Bartholin Kisti (Absesi )

merhaba arkadaşlar,4 gün önce bartholin kisti apsesi ameliyatı oldum..kistim uzun zaman önce oluşmuştu ancak apseye çevirince yürüyemez,oturamaz hatta yatakta dönemez hale geldim..bide bu durumdayken aksi gibi regl oldum fakat agrılara daha fazla dayanmak istemediğim için hastanenin yolunu tuttum..saolsun doktorum bugun hallederım ben onu dedı ve aynı gun amelıyata aldı beni..gelelim sadete..amelıyatla bırlıkte butun agrılarınız gecıyor sankı sıhırlı bı degnek yok edıyor hepsini o yuzden sakın korkmayın amelıyattan..amelıyat sonrası aynı gun hastaneden yuruyerek evınıze gıdebiliyorsunuz..cok ufak dikiş rahatsızlıgı oluyor fakat asla apseli haldeyken çektiğiniz agrı gibi ya da ondan daha fazla bır agrı degıl.cok rahat oturabiliyor yürüyebiliyorum su anda..benim operasyonum agızlaştırma yöntemiyle yapıldı..amelıyattan ıkı gun sonra tekrar gördü doktorum..problem yok dedi..pansumanımı kendım evde yapıyorum bır hafta sonra tekrar kontrole gıdıcem.merak ettıgınız seyler olursa cevaplamaya hazırım..herkese geçmiş olsun..

süper ya okudukça bu keyifli haberleri benim de aldırasım geliyor: paylaşşımın için sağol, ii olmana sevindim tekrarlamaması dileğiyle:94:

Son düzenleme:
nasılsın cnm şişlik var mıı

iimm canım sağol, şişlik şu aralar hissedilir derecede indi, sadece kontrol amaçlı elledğimde farkına varıyorum diyebilirim. ağrısı da yok. şimdilik ara verdim ameliyat kararına fazla mı korkaklık yapıyorum yoksa gerçekten gerek yok mu bilemiyorum tabi sen nasıl oldun?

benimde var sol tarafta bazen şişlik oldu ağrı falan oluyorda adet olurken.1 cm daha yeni oluşmuş.bel soğukluğu diyor ama ben bekarım demek ki bekarlar da da oluyor...

benimde var sol tarafta bazen şişlik oldu ağrı falan oluyorda adet olurken.1 cm daha yeni oluşmuş.bel soğukluğu diyor ama ben bekarım demek ki bekarlar da da oluyor...

bir tek sebepten olmazmış her şey etkileyebilirmiş kesin şu sebepten diye bir şey söyleyemiyor doktorlar, onun için evli bekar farketmezz

evet canım araştırdım bayağı nedeni varmış.

kızlar ben 13 kasımda oldum operasyon sanki aynı tafa bşidaha mı şişio gibi gelio bana korkudan mıdır psikolojik midir nedir anlamadım görüştüm hemşireyele anca toparlar ameliyat yerin dedi bakıyorum yok aslında şişlik ama diger tarafa göre farklı o da ameliyattan sanırım ordaki hücreler anca iileşirmiş allah korusun olursa da dier tarafta olurmuş bilmiyorum bekleyip görüğcem olmadı korka korka doktora gidicem operasyon dan degilde doktor olayından korkuyorum ben.

caınm senin kistin kaç cm idi?

ezomr sen olmuşmuydun ki

ameliyatı soruorsan hayır olmadım canım en son doktor gördükten sonra baya indi, şimdilik askıya aldım ben de.. benimki kist hala abseye dönmedi çok şükür, amaşunu bilin kistte de abse de de ordaki şişliği oluşturan sıvıdır. sert kitle değil. bu rahatsızlık akıntıının oluşmasını sağlayan bezlerin dışarı çıkmasını sağlayan kanalların tıkanıp orda birikmesi rahatsızlığıdır.

Son düzenleme:

ya ben oldum biliyosundur şimdi sanki şişio gibi gelio bana ama önceki gibi degil aradım sordum özel bölge anca toparlrmış kendini dedi hemsirem olmadı bende gidicem bdaha korkuyorum doktordan ama o masaya yatmak ölümmmm

ya işte ben de o yüzden korkuyorum ya, alıştık zaten birbiriimize böle takılıyoruz biz napalım inşallah sende de bir sıkıntı olmaz hemşirrenin dedği gibidir.

kist deilde apseydi benim sıvı cıkardım dedi doktor yumurta akı gibi sanki şişio gibi gelio bana sen olmusmuydun bdaha tekrarlıyo ama diger tarafta ben soldan oldum

canım ben sağ taraftan kist ameliyatı olacağım.sol tarafımda da bartholin kisti diye tomografi sonucuma yazılı 1 cm boyutunda dr onuda haldeder.bazen sol tarafım şişiyo gibi şeyler hissediyorum.

canım ben sağ taraftan kist ameliyatı olacağım.sol tarafımda da bartholin kisti diye tomografi sonucuma yazılı 1 cm boyutunda dr onuda haldeder.bazen sol tarafım şişiyo gibi şeyler hissediyorum.

geçmiş olsun cnm benim solda apse dedi sıvıcıkardım falan dedi ama kist ve apse aynı şeymi sormadım ben oldum uyutuyo doktor 2 yada 3 dikiş hemen kalkıyosun ayaga korkmaya gerek yok bartholin acısından ben kasımda oldum sanki şişio gibi gelio ama ewskisi gibi degil bu şişlik ilişkiden sonra da şişerdi suan yok öle ama ben panik yapıyorum olmasın olmasın diye sordum özel bölge anca toparlarmış kendini biraz beklicem olmadı giderim tekrar doktoruma .

canım sana geçmiş olsun.inş bir daha olmaz netten araştırdım tekrarlama olasılığı varmış.bartholin kisti ve absesi: Bartholin bezi vajina girişinde, deri kıvrımlarının arasında yer alan bir tür salgı bezidir. Her iki yanda vajinaya göre saat 4 ve 8 hizalarında olmak üzere toplam 2 tanedir. Ergenlik ile birlikte bu bezlerden de salgı başlar. Bartholin bezlerinin görevi vajinal ıslaklık ve kayganlığa yardımcı olmak üzere sıvı salgılamaktır.

Bartholin bezleri normalde gözle görülemez ya da elle hissedilemez. Ancak herhangi bir nedenle salgı bezinin ürettiği sıvıyı dışarıya taşıyan kanallarda tıkanıklık meydana gelir ise bu sıvı birikir ve kistik bir yapı oluşur. Bu kist herhangi bir nedenle enfekte olur ise bu durumda abse meydana gelir. Çoğu zaman öncesinde herhangi bir kist olmaksızın ilk belirti abse gelişimi olmaktadır.

evet benim de açıklamak istediim şey buydu, aceleyle o kadar oldu:26:

evet tekrarlaması var ama diger tarafta diye olur demişti doktorum benim .pipiriklendim ameliyattan sonra cok bakmadım indei inmedi diye umarım şiş deildir degil aslında digerinden farklı o da amleiyat gecirdim diye 40 günde anca toparlanır derler ya büyüklerimiz bakalım içim rahat olmazzsa gidicem doktoraa apse kist raporuma bakayım ne yazıoo diee

sunset sen olmadın demi daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…