baya uzun.. sevgisiz kv kb, haksızlık aptal yerine koyma

okudum şok.
eşinize de öyle üzüldüm ki. üvey evlat olmuş içlerinde

eşinize siz sarılın.
arayın bayramdan bayrama. o kadar . gitme de gitmeseniz olur . ihtiyaç duymuyorlar size ki.

evlat da vermiş Rabbim. güle güle büyütün.

bazen analar babalar böyle çıkıyor demek ki.
yine yıllar önce buna benzer bi konu okuduğumu hatırladım. aynı şeyler . istenmeyen evlat.

moralim bozuldu yahu.

Çok teşekkür ederim
Evet dediğim gibi ben gitmiyorum desem beni zorla görürecek kimse yok lafını bile etmez eşim
Ama ben onun için gittim yine bu son gidişimde
Çünkü yıllarca o evde doğup büyümüşler ve konuşmalarından anladımki oğlunu büyüdüğü yere götürmek istiyor, o da ele güne çocuğunu göstermek istiyor, annesi babası sevsin istiyor çok doğal değil mi
Bunca yıl bunları sadece izledi ve şimdi kendiside yaşamak istedi bu duyguyu
Ondan gittim onun için

Yarim altini da ben tamamlayim konu bitsin istedim bi an :110:
Canım konu o değil inanki
Keske yarım getirdiği zaman o söylediği şeyi söylemeseydi yada
Hiç getirmeseydi de deseydiki oğlum allah bağıslasın
Bizde bugünü gördük seninde çocuğunu kucağımıza aldık çok sevindik falan filan

Düğünü soran arkadaşlar olmuş alıntılayamadım toplu cvp vermiş olayım
Hep sorun çıkardılar ne istediysek hayır dediler bu şu sekilde yani nişana gerek yok kına olmasın düğüne şu kadar kişi gelsin gelinlik bu olmasın gibi gibii
Bu sorunlar büyüyünce elimde zaten maddi desteğiniz yok sizden istediğim annem babam diye bu günümde yanımda olmanız dedi
Ona rağmen tuttular düğün sokakta olsun dediler
Bende bunu katiyen kabul etmem dedim o zaman ne haliniz varsa görün dediler
Gelmediler

Ve ben onların tüm isteklerini aileme ragmen kabul ettim
Nişan olmadı
Kına olmadı
Ama yine de sorun çıkardılar ve en son düğün günü sabah aramışlar eşimi yine bişey demişler artık onu bilmiyorum söylemedi eşim
O şeyden sonra eşim teli kapamış açmamış
Onlarda gelmediler

Ki beni maddiyatcı gören arkadaşlarım yeri gelmişken bişey daha ben sadece eşimin evlilik teklifi ettiği yüzükle gelin oldum hiç bir şey ne istedik ne sorun ettik nede lafını ettik

Ama bu yazdığım mesele bir oyundu
Kv kb nın haksızlığı sevgisizliğinin kanıtı
Büyük oğlunu kayırması
Yani işin sonu yine maneviyat
çok gereksiz saçma şeylerden bahane uydurmuşlar. pürüz çıkarmışlar.
eşinizin abisi ya da kardeşi geldi mi düğününüze

eşinize karşı nasıl diğer kardeş . bağlılık gösterir mi.

Oğlan çocuğuna tam altın takıp, kız çocuğu doğurandan tam altın mı alıyorlar ceza olarak? Sizin KV ve KP zaten zihniyetsiz insanlarmış, ne kadar günah ya kız evlada böyle muamele etmek, erkeği kızdan üstün tutmak. Oğullarımıza oğlan evlat yakışır ne demek ya? Bunları söylerken ağızlarına kürekle dalamadınız mı? Biri yanımda böyle salak saçma muhabbet yapsa padişah olsa susmam ya. Üç kız evlat yetiştirip evlendiren cennete gider diye hadisler var. Nasıl güzel şeydir kız evlat sahibi olmak.

Bu kafadaki adamlar size gelse ne gelmese ne, size analık babalık yapsa ne yapmasa ne, bu tip cahil insanlarla çok muhattap olmuyoruz diye sevinmek varken oturup kahroluyorsunuz. Bırakın sevmesinler, gelmesinler, altın almasınlar. Onların vereceği yarım altınla mı zengin olacaksınız? Neden bu insanları bu kadar dert edindiğinizi anlayamıyorum, bir kaç konunuz daha vardı sanki. Böyle bir KV, KB sahibi olsam aklıma getirip güzel kafamı bile yormam.
Çok haklısınız
Yok kv kb konusunda daha ilk ve son konu bu
Benim derdim altın değil niye eşim niye üvey evlat gibi muamele ediliyor
Sizce ne olabilir
Ama hsklısınız aslında böylesi insanların ne düşündüğünü öğrenip napcsm haklısınız

Hiç şaşırmadim okurken her ailede sevilmeyen üvey evlat muamelesi gören biri vardır örneğin babam ve enistem seninkiler oğlunu sevmeyip yarım takmislar bunlar mirastan mahrum birakildilar o kadar yani bide eşim var tabi sırf ailesi onu sevsin diye on takla atıyor ama nafile ....esinle aran iyi ve en önemlisi herseyin farkinda bu çok önemli

çok gereksiz saçma şeylerden bahane uydurmuşlar. pürüz çıkarmışlar.
eşinizin abisi ya da kardeşi geldi mi düğününüze

eşinize karşı nasıl diğer kardeş . bağlılık gösterir mi.
Hayır csnım gelmedi kimse
onların konu bahsini bile yapmıyorum çünkü anne baba böyleyken kardeşten ne beklersiniz ki

Abiside napsın övüle övüle değer göre göre şımarmış o da onları sömürüp bizede hava yapıp tatmin oluyor

Valla ayrimdan nefret ederim. hayatın ne getireceği belli olmaz. yarın öbür gün iyice yaslanıp bakıma muhtaç olduklarında da sizi aramasinlar.

Her ailede hep itilen kakılan ya da değersizleştirilen biri vardır ya işte o eşin cnm. Maalesef bu ayrımları çok görüyorum.

Değer vermeyene sende vermeyeceksin. Herkes ederi kadar değer görür. Ne ara ne sor ne de üzül. Sallama onları. Değiştiremezsin çünkü.

Hayır csnım gelmedi kimse
onların konu bahsini bile yapmıyorum çünkü anne baba böyleyken kardeşten ne beklersiniz ki

Abiside napsın övüle övüle değer göre göre şımarmış o da onları sömürüp bizede hava yapıp tatmin oluyor
yazık gerçekten .
çok acıdım eşinize. çocukluğunda neler neler gördü kim bilir.
belki kıskanç bi abiye sahip . kıskançlığı yüzünden etrafında çekip çevirmiş ana babayı.
kardeşe karşı sevgi gösterilmesini engellemiş böylece. tatmin olmak için dediğiniz gibi. var öyle şahsiyetsiz insan örnekleri .

Canım samimiyet ilişkilerimizde çok önemli bir yaklaşım. içimizde birisie karşı hissettiğimiz duygu sevgiyse bunu sözsel olarak dile getiremesek bile bedensel faaliyetsel olarak ister istemez yansıtırız. sizin eşinizin ailesinden uzakta yaşamanız ister istemez düğün zamanı yaşananlar mesafeyi açmış. Diğer torunlara yapılan yaklaşımın sizinkinede yapılmasını beklemeniz çok normal ama bunu beklenti haline dönüştürmek sizi mutsuz edecek bir tutum. varsın sizinkine diğerlerine yaptığı gibi yapmasın. siz yeterli sevgiyi verince çocuğunuz o farkı zaten anlayıp ona göre davranacaktır

sen anasını babasını abisini boş ver de . kendine bi dünya kur içinde eşin çocukların olan. geresini takma.
unut gitsin hepsini.
gittiğinde de çok şey bekleme. biliyorsun artık onların yaptıklarını yapabilceklerini.
o yüzden . harika bi yaşantın olsun da onlar da sevinmesinler . üzülsünler.
çünkü sen kötü olursan onlar sevinir gibi hissediyorum.

Canım samimiyet ilişkilerimizde çok önemli bir yaklaşım. içimizde birisie karşı hissettiğimiz duygu sevgiyse bunu sözsel olarak dile getiremesek bile bedensel faaliyetsel olarak ister istemez yansıtırız. sizin eşinizin ailesinden uzakta yaşamanız ister istemez düğün zamanı yaşananlar mesafeyi açmış. Diğer torunlara yapılan yaklaşımın sizinkinede yapılmasını beklemeniz çok normal ama bunu beklenti haline dönüştürmek sizi mutsuz edecek bir tutum. varsın sizinkine diğerlerine yaptığı gibi yapmasın. siz yeterli sevgiyi verince çocuğunuz o farkı zaten anlayıp ona göre davranacaktır
Evet aynen böyle canım doğru yaklaşım
Aslında bende böyle düşünüyorum ama olayların içinde olunca bazen boğuluyorum gerçekten...

Çok haklısınız
Yok kv kb konusunda daha ilk ve son konu bu
Benim derdim altın değil niye eşim niye üvey evlat gibi muamele ediliyor
Sizce ne olabilir
Ama hsklısınız aslında böylesi insanların ne düşündüğünü öğrenip napcsm haklısınız

Kız-erkek evlat ayırımı yapan cahil insanlar erkek evlatları arasında da ayırım yapar. Bu tür şeyler çok gördüm şahsen, bayağı bayağı evlatları arasında ayırım yapan insanlar var. Hatta öyle ki annesine babasına daha çok fayda veren evladı değil, küfür eden, kavga eden evladı daha çok seven bile gördüm. Artık ne düşünüyorlar, kafalarından ne geçiyor bilemem ama bu ayırımı yapanların %90'ı cahil, küçüklüklerinde mutsuz olmuş, ayırım görmüş, çocuk yetiştirmeyi yemek yedirip evde barındırmak olarak gören insanlar. Çocuğunuzu da öyle yetiştirmeye çalışabilirlerdi çünkü elleri torunlarına da uzanıyor bunların, sen çok iyi bir anne olsan da babaanne olarak o çocuğun gelişiminin de içine ediyorlar, boş ver uzaklarmış en azından, ayırım yapmaları isabet olmuş.

Evet aynen böyle canım doğru yaklaşım
Aslında bende böyle düşünüyorum ama olayların içinde olunca bazen boğuluyorum gerçekten...
Hiç boğulma hiç stres yapma hiç kafana bile takma. çocuğunu sözsel olarak aşağılamadıkları sürece hiç birşeye müdahale etme.sevgi olarak ne veriyorlarsa onu versinler.eşinizde zaten farkında olanların.siz kendi mutlululuğunuza sevginize odaklanın. dış güçler dışarda kalsın. kuzenlerinin yanında çocuğunuzun o farkı görmemesi için yanında durun

Hayır dolandırmadan ben alınıyorum bılmedıgım bırseymı var dıyeceksın ımasız ap acık dumduz kavgasız
Ablacım ben açıkca bunu eşimin söylemesini istiyorum oda kesin sakin net oturup sormuyor
Bende bi ara söylim diyorum bi kaç kez de yapmıştım aslında ama yine hem anlamamazlığa vuruyo hem de
Gidip büyük oğluna karısına anlatıyo
Onlarda bizi kıskanıyorlar moduna girip beraber olduğumuz zamanlarda iyice sinirimi bozuyorlar
Onun için kendileri görsünler

Bu konuya acaba üvey evlat mı vb yorum yapanlar benim eşimin annesinin yaptıklarını duysalar neler derler acaba. Gerçi eşim kendisi söylüyor , babam evliyken başkasından yaptı beni getirdi eve aldı nufusuna aldı herhalde ancak ikinci kadından olan çocuğa bukadar haksızlık yapılır.

Konu sahibibos ver ne yapmısne takmış , sen ailenle mutlu ol yeter.
Allah büyük o görüyor. Hak yiyen ' buyuk oğul' da dahil hepsininin cezasını verir

Bu denli takacak büyütecek ne var Allah aşkına kendi kendinizi üzdüğünüzle kalırsınız. Allaha yakın size uzak olsunlar. Yok eltiye gitmiş yok tam altın takmamis yok çocuğu sevmemis bla bla bla yani.. mis gibi huzurlu bir yuvaniz sizi seven bir eşiniz ve sağlıklı çocuğunuz var daha ne istiyorsunuz.

bu kadar cahil fesat paracı insanlar zaten bebeğinizi kucaklarına almasınlar bence, uzak durun.
çok ayıp yaptıkları. günah bir kere evlat ayırmak.

X