*Başarıyorum Sanırım..:)*

GothicRap

I'm Not Afraid To Take A StanD.!
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
850
669
-Edit-

Konuyu geçen sene açmışım ama o süreçte çok şey oldu, diyet devam edemedi maalesef..
Fakat son 1 aydır tekrar başladım ve bu kez kararlıyım.!
Pescetaryen olduğum için, normalde de daha çok sebze ağırlıklı besleniyordum.
Fakat hamur işi ve tuzlulara olan merakım zaman zaman da olsa tetikleniyordu.:)
Ve yine, düğün, doğumgünü, nişan gibi olayların hepsi birden eylüle denk gelince, yine arada diyeti bozdum.
Fakat buna rağmen 4 kilo verdim. Eminim bozmasaydım en az 6 kilo giderdi, belki daha fazla..:KK43:
Neyse.. Neler yediğimi anlatacak olursam..
Yine öyle geçen seneki gibi sağlıksız işler yapmıyorum.
Dediğim gibi pescetaryen olduğum için, günlük ortalama yani yaklaşık yediklerim şu şekilde;

Sabah: 4 kaşık sade kahvaltılık gevreğe, biraz tarçın serpip, yarım bardak kadar yarım yağlı süt ekliyorum.
5-10 dk. yumuşaması için bekleyip, öyle yiyorum. Bu şekilde hem daha doyurucu, hem de muhallebi gibi olduğu için, daha lezzetli oluyor. Tabii yanında da yeşil çay içiyorum. Yine, bardağa birkaç damla limon damlatıp, tarçın serpip, suyu öyle ekliyorum. Çubuk tarçın kullanmıyorum. Bence toz tarçın daha çabuk etki ediyor. Yani en azından bendeki etkisi öyle..
gerçi dibine çöküyor ama onu da şöyle bir çalkalayıp, hop yutuyorum. Bir de varsa mutlaka 1 adet kivi yerim.. hem enerji veriyor, hem de c vitamini deposu..

Öğle: 1 yemek kaşığı zeytinyağına, sebze yemeği yapıyorum önceki akşamdan.. Uydurduğum bir tarif var, beni acayip tok tutuyor, türlü gibi birşey.. Üzerine yoğurt döküp onu yerim ama çok açsam, öncesinde belki bir yarım kâse mercimek çorbası..

Akşam: Eğer midem kazınacak kadar açsam (bu daha çok malum günlerde oluyor), öğlenki yemeğin aynısı olur.. ama normal açlıksa, yine bir karışık salatam var, yarım bardak tuzsuz ayranla birlikte onu yerim.. ama hiç aç değilsem, sadece sevdiğim 1 adet meyveyi yerim.(mesela şeftali,armut,yeşil elma..vs.)

Aralar: Acıkmadıkça ara öğünde birşey yemiyorum, onun yerine daha çok sıvı tüketmeye çalışırım. belki yine günde 1-2 bitki çayı içerim(böğürtlen olana bayılıyorum) ya da uykusuzsam sade şekersiz kahve.. ama illa ki birşey yeme ihtiyacım olursa, en fazla 30 adet beyaz leblebi yerim. hem kalorisi düşük, hem de bayağı tok tutuyor.

.

Son düzenleme:
Canım ben de pazartesi den beri diyetteyim. Sadece bi kilo verdim. Az yiyip tek tip beslenirsen kaslar gider. Ve o kaslar yerine çok zor gelir. Bence az yeme. Yine de sen bilirsin ama gözünü doyuracak kadar çok ye ama az kalorili olsun. Hem böylelikle bıkmazsın

Canım ben de pazartesi den beri diyetteyim. Sadece bi kilo verdim. Az yiyip tek tip beslenirsen kaslar gider. Ve o kaslar yerine çok zor gelir. Bence az yeme. Yine de sen bilirsin ama gözünü doyuracak kadar çok ye ama az kalorili olsun. Hem böylelikle bıkmazsın

Canım, ilgin için teşekkür ederim.,
Ben normalde de az yerdim ama hep düzensiz, saatsiz ve sağlıksız şeyler yemekten kilo aldım.
Mesela bütün gün bir şey yemesem bile, gece 3 gibi yattığım için, 2gibi acıkır ve peynir ekmek yerdim zaman zaman..
Bu diyet tek tip değil aslında, her gün farklı bir yiyecek ama bugün o kadar tok hissettim ki kendimi, o 1 elma bile çok geldi.

Sarkmak mi istiyorsunnnn? Sakin böyle devam etme o verdiğin zararın telafisi yok sakinnn !

Canım bende pazartesinden beri diyetteyim zaten ilk gün ödem atılır vücuttan ödeme göre değişir ama genelde 1 kilo falan gider daha sonra diyetle beraber kilolar gider ve bende çok kararlıyım bu sefer pazartesinden bugüne kadar yaklaşık 2 buçuk kilo verdim ekmeği olabildiğince yememeye çalıştım ve akşamları az yedim tek çeşit yedim ya da çorba tavuk tarzı yedim acıkmadıkça da ara öğün yemedim zaten acıkmadan yemek bence gereksiz bu arada en önemlisi akşam 7 den sonra bir şey yememek aklında bulunsun canım sadece bugün biraz serbest kaldı yemek düzenim dikkat etmeye çalıştım ama olmadı bugün yarından itibaren tekrar sıkı disipline giriyorum! amaan ne çok konuştum :))

He bu arada canım yeni okudum sonunu, sadece günde meyveyle falan durmak zararlı sonra daha kötü olur benden söylemesi en azından az bi tabak yemek yemelisin öğün saatlerinde

nasıl bı dıyet peki?

Bu forumda buldum ben de.. 5 günde 5 kilo diyeti..
Hiçbir diyete uyamazdım ama bu tam bana göre.. Bir de, birebir aynı yapmıyorum.
Mesela pazartesi patates günü ama ben mesela küçük bir kase çorba veya 2-3 kaşık sebze yemeği de yerim.
Birdenbire tamamen uzak durmak sorun çıkarabilir ki, benim gibi zayıf bünyede kuvvetle muhtemel bir durum..
Dediğim gibi, normalde de sürekli yemek yiyen biri değilim ama haftada bir de olsa, her farklı besinden kaynağını düzenli yemek açısından iyi bir diyet..

He bu arada canım yeni okudum sonunu, sadece günde meyveyle falan durmak zararlı sonra daha kötü olur benden söylemesi en azından az bi tabak yemek yemelisin öğün saatlerinde

Teşekkür ederim uyarın için ama her besin grubundan alıyorum, arada spor da yapıyorum sarkma olmaması için..
Meyve olayı bir günlük birşeydi zaten.. Hani olur ya bazen, tıkanırsın, boğazından lokma geçmez.. öyle bir şey işte..

X