Banada yol gösterin yardım edin lütfen

Dugun umrumda degil zaten sevmemde hic
Ama bu konusmalar yapinca kiyametler kopuyor evde ben kendimi ne saniyormusum acelem neymis abimi bekleyecekmisim. Abim evlenincede aradan zaman gecmesi lazimmis falan
30 yaşındasınız zaten 40ı bulmanızı mı beklemeniz gerekiyor. Eve maddi destek sağlıyorsunuz büyük ihtimalle bu yüzden de bırakmıyorlar peşinizi, ayrılın evden, sevgilinizden eminseniz evlilik hazırlıklarına başlayın, yaza sade bir nikahla kurın yuvanızı, bu yaşta obların istediğini yapmak zorunda değilsiniz.

Böyle saçmalık mu olur
Eve maddi yardum mı yapıyorsun ondan mı istemiyorlar acaba evlenmeni
Maddi oldugunu sanmiyorum olayin. Ama ne oldugunuda anlamiyorum gercekten.
Benim arkadaslarimda evleniyor nisanlaniyor. Aileleri nasil destek oluyor nasil mutlular goruyorum inanilmaz uzuluyorum.
Bizimkiler anca aa bu ne hevesmis boyle gorcez Biz seni demekten daha iyi bir sey soylemiyorlar
Evlenirken kim heves etmez ki mutlu olmayi istemek hevesli olmak kotu bisey mi?

Benim arkadaslarimda evleniyor nisanlaniyor. Aileleri nasil destek oluyor nasil mutlular goruyorum inanilmaz uzuluyorum.
Bizimkiler anca aa bu ne hevesmis boyle gorcez Biz seni demekten daha iyi bir sey soylemiyorlar
Hayır değil tam tersi güzel birşey
Sevdiğini bulmuşsun bak arayıp bulamayan dolu insan var
Ailende sorun var psikolojik olarak sen diretirsen mecbur razı olurlar

iyi de ailenize neden "size ne" demiyorsunuz

abiniz yaza evlenecekse evlensin kendi bilir düğününü derneğini

alın gününüzü kurun bu arada evinizi

yani 30 yaş üstü insanlar olarak aileden ne gibi bir onay bekliyorsunuz

özetle abiniz bu yaza evlense size de en erken seneye yaza mı izin verecekler

akrabalar ikinize ayrı ayrı takı takamaz endişesi mi var

yani siz Mayıs ta abi Haziran da evlense takı az olur vs diye mi düşünüyorlar

zaten pandemi takı vs beklenmesin

Böyke toksik ailelerde ve anne siddeti altinda büyüyen insanlar kolay kolay "size ne" diyemiyor maalesef. Senelerin travmatik baglari iste. Cocuk her zaman annesinin ilgisini ve sevgisini kazanmaya calisir. Konu sahibi burda bile gördügü siddeti aciklamaya calisiyor. Halbuki aciklanacak bir tarafi yok. Annesi zamaninda bütün stresini ve mutsuzlugunu cocuklarindan cikartmis. Belki tek kurban olarak o secildi. Konu sahibi bunlardan siyrilmak istiyorsa psikolojik destek almali. Öncelikle kendini korumak zorunda. Zamaninda bütün sınırları cignenen insana, sınır koymak basta zor geliyor. Hatta sanki suc isliyormus gibi hissedebilir, halbuki suc onda degil

abiniz yaza evlenecekse evlensin kendi bilir düğününü derneğini

alın gününüzü kurun bu arada evinizi

yani 30 yaş üstü insanlar olarak aileden ne gibi bir onay bekliyorsunuz

özetle abiniz bu yaza evlense size de en erken seneye yaza mı izin verecekler

akrabalar ikinize ayrı ayrı takı takamaz endişesi mi var

yani siz Mayıs ta abi Haziran da evlense takı az olur vs diye mi düşünüyorlar

zaten pandemi takı vs beklenmesin
Diyorum. Defalarca soyledim. Ama aldigim cevap sen kendini ne b..k saniyorsundan oteye gecmiyor
Psikolojik baskilarla o kadar sindirilmisim ki manipule edilmis mi ki nasil degistiricem bilmiyorum
Biz ne dersek yap sakin cevap verme hicbir seye o zaman iyi birisin aksi bisey olursa hayirsizin tekiyim

Diyorum. Defalarca soyledim. Ama aldigim cevap sen kendini ne b..k saniyorsundan oteye gecmiyor
Psikolojik baskilarla o kadar sindirilmisim ki manipule edilmis mi ki nasil degistiricem bilmiyorum
Biz ne dersek yap sakin cevap verme hicbir seye o zaman iyi birisin aksi bisey olursa hayirsizin tekiyim
Sana benzer bir geçmişim var bizim evin tek teröristi annemdi çok şükür. Evlendikten sonra bile baskılarına maruz kaldım. Eşim sayesinde toparlandım kendime geldim. Ve zamanla birikenler yüzünden artık annemle iletişimim sıfıra yakın.
Sen çalışan özgür bir bireysin, silkelen ve korktuklarının hepsini yap, emin ol korktuğun kadar zor değiller, ve sen harekete geçtiğinde hiçbir şey yapamayacaklar, en fazla arkandan konuşup hakaret ederler bakarlar işe yaramıyor rahat bırakırlar. Ayrıca sen o evden çıktıktan sonra yaptıkları evdeyken yaptıklarının yanında hiç kalacak. Hakaret etmeye kalktıklarında telefonunu kapatıp kurtulma şansın olacak. Nefes alacaksın

Söyleyeceklerimi siz yapmayacaksınız, yazım şeklinizden çok net anlaşılıyor bu, ama başka birisine yol gösterir diye yazacağım ben.

Bir insan bencilse, kötüyse, yalancıysa ... öyledir, yumuşak hali yoktur bunun, sadece o kişi anne ise, kardeş ise, yakın biri ise kabul etmekte zorlanırız, bahaneler buluruz. Biz onları kırmayız da onlar bizi çatır çatır kırar, umursamaz bile.

Hayatını böyle insanlar için, böyle insalar memnun olsun diye yaşama, yaşarsan yaşlandığında çok pişman olursun.
İşin var mı, çalışıyor musun, kendini geçindirebiliyor musun, o zaman hiç durma çık ayrı eve.
Seni selecekler mi, silsinler, arkandan fahişe diye bağıran, konuşan biri seni silse ne oluuuuur, silmese ne olur.
Ben mutlu olmadım sen de olma diyen biri hayatında olsa ne oluuuur, olmasa ne olur.

Bu ayak bağlarından ve negatifliklerden kurtulduğunda mutlu olacaksın, şu an sadece gün öldürüyorsun hayatında.

Maddi durumum el veriyor ama evdeyken konusamam anlatamam rahatca acilamam. Onu bile gelir dinlerler o yuzden bitmesini istiyorum yuz yuze gitmek icin
Sizin ailenize karşı öfkenizi vurup dökerek yapmanız tamamen öğrenilmiş bir davranış.cok yara aldığınız yazdiklarinizdan belli.gercekten zor insanlar.basariniza en önce set koyan kişi yine anneniz.cunku
Hevesli olmak kötü birşey değil..eğer eşiniz iyi biri olucaksa özgür olup iyi bir yuva kurmak okadar guzelki..çok garip ama bir anne evladını kiskanabilirmi? Yani komşu kızı boyle davransa sizi kıskanıyor cekemiyor mutlu olmanızı derdim ama anneniz için bişey diyemiyorum.saglikli bir ruha sahip değiller..seda annen değişmez onun değişmesini beklersen 60 yaşına gelirsin.sen degiseceksin kırıp dokmeyeceksin birey olucaksin ve kendi kararlarını verip yuvanı kuracaksın.

Aşka sevgiye inanan biri değilim. Ama inan kendi fikrimden çıkıp objektif olarak diyebilirim ki çare sende.
Ailenle arandakileri çöz demiyorum. Çözülmezler biliyorum. Ama bu yaştan sonra düzelmezler de ama istemedikleri için de. Sonuç olarak tedaviyi istemeyen kimse iyileşemez, ailelerimiz benziyor. Ben de tedavi sürecindeyim bu arada. Ve şunu farkettim anne baba olmakla çocuğunu sevmek başka bişey. Her anne baba çocuğunu sevseydi sokaklar çocuk, her çocuk da anne babasını sevseydi sokaklar mendil satan yaşlılar dolmazdı. Anne baba da olsan önce insansın. Mevzu ne kadar fedakarlık ettiğinde bitiyor ve bazı insanlar bunu yapmıyor. Zorla da yaptırılabilen bir şey değil.
Evet evlenip ailenden ayrılabilirsin, evlenmeden de aynı evi paylaşabilirsin ya da kendi evine çıkabilirsin. Bunlar seçimler ve faaliyetleri. Mevzu kendini görebilmende.
Eğer geri dönüp baktığında pişman olduğun bir şey yoksa ne dediklerini duymazdan gel. Sende etki yaratmalarına izin verme. Tercihin evleneceğin günü beklemekmiş, okey, ama o güne kadar lütfen seni tırnaklamalarına izin verme. Kendine güvenli alan oluştur. Elinden geldiğince kendine dön, kendinle ilgilen. Sevgilinle konuştuğun zamanlardan bahsetmiyorum, sadece kendine güvenli alan ve zaman oluştur. Eğer varsa da git özür dile, ne dedikleri önemsiz. Sen kendin için yap, sonra o pişmanlığını unut.
Ablana kafam takıldı. Abin bir avantaj ama ablanın tavrı için üzüldüm. Ben de bir ablayım 33 yaşındayım 20 yaşında erkek kardeşim var. Annem kardeşimi doğurduktan sonra bunalıma girdi. Aşısından mamasına, altından üstüne benim elimde büyüdü. Ablanla ilgili şunu diyebilirim, evet sana yapılan belki de dünyayı dar ettikleri bir konuda kardeşine farklı tavır gösterdiklerinde üzülüyorsun, kelimenin tam anlamıyla. Yanlış anlama beni, tabi ki senin suçun değil, sadece insan fıtratı. He ben bana çektirdiler, ona çektiremeyecekler diye hep okları üstüme çektim. Annem kardeşime bağırırken bile hiç sevmesem de gerekirse terbiyesizlik yaptım onu aradan kaçırdım. Hep iyiliğini, hep daha iyi şeylerle karşılaşmasını istedim. Ama insanın içi bir burulmuyor değil. Tamamen senden bağımsız. Ablan da kendini böyle iyi hissetmeye çalışıyor demek ki, ama yanlış, çok yanlış.
He bu arada kardeşim geçen sene üstüme yürüdü :) ama o ayrı. İyilik yap deniz at balık bilmezse halık bilir demişler. Sen elinden geleni yap, gerisinde kapat kendini. Evde görüşemiyorsan yürüyüş yapmaya çık, olmazsa ofise gitmem lazım de, o da olmazsa başım ağrıyor karnım ağrıyor sağlık ocağına hastaneye gideceğim de, bir park bul ama muhakkak görüş psikologla. Çünkü seni burada kim nasıl yönlendirirse yönlendirsin, seni en iyi doktor anlar. Konuşurken elini kolunu nereye koyduğundan tut, sesinin titremesine kadar her şeyi anlar. Ben yada buradaki kim olursa olsun, seni senin de bilebildiğin kadarıyla anlarız ama onlar tamamen başka boyuttan bakıyorlar.
Bu arada ben de gidiyorum. İlla her doktor ilacı çakıyor uyutuyor diye bir şey söz konusu değil. Doktoruna bir işin olduğunu, yatıp kafanı dinleyebilecek zamanın ya da yerin olmadığını söylersen ilaçları ve dozları ona göre ayarlıyor.
Umarım iyi olursun, sadece önce kendine tutun, sonra senden başka tutunabildiğin insanlar bulursan onlara.

X