Başarışız tüp bebek denemesi

beyaz91

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2022
147
188
33
Merhaba arkadaşlar, 1. Tüp bebek denemem maalesef başarısız oldu. Moralim çok bozuk. Dondurulmuş embriyolarım olduğu için doktor kendimi hazır hissediyor isem bu ay ara vermeden transfer işlemi yapabiliriz dedi. Aynı durumu yaşayan ve beklemeden 2. Transferini yaptıran oldu mu? Tecrübelerinize ihtiyacım var 😔

Merhaba arkadaşlar, 1. Tüp bebek denemem maalesef başarısız oldu. Moralim çok bozuk. Dondurulmuş embriyolarım olduğu için doktor kendimi hazır hissediyor isem bu ay ara vermeden transfer işlemi yapabiliriz dedi. Aynı durumu yaşayan ve beklemeden 2. Transferini yaptıran oldu mu? Tecrübelerinize ihtiyacım var 😔
Benim doktorum 2 adet döngüsü beklenirdi vücudun rahatlasin derdi.. uzulmeyin lutfen Bu mubarek gunlerde Rabbim insaAllah 2. Transferinizin pozitif olmasını nasip etsin

Benim doktorum 2 adet döngüsü beklenirdi vücudun rahatlasin derdi.. uzulmeyin lutfen Bu mubarek gunlerde Rabbim insaAllah 2. Transferinizin pozitif olmasını nasip etsin
Amin çok teşekkür ederim. İnşallah öyle olur 🤲🏻 bende kararsız kaldım, doğal siklus ile yaptık , ilaç kullanmadığım için tekrar yapabiliriz dedi. Hayırlısı bakalım, inşallah güzel olur🌸

Amin çok teşekkür ederim. İnşallah öyle olur 🤲🏻 bende kararsız kaldım, doğal siklus ile yaptık , ilaç kullanmadığım için tekrar yapabiliriz dedi. Hayırlısı bakalım, inşallah güzel olur🌸
Dogal siklusta hic bi ilac kullanmadinizmi ? Bende son transferimi dogal siklusla oldum ama duphaston kullandim sadece.

Doğal siklus ise ben ara vermeden devam ederdim. Sonrakilerde tutabilir. İlaçlı ise 1,2 ay ara verilebilir yoruyor insanı çünkü. Sizin sabrınıza da bağlı. Uğraştınız çok zaman olduysa beklemek istemiyorsan denemeli.

Bence bir ay da olsa dinlenin ve güzel beslenin viatminlerinizi güzel alın daha iyi olacak inanın

Doğal siklus ise ben ara vermeden devam ederdim. Sonrakilerde tutabilir. İlaçlı ise 1,2 ay ara verilebilir yoruyor insanı çünkü. Sizin sabrınıza da bağlı. Uğraştınız çok zaman olduysa beklemek istemiyorsan denemeli.
Teşekkür ederim mesajınız için. Ben de aynı düşüncedeyim, duygusal olarak biraz yıprandım , ara vermek iyi olur mu olmaz mı bilmiyorum. Hayırlısı diyelim , adet başlayana kadar karar verirsin dedi doktorum 🌸😊

Merhabalar öncelikle Rabbim yardımcınız olsun Dr bana da tüp bebek dedi kısa sürede bende o yola gircem ama benim süreçle ilgili hiçbir bilgim yok rica etsem biraz bahseder misiniz

Merhabalar öncelikle Rabbim yardımcınız olsun Dr bana da tüp bebek dedi kısa sürede bende o yola gircem ama benim süreçle ilgili hiçbir bilgim yok rica etsem biraz bahseder misiniz
Amin inşallah hepimizin 🤲🏻 öncelikle nerede yaptırmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında görüşmeye gideceksiniz. Sizden ve eşinizden bazı testler isteyecekler. Bu testlere göre nasıl bir tedavi yapılması gerektiğine karar verecekler. Sonrasında sizi yönlendiriyorlar. Tedavi süreci kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Sizde problem var ise ona göre önce onunla ilgili süreç oluyor, yada eşiniz ile ilgili ise sorun ona göre süreç ilerliyor. Umarım herşey gönlünüzce olur 🤲🏻

Amin inşallah hepimizin 🤲🏻 öncelikle nerede yaptırmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında görüşmeye gideceksiniz. Sizden ve eşinizden bazı testler isteyecekler. Bu testlere göre nasıl bir tedavi yapılması gerektiğine karar verecekler. Sonrasında sizi yönlendiriyorlar. Tedavi süreci kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Sizde problem var ise ona göre önce onunla ilgili süreç oluyor, yada eşiniz ile ilgili ise sorun ona göre süreç ilerliyor. Umarım herşey gönlünüzce
Amin Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah.
Peki mesela yumurta toplama ücretini bize 275 dolar demişlerdi kaç tane yumurta toplanıyor her birine ayrımı ödüyoruz yani o süreç nasıl oluyo

Amin Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah.
Peki mesela yumurta toplama ücretini bize 275 dolar demişlerdi kaç tane yumurta toplanıyor her birine ayrımı ödüyoruz yani o süreç nasıl oluyo
Yumurta toplama , transfer vs gibi ayrı bir ücret ödemedik biz. Ocak ayından önce başladığımız için paket olarak 50 bin civarı bir para ödedik. Bunun içinde ilaçlar ve sonrasında kalan yumurtaları dondurmak için istenen ücret yok. Ancak Ocak ayında zam geldi. Şuan ne kadar bilmiyorum. Eğer ilk transferiniz negatif olduysa ve dondurulmuş embriyonuz var ise her transferde gene ücret ödeniyor. O da Şuan benim gittiğim merkezde 25 civarı diye biliyorum.

Ìlkde tutmadi 4 ay bekledim bu ay basladim doktor daha iyi bilir ama rahim dinlemesi lazim diyor lar

Moralinizi bozmayın lütfen.
Bir şansınız daha var, umarım bu sefer olumlu olur.
Hayırlı sağlıklı bir bebeğiniz olur inşaAllah.
Bende dondurulmuş embryo ile transfer olacağım yakında.
İlaçlı takipe çevirdi doktorum. Bakalım 1 nisan gibi transferim olacak.
Fitiller acıtıyormu?

Ìlkde tutmadi 4 ay bekledim bu ay basladim doktor daha iyi bilir ama rahim dinlemesi lazim diyor lar
Dondurulmuş embriyo transferi mi yapılacak, yoksa yumurta büyütme toplama işlemleri de mi olacak? Umarım güzel sonuç alırsınız🤲🏻

Fitiller acıtıyormu?
Umarım sizin için de güzel sonuçlar olur, 🤲🏻fitiller ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım.

Fitiller acıtıyormu?
Yo parmak ucunuzla itiyorsunuz acı asla olmuyor ama bir 15 dk ayağa kalkmayın akıyor hemen

X