baya uzun.. sevgisiz kv kb, haksızlık aptal yerine koyma

cordyceps

Gece gece icat çıkarma, hadi... :))
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
929
685
Okumayı seven vakti olanlar okuyup yorum yapsın arkadaşlar sırf yorum yapmak için okuyamadık falan gibi boş yorum yapılmasın rica ediyorum
Bölüm kurallarınında dediği gibi kendinizi ger konuya yorum yapmaya mecbur hissetmeyin

Aslında kv ve kb konusunu hiç bir şekilde açmayacaktım buraya ama işler değişti çünkü önceden bana bize yaptıklarını umursamıyor görmezlikten gelebiliyordum eşim için, zaten beni bizi üzdükleri anda hep laflarını ortaya söyler kenara çekilirdim (bunu eşim söylerdi gerektiği şeyi söyle çekinme derdi)
Bundan dolayı bu güne kadar pekte konusunu açacağım kadar beni sinir eden bir durum olmadı

Ancak şuanda bize yaptıkları üvey evlat muamelesinin aynını oğlumuzada yapmaya kalkışıyorlar bu sebeple artık bir daha evlerine gitmeyeceğimizi torunlarınıda kesinlikle götürmeyeceğimizi eşim son gidişimizde söyledi onlara
Beni çocuğumu seven görmek isteyen bundan sonra kalksın evime gelsin dedi

Kv ve kb felaket şekilde paragöz insanlar herhangi bir sebeple para sözkonusu olunca çok yabancılaşıp değişiyorlar, halbuki bizim eşimizle istediğimiz maddiyattan çok maneviyat oldu herzaman
Ama onuda hiç samimi şekilde bulamadık

Gerçekten eşim mükemmel bir evlat, onu bu konuda takdir ediyorum, onun yerinde kim olsa çoktan insanlığını bir yere bırakmıştı ama o hep onların yaklaştığı şeklin aksine iyilikle karşılık verdi
Ancak ne kadar üzüldüğünü ben biliyorum
Düğünümüze bile gelmeyen ailesi için küsken her bayram nasıl içerlenip ağladığını ben biliyorum
Yaptıkları her sevgisiz hareketlerinde ne kadar üzüldüğünü eksik hissettiğini..

Neyse konumuza gelecek olursak
Biz 8 yıldır çocuk yapmıyoruz istemediğimiz için ama onlar olmuyo sanıyorlardı, bu sekiz yıl içinde diğer eltilerimin bir sürü çocukları oldu
İlk torunlarını yere göğe sığdıramadılar.. bunu anlıyorum, bebekliğinden beri el üstünde sevmeler her hareketini ezberleyip konuşmalar neler neler.. altınlar hediyelerde cabası çünkü erkek torunmuşmuş
Diğer eltilerin de kız çocukları oldu baktım yine aynılar... e bu bahsettiğim eltinin kızı oldu onada yine aynı şeyler... üçüncü çocuğu oğlan oldu yine aynı şeykilde... (inanın bunları şuan düşünüyorum yani o zamanlar bu gözüme batmıyordu hatta ben bile o kdr seviyodum ki onların resimlerini aileme gösteriyordum hediye alıyordum her gidişimde, ve her birine hep altınınıda taktım çünkü adet bu)

Neyse geçen yılda artık yaşım geldi hazırdık bizde çocuğa karar verdik ve aynı ayın içinde hamile kaldım, söyledik hiç arayıp tebrik etmediler
Neyse dedim bu arada ne surat asıyorum ne çok fazla kafama takıyorum ama olay olduğu an insan şaşırıyor ister istemez

Neyse hamileyim eşim aldı ta uzak şehire kv nin yanına götürdü o sevinci paylaşcak ama kimse yine oralı olmadı hatta durup durup cinsiyeti belli mi
Ay popon büyük kesin kız olcak gibi kendilerince kötü olayla bizi üzecekler, eşimde inş karım gibi güzel bir kızım olur daha ne isterim dedi
Yine devam ettiler, bende evet kızmış dedim daha öğrenmeden cinsiyetini..

Kv dediki oğullarım erkek çocuk hakediyor inş erkek olur, biz erkek çok severiz kızım diyor, erkek olmazsa o kadar sevilmez diyor
saçmaladı durdu böyle

Evimize döndük zaman geçti oğlum oldu doğuma gelmediler, bu aradada sürekli eşime tlefon edip doğuma az varken benim annemin görevlerini hatırlatıyo, işte bak oğlum beşik getirecek annesi altın takcak şöyle böyle gibi.. neyse çocuk 5 aylık oldu kv yeni çocuk görmeye geldi hemde yalnız
Bir tane yastık yorgan yapmış bir tane tulum almış
Bir tanede yarım altın getirmiş

Sorun bunlara değil sorun şimdiki diyeceklerinde

Altını verdi elime diyor ki bak kızım biz oğlan torunlara tam altın takarız sen biliyosun eltine öyle taktık diyo, ee dedim dediki şimdi elimizde yok birdahaki görmemizde yine bir yarım takarız
İyi anne dedim Sorun değil

Sonra bayramda ziyarete gittik bunlara, çocuk 7 aylıktı altın falan takmadılar onu geçtim bir kez yerden alıpta sevmediler
Gelip gidip diğer eltinin çocuklarıyla ilgilendiler..
İnsan bir kez alır kucağına derki allah bağışlasın maşallah yok ya insan yedi yabancının evladını seviyo
Gerçi benim eşimi bile saymıyolarki kaldıki çocuğunu seveckler..

Neyse benim morelim okadar bozuldu ki eşimi çektim kenara sende farkındasın demi dedim evet görüyorum dedi başını eğdi dedim şimdi rezil etsem haketmiyolar mı bunlar dedim yataga uzandı saatlerce öyle kaldı çok üzüldü yine onun için sustum

Akşam dışarı çıktık bizim arkadaşlar falan çocuğa çeyrek taktılar geri bunların eve dönerken eşime dedim ki dur bi planım var bendeki çeyrekleride yakasına takim öyle yanlarına gidelim de utansınlar madem biz söyleyemiyoruz dedim eşimde tmm dedi
Neyse çocuğun göğsü altın dolu yanlarına gittik aksam, gördüler hiç bişey demiyorlar hiç sormuyorlar bile bu kadar altın nerden geldi diye
Sadece neredeydiniz dediker bizde arkadaşları gezdik çocuğu gördüler bu sırada dedik herkes bayramda geleceğimizi bekliyordu dedik
Yine hiç bişey demediler yüzleri yok çünkü
O sıra eltimin oğlu geldi bebeğin yanına dediki dede şuna bak x parıl parıl parlıyo ne kadar çok dedi

Kb ne dese beğenirsiniz
Eşim ben diğerleri herkesin içinde diyoki "oo aslanım onunki neki yaa biz sana neler taktık neler herkes taktı hem bununkiler minnacık sana a böyle böyle en büyüklerinden taktık hep"dedi:KK57:
Biz şok olduk eşim dondu kaldı
Resmen adam bizle dalga geçiyor yaa

Neyse bu olaydan sonra en başta söylediğim seyi söyledi eşim ertesi gün tuttu bizi apar topar kalktık evimize geldik, hadi sevmiyosun takmıyosun anlarızda insan bari dalga gecmez ya
Bide eşim demişki çocuğumu bir kez alıp sevmediniz bile yazıklar olsun demiş, onlarda demişki oğlum o daha bebek sevilmiyo ki şimdi biraz büyüsün demiş, eşimde abiminkilerinde bebek hallerini biliyoruz gördük demiş..

Gecen gün yanıma kv geldi yine eşim baya sevindi durdu annem geliyo oğlumuzu özlemiş sanırım üzüldüler dedi ama nasıl mutlu
Neyse geldi kv yine sevmedi çocuğu öyle yalandan bi iki uzaktan.. ikinci günü bana ben gidecem söyle biletimi alsın kızım diyo
Niye noldu anne ateş almayamı geldin dedim
Diyoki ben geçerken uğradım xx (elti) hamileymişte yine onun yanına gitcem dedi..
valla şok oldum yine, eşime diyemedim bile iyice üzülür diye
Zaten bu gelişinde de eli boş gelmiş bi takım almış onunda bilerek etiketini sökmemiş :)) (bu onun huyudur) 50 liraya almış çok büyük bişey gibi hey allahım yaa :)) valla gülüyorum çünkü anca şaka olabilir bu insanlar ömrümde görmedim

He.. şu meşhur yarım altını hala getirmedi
(Tam iyilik düşüncez ona bile fırsat vermiyorlar)
Paraları yok diyip geçiştiricez gelmiş diyoki oo kızım yaza gel bize evi full değiştirdik
İşte parke yaptık banyoyu yaptırdık duvar kağıdı yaptık mutfak dolaplarını yeniledik
Bide derin dondurucuda aldım diyo

Resmen dalga geçiyorlar bizimle sanki yaa
O kadar doğalmış gibi anlatıyor ki bide

Yorumlarınızı merak ediyorum sadece

Ha birde ilk günden kv kb konuları açan gelinlere ve çifte standartçı konu sahibi kişilere örnek olsun görsünler neler var

Son düzenleme:
Üşenmeyip okudugum içi bana alkış :KK48::KK9:
Valla sizin kayınpeder ve kaynana hayret edilesi insanlarmış gerçekten üvey falan olabilir eşiniz.
Yazık eşinize boşuna üzülüyor bence onların umrunda bile değil.

Üşenmeyip okudugum içi bana alkış :KK48::KK9:
Valla sizin kayınpeder ve kaynana hayret edilesi insanlarmış gerçekten üvey falan olabilir eşiniz.
Yazık eşinize boşuna üzülüyor bence onların umrunda bile değil.
Teşekkür ediyorum okuduğunuz için :))

Bastaki uyariniz sadece uzun ona gore okuyun olmaliydi bos yorum falan hos olmamis.

Asil meseleye gelirsek hepsini okudum cok normal geldi bana cunku her ailede var bu durumlar esiniz icin cok kotu ama en azindan o altini gormussunuz bir tulumda var ortada :KK70:
Kabullenin baska turlu dusundukce kendiniz huzursuz olursunuz bu insanlar degismeyecek.

Hemen konu acan gelinlerede laf soylemissimiz ama sizin bu konunuzun cok hafif kaldigi kayinvalide konulari var ki gidip kayinvalidenize sarilirsiniz.

normalde kızarım maddi konulara ama
sizinki boyunu aşmış saygısızlığa gelmiş
acaba istenmeyen gelin miydiniz?
eşiniz üvey olmasın

Eşiniz üvey olabilir mi?.Gitmeyin görüşmeyin sizi insan yerine sayan yok yine niye gidiyorsunuz ki.Eşiniz fazla saf geldi bana hayırlı evlattan ziyade.Allah sabır versin size
Yine de o altınları çocuğa takıp utandırmaya çalışmanız biraz komik olmuş açıkçası

Okumayı seven vakti olanlar okuyup yorum yapsın arkadaşlar sırf yorum yapmak için okuyamadık falan gibi boş yorum yapılmasın rica ediyorum
Bölüm kurallarınında dediği gibi kendinizi ger konuya yorum yapmaya mecbur hissetmeyin

Aslında kv ve kb konusunu hiç bir şekilde açmayacaktım buraya ama işler değişti çünkü önceden bana bize yaptıklarını umursamıyor görmezlikten gelebiliyordum eşim için, zaten beni bizi üzdükleri anda hep laflarını ortaya söyler kenara çekilirdim (bunu eşim söylerdi gerektiği şeyi söyle çekinme derdi)
Bundan dolayı bu güne kadar pekte konusunu açacağım kadar beni sinir eden bir durum olmadı

Ancak şuanda bize yaptıkları üvey evlat muamelesinin aynını oğlumuzada yapmaya kalkışıyorlar bu sebeple artık bir daha evlerine gitmeyeceğimizi torunlarınıda kesinlikle götürmeyeceğimizi eşim son gidişimizde söyledi onlara
Beni çocuğumu seven görmek isteyen bundan sonra kalksın evime gelsin dedi

Kv ve kb felaket şekilde paragöz insanlar herhangi bir sebeple para sözkonusu olunca çok yabancılaşıp değişiyorlar, halbuki bizim eşimizle istediğimiz maddiyattan çok maneviyat oldu herzaman
Ama onuda hiç samimi şekilde bulamadık

Gerçekten eşim mükemmel bir evlat, onu bu konuda takdir ediyorum, onun yerinde kim olsa çoktan insanlığını bir yere bırakmıştı ama o hep onların yaklaştığı şeklin aksine iyilikle karşılık verdi
Ancak ne kadar üzüldüğünü ben biliyorum
Düğünümüze bile gelmeyen ailesi için küsken her bayram nasıl içerlenip ağladığını ben biliyorum
Yaptıkları her sevgisiz hareketlerinde ne kadar üzüldüğünü eksik hissettiğini..

Neyse konumuza gelecek olursak
Biz 8 yıldır çocuk yapmıyoruz istemediğimiz için ama onlar olmuyo sanıyorlardı, bu sekiz yıl içinde diğer eltilerimin bir sürü çocukları oldu
İlk torunlarını yere göğe sığdıramadılar.. bunu anlıyorum, bebekliğinden beri el üstünde sevmeler her hareketini ezberleyip konuşmalar neler neler.. altınlar hediyelerde cabası çünkü erkek torunmuşmuş
Diğer eltilerin de kız çocukları oldu baktım yine aynılar... e bu bahsettiğim eltinin kızı oldu onada yine aynı şeyler... üçüncü çocuğu oğlan oldu yine aynı şeykilde... (inanın bunları şuan düşünüyorum yani o zamanlar bu gözüme batmıyordu hatta ben bile o kdr seviyodum ki onların resimlerini aileme gösteriyordum hediye alıyordum her gidişimde, ve her birine hep altınınıda taktım çünkü adet bu)

Neyse geçen yılda artık yaşım geldi hazırdık bizde çocuğa karar verdik ve aynı ayın içinde hamile kaldım, söyledik hiç arayıp tebrik etmediler
Neyse dedim bu arada ne surat asıyorum ne çok fazla kafama takıyorum ama olay olduğu an insan şaşırıyor ister istemez

Neyse hamileyim eşim aldı ta uzak şehire kv nin yanına götürdü o sevinci paylaşcak ama kimse yine oralı olmadı hatta durup durup cinsiyeti belli mi
Ay popon büyük kesin kız olcak gibi kendilerince kötü olayla bizi üzecekler, eşimde inş karım gibi güzel bir kızım olur daha ne isterim dedi
Yine devam ettiler, bende evet kızmış dedim daha öğrenmeden cinsiyetini..

Kv dediki oğullarım erkek çocuk hakediyor inş erkek olur, biz erkek çok severiz kızım diyor, erkek olmazsa o kadar sevilmez diyor
saçmaladı durdu böyle

Evimize döndük zaman geçti oğlum oldu doğuma gelmediler, bu aradada sürekli eşime tlefon edip doğuma az varken benim annemin görevlerini hatırlatıyo, işte bak oğlum beşik getirecek annesi altın takcak şöyle böyle gibi.. neyse çocuk 5 aylık oldu kv yeni çocuk görmeye geldi hemde yalnız
Bir tane yastık yorgan yapmış bir tane tulum almış
Bir tanede yarım altın getirmiş

Sorun bunlara değil sorun şimdiki diyeceklerinde

Altını verdi elime diyor ki bak kızım biz oğlan torunlara tam altın takarız sen biliyosun eltine öyle taktık diyo, ee dedim dediki şimdi elimizde yok birdahaki görmemizde yine bir yarım takarız
İyi anne dedim Sorun değil

Sonra bayramda ziyarete gittik bunlara, çocuk 7 aylıktı altın falan takmadılar onu geçtim bir kez yerden alıpta sevmediler
Gelip gidip diğer eltinin çocuklarıyla ilgilendiler..
İnsan bir kez alır kucağına derki allah bağışlasın maşallah yok ya insan yedi yabancının evladını seviyo
Gerçi benim eşimi bile saymıyolarki kaldıki çocuğunu seveckler..

Neyse benim morelim okadar bozuldu ki eşimi çektim kenara sende farkındasın demi dedim evet görüyorum dedi başını eğdi dedim şimdi rezil etsem haketmiyolar mı bunlar dedim yataga uzandı saatlerce öyle kaldı çok üzüldü yine onun için sustum

Akşam dışarı çıktık bizim arkadaşlar falan çocuğa çeyrek taktılar geri bunların eve dönerken eşime dedim ki dur bi planım var bendeki çeyrekleride yakasına takim öyle yanlarına gidelim de utansınlar madem biz söyleyemiyoruz dedim eşimde tmm dedi
Neyse çocuğun göğsü altın dolu yanlarına gittik aksam, gördüler hiç bişey demiyorlar hiç sormuyorlar bile bu kadar altın nerden geldi diye
Sadece neredeydiniz dediker bizde arkadaşları gezdik çocuğu gördüler bu sırada dedik herkes bayramda geleceğimizi bekliyordu dedik
Yine hiç bişey demediler yüzleri yok çünkü
O sıra eltimin oğlu geldi bebeğin yanına dediki dede şuna bak x parıl parıl parlıyo ne kadar çok dedi

Kb ne dese beğenirsiniz
Eşim ben diğerleri herkesin içinde diyoki "oo aslanım onunki neki yaa biz sana neler taktık neler herkes taktı hem bununkiler minnacık sana a böyle böyle en büyüklerinden taktık hep"dedi:KK57:
Biz şok olduk eşim dondu kaldı
Resmen adam bizle dalga geçiyor yaa

Neyse bu olaydan sonra en başta söylediğim seyi söyledi eşim ertesi gün tuttu bizi apar topar kalktık evimize geldik, hadi sevmiyosun takmıyosun anlarızda insan bari dalga gecmez ya
Bide eşim demişki çocuğumu bir kez alıp sevmediniz bile yazıklar olsun demiş, onlarda demişki oğlum o daha bebek sevilmiyo ki şimdi biraz büyüsün demiş, eşimde abiminkilerinde bebek hallerini biliyoruz gördük demiş..

Gecen gün yanıma kv geldi yine eşim baya sevindi durdu annem geliyo oğlumuzu özlemiş sanırım üzüldüler dedi ama nasıl mutlu
Neyse geldi kv yine sevmedi çocuğu öyle yalandan bi iki uzaktan.. ikinci günü bana ben gidecem söyle biletimi alsın kızım diyo
Niye noldu anne ateş almayamı geldin dedim
Diyoki ben geçerken uğradım xx (elti) hamileymişte yine onun yanına gitcem dedi..
valla şok oldum yine, eşime diyemedim bile iyice üzülür diye
Zaten bu gelişinde de eli boş gelmiş bi takım almış onunda bilerek etiketini sökmemiş :)) (bu onun huyudur) 50 liraya almış çok büyük bişey gibi hey allahım yaa :)) valla gülüyorum çünkü anca şaka olabilir bu insanlar ömrümde görmedim

He.. şu meşhur yarım altını hala getirmedi
(Tam iyilik düşüncez ona bile fırsat vermiyorlar)
Paraları yok diyip geçiştiricez gelmiş diyoki oo kızım yaza gel bize evi full değiştirdik
İşte parke yaptık banyoyu yaptırdık duvar kağıdı yaptık mutfak dolaplarını yeniledik
Bide derin dondurucuda aldım diyo

Resmen dalga geçiyorlar bizimle sanki yaa
O kadar doğalmış gibi anlatıyor ki bide

Yorumlarınızı merak ediyorum sadece

Ha birde ilk günden kv kb konuları açan gelinlere ve çifte standartçı konu sahibi kişilere örnek olsun görsünler neler var
Eşine söyle ne kadar az beklenti o kadar az hayal kırıklığı. Ne kadar çok beklenti o kadar çok hayal kırıklığı. Bu yüzden üzülmemek için ne maddi ve manevi hiçbirşey beklemesin. Benim kp yok kv düğünümüze gelmedi öteki oğlu için yapmadığı şey kalmadı eşimi gözü gönlü görmüyor çok iyi anlıyorum sizi. Bide bunlar maddi olarak sömürürlerdi eşimi bekarken. Eşim başta çok üzüldü çünkü hiç beklemiyordu böyle yapacaklarını. Allah tan ilk söylediğim cümle onun hayat felsefesi o yüzden çok takmıyor anası bunu arasa bile şaşırıyor yine bişey isteyecekler diye düşünüyor. İçinde elbette bir kırıklık burukluk var ama hiçbir beklentisi olmadığı için yaptıkları çok acıtmıyor en azından. Birbirinize sahip çıkın boşverin...

Niye bu kadar geriyorsunuz kendinizi ?
Görüşmeyin olsun bitsin.

+1

Ayrıca çok mu önemli bu altın konusu ? Bin kere altın demişssiniz bırakın onlardan gelecek hayır Allahtan gelsin. Bana bu kadar yarımdı tamdı diye lafını etmek çirkin geliyor. Hele plan yaptım çeyrekleri taktım falan çok avam kusura bakmayın da.

Evin uzak sana karışmıyolar,eşinle aran iyi, eşin arkanda Onlarda sevmeyiversin çokta önemlideğil niye takıyosun anlamadım
Evet o kadar uzun olduki herseyi yazamadım bile
Sorun dalga geçmeleri,
Konuştuğumuzu sorunlarımızı anlamamazlıktan gelmeleri
Ve işlerine gelince bizim oğlumuz
İşlerine gelmeyince yabancı gibi davranmaları
Ve hiç utanmadan hala bizi davet etmeleri gelin gelin falan ısrarları
Sövsen anlamıyorlar kızsan anlamıyorlar görmezden gelsen anlamıyorlar

En önemlisi yarın öbür gün benim oğlum aklı erdiğinde yine böyle davranmaya, diğerlerinden aşağı görmeye devam edip karakterini etkileyecekler
ezik eksik hissettiricekler

Bakın onca şeyden sonra rezil edip yaptıklarını söyleyip bir daha gelmeyeceğimizi söyledikten sonra bile hala bişey olmamış gibi gelmiş çok doğal rahat şekilde yaza davet ediyor ve bunu yaparken üzgün olduğunu hissettireceğine hala Dalga gecerek yapıyor

Evet o kadar uzun olduki herseyi yazamadım bile
Sorun dalga geçmeleri,
Konuştuğumuzu sorunlarımızı anlamamazlıktan gelmeleri
Ve işlerine gelince bizim oğlumuz
İşlerine gelmeyince yabancı gibi davranmaları
Ve hiç utanmadan hala bizi davet etmeleri gelin gelin falan ısrarları
Sövsen anlamıyorlar kızsan anlamıyorlar görmezden gelsen anlamıyorlar

En önemlisi yarın öbür gün benim oğlum aklı erdiğinde yine böyle davranmaya, diğerlerinden aşağı görmeye devam edip karakterini etkileyecekler
ezik eksik hissettiricekler

Bakın onca şeyden sonra rezil edip yaptıklarını söyleyip bir daha gelmeyeceğimizi söyledikten sonra bile hala bişey olmamış gibi gelmiş çok doğal rahat şekilde yaza davet ediyor ve bunu yaparken üzgün olduğunu hissettireceğine hala Dalga gecerek yapıyor
Çocuklar o kadar akıllı ki kimin sevip kimin sahte olduğunu çok iyi anlıyorlar.
O yüzden hiç canınızı sıkmayın:KK66:

Bastaki uyariniz sadece uzun ona gore okuyun olmaliydi bos yorum falan hos olmamis.

Asil meseleye gelirsek hepsini okudum cok normal geldi bana cunku her ailede var bu durumlar esiniz icin cok kotu ama en azindan o altini gormussunuz bir tulumda var ortada :KK70:
Kabullenin baska turlu dusundukce kendiniz huzursuz olursunuz bu insanlar degismeyecek.

Hemen konu acan gelinlerede laf soylemissimiz ama sizin bu konunuzun cok hafif kaldigi kayinvalide konulari var ki gidip kayinvalidenize sarilirsiniz.

:)) doğru sizde haklısınız
Yine bir tulum var ortada

Valla milletin taktığı altınları yeniden takma kısmına kadar size hak veriyordum. Hala da haksız bulmuyorum ama gereksiz işler yani bunlar. O seviye düşüklüğüne kpin daha da saçmalaması ortamı kanıtlıyor adeta.

Bilmiyorum bence gereksiz kanırtıyorsunuz. Eşinizin de bütün bunlara bir şey deneyip ya da bir şey yapmayıp salt üzülmesi saçma. Üzülüyorsun da eee?

Uzak durmak en iyisi. Bir zararları yok çünkü.

amannn boş verin

düğüne gelmeyenden ne bekliyorsunuz ki zaten

oğlum 6 yaşında kv kp ne taktı hatırlamıyorum keza kendi annem babam da

cidden unutmuşum sizin konuyu okurken düşündüm hatırlayamadım

kp in çocuğa söylediğinde garip bir şey göremedim işte çocuk kıskanmasın diye demiş

sanki alacaklı gibi altını hatırlatalım tavrı vs çirkin olmuş tamam kv nin sonradan getirim demesi de yersiz ama

zaten uzaktalarmış anladığım kadarı ile sizi pek rahatsız da etmemişler kendi hayatınız yaşamanıza izin vermişler

eşiniz cevap versin bundan sonra

annesi şunu bunu getirecek deyince insan şaka yollu sen ne getireceksin der mesela

kp öyle deyince buna da takın onun da olsun der güler vs vs

günümüz toplumu değişik ama bu altın konusunda

eltim doğum yaptı ben evli değildim yarın altın taktık bebeğe

aradan yıllar geçti benimki oldu küçük altın taktı

kv sürekli sordu eltin ne taktı diye ben de altın dedim

o esasen büyüklüğünü soruyordu ama anlamazlığa geldim bu işler ölçüye gelmez diye

neyse eltim tekrar doğurdu görümcem gram altın almış bize garip geldi eşime dedim olmaz bize yakışmaz ben ona da yarım alırım

bu işler kişinin kendisinde biter

haaa koyun mesafeyi olsun bitsin çok da sıkmayın canınızı

ayrıca da sevip sevmemek de farklı bir şey belki tavır vs yaparsınız diye de uzakta dururlar vay elini yukamadı yok ağzına yakın tuttu diye nice konular var

azim ettim okudum :) o yarımı bulamayanlar var bacım :) tabi ki herkesin yaşadığı kendine ağırdır, ancak uzakta olmanız ne etlinize ne sütlünüze karışmıyorlar bu iyi bir şey aslında.Uzak durun iyice...

Görüşmemek en sağlıklısı..
Kendi dünyalarında diğer torunlarınla yaşasınlar..
Evet bende bunu istiyorum
Ama çok yüzsüzler hala ortada hiç bişey yokmuş gibi her bayram her tatil arayıp gelmemizi istiyorlar
Yani değişik durum
Ama eşim cidden çok üzülüyor bazen eskileri anlatıyor hep böylelermiş

X