Başkasına bakma ihtiyacım olmamalı dedi

Bence sen de kilo vermek istiyosun da gözünde büyütüyorsun
hadi başla bence en güzel çözümü bu hem sen hem eşin mutlu olacak
Biz kadınlar beni seviyorsa her halimle sevmeli diyoruz ya eşlerimiz de beni sevseydi kendine daha fazla ilgi gösterirdi diye düşünüyorlar
Öncelikle eve abur cubur ve içecek alma ve spor sevmiyorsan leslie nin 15 dklık yürüyüşleri var internette onları yapmakla başla gözünde büyümüz hem
Hatta eşinle birlikte yapın
Merak etme halledersin o kadar sa çok değil kilon

lütfen alıntılanan mesajları okuyun kendimi tekrar ifade etmeye uğraşamayacağım. Herkes nasıl sağlıklıysa öyle olsun. ❤️
Kilolu olmak tercihtir. Kimse fit olmak zorunda değil.
obezite hastalıktır. Tedavi gerektirir. Tedavisini olmayan birey hastalığı ne olursa kendisine çevresindekilere zarar verir. Altında yatan psikiyatrik sorun varsa da tedavi olmalıdır. Vücudumuz bize emanet. Ona en iyi şekilde bakmakla mükellefiz. Sağlıklı olmak için elimizden geleni yapmalıyız ❤️
kimse kiloda ayağa kalkamayacak gibi olsun demiyor ancak belli kiloda olup hayatını mutlu yaşayan çok kişi var. tam da milletin ağzına bakıp sizin gibi kişilerin abuk önyargılarına göre hayatlarını yaşamadıkları için özsaygıları yüksektir bu kişilerin yoksa 15 kilo lafı bile edilecek bir kilo fazlalığı değil..

kimse kiloda ayağa kalkamayacak gibi olsun demiyor ancak belli kiloda olup hayatını mutlu yaşayan çok kişi var. tam da milletin ağzına bakıp sizin gibi kişilerin abuk önyargılarına göre hayatlarını yaşamadıkları için özsaygıları yüksektir bu kişilerin yoksa 15 kilo lafı bile edilecek bir kilo fazlalığı değil..

Evet haklısınız. alıntılanan mesajları okuduysanız ben de tam olarak bundan bahsediyordum. Sevgiler 💕

Yani siz de kilo aldım diye ağlamışsınız, aynaya bakıp vahlanmissiniz. Ama eşiniz sevmeye, beğenmeye devam etmiş tamam orayı anladık. O zaman siz kendinizi mı sevmiyordunuz? Tam olarak olay bu. O halde kendinizi sevmediniz ağladınız falan. Kendi kendini beğenme normalken partnerini eskisi kadar beğenmeme niye olmasın. Illa çık sevmiyor diyemeyiz. Öyle çok daha seviyordur belki. Sonuçta göze hoş gelmek de önemli.
Hayati boyunca 50 kilo olan biri birden 70 kiloya varınca sevmiyor tabii kendini sevmiyordum kilolu hallerimi o zamanlar kendimi hemde hiç sevmiyordum ama eşim bana kendimi iyi hissettirince depresyona da girmedim mutlu bir anne ve eş oldum o kimse istedi diye değil kendim ıstedim diye kilo verdim ,dış görünüşe göre davranan kimse kendini ve karşındakini hicc sevmiyordur..Benim olayimi özetlemeyi bosverin bence , olayın özeti benim aynen anlattığım gibi ki zaman herseyi gösterecek ,ben böyle konuşan davranan adama illaki cikk sevmiyor derim cunku sevmiyor dediğim gibi siz bosverin benim fikirlerimi çürütmeyi kendi hayatınıza bakın.

Ama şu var siz hamilelikte almışsınız ve vermek istemişsinz. Eşiniz de destek olmuş
Bu arkadaş hayata bir kere geliyorux diyor kilo verme isteği yok eşi belki daha çok kilo almasından korkuyor. Açık bi şekilde onu sevmekten vazgeçmeyeceğini ama cinsellik konusunda çekici olmanı istiyorum demiş, net olmuş.

Sağlık sorunu nedeniyle kilo veremese ben konu sahibini haklı görürdüm ama burda malesef eşine hak verdim
Sıze katılıyorum tabiki ama bir kadin balık etli olmuş diye ( ki o zaman kilolu kadınlar ölsün asla mutlu olmasın kocalari sana bu halinle bakamam desin yediğini boğazına dizsin,varmi böyle bisey)tarz davranan şekilci adamlar iyi gün eşleridir, insan korkar hamile kalmaya bahanesi hazır koşarak kaçar başka hayatlara..Neyse dediğim gibi zaman herkese herseyi gösterir hayat arkadaşlığı böyle bisey değil.

Aksine çalışan kadın daha bakimlidır. Çünkü bir düzeni vardır, sabah erken kalkar insan içine karışır, sosyal bir hayatı vardır ve en önemlisi bakim yapmasını sağlayacak ekonomik özgürlüğü vardır. Çalışmayan kadın erken kalkmak, evden çıkmak zorunda değildir ve kaldı ki ev işi dışarıdaki is hayatından daha zor ve yorucudur üstüne para da almazsınız, sizi motive edecek bir geliriniz yoktur. (maddi durumu çok iyi olan, düzenli sosyal hayatı olan istisnalar hariç)

Sabah geç uyanmak insanı daha tembel hale getirir. Dışarı çıkmayacaksaniz giyinmek istemeyebilirsiniz. Temizlik, yemek, alışveriş, varsa çocuk bunlarla uğraşırken sabahtan yatana kadar aynı giysiyle dolaşabilirsiniz. Bu da sizi günden güne bir girdabin içine çekebilir.
Çalışan kadına göre daha hareketsiz bir yaşamınız olacağı için kilo almanız ve vücutta deformeler olması daha olasıdır. Üstüne bir de evde olmanın verdiği öz güven eksikliği eklenince iyice kendinizi beğenmeyip salmaya başlar ve günden güne içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayabilirsiniz.

Tüm gün dışarıda, sabah makyajını yapıp evden çıkan kadınlarla muhatap olan eşleriniz akşam eve döndüğünde üzerine yemek kokusu sinmiş, temizlikten canı çıkmış eşofmanla dolaşan kadını görüp diğeriyle kiyaslamaya başlayabilir. Burada kimseyi elestirmiyorum maalesef ki dışarıda çalışmayıp evin sorumluluğunu alan bir kadın için o şartlarda bakımlı olmanin çok daha zor olduğunu vurgulamaya çalışıyorum.

Ek: çalıştığım dönem işten çıkıp spora gidip, 1 saat yüzüp, 1 saat kardiyo yapıp dusumu da spor salonunda alıp eve 11de geliyordum haftanın 4 günü. Şimdi uzun zamandır pandemiden dolayı evdeyim. Ev işleri hariç kılımi kıpırdatmaya halim yok. Ne spor ne bakim iyice saldım kıçı başı. Bir yere gitmedigimizden giyinmeyi bile unuttum. O yüzden çalışmak aktif olmak çok güzel bir şey. Allah herkese sevdiği işten para kazanmayı nasip etsin
Katılmıyorum üzerine yemek kokusu sinmiş kadın ne demek ? Bakımlı kadınlarla muhatap olup eve gelince öyle görüyor ne demek? Kadınlara hakaret ediyorsunuz resmen. Şöyle düşünebilirsiniz birsürü bakımlı kadın görmüş ama onu eş olarak seçmiş😉 demekki var kimsenin göremediği bir özelliği. Kimseye hakaret etmeye gerek yok. Bende çalışıyorum bankada şuan pandemide dolayı evden çalışıyorum evde olmak çok daha rahat dışarda elalemle muhatap olmuyorsunuz gereksiz tiplerle milletin iğrenç kendi birtarafina bakmadan karısını beğenmeyen kocasıyla filan🙂 önemli olan kişilik gerçekten görsel olarak güzel bir kadın böyle komplekslerden tamamen arınmış olur😉😉

Katılmıyorum üzerine yemek kokusu sinmiş kadın ne demek ? Bakımlı kadınlarla muhatap olup eve gelince öyle görüyor ne demek? Kadınlara hakaret ediyorsunuz resmen. Şöyle düşünebilirsiniz birsürü bakımlı kadın görmüş ama onu eş olarak seçmiş😉 demekki var kimsenin göremediği bir özelliği. Kimseye hakaret etmeye gerek yok. Bende çalışıyorum bankada şuan pandemide dolayı evden çalışıyorum evde olmak çok daha rahat dışarda elalemle muhatap olmuyorsunuz gereksiz tiplerle milletin iğrenç kendi birtarafina bakmadan karısını beğenmeyen kocasıyla filan🙂 önemli olan kişilik gerçekten görsel olarak güzel bir kadın böyle komplekslerden tamamen arınmış olur😉😉
Yahu niye hakaret edeyim kadınlara Allah aşkına? Kimseyi elestirmiyorum da dedim bu şekilde algılayan birileri olacağı için. Biz kadınlar olarak böyle düşünüyoruz elbette bence de kadının her hali yaradılış gereği güzel zsten diğer yorumlarımda bunu da yazdım. Erkek gözüyle yaptım o yorumu. Bazı erkekler öyle düşünüyor emin olabilirsiniz buna. Evdeki kadın sabahtan akşama kadar canı çıkıyor giyinmeye hali kalmıyor ama erkeğin etkilenme mekanizması öncelik olarak görsellik olduğu için dışarıdaki bakımlı kadınla evdeki kadını kıyaslıyor çoğu. Tabii ki bunu yapmayan kaliteli adamlar vardir geneli öyle.

Ben burada çalışmanın insana kendini daha öz güvenli hissettirecegini vurguladım, çalışmak kötü bir şey mi? Eğer durumunuz maddi olarak çok iyiyse zaten ev işi sizi yormaz rahat rahat bakımınızi alışverişinizi yaparsınız ama evdeki tüm işler size bakıyorsa kesinlikle daha yorucu. Burada bir sürü ev hanımı benimle hemfikir olacaktır bence. Yazdığım yazının özü "İşleyen demir ışıldar" kadınlara hakaret etmem söz konusu bile olamaz 🌺

Yahu niye hakaret edeyim kadınlara Allah aşkına? Kimseyi elestirmiyorum da dedim bu şekilde algılayan birileri olacağı için. Biz kadınlar olarak böyle düşünüyoruz elbette bence de kadının her hali yaradılış gereği güzel zsten diğer yorumlarımda bunu da yazdım. Erkek gözüyle yaptım o yorumu. Bazı erkekler öyle düşünüyor emin olabilirsiniz buna. Evdeki kadın sabahtan akşama kadar canı çıkıyor giyinmeye hali kalmıyor ama erkeğin etkilenme mekanizması öncelik olarak görsellik olduğu için dışarıdaki bakımlı kadınla evdeki kadını kıyaslıyor çoğu. Tabii ki bunu yapmayan kaliteli adamlar vardir geneli öyle.

Ben burada çalışmanın insana kendini daha öz güvenli hissettirecegini vurguladım, çalışmak kötü bir şey mi? Eğer durumunuz maddi olarak çok iyiyse zaten ev işi sizi yormaz rahat rahat bakımınızi alışverişinizi yaparsınız ama evdeki tüm işler size bakıyorsa kesinlikle daha yorucu. Burada bir sürü ev hanımı benimle hemfikir olacaktır bence. Yazdığım yazının özü "İşleyen demir ışıldar" kadınlara hakaret etmem söz konusu bile olamaz 🌺
Genel olarak haklısınız ama ben sanırım hep o kaliteli erkekleri görmek istiyorum😒😒 diğerleride midemi bulandiriyo açıkçası ne yalan söyleyeyim öyle insanlara prim verilmesinden yanayım adam olsun adam olmaya çalışsın eşini elestireceğine kıymetini bilsin hayat arkadaşlığı bunu gerektirir. O zaman kadınlarda rahat olmaya çok değer verir istediklerine ulaşmaya sürekli parasını eleştirdim o zaman hoş olurmu? Yani erkeklerde istediklerinde kadınlar kadar düşünceli olabiliyorlar gerçekten hatta şaşirticak derecede. Yazdıklarınızın birçoğunda tabiki haklısınız ama yinede hiçbir şartta bir kadına kullanılmaması gereken sözler var üstüne yemek kokusu sinmiş kadın gibi.yemesin o zaman.

Acil yardıma ihtiyacım var
3 yıldır evliyim. Aslında mutlu huzurlu bir yuvam var ama son zamanlarda biraz kilo aldım kocam buna çok takıyor evlenirkende biraz balık etliydim hep zayıflamamı istiyordu. Ben biraz uğraştım. spor yapmaya çalıştım bir kaç kere yapamadım. Son zamanlarda da biraz fazla abartınca yeme olayını kilo aldım. Ben aldığım kiloları savunmak için yazmıyorum ama şuna takılıyorum insan gerçekten kişiyi mi sever yoksa bedeni mi? Bütün erkekler hep böyle şekilci mi? Bugüne kadar hiç bir isteğini eksik etmedim mutlu olsun diye elimden geleni yaptım. O da beni çok sevdiğini söylüyor ama kilolu olduğum için bazen çok ağır sözler sarfediyor. Beni çok üzdüğünü defalarca söyledim. Ama çok umursamıyor ama beni çok sevdiğini söylemeye devam ediyor. Anlamıyorum. Bazen sevişmekten kaçıyor. Bir iki kere konuşunca tahrik olmak istiyorum yoksa çok zevk almıyorum dedi aslında başka şeylerde söyledi ama hepsini söyleyemiyorum. Bu kadar önemli mi güzel vücutlu olmak. Çalışıyorum bu kadar işin arasında kilo vermeye vakit bulamıyorum. Çocuk istedim. Vücudun şimdi bana zor yetiyor çocuk yaptıktan sonra iyice salarsın dedi çocuk istemediğini söyledi. Gerçekten kilo verince bütün sorunlarımız bitecek mi bunu da merak ediyorum. Bazen boşanmayı bile düşünüyorum beni beğenmediğini düşündüğüm için. Sözle beni sevdiğini söylemesi beni mutlu etmiyor davranışlarıyla da göstermesini istiyorum. Ben şunu merak ediyorum gerçekten problemler benim kilolarım mı yoksa biz hep böyle problem yaşayacağız da kilolar kılıf mı? Genel olarak düşündüğüm de başka sorun yaşamıyoruz ama bu sorun bittiğinde başka problem bulur mu ondan korkuyorum. Ben sadece onu seviyorum bedeninin ne hale geldiğiyle ilgilenmiyorum kilo almış zayıf olmuş. Onu o olduğu için seviyorum. Biraz vücut konusunda takıntılı kilo almamaya çalışır spor yapar fit vücudunu korumaya çalışır. Bazen çok yıpratıyor kendini yeter biraz dinlen diyorum hep sana güzel görünmek istiyorum diyor. Erkekler hep böyle şekilci mi kilo versem biter mi sorunlarım. Şöyle bir gerçekte var ben hayatın kısa olduğunu düşünüyorum ve istediğimiz gibi yaşamamız gerektiğini düşünüyorum spor yapmayı sevmiyorum. Bana bu konuda saygı göstermesini istiyorum. Sürekli elimden geleni yaparım diyor ama hep başa sarıyoruz. Lütfen fikir verin çıkmazda kaldım.
Eşin kendine baktığına göre takıntılı demekki fit vücuda kendi öyle olduğu içinde öyle birin istiyo demekki ama en baştan ozaman seninle olmasaydı söyledikleri çok ayıp

X