesela bir sevgilin vardır,ayrılırsın aylar sonra karşına biri çıkar mutlu olursun ve bir bakmışsın ki evlenmişsin. Bir ev görürsün tam almaya niyetlenirsin birsey olur vazgeçersin ve bir bakmışsın başka bi yerde daha güzel bir ev ve seni zorlamadan alabileceğin bir ev alırsın. Birisiyle arkadaslik edersin sana yanlış yapar yol verirsin sonra karşına başkası çıkar vay ne iyi dostmus simdiye kadar nerdeydi bu dersin.senelerce sigara icersin hastasındır bırakırsın iyilesirsin. Mesela meselaa. Yani bişeyleri bırakarak döner bu dünya. Psikolog dogru söylemiş herkesi oldugu gibi kabul edip affedeceksin. Simdi herkesin enerjisi farklıdır. Senin enerji olayın yüksektir, ötekinin düşüktür. Bu yuzden sana zarar veremez.ya da bir ortama girersin dersin ki ay hic kanim ısınmadı bu kiza ya da bu oğlana. Bu enerji meselesidir. Arkadaşın hayatindan ciktiktan sonra rahatlaman da bu yüzdendir. Neye inanırsan ona dönüşürsün. Sana surekli dert ağlama sıkıntı verenbirisi kan emici bir vampir gibi senide kendine ceker. 1 kisi yuzunden hayati kararan insanlari hic duymadin mi? Duymussundur illa ki. Iste bu tip meseleler aslinda cok tehlikelidir. Bu kisi senin bilincaltina oyle seyler islemistir ki sen sen olmaktan çıkıp hatayi kendinde aramaya baslar olmussundur. Oysa hatali olan odur mesela. Seni fazlaca bogmus kıskanmış resmen. Onu yaninda gezdirdiginde sende cevrendeki guzellikleri fark ermemiş bile olabilirsin. Ondan kurtulmana gercekten sevindim. Arkandan soylediklerine takılma. Buyuk insanlar hep tartışılmıştır de gec :) simdi asil gelelim en zor kısma. Unutmak. Elbette beynindeki düşünceleri yonet diyemem sana bu imkansızdır. Ancak baska seylere odaklanmak gerek bu süreçte. Bunun icin bazi telkinler var beynine gondermen gereken her gece yatmadan önce. Bir arastir derim. 21 gunde sonuca ulasirsin umarim. Ayrica sakin kendini suçlama. Iyi insanlarin basina da kotu seyler kotu tecrubeler gelebilir. Eskiden sevdigin birini suanda sevmeyenilirsin. Zaten omur boyu dost kalcak degildin ya kim kimle olesiye dost kalmis
Ki. Hayat boyle cunku. Bir döngünün icindeyiz. Hayat sana hep gülsün ve seni gerçekten anlayan kiskanmayan seni yargilamayan kendisiyle kiyaslamayan almadan veren insanlarla karsilastirsin. Sevgi almak degil vermektir. Emek ister. Evlilikte emek ister dostlukta. Annelikte. Bunu hepimiz biliyoruz. Sevgiyle.
Kız ben seni pek sevdim içimi okuyorsun resmen :) bilinçaltımda neler var neler soktu bilmiyorum ama kendimi çok suçladım başlarda hala kırıntıları var. Sanırım enerjiler yüktü birbirine çok haklısın. Keşke dostluklar ömürlük olabilseydi. Çıkarsız ve yalansız

Kız ben seni pek sevdim içimi okuyorsun resmen :) bilinçaltımda neler var neler soktu bilmiyorum ama kendimi çok suçladım başlarda hala kırıntıları var. Sanırım enerjiler yüktü birbirine çok haklısın. Keşke dostluklar ömürlük olabilseydi. Çıkarsız ve yalansız
Valla bende sevdim seni. Biraz kafam çalışır. Birde 6
Hislerim de gelismistir cok şükür :))) keske ömürlük olsa herkes temenni eder bunu ama dunya o kadar guzel bir yer degil. Ve tabi insanlarda o kadsr guzel olamiyor.

Valla bende sevdim seni. Biraz kafam çalışır. Birde 6
Hislerim de gelismistir cok şükür :))) keske ömürlük olsa herkes temenni eder bunu ama dunya o kadar guzel bir yer degil. Ve tabi insanlarda o kadsr guzel olamiyor.
Ben bunun idrakına varamadım işte. Yada kendim gibi sandım. Alttan alırsak yürür ilişkiler sandım meğer alırsan ezilirmişsin. Ağırmış insanları taşımak. Yıllara mal olsada öğreniyoruz. Güzel günlerimizde oldu olmadı değil ama hep başıma kakıldı. Bana emek verdiğini ama boşa gittiğini söylemişti. Sanki dostluklar yatırım amacı. Biraz içimi dökmek istedim kkya. Biliyorumki tek çözümü zaman..

Arkadaş dediğimiz kişiye fazla anlam yükleyip fazla beklentilere girdigimiz için oluyor tüm bu hayal kirikliklari. Arkadaş nedir? Birbirine karşılıklı saygı ve sevgi duyan insanların arada sırada paylaşımlar içinde bulunduğu durumdur. Bu kadar. Kimse kimsenin hamisi değil. Arkadaşlar müsait olur, buluşur hoş vakit geçirir ve evlerine kendi hayatlarına döner. Bu durumu kendinize ders edinmek ve bundan sonraki arkadaşlıklariza bu şekilde yaklasmalisiniz. İnsanlardan beklentiniz sıfır olsun ki hayal kırıklığı yasamayin. Siz de önünüze bakın bırakın o kan emiciyi mazide.

Arkadaş dediğimiz kişiye fazla anlam yükleyip fazla beklentilere girdigimiz için oluyor tüm bu hayal kirikliklari. Arkadaş nedir? Birbirine karşılıklı saygı ve sevgi duyan insanların arada sırada paylaşımlar içinde bulunduğu durumdur. Bu kadar. Kimse kimsenin hamisi değil. Arkadaşlar müsait olur, buluşur hoş vakit geçirir ve evlerine kendi hayatlarına döner. Bu durumu kendinize ders edinmek ve bundan sonraki arkadaşlıklariza bu şekilde yaklasmalisiniz. İnsanlardan beklentiniz sıfır olsun ki hayal kırıklığı yasamayin. Siz de önünüze bakın bırakın o kan emiciyi mazide.
Zaten problem buydu benim kendime ait hayatım olduğunu kabullenmemek. Hep ona bağımlı ona odaklı olmamı istemesi. Kimseden iyi günde beklentim olmadı ama kötü günümde beklemiştim açıkçası yapmayacağını bilsem de. Çok sıkı fıkı arkadaşlık bu saaten sonra istemiyorum zaten. Bende aynen müsait olundukça paylaşımlar yapılmasını normal bulanlardanım. Bu yüzden çok yıprandm ve bunaldm

Zamanla unutursunuz. Hatta size zamanında yük olduğunun farkına varırsınız sonrasında :)
Bunu düşününce üzülüyorum ama cidden tam tabiri yükmüş. Mesela insanların bir rutini vardır günlük ve bunları yapması gerekir. Ben uyanır uyanmaz günaydın yazmak saatlerce mesajlaşmak zorunda mıyım? Çalışmasamda değilim. Mesajına 2 3 saat cevap verememek arkadaşlık bitti mi demek? Sabah müsait olmayacağımı söylediğim birgün akşam bana sayfalarca mesaj atardı sanırım aşırı tükenmişim.

Merhaba bir derdim varda ilk konum. Hatam olursa affedin hayırlı ramazanlar herkese.

Çok uzatmadan konuyu anlatmaya çalışacağım. Benim liseden beri dostum dediğim bir kız vardı. Yani 14 senelik bir dostluk. Lise bittikten sonra kötü bir ilişki deneyimi oldu. Yıllarca unutamadı o kişiyi. Ayrılalı 6 sene belki geçti. Çok fazla takıntılıydı o adama. Küçük bir ilçede yaşıyordu köy gibi. Babası da çok baskıcıydı. Psikolojiside doğal olarak kötüydü sürekli. Yıllar geçti bu kız büyük bir şehire iş için gitti. Babasınzar zor izin verdi. Ama uzakta olsa herşeyine karışıyordu. Neyse ben arkadaşımı çok seviyordum. İnanın kardeşim gibiydi. Bıkmadan usanmadan senelerce bütün depresyonunu çektim. Çalışmak için gittiği şehirde de biriyle görüştü ama olmadı. Yine tahmin edersinizki aynı olumsuzluk hayata küsmüşlük.

Ben bu süreçte çok yıprandım. Kendi hayatımı sanki köşeye bırakmış ondan arta kalan zamanlarda yaşıyor hale gelmiştim. Telefonda saatlerce sabahlara kadar ağlamaları sürekli istekleri geçmişe isyanları olmayan herşeye kızgınlığı yalnızlığı sevgiye açlığı... hep ön planda o ve yaşadığı zorluklar. Bense kendi halimde okulumu bitirmeye iş hayatına atılmaya çalışıyordum ve benim babam ve annem ayrı babam bana asla sahip çıkmadı. Çok sıkıntılar çektim. Maddi manevi yalnızdım. Ben onun bunca şeyine destek olurken o bana hiçbir çözümde bulunmadı. Birgün talihsiz birşey yaşadım burda anlatmayayım. Kendi kabuğuma çekildim. Elimde olmayan bir durumdu ruhsal bitmişlik belkide. Bu dönemimde bana destek olacak yerde ona vakit ayırmadığım için beni ne aradı nede sordu. Zaten her küstüğümüzde hiç adım atmazdı. Neden böyle yapıyorsun onca yıl ben sana birşey katamadım mı dediğimde bana bu arkadaşlık için birşey yapmadığımı benden sıkıldığını benim dertlerimle uğraşamayacağını söyledi. Ben duygusal davranmışım sıkılmış. Ben sevdiğim birini toğrağa gömmüşüm ama duygusal anlam yüklemişim karakterim güçlü değilmiş psikologlukmuşum. Ben ailemi işimi hiçbirşeyi onun kadar haketmiyormuşum. Çünkü acı çekmeden sahip olmuşum. O çekmiş o hakediyormuş mutlu olmayı ben değil. Zaten hep öyle yapardı layık görmezdi mutluluklarımı. Hasta olsam ben daha ağır geçirmiştim sen niye sızlanıyorsun tavırlarındaydı.

Ben heryerden engelledim bu kızı. Artık istemediğim ve sevgilisi gibi davranmaktan bıktığım için. Hiç bir şekilde memnun olmadığı için. Bu süreçte ben evlendim. Ve asla birbirimize ulaşmadık. O mükemmel dostluk yaptığını iddia eden kişi ben senin hiçbirşeyine gelmem ben neden evlenemiyorumda sen evleniyosun dedi. Benim içimdeki son damlada bu şekilde bitti. Sorun ne derseniz üzerimde yarattığı kötü hisler hala geçmiş değil. Psikolojik yardım bile aldım. Doktorum beni suçlu buluyor ona o kadar müsamaha gösterip kendimi hırpaladığım için. Hala beynimde ona olan hırsım var. Neden diyorum neden böyle oldu. Doktorum herkesi ve herşeyi affet dedi. Bu konu dışında herşeyi aştım burda tıkandım. Arkamdan koca bulup sattı diyormuş. Daha neler neler.

Sizce napmalıyım? Tamamen unutmanın bir yolunu bulabilir miyim? Onunla iletişimi kestikten sonra garip bir şekilde herşey yoluna girdi. En tahmin edemeyeceğim olmaz dediklerim bile oldu. Üzerimdeki negatif enerjilerini atamıyorum nolur yol gösterin. Zaman çözer mi bunu?

Bence Allah kurtarmış seni haline sevin.. gençlik yılların hep bir başkasını avutmakla geçmiş ve başın sıkıştığında onu yanında bulamamışsın bile. İnsanların enerjisi emen, olumsuzluklarını etrafa saçan, kendi hayatından memnun olmayıp başkalarının mutsuzluklarıyla avuntu bulan biri gibi geldi bana anlattığın kadarıyla. Arkadaşın umarım kendine bir iyilik eder de doktor yardımı alır, bunu iyi niyetle söylüyorum, kendine yapacağı en büyük iyilik bu olur

Bence Allah kurtarmış seni haline sevin.. gençlik yılların hep bir başkasını avutmakla geçmiş ve başın sıkıştığında onu yanında bulamamışsın bile. İnsanların enerjisi emen, olumsuzluklarını etrafa saçan, kendi hayatından memnun olmayıp başkalarının mutsuzluklarıyla avuntu bulan biri gibi geldi bana anlattığın kadarıyla. Arkadaşın umarım kendine bir iyilik eder de doktor yardımı alır, bunu iyi niyetle söylüyorum, kendine yapacağı en büyük iyilik bu olur
Maalesef ikna olmamıştı psikolog sevgilimi geri mi vericek benim derdim yok ben güçlüyüm o kişi gelse sorunlarım biter diyordu

X