Batık Lekeleri İçin

8993

Architect
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
1.185
2.829
Merhaba kızlar ben de batık lekeleri ve kıl kökü iltihapları ile boğuştum 3 4 sene. Sonunda bu sene cilt doktoru ile görüşmeye karar verdim.

Yara olmuş bacaklarımı görünce kadın bunlar çok kötü olmuş falan dedi normal olarak. Sıkı bir tedaviye girmemiz gerektiğini söyledi. Bende işe yaradığı için belki birilerine de derman olur diye yazmak istedim. Hepimizin vücudu, cildi, bünyesi birbirinden farklı doktorunuza da sorarak; tavsiyelerimi öyle uygulamak isterseniz yapabilirsiniz.

İlk olarak before after fotoğrafı çekmiştim . Tedavi öncesi bacaklarım görünenden daha kötüydü kıl köklerim tek tek belli oluyordu ve içine kıvrılan kılları sıktığım için de kahverengi yaralarım oluşmuştu.
Ayrıca iltihaplı sivilcelerim vardı. Yani berbat haldeydi bacaklarım.

Doktora gittim ve ilk olarak bana antibiyotik tedavisi başlattı. 3 hap kullandım. Sivilceleri söndürecekmiş bu. Sonra ise fucidin krem ve bacak yıkama sabunu verdi. Bu sabunu sadece bacağa sürüyoruz. Başka hiçbir yere sürmeyin ve temiz muhafaza edin. Sabunla her akşam yatmadan önce yıkadım ve fucidin sürdüm. Emene kadar da cildime bir şey değdirmedim. 2 ay boyunca rutin haline getirdim. İlerleme kaydettiğimi çok net görüyorum.
Bu arada ağda kesinlikle yasaklandı tedavi tamamlanana kadar.
Bana çok faydası olduğuna inandığım noktalardan biri de denize girmekti. Doktor tuzlu suyun güneşlenirken lekeleri yakacağını ve rengini solduracağını söylemişti. Tatilime denk geldiği için tedavimin şanslıyım aslında. Kıl problemini de tek kullanımlık kadın jiletleri ile çözdüm. Bol bol denize girip bacaklarımı tuzlu tuzlu güneşlendirdim. Soldular sahiden lekelerim. Eve gelince sabun ve krem rutinine devam edip haftada bir ponza taşıyla hafif hafif soymaya çalıştım.


Ben bu şekilde çözümümü buldum tedavimi 6 7 ay daha devam ettirmeyi düşünüyorum :) Asla bu aşamaya gelebileceğimden umudum yoktu fakat bilime ve tıbba güvenin bu işker kocakarı tarifleriyle olacak işler değil boşa enerjinizi tüketmeyin. İlaç ve profesyonel destek alın.

*Bahsettiğim sabun eczanelerde satılan tıbbi sabunlardan marka vermem yasak olduğu için eczacıya cilt tipinizi ve kullanım alanını belirtip alabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

archillect

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
4
1
19
before after ekleyebilir misiniz ben de aynı konudan muzdaripim şu an. doktor tetradox verdi ama yan etkisi varmış biraz emin olamadım o yüzden. beyaz sabun kullanılabilir mi sizce?