Bebegim başını sağ tarafa eğik tutuyor

aysun44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
283
244
35
Merhaba kızlar bebegim 3.5 aylik yüz üstü yatarken ve havada tuttuğumuzda hafif sağa atıyor kafasını. Devlette fizik bölümüne götürdüm sağ scm kası 8 mm sol 7 mm çıktı egzersiz ve jel verdiler iki ay sonra kontrole gel dediler. Tortikolis mi dedim yok dediler. Şişlik kitle vs yok. Sonra rahat etmedim özele götürdüm. Orda da sağ ve sol 7 mm ve 7.5 mm ölçüldü. Oradakiler de Bi sorun yok dediler. Ultrason doktoru farklı çıkabilir çocuk kendini kasıyor sıkıyor dedi. Ben daha çok sag tarafa yatiriyordum ondan mı oldu alamadım. Kafam çok karıştı. Ben yine de egzersiz falan yaptırıyorum nolur nolmaz diye. Sizin fikriniz nedir.

Eskiler süt eğrisi derler. Bebegi hep ayni tarafa yatırırsanız olur. Bir gün sağ tarafa bir gün sola. Ayak ucu baş ucu şeklinde değiştirirseniz her gün faydası olur. Çünkü bebekler anne kokusuna dönerler

Her uykusunda farklı tarafa yatırın. Her yatırdığınızda yerine koyduğunuzda bir ters tarafa yatırmaya çalışın

Eskiler süt eğrisi derler. Bebegi hep ayni tarafa yatırırsanız olur. Bir gün sağ tarafa bir gün sola. Ayak ucu baş ucu şeklinde değiştirirseniz her gün faydası olur. Çünkü bebekler anne kokusuna dönerler

)
Çok taktım kafaya. basini rahat hareket ettiriyor. tam yüzde yüz tutamıyor zaten henüz. Ondan mı diyorum bazen. Uyurken kusma ihtimaline karşı gözüm önünde olacak şekilde yatırdım hep. Farkında olmadan hep sağa yatirmisim. Başlarda dikkat ediyordum halbuki.

Her uykusunda farklı tarafa yatırın. Her yatırdığınızda yerine koyduğunuzda bir ters tarafa yatırmaya çalışın
Genellikle sağa yatirdim diye kendimi suçluyorum bu sefer. Kaş yapayım derken göz mü çıkardım diyorum. Evdekiler çocuk gayet iyi farklı farklı yatir gecer diyorlar. Bıktım her şeyi kafaya takmaktan

Genellikle sağa yatirdim diye kendimi suçluyorum bu sefer. Kaş yapayım derken göz mü çıkardım diyorum. Evdekiler çocuk gayet iyi farklı farklı yatir gecer diyorlar. Bıktım her şeyi kafaya takmaktan
Sorumluluk zor haklısın ama bir çok şeye dikkat etmek zorundayız. Etsen bir dert etmesen ayrı bir dert sen etraftakileri dinleme he de geç onlardan bunaldıysan. Çok fazla bir fark ta yok gibi eğer farklı farklı yatırmaya dikkat edersen hatta daha çok diğer gelişmemiş kasa önem verirsen sorun çözülür. Sıkma canını hiç❤️

Merhaba kızlar bebegim 3.5 aylik yüz üstü yatarken ve havada tuttuğumuzda hafif sağa atıyor kafasını. Devlette fizik bölümüne götürdüm sağ scm kası 8 mm sol 7 mm çıktı egzersiz ve jel verdiler iki ay sonra kontrole gel dediler. Tortikolis mi dedim yok dediler. Şişlik kitle vs yok. Sonra rahat etmedim özele götürdüm. Orda da sağ ve sol 7 mm ve 7.5 mm ölçüldü. Oradakiler de Bi sorun yok dediler. Ultrason doktoru farklı çıkabilir çocuk kendini kasıyor sıkıyor dedi. Ben daha çok sag tarafa yatiriyordum ondan mı oldu alamadım. Kafam çok karıştı. Ben yine de egzersiz falan yaptırıyorum nolur nolmaz diye. Sizin fikriniz nedir.
Bence iki farklı doktor sorun yok dedi ise içiniz rahat etsin . Tek yapmanız gereken yüz üstü (tummy tıme) geçirilen zamanı artırmak ve sağa sola dönüşümlü yatırmak . Benim de oğlum nerdeyse 3 ayına kadar başını sadece sağa çevirebiliyordu . Sola hiç çeviremiyordu . Yüzü koyun kucağımda uyurken başını sola çevirmek istesem hemen uyanıyordu hep sağa çevirip yatmak istiyordu. Doktorumuza sorduğumda anne karnındaki pozisyonunun etkisi ile olabilir demişti. Ve sonra çok şükür düzeldi.
Sizin ki de kaslar güçlendikçe düzelecektir eminim.

X