Başkasına bakma ihtiyacım olmamalı dedi

Yüzde yüz ben mi hatalıyım sizce

Sizin yemeği sevdiğinizi bildiği halde sizinle evlenen eşiniz de hatalı, bana göre uyumlu bi çift değilsiniz. Çünkü istekleriniz karşılıklı değil

Diyete başlamışsınız öyle yazmışsınız, hadi inşallah o zaman:)

Son düzenleme:
Ne olursa olsun bir kadına bunları demek ne haddine ya benim 4 senelik sevgilim 87 kiloyken bir kere ağzını açmadı hemde kendisi çok yakışıklı ve fit biriydi. Ama yanlış anlamazsanız bu kadar üstünüze gelirken sizin çok yemeniz biraz garip geldi

Bi kere agzini acmamasi ne anlama geliyor? Sizi daha mi cok seviyordu mesela?

Herkes zayiflik takintili veya zayif sever degil ki. Ciddi boyutta obez olan kişilere fantazisi olanlar var, bazi insanlar seviyorlar yani kiloyu. Kendisi fit olsa bile belki kadinda kiloyu seviyor veya baska nedenlerden karsidakinin kilosu gözüne batmiyordur size özel bir durum degil.
Bu cok sevmekle veya cook iyi biri olmakla da alakali degil.

Beni rahatsiz eden, başkasini rahatsiz etmez, tam tersi beni rahatsiz etmeyen başkasina batar. Guzellik algilarimiz farkli farkli.
Birinin biseyi begenmemesi onu kotu, ötekini iyi yapmaz bence. Sadece nasil soylendigi önemli.
Eşim bir ton kilo alsa agzimi acmama gibi bir durum söz konusu dahi olamaz.

Yuh ya ne demek “vücudun şimdi bana zor yetiyor” ?! Pardon da dünyanın bin türlü hali var. Manken vücutlu biri olsanız, karşıdan karşıya geçerken araba çarpsa ve yürüme yetinizi kaybetseniz tahrik olamıyorum diyip sizi terk mi edecek veya tenkite devam mı edecek?! Eş olmak, partner olmak sizin de söylediğiniz gibi fiziksel özelliklerin çok ötesinde bir bağlılıktır. Siz de kıvanç tatlıtuğ fiziğine sahip biriyle birlikte olsanız daha çok heyecanlanırsınız, tahrik olursunuz ama eşinize bunun baskısını kurmazsınız, ondan böyle olmasını beklemezsiniz, istemezsiniz. Çünkü onu olduğu gibi sevip kabul edersiniz. O da böyle düşünmek zorunda.

Siz sağlığınıza dikkat edip normal olduğunuzu hissettikten sonra kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsiniz. Manken değilsiniz, mesleğiniz bu değil, bu yüzden vücudunuza karşı tek yükümlülüğünüz sağlıklı olmak.

Evde spor-yürüyüş yaptıran çok güzel videoları var Leslie diye bir kadının. Sağlık için tavsiye ederim.

Bi kere agzini acmamasi ne anlama geliyor? Sizi daha mi cok seviyordu mesela?

Herkes zayiflik takintili veya zayif sever degil ki. Ciddi boyutta obez olan kişilere fantazisi olanlar var, bazi insanlar seviyorlar yani kiloyu. Kendisi fit olsa bile belki kadinda kiloyu seviyor veya baska nedenlerden karsidakinin kilosu gözüne batmiyordur size özel bir durum degil.
Bu cok sevmekle veya cook iyi biri olmakla da alakali degil.

Beni rahatsiz eden, başkasini rahatsiz etmez, tam tersi beni rahatsiz etmeyen başkasina batar. Guzellik algilarimiz farkli farkli.
Birinin biseyi begenmemesi onu kotu, ötekini iyi yapmaz bence. Sadece nasil soylendigi önemli.
Eşim bir ton kilo alsa agzimi acmama gibi bir durum söz konusu dahi olamaz.
Hayır erkek arkadaşım zayıf seviyordu biliyordum ama bir kere laf etmedi ve kendisi Burak özçivit gibi adamdı. Gerçi ayrıldık ama neyse. Tamam tabikide açılır bakımsız insana kimse saygı duymaz çünkü bakımsız insan kendisine saygı duymuyor demektir. Ama bu kadar ağır konuşulmaz kilo konusu elde olan bir şey peki saç? Çok ayıp etmiş bence sizde bu kadar kadın düşmanı olmayın

Hayır erkek arkadaşım zayıf seviyordu biliyordum ama bir kere laf etmedi ve kendisi Burak özçivit gibi adamdı. Gerçi ayrıldık ama neyse. Tamam tabikide açılır bakımsız insana kimse saygı duymaz çünkü bakımsız insan kendisine saygı duymuyor demektir. Ama bu kadar ağır konuşulmaz kilo konusu elde olan bir şey peki saç? Çok ayıp etmiş bence sizde bu kadar kadın düşmanı olmayın

Zayif seviyordur da illa zayif olsun şeklinde degil, olsa da olur şeklinde seviyormuş, kilo da rahatsiz etmiyromuş belli ki. Emin olun kilo takintili biri olsa sizinle olamazdi veya agzini acmadan duramazdi.

Saçla ilgili bisey yazmadim ben dikkat ederseniz, sizin kilo yorumunuza cevap yazdim.
Kadin dusmanligi yapmiyorum, ben de erkegin kilolusuna tahammul edemem, bu erkek düşmanliği degil. Hastalik disinda durduk yere eşimin kilo alişini izleyip bilmem kaç kilo oldugunda da agzimi acmadan duramam yani.

Tek onemli kisim uslup, nasil soylendigi önemli.

Zayif seviyordur da illa zayif olsun şeklinde degil, olsa da olur şeklinde seviyormuş, kilo da rahatsiz etmiyromuş belli ki. Emin olun kilo takintili biri olsa sizinle olamazdi veya agzini acmadan duramazdi.

Saçla ilgili bisey yazmadim ben dikkat ederseniz, sizin kilo yorumunuza cevap yazdim.
Kadin dusmanligi yapmiyorum, ben de erkegin kilolusuna tahammul edemem, bu erkek düşmanliği degil. Hastalik disinda durduk yere eşimin kilo alişini izleyip bilmem kaç kilo oldugunda da agzimi acmadan duramam yani.

Herkes zayıf olacak diye bir kural yok. Siz zayıf kalın iyi günler

Acil yardıma ihtiyacım var
3 yıldır evliyim. Aslında mutlu huzurlu bir yuvam var ama son zamanlarda biraz kilo aldım kocam buna çok takıyor evlenirkende biraz balık etliydim hep zayıflamamı istiyordu. Ben biraz uğraştım. spor yapmaya çalıştım bir kaç kere yapamadım. Son zamanlarda da biraz fazla abartınca yeme olayını kilo aldım. Ben aldığım kiloları savunmak için yazmıyorum ama şuna takılıyorum insan gerçekten kişiyi mi sever yoksa bedeni mi? Bütün erkekler hep böyle şekilci mi? Bugüne kadar hiç bir isteğini eksik etmedim mutlu olsun diye elimden geleni yaptım. O da beni çok sevdiğini söylüyor ama kilolu olduğum için bazen çok ağır sözler sarfediyor. Beni çok üzdüğünü defalarca söyledim. Ama çok umursamıyor ama beni çok sevdiğini söylemeye devam ediyor. Anlamıyorum. Bazen sevişmekten kaçıyor. Bir iki kere konuşunca tahrik olmak istiyorum yoksa çok zevk almıyorum dedi aslında başka şeylerde söyledi ama hepsini söyleyemiyorum. Bu kadar önemli mi güzel vücutlu olmak. Çalışıyorum bu kadar işin arasında kilo vermeye vakit bulamıyorum. Çocuk istedim. Vücudun şimdi bana zor yetiyor çocuk yaptıktan sonra iyice salarsın dedi çocuk istemediğini söyledi. Gerçekten kilo verince bütün sorunlarımız bitecek mi bunu da merak ediyorum. Bazen boşanmayı bile düşünüyorum beni beğenmediğini düşündüğüm için. Sözle beni sevdiğini söylemesi beni mutlu etmiyor davranışlarıyla da göstermesini istiyorum. Ben şunu merak ediyorum gerçekten problemler benim kilolarım mı yoksa biz hep böyle problem yaşayacağız da kilolar kılıf mı? Genel olarak düşündüğüm de başka sorun yaşamıyoruz ama bu sorun bittiğinde başka problem bulur mu ondan korkuyorum. Ben sadece onu seviyorum bedeninin ne hale geldiğiyle ilgilenmiyorum kilo almış zayıf olmuş. Onu o olduğu için seviyorum. Biraz vücut konusunda takıntılı kilo almamaya çalışır spor yapar fit vücudunu korumaya çalışır. Bazen çok yıpratıyor kendini yeter biraz dinlen diyorum hep sana güzel görünmek istiyorum diyor. Erkekler hep böyle şekilci mi kilo versem biter mi sorunlarım. Şöyle bir gerçekte var ben hayatın kısa olduğunu düşünüyorum ve istediğimiz gibi yaşamamız gerektiğini düşünüyorum spor yapmayı sevmiyorum. Bana bu konuda saygı göstermesini istiyorum. Sürekli elimden geleni yaparım diyor ama hep başa sarıyoruz. Lütfen fikir verin çıkmazda kaldım.
Bence kocanizin guzel gorunmek istedigi siz degilsiniz. Iliskiden bile kaciyormus. Baska birine guzel girunmeye calisiyor.

Eşim bi dönem acayip kilo almıştı
Ama öyle böyle değil
Çekiciliğinden vs bir gram kaybetmemişti gözümde.
Ben bi dönem kilo almıştım. Sakın verme diye başımın etini yemişti.
Sonra sağlığımız için ikimizde diyetle kilo verdik.

Sanırım biz garibiz. Asla düşünemiyorum kilo aldı diye eşimden soğumayı vs.
Bazı yorumlar çok garibime gitti

1.68 boya 65 kiloydum
Eski sevgilim olacak mahluk bana "ben de kilolu olsam ben de yemek düşünürdüm haklısın" dedi.
Dedim ki ya benim bir hastalığım varsa
Şey diyo HASTALIĞIN YOK DALGA GEÇMEK AYIP DEĞİL
Güzelce söyleseydi kilo verirdim

eşinizin söyleme tarzı yanlış ama sağlığınız için gerçekten vermeniz lazım kilo insanı çok zorlar dahası birçok hastalığa davetiye çıkartır :KK43:
Sizin bir rahatsızlığınız var mı? İnanın ki çok güzel verirsiniz hele bir başlayın 😇 zaten yukarıda yazmışsınız sanırım diyete başlamışsınız

1.68 boya 65 kiloydum
Eski sevgilim olacak mahluk bana "ben de kilolu olsam ben de yemek düşünürdüm haklısın" dedi.
Dedim ki ya benim bir hastalığım varsa
Şey diyo HASTALIĞIN YOK DALGA GEÇMEK AYIP DEĞİL
Güzelce söyleseydi kilo verirdim

eşinizin söyleme tarzı yanlış ama sağlığınız için gerçekten vermeniz lazım kilo insanı çok zorlar dahası birçok hastalığa davetiye çıkartır :KK43:
Sizin bir rahatsızlığınız var mı? İnanın ki çok güzel verirsiniz hele bir başlayın 😇 zaten yukarıda yazmışsınız sanırım diyete başlamışsınız
O boy ve kilo çok da güzel bir oran olmaz mı? Neresi kiloluymus ya. Sizin kendinizi kötü hissetmenizi istemiş, belki de çirkin...iyiki eski sıfatını kazanmış.

Nereye kusuyoruz?
Ay çok özür dilerim 14 ay önce kilo alıp,sonrasında nasıl verdiğinizi anlatmışsınız, bu kadar kısa sürede bu kadar çok hayatınızda değişiklik yapıp,boşanıp yeniden evlenmek baya iddialı.Böyle yerinde durmayan sürekli aksiyon olan kadınlara hayranım.Nasıl yapıyorsunuz sırrını öğrenmek isterim

Katiliyorum haddinden fazla kilo alsa eşim ben de rahatsiz olurum. Elde olmayan hastalik vs gbi durumlar dışında.
Illa sevgilim zayif seviyordu demiş ama zayif sevse duramazdi, durup sustuysa gercek fikirlerini yüzüne diyememis ki bu iliskide kopukluk bana göre.

Eşinizin yanlış bir üslup kullandığı gerçek ç, bu konuda haklısınız.
Ama kilo almışsınız ve adam bundan hoşlanmadığını net bir şekilde ifade etmiş. Muhtemeln daha fazla kilo almanızdan korktuğu için çocuk olayından da kaçıyor.
Kendisi de görünümüne dikkat ediyor, spor yapıyor diye takıntılı demişsiniz bir de.
Açıkçası ben de hep dikkat ederim 3-4 kilo alsam diyetime başlarım koşmaya başlarım. Normalde de sürekli spor salonu üyeliğim vardır pilatese yogaya sürekli giderim.
eşim benim kadar özenli değil. Kilo aldığı zaman sinirleniyorum.

Ben kadar çaba sarfediyorken senin göbek salman bana kendimi değersiz hissettiriyor. Bana çekici görünmek için uğraşmıyorsun diyorum.

kilolu insanların bir sağlık problemi yoksa eğer genel olarak kendilerine ve çevrelerine saygıları olmadığını düşünüyorum.

Eşin haklı. Evlilikte hala fiziksel çekim önemli bence. Yanlış kelimeler kullanmış olabilir.

önce kendiniz için sağlığınız için bir adım atın bence.
Siz saygıyı kiloylamı ölçüyorsunuz? Sabahtna beri okuduğum birçok mesajda kendisini saygısı olmadığı cümlesini duydum.Bence bu cümleyi yazan kişilerin insanlara saygısı yok, neden kilosu var diye kendine saygısı olmasınki insanların.Belki kilolu olmayı seviyor.Zayıf olmak,fit olmak herkes tarafından sevilmesi gereken birşeymi?Üstelik çevresindekilere ne o kilolardan?Onlaramı taşıtıyor kiloları?Kaç kilolu tanıdığınızın sizden böyle bir isteği yada size bir zararı oldu?Herkes yorum yapsın,fikrini beyan etsin tamamda, haddinide aşmasın bence.

3 yıldır evliyim. Aslında mutlu huzurlu bir yuvam var ama son zamanlarda biraz kilo aldım kocam buna çok takıyor evlenirkende biraz balık etliydim hep zayıflamamı istiyordu. Ben biraz uğraştım. spor yapmaya çalıştım bir kaç kere yapamadım. Son zamanlarda da biraz fazla abartınca yeme olayını kilo aldım. Ben aldığım kiloları savunmak için yazmıyorum ama şuna takılıyorum insan gerçekten kişiyi mi sever yoksa bedeni mi? Bütün erkekler hep böyle şekilci mi? Bugüne kadar hiç bir isteğini eksik etmedim mutlu olsun diye elimden geleni yaptım. O da beni çok sevdiğini söylüyor ama kilolu olduğum için bazen çok ağır sözler sarfediyor. Beni çok üzdüğünü defalarca söyledim. Ama çok umursamıyor ama beni çok sevdiğini söylemeye devam ediyor. Anlamıyorum. Bazen sevişmekten kaçıyor. Bir iki kere konuşunca tahrik olmak istiyorum yoksa çok zevk almıyorum dedi aslında başka şeylerde söyledi ama hepsini söyleyemiyorum. Bu kadar önemli mi güzel vücutlu olmak. Çalışıyorum bu kadar işin arasında kilo vermeye vakit bulamıyorum. Çocuk istedim. Vücudun şimdi bana zor yetiyor çocuk yaptıktan sonra iyice salarsın dedi çocuk istemediğini söyledi. Gerçekten kilo verince bütün sorunlarımız bitecek mi bunu da merak ediyorum. Bazen boşanmayı bile düşünüyorum beni beğenmediğini düşündüğüm için. Sözle beni sevdiğini söylemesi beni mutlu etmiyor davranışlarıyla da göstermesini istiyorum. Ben şunu merak ediyorum gerçekten problemler benim kilolarım mı yoksa biz hep böyle problem yaşayacağız da kilolar kılıf mı? Genel olarak düşündüğüm de başka sorun yaşamıyoruz ama bu sorun bittiğinde başka problem bulur mu ondan korkuyorum. Ben sadece onu seviyorum bedeninin ne hale geldiğiyle ilgilenmiyorum kilo almış zayıf olmuş. Onu o olduğu için seviyorum. Biraz vücut konusunda takıntılı kilo almamaya çalışır spor yapar fit vücudunu korumaya çalışır. Bazen çok yıpratıyor kendini yeter biraz dinlen diyorum hep sana güzel görünmek istiyorum diyor. Erkekler hep böyle şekilci mi kilo versem biter mi sorunlarım. Şöyle bir gerçekte var ben hayatın kısa olduğunu düşünüyorum ve istediğimiz gibi yaşamamız gerektiğini düşünüyorum spor yapmayı sevmiyorum. Bana bu konuda saygı göstermesini istiyorum. Sürekli elimden geleni yaparım diyor ama hep başa sarıyoruz. Lütfen fikir verin çıkmazda kaldım.
Vücudun şimdi bana zor yetiyor ne demek ya yazıklar olsun ona.size resmen psikolojik şiddet uyguluyor hakaret ediyor.ilk taviz arkasından gelicek birsürü kalp kırıklığını getirir lütfen tavrinizi koyun.üzülürmü diye korkmayın o sizi üzmeye korkmuyo siz hiç düşünmeyin çünkü söyleseniz de yapıyormuş artık kirilmayi haketmiş çoktan. Sizde onun eksiliğini yüzüne vurun atıyorum o kadar güzel görünmene gerek yok madalya takmiycam diyin erkekte güzellik işe yaramaz erkek rahat ettirmeli güçlü olmalı diyin uyuz olsun. Birinin arabasını övün bu para bana yetmiyo diyin mesela.kadinlar güzellikten vurulmaktan nasıl hoşlanmiyorsa erkeklerde güçten vurulunca düşünmeye başlarlar,üzülmeyin, İyi şanslar

calişan bir kadin malesef ki kendine bakamiyor, kendimden biliyorum. evde sorumluluk, disarda calisma hayati derken özen gosteremiyoruz kendimize. erkeklerin hepsi sekilci degil, sizin ki fazlasiyla öküz. cok gurur kirici sozleri.. madem zayiflamanizi istiyor. o zaman calismayi birakin, kendinize bakin. evi o gecindirsin tek basina. siz de diyestisyene gider, sabah kosularinizi yapar, gunluk bakimlariniz yapar, diyet urunlerinizi caylarinizi kullanir ve boylece bakimli zayif bir kadin olursunuz. oh ne guzel hayat kadin hem ev gecindirsin, hem evde ev hanimi olsun hem de bencil kocanin hoz zevkini bozmasin. nefret ediyorum su durumdan ya. sizin kilonuza laf ettiginde siz de sessiz kalmayin lutfen

calişan bir kadin malesef ki kendine bakamiyor, kendimden biliyorum. evde sorumluluk, disarda calisma hayati derken özen gosteremiyoruz kendimize. erkeklerin hepsi sekilci degil, sizin ki fazlasiyla öküz. cok gurur kirici sozleri.. madem zayiflamanizi istiyor. o zaman calismayi birakin, kendinize bakin. evi o gecindirsin tek basina. siz de diyestisyene gider, sabah kosularinizi yapar, gunluk bakimlariniz yapar, diyet urunlerinizi caylarinizi kullanir ve boylece bakimli zayif bir kadin olursunuz. oh ne guzel hayat kadin hem ev gecindirsin, hem evde ev hanimi olsun hem de bencil kocanin hoz zevkini bozmasin. nefret ediyorum su durumdan ya. sizin kilonuza laf ettiginde siz de sessiz kalmayin lutfen
Yani bu mantığa göre tüm ev kadınları çok zayıf veya bakımlı mı? Ben karşılaştırma yapmıyorum sizin sorunuz üzerinden soruyorum. Hem çalışıp hem de evin işini yüklenmek yanlisken bir de işi bırakın madem tavsiyesi baştan başa yanlış. Hee çalışan kadın öyle yapmıyor, her ev hanımı kadının dediginiz gibi olmadığı gibi. Ben kendimi böyle seviyorum demek ayrı bir şey çalıştığım için zaman kalmıyor demek ayrı bir şey.

Eşiniz Brad Pitt mi? Bu tip konularda da niye hep Brad pitt'i örnek veriyorsak, sanki dünyadaki tek yakışıklı o:KK53:

Şaka maka çok ağır laflar. Ne münasebet şimdi yetmiyorsun çocuk olunca nasıl yeteceksin falan? Bak kapı orada kendine yetecek bir manken bulmak istiyorsan gidebilirsin desenize? Hoş gerçi o lafı duyduktan sonra gitse ne kalsa ne.. Çok sabırlı birisiniz bence. Başkası olsa kapının önüne koymuştu onu. Zaten sabirlisiniz diye işitiyorsunuz o sözleri de haberiniz olsun. Herkesin içinde birazcık delilik olacak. Ayrıca kendinizi sürekli eleştirmissiniz. Siz kendi bedeninizi kendiniz sevmiyorsunuz başta, öyle olunca karşıya da öyle geçiyor enerji ya da adam siiz manipule ede ede öz güvensiz hale getirmiş.

Kendinizi sevin ve öz güvenli davranın. Adam size kusurlarınızı söylediğinde beni böyle başının tacı edecek kaç erkek var dışarıda biliyor musun sen deyin. Cidden çok sinirlendim. Kaç gündür burada bu kaçıncı konu. Biri saçlarını beğenmez, öbürü göbeğini. Bi kendilerine baksınlar onlar önce.

Sizi eleştiren erkeklerin karşısında ezildiginiz sürece daha fazlasıyla gelecekler. Baştan kimseye o rahatlığı vermeyin. Bir kadının kilolu olması, çok zayıf olması, memelerinin çok küçük olması, memelerinin çok büyük olması, göbekli olması, saçlarının seyrek olması vs vs, onu çirkin yapmaz. Kendinize her halinizle bakın. Sizin beğenmediğiniz bedeninize sahip olmak isteyen kaç insan vardır kimbilir. Öncelikle kendiniz için bakımlı olun, karşınızdaki adam kendini size beğendirmek için çabalasin siz değil. Kadın her haliyle güzel bir varlık çünkü, kusur bulan kusurludur.

Yani bu mantığa göre tüm ev kadınları çok zayıf veya bakımlı mı? Ben karşılaştırma yapmıyorum sizin sorunuz üzerinden soruyorum. Hem çalışıp hem de evin işini yüklenmek yanlisken bir de işi bırakın madem tavsiyesi baştan başa yanlış. Hee çalışan kadın öyle yapmıyor, her ev hanımı kadının dediginiz gibi olmadığı gibi. Ben kendimi böyle seviyorum demek ayrı bir şey çalıştığım için zaman kalmıyor demek ayrı bir şey.
tum ev kadinlari zayif veya bakimli diye genellemedim. calisan bir kadin kendine zaman ayiramiyor. 9-17 mesaisi olan bir kadin nasil bakimli olabilir ki? gunumuzde erkeklerin geneli kadindan maddi beklenti icinde, bu bir gercek. hatta calismayan bir kadinla evlenmek dahi istemiyorlar ama ayni zamanda evlilik surecinde fit, bakimlarini aksatmayan bir kadin istiyorlar, buna kiziyorum tepkim buna. ben burda direkt isi biraksin demiyorum konu sahibine. eşine bu sekilde soylesin:"calismaktan kendime zaman ayiramiyorum, isi birakicam" diye bakalim esinin tepkisi ne olur.. "ben kendimj boyle seviyorum" cumlesi karsisinda hakaret etme pitansiyleine sahip bir es karsisinda. baksaniza adam "kimseye bakmaya ihtiyacim olmasin, " yani "gözum her an dişari kayabilir, seni aldatabilitim" mesaji veriyor.

X