baya uzun.. sevgisiz kv kb, haksızlık aptal yerine koyma

Acık acık soylesenız , kaynananıza neden ayırıyorsunzu bızım cocugumuzu desenız

amannn boş verin

düğüne gelmeyenden ne bekliyorsunuz ki zaten

oğlum 6 yaşında kv kp ne taktı hatırlamıyorum keza kendi annem babam da

cidden unutmuşum sizin konuyu okurken düşündüm hatırlayamadım

kp in çocuğa söylediğinde garip bir şey göremedim işte çocuk kıskanmasın diye demiş

sanki alacaklı gibi altını hatırlatalım tavrı vs çirkin olmuş tamam kv nin sonradan getirim demesi de yersiz ama

zaten uzaktalarmış anladığım kadarı ile sizi pek rahatsız da etmemişler kendi hayatınız yaşamanıza izin vermişler

eşiniz cevap versin bundan sonra

annesi şunu bunu getirecek deyince insan şaka yollu sen ne getireceksin der mesela

kp öyle deyince buna da takın onun da olsun der güler vs vs

günümüz toplumu değişik ama bu altın konusunda

eltim doğum yaptı ben evli değildim yarın altın taktık bebeğe

aradan yıllar geçti benimki oldu küçük altın taktı

kv sürekli sordu eltin ne taktı diye ben de altın dedim

o esasen büyüklüğünü soruyordu ama anlamazlığa geldim bu işler ölçüye gelmez diye

neyse eltim tekrar doğurdu görümcem gram altın almış bize garip geldi eşime dedim olmaz bize yakışmaz ben ona da yarım alırım

bu işler kişinin kendisinde biter

haaa koyun mesafeyi olsun bitsin çok da sıkmayın canınızı

ayrıca da sevip sevmemek de farklı bir şey belki tavır vs yaparsınız diye de uzakta dururlar vay elini yukamadı yok ağzına yakın tuttu diye nice konular var

Yok hiç tavırımın olmadığı belli zaten onca seye rağmen hiç küsmedik bile (çocuktan evveli kadtediyorum) yani sevmemeleri ondan değil içlerinden gelmiyor

neden böyleler . neden oğullarına karşı böyle davranıyorlar.
eşiniz güçlü bi karakter mi.
dik başlı mıydı küçükken.
ya da ne bileyim diğer çocuklarında sağlık sorunları mı oldu da onun üstüne düşüp eşinizi unuttular .
hala da aynı tas aynı hamam devam mı ediyor acaba.

evet düğüne neden gelmediler .

Buda çok saçma bir konu
Ama küçüğü küçük diye seviyorlar
Büyüğü boylu poslu diye sevip gurur duyuyorlar
Benim eşiminde tipiyle boyuyla kilosuyla sürekli dalga geçiyorlar

Hatta eşim kendi çalışıp okumuş büyük iyi bir üniye gidiyo onu okutacak kadar güçleri var diye
Demekki küçükkende hissettiriyorlardı bunu

valla bir alkışı da ben hakediyorum okudum hepsini ..
ama kv ve kb nin sizin eşinizle problemleri var gibi.. ya bence siz onlardan bişey beklemeyin sizde onlara bişey yapmayın
kendi hayatınıza bakın
belki anlarlar çünkü kaçan kovalanır diye bir tabir var siz uzak durun durdukça değere biner eşiniz.
ve şöyle bir sözle tamamlamalıyım ki:
mutlu olmak istiyorsan kimseden bişey bekleme.. sen eşinle bebişinle mutlu ol, onlar olmasa da olur aman ..

Eşin de yanında senin arkandaymış, anlattığınla gözümde çok kırılgan melek gibi bir adam canlandı ne şanslısın. E madem öyle neden inatla çocuğunuzu sevdirmeye çalışıyorsunuz ki. Bence o istese siz müsait değiliz, şuraya gidiyoruz buraya gidiyoruz diyip kaçırın çocuğu. Ne hayırları var ki çocuk ne kaybetsin.

Usenmedim bende okudum.Kv ve kb ye maddiyatci demissiniz ama her cumlenizden icinde altin ve para var.Malesef sizlerde onlar kadar maddiyatciniz.Kendinize bunlari dert edip kanser olmak yerine neden gorusmemeyi umursamamayi denemiyorsunuz ki? Beklentiler üzer.Ayrica kiz cocugu hice sayip erkegi el ustunde tutacak bu cahil insanlardan gelecek insanlarin sevgisine muhtac mi sizin cocugunuz? Ya da oradan gelecek altina, paraya? Onlar zaten sizin vermek istediginiz mesajlari coktan anladi anlamamazliktan geliyor ama siz hala onlarin yapmasi gereken seylere muhtac gibi davraniyorsunuz.Bi de hic umursamamayi deneyin bakalim ne olacak.

Bu maddiyat konusunu bir yere mesaj yazdım isterseniz okuyun bir
Onundşında çok haklısınız doğru

Bence en büyük şansın bu aileden uzakta olman, şükret bence, eşinin üzülmesi de normal ailesi sonuçta ve kendini eksik hissediyordur muhtemelen. Boşver bu maddiyatci aileden ne kadar uzak o kadar iyi.

Bi de özel değilse neden düğüne gelmediler?

Ne kadar takmasamda bi yerden sonra insan bir kaç tavsiye duymak istiyor cidden bazen durup ya noluyo diyecek duruma geliyoruz
Bi bakıyoruz yine olayların içindeyiz

Onun için patlama noktamdı sanırım bu ve bir kaç dertleşmeyle yine umursamadan devam edicem

Aynen bizde sanki onlar çocuk biz ebeveyniz gibi kaç kere yardım ettik
Maddi beklentimizde aslında gercek manada maddiyat değil siz anlıyorsunuz değilmi
Altın taksa ne takmasa ne üçyüz beşyüz tlye muhtaç değilizki
Maddiyattında ucu maneviyata dayanıyor işte
Değer vermelerine
Eşitliğe

Ama haklısınız
Çok iyi anlıyorum canım benim evime ilk defa gelen komşularım bile hediyeyle geldi hiçbirini tanımıyorum bile ama kv nin bi çöpü bile yok muhtaçlıktan değil ama en azından düşündüğünü değer verdiğini görmek bunlardan belli olur. Siz de diğerleriyle aynı değeri görüp görmediğinizi onlara yaptıklarından anlamaya çalışıyorsunuz çünkü manevi olarak hissetmiyorsunuz. Lafa gelince evladımsınız hepiniz birsiniz ama icraat yok... Aman uzak olsunlar zaten kadın düğüne gelseydi 100liralık bilezik takacakmış :olamaz: çeyrek altın ben evlenirken 150ydi siz düşünün artık:skandal: onu da yapmak istemedi düğüne gelmedi :halay: ayy kendim gibi birini bulunca döküyorum taşları :KK19:

Buda çok saçma bir konu
Ama küçüğü küçük diye seviyorlar
Büyüğü boylu poslu diye sevip gurur duyuyorlar
Benim eşiminde tipiyle boyuyla kilosuyla sürekli dalga geçiyorlar

Hatta eşim kendi çalışıp okumuş büyük iyi bir üniye gidiyo onu okutacak kadar güçleri var diye
Demekki küçükkende hissettiriyorlardı bunu
evet bazen farketmezler aileler . ama eşiniz farkettirmese de o zamanlar artık söylüyorsunuz ama onlar duymazdan geliyor . bu da ilginç.
önem sırası var eşinizin ailesinde. hepsine adaletli olarak sevgi vermemişler . bağlılık göstermemişler .

Ay eşinize çok üzüldüm ya böyle ana baba... çok yazık. :cry:

Başka şehirde mi yaşıyorsunuz acaba kendilerince oğullarına trip mi atıyolar istemediğimiz kızla evlendin uzağa taşındın vs. diye ve acısını torundan çıkarıyolar. he tebi şu da var 8 /9 sene olmuş artık neyin tribi neyin kuyruk acısı..

çok ilginçtir o üstüne düştüğü evladı onlara bakmaz . o torunlar saygı göstermez . yine sizin şevkatınıze muhtaç kalırlar biliyor musunuz . pişman olurlar mı ? -olmazlar . yine onlar önemlidir .

Düğünü soran arkadaşlar olmuş alıntılayamadım toplu cvp vermiş olayım
Hep sorun çıkardılar ne istediysek hayır dediler bu şu sekilde yani nişana gerek yok kına olmasın düğüne şu kadar kişi gelsin gelinlik bu olmasın gibi gibii
Bu sorunlar büyüyünce elimde zaten maddi desteğiniz yok sizden istediğim annem babam diye bu günümde yanımda olmanız dedi
Ona rağmen tuttular düğün sokakta olsun dediler
Bende bunu katiyen kabul etmem dedim o zaman ne haliniz varsa görün dediler
Gelmediler

Ve ben onların tüm isteklerini aileme ragmen kabul ettim
Nişan olmadı
Kına olmadı
Ama yine de sorun çıkardılar ve en son düğün günü sabah aramışlar eşimi yine bişey demişler artık onu bilmiyorum söylemedi eşim
O şeyden sonra eşim teli kapamış açmamış
Onlarda gelmediler

Ki beni maddiyatcı gören arkadaşlarım yeri gelmişken bişey daha ben sadece eşimin evlilik teklifi ettiği yüzükle gelin oldum hiç bir şey ne istedik ne sorun ettik nede lafını ettik

Ama bu yazdığım mesele bir oyundu
Kv kb nın haksızlığı sevgisizliğinin kanıtı
Büyük oğlunu kayırması
Yani işin sonu yine maneviyat

Oğlan çocuğuna tam altın takıp, kız çocuğu doğurandan tam altın mı alıyorlar ceza olarak? Sizin KV ve KP zaten zihniyetsiz insanlarmış, ne kadar günah ya kız evlada böyle muamele etmek, erkeği kızdan üstün tutmak. Oğullarımıza oğlan evlat yakışır ne demek ya? Bunları söylerken ağızlarına kürekle dalamadınız mı? Biri yanımda böyle salak saçma muhabbet yapsa padişah olsa susmam ya. Üç kız evlat yetiştirip evlendiren cennete gider diye hadisler var. Nasıl güzel şeydir kız evlat sahibi olmak.

Bu kafadaki adamlar size gelse ne gelmese ne, size analık babalık yapsa ne yapmasa ne, bu tip cahil insanlarla çok muhattap olmuyoruz diye sevinmek varken oturup kahroluyorsunuz. Bırakın sevmesinler, gelmesinler, altın almasınlar. Onların vereceği yarım altınla mı zengin olacaksınız? Neden bu insanları bu kadar dert edindiğinizi anlayamıyorum, bir kaç konunuz daha vardı sanki. Böyle bir KV, KB sahibi olsam aklıma getirip güzel kafamı bile yormam.

Ay eşinize çok üzüldüm ya böyle ana baba... çok yazık. :cry:

Başka şehirde mi yaşıyorsunuz acaba kendilerince oğullarına trip mi atıyolar istemediğimiz kızla evlendin uzağa taşındın vs. diye ve acısını torundan çıkarıyolar. he tebi şu da var 8 /9 sene olmuş artık neyin tribi neyin kuyruk acısı..
Yok değil gerçekten çok değişikler
Mesela ara ara mesajlarımda tçyazıyorum beni çok överler hiçbir hizmet beklemez hiçbir başka sorun yaratmazlar
İstenmeseydim böyle olmazdı bence
Bunların tek sorunu eşimle sanki

Düğünü soran arkadaşlar olmuş alıntılayamadım toplu cvp vermiş olayım
Hep sorun çıkardılar ne istediysek hayır dediler bu şu sekilde yani nişana gerek yok kına olmasın düğüne şu kadar kişi gelsin gelinlik bu olmasın gibi gibii
Bu sorunlar büyüyünce elimde zaten maddi desteğiniz yok sizden istediğim annem babam diye bu günümde yanımda olmanız dedi
Ona rağmen tuttular düğün sokakta olsun dediler
Bende bunu katiyen kabul etmem dedim o zaman ne haliniz varsa görün dediler
Gelmediler

Ve ben onların tüm isteklerini aileme ragmen kabul ettim
Nişan olmadı
Kına olmadı
Ama yine de sorun çıkardılar ve en son düğün günü sabah aramışlar eşimi yine bişey demişler artık onu bilmiyorum söylemedi eşim
O şeyden sonra eşim teli kapamış açmamış
Onlarda gelmediler

Ki beni maddiyatcı gören arkadaşlarım yeri gelmişken bişey daha ben sadece eşimin evlilik teklifi ettiği yüzükle gelin oldum hiç bir şey ne istedik ne sorun ettik nede lafını ettik

Ama bu yazdığım mesele bir oyundu
Kv kb nın haksızlığı sevgisizliğinin kanıtı
Büyük oğlunu kayırması
Yani işin sonu yine maneviyat
Ah bacımm keşke aynı şehirde olaydık senle aynı ben valla boşversin eşin yaa küsmesin de çok da aramasın gitmesin. Nasıl ki ana baba hakkı varsa evlat hakkı da var. Hep hayırlı evlat isteriz ama bizi de hayırlı ana baba eyle demeyiz... Allah ıslah etsin yaa...

X