Başını telefondan kaldıramayan ilgisiz koca bıktım artik

İlginç bende 5 yıllık evliyim gün içinde en az 3 kere konuşuruz eve gelincede ayriyeten sohbet olur ve çocuğunuzda yok yani ... Bende evlendikten sonra hep uzaklaslr kopulur diye dusuustum ama çok şükür bnm evliliğim öyle olmadı . Eşinizle aranizda cidden soğukluk girecek birşey olmdigina emin misin
Evet çok şükür yok

bence onun sizden beklentileri az ,karnı tok sırtı pek.Karısına güveniyor karısıyla ilgili her şeyi kabullenmiş ve keyfine bakıyor biraz da bencillik olabilir. Biz kadınlar sohbet etmeye daha çok ihtiyaç duyuyoruz onlar da sessizliğe benim de bu durumdan çıkardığım sonuç artık bu. Bi an bizi anlatıyorsunuz sandım .Benim eşim hem işkolik hem telefon bağımlısı. Haftada 15 dk kaliteli sohbet etsek yetiyor adama ben ikna oldum artık. o yüzden ben de kendi zevkime göre diziler izlemeye kitaplar okumaya başladım,yürüyüşe inmeye üşeniyordu mesela,sormayı bıraktım ben de kendim inip yürüdüm,cinselliğe de onun gibi fiziksel ihtiyaç olarak bakmaya başladım,kadın arkadaşlarımla daha çok vakit geçirmeye çalıştım,inanın iyi geldi. beklentim azalınca aynı evin içinde daha az zaman geçirmek bile bir özlem oluşturdu biraz da kaçan kovalanıyor. Onun yaptığı gibi yaptım ben de telefona bakarken o bişeyler sorunca cevap vermedim fitil oldu.deniz kenarında oturuyorduk çay içiyoruz,baktım benimki daldı telefona yine ben de o an çantamdan kitabımı çıkardım bir şaşırdı,hayatım sen keyfince takıl ben de keyfimce takılayım buranın tadını çıkaralım dedim başta bir zoruna gitti yüz ifadesi baya hoşuma gitti yalan yok :) oh olsun ama sonra saygı gösterdi .kısacası iki kelam edicez diye ona miyavlamayı bıraktım.erkekler garip canlılar cidden kankasıyla borsa hakkında konuşurken daha çok heyecanlanıyor adam .yapacak bişey yok.

Niye kocandan ilgi bekliyorsun ki aldatma durumu yoksa
kendine odaklan yap kahveni ac dizini izle

varsa boşa zaten yanında tutma.
Bunu her gün mü yapsın? Kendine odaklansın kahvesini içip dizi izlesin. Kocanın suyuna gidilsin gönlü hoş tutulsun gereksiz yere konu-sohbet açıp da adamın keyfi kaçırılmasın. Niye, ne hakla? Eve gelip bir selam bile vermeden 6 saat telefonda takılma hakkını nasıl buluyor kendinde? Hayat arkadaşlığı eşlik böyle bir şey mi? Ev arkadaşı dediğin bile selam verir iki çift laf eder. Bu evde bir de çocuk var, insan hiç olmazsa çocukla alakalı konuşur sorar. Bu kadın 50-60 yaşında değil, daha genç. Niye kocasıyla sohbet edemesin konuşamasın ilgi sevgi hissettmesin? Adamlardan sevgi ilgi mi dilenelim?

5 senedir evliyim benim kocam oldu olasiz ilgisiz bir insan sevgiliyken nisanliyken böyle değildi sadece cinsellik için geliyor onun dışında hiç bişey yok bıktım yoruldum birde telefon çıktı şimdi sürekli YouTube dan video izleyip duruyor gömülüyor iki sohbeti yok kaç defa konuştum neler yaptık ya anlamıyor ben yoruldum artık canım sıkılıyor küsüyorum adamın umrunda olmuyor ya hanımlar Allah aşkına yardım edin ya
Konu sadece cinsellik olunca geliyorsa başım ağrıyor be tatlım ayağı çek oldu paşaam:sopa: aaay bu ilgisiz,hödük evlilik kavramını bilmeyen karı koca ilişkisini zedeleyen adamları toplu yok etmek istiyorum.

Evet çok şükür yok
Yani telefonda 6 saat uzun bir zaman dilimi ...
Ortak birşeyler yapsanız pazzle tarzı çok parçalı ilgisini çeker mi acaba yahut dizi falan izleseniz yada tavla oynasanirz ne bileyim beraber yemek falan yapsanız olmuyor mu yani yine telefonla oynasın ama arada sizinlede ilgilensin çocuğuyla da ilgilensin ... Bazen uzaklasmakta iyidir araya özlem girer. Yada bafelix dediği gibi kendinizle ilgilenin kendinize dönün kendinize aynı evde o yokmuş gibi davranın. Belki anlar...

Kusura bakmayın ama böyle benimle muhabbet etmeyen, telefondan başını kaldırmayan adama ne yemek yaparım, ne çamaşırını yıkarım. Oldu muhabbet etmeye gelince yok bi gün çamaşırını yıkama, yemeğini yapma ortalığı kaldırırlar ama. Abartmıyorum eşim bugün bi yere gdeceği için beni annemlere bıraktı. Adam yarım saatte bir arayıp sordu ne haldesin, napıyosun diye. Üstüne bide kendisi espri yapar yarım saatte bir ben sana rapoe veririm merak etme diye. Bence şu eşleri gözünüzde bu kadar büyütüp havaya sokmayın artık

Bunu her gün mü yapsın? Kendine odaklansın kahvesini içip dizi izlesin. Kocanın suyuna gidilsin gönlü hoş tutulsun gereksiz yere konu-sohbet açıp da adamın keyfi kaçırılmasın. Niye, ne hakla? Eve gelip bir selam bile vermeden 6 saat telefonda takılma hakkını nasıl buluyor kendinde? Hayat arkadaşlığı eşlik böyle bir şey mi? Ev arkadaşı dediğin bile selam verir iki çift laf eder. Bu evde bir de çocuk var, insan hiç olmazsa çocukla alakalı konuşur sorar. Bu kadın 50-60 yaşında değil, daha genç. Niye kocasıyla sohbet edemesin konuşamasın ilgi sevgi hissettmesin? Adamlardan sevgi ilgi mi dilenelim?
Yahu güzel arkadaşım dilenmesin işte sevgi dilenilecek bir şey değil. bu adam YouTube videosuna dalıp eşine selam sabah vermeyen bir nasilsini cok gören söylediği sözleri batan bir adam.

Bu kadin onunla iletişim kurmaya çalıştıkça daha da batıyor. Belki de eşini beğenmiyor. Belki de ilgilenilmeyi haketmiyor. Kendine yakıştıramıyor bilinçaltında.

Böyle tiplere uygulanacak en iyi tarife onunla ilgilenmemek kendine odaklanmak. Bir kaç gün sormasın konuşmaya çalışmasın. Adam ne oluyor diyecek. Kendi konuşmaya başlayacak.

Bir kaç gün sormasın konuşmaya çalışmasın. Adam ne oluyor diyecek. Kendi konuşmaya başlayacak.
Bundan emin miyiz? Ne güzel soran eden yok, kafama göre takılayım, 6 değil 8 saat video izleyeyim de diyebilir. Aynı şeyden bahsediyoruz, ben tereddüt etmem ayrılırım ama çocuklarım büyük olduğu için bunu söylemek bana kolay. Konu sahibinin 5 yaşında çocuğu var, tek başına yapmadı. Kadın kendi başına takılsın, kocası tek başına takılsın, ee çocuk ne olacak?

Bundan emin miyiz? Ne güzel soran eden yok, kafama göre takılayım, 6 değil 8 saat video izleyeyim de diyebilir. Aynı şeyden bahsediyoruz, ben tereddüt etmem ayrılırım ama çocuklarım büyük olduğu için bunu söylemek bana kolay. Konu sahibinin 5 yaşında çocuğu var, tek başına yapmadı. Kadın kendi başına takılsın, kocası tek başına takılsın, ee çocuk ne olacak?
Denemeden nereden bilecek adamın sadece megalomanligi tutmuştur. Konuşmayı denemiş olmamış. Tepkisiz kalmayı deneyebilir. Olmadı destek alabilirler. Ama cinsel olarak yaklaşıyor hani bencil de bir adam ama çocuk çok küçük dediğin gibi ha bu kadar ben olsam debelenip miyim hayır cinsel olarak yaklaştığında kabul etmem asla.

Bu da bir bağımlılık ya maalesef, kişi kendi fark edip detox yapması gerekiyor. Kendi fark edip derken siz söyleyince bir uyanması lazım yani harbiden ben kaç saat bakıyorum bu telefona diye ki artık ekran süresi bildirimleri bile var. Hangi uygulamada kaç saat zaman harcıyoruz çıkıyor ve çok üzücü sayılar yani.. Kendim de sosyal medya detoxu yaptım geçen aylarda sırf bu yüzden, eşim de bir iki sefer film izlerken telefona bakma diye uyarınca dedim işin şeyini çıkardım herhalde :/

5 senedir evliyim benim kocam oldu olasiz ilgisiz bir insan sevgiliyken nisanliyken böyle değildi sadece cinsellik için geliyor onun dışında hiç bişey yok bıktım yoruldum birde telefon çıktı şimdi sürekli YouTube dan video izleyip duruyor gömülüyor iki sohbeti yok kaç defa konuştum neler yaptık ya anlamıyor ben yoruldum artık canım sıkılıyor küsüyorum adamın umrunda olmuyor ya hanımlar Allah aşkına yardım edin ya
5 yıldır duzelmiyorsa pek de düzelmesini beklemelisin..sizde kendinize zaman ayırın ..siz konuşmaya calismayinca belki farkeder

Kadın tabiki kocasından ilgi bekleyecek bendenmi bekleyecek ...kocanizla konuşun konu sahibi ciddi ciddi.Duyacaklariniza da hazırlıklı olun .Ya diyecek işte ben yoruluyorum öyleyim böyleyim .. Yada sana ilgimi yitirdim mı diyecek.Acik açık konuşmalı ve duzeltilebilecek bir şey varsa duzeltmelisiniz .eşiniz duzeltmeli ilgisiz olan o ve evlilikte buna hakkı yok derdi neyse soyleyebilmeli Ben terapist vs moda oldu zaten de hem fiyatlar uçuk hemde bı sorun olduğunu kabul edip gidermi bilemedim.İsin açığı ben size hak veriyorum ilgi paylaşım hayatı beraber yaşamak yoksa evlilik niye var.Doğuralim çocuk büyütelim torun büyütelim ölelim bumudur.Kadinlar zaten hep azla yetinsin 5 yılda böyle olan adam 10 yılda nolur bilemedim.Bence bunlar halı altına supurulmemesi gereken önemli konular.Cift olmak aile olmak demek herkes kendi kafasında karım bana bulaşmasın bizde aman bırak o kocayı kahveni iç demek değil.24 saat yapışık gezilmez velakin bu kadarda uzaklaşılmaz sonra yörünge den çıkar bu iliski

Telefona bağımlı eşiniz bırakamıyor. Bi an da bırakamaz bence. En azından kısıtlı bi zamanda olsa vakit geçirmeye çalışın eşiniz olumlu yaklaşıp bırakıcam falan diyorsa yarım saat o anda bıraksın sizle konuşsun. Yok zaten olumsuzsa onunla olmaz.

Benim eşim de kahvaltıda yemekte video açar o kadar sinir oluyorum ki sakince yemeğimizi yiyip bir iki sohbet etmek varken o anda bile video izlemesine. 3 yıldır vazgeçiremedim ben pes ettim.
şuanda bebeğimiz var bende onu söyleyerek diyorum bebeğimizle oturduğumuzda kesinlikle açılmayacak diye bakalım nolacak tamam açmam falan diyor bir ay kaldı bebeğimiz 5 aylık 6 aylık olunca mama sandalyesine falan oturduğunda kapattırıcam. Gerçi ekranı görmüyo der bu sefer ama bebek seslerden bile etkilenir sonuçta.

5 yıl da çabuk rölantiye almış.. Bir çok çift için cicim aylarını içine alır bu 5 yıl.. Heyecan sohbet bitmez.

Eşinizin evliliğe dair hayalleri böyle miymiş? Sordunuz mu ne diyor? Hiç sıkılmıyor mu?

seks yapmayın. o size ilgi sevgi vermiyorsa siz neden o istediğinde ona seksi veriyorsunuz. bu adamla sevişmek yerine gider oyuncak alırım daha iyi. sırf evlenmek için evlenmiş adam

İlgi çok önemli bence eğer cinsellik için gelip hiç konuşmuyorsa ilgili davranmıyorsa bu ilişki resmen fb ilişkisi gibi birşey evli olmanızın pek anlamı yok. Baktın laftan dilden anlamıyor anlayışlı söylemekten anlamıyor küsmekten anlamıyor, bu evlilikte mutlu değilim ayrılmayı bile düşünüyorum vs de hatta ciddi ciddi düşün. Ayrılamam dersen huyu bu deyip geç kendini doldurup durma o zaman.

Canım şuan tüm erkekler hemen hemen aynı durumda.Ben çalışan biriyim,hobilerim var,kitap okuyorum arada 2 dk da eşimi görürsem nasılsın iyi misin bu kadar :) kocanı seviyorsan o da seni seviyorsa çok da bunlara takılma.Hobi edin,kursa falan git gezmene bişey demiyorsa arkadaşlarınla gez sen de kafana göre takıl .Sorumluluklarını biliyorsa çok takılma

Onu evde bırakıp bisi demeden çıkın çay, temiz hava falan. Nereye diye sorarsa niye umursuyorsun ki diyin. Baktınız hâla kâle almıyor, süslenip cocuğu parka götürün. Niye süslendin derse, yada kime süsleniyorsun tarzı ima ederse çocukla çıkacağım saçma saçma konuşma diyin. Bir hafta sonunda ona hediye alın. Yani umrumda değilsin ama seviyorum tarzı, mal olsun noluya desin.ilgi alanı olan bişey olsun zippo, araba ile ilgili aksesuarlar, alkol seviyorsa güzel bi içki vb. Sonra yine sallamayın ve tek gezin. İşe yararmı bilmem ama denemekte sakınca yok ~~

Canım şuan tüm erkekler hemen hemen aynı durumda.Ben çalışan biriyim,hobilerim var,kitap okuyorum arada 2 dk da eşimi görürsem nasılsın iyi misin bu kadar :) kocanı seviyorsan o da seni seviyorsa çok da bunlara takılma.Hobi edin,kursa falan git gezmene bişey demiyorsa arkadaşlarınla gez sen de kafana göre takıl .Sorumluluklarını biliyorsa çok takılma

Yoo tüm erkekleri genellemek saçma konu sahibi hak ettiği değeri de görmeli. Her erkek böyle değil. Sohbet edeni de var ilgili hatta yılışık olanı bile var. Bu adam tam bir kalas😃

X