Bebegim basini sağa yatik tutuyor. Bi okur musunuz.

aysun44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
283
244
35
Merhaba kızlar bebegim 3.5 aylik yüz üstü yatarken ve havada tuttuğumuzda hafif sağa atıyor kafasını. Saga sola çeviriyor tutmaya basladi kafasini ama hafif sağa yatık tutuyor.Devlette fizik bölümüne götürdüm sağ scm kası 8 mm sol 7 mm çıktı egzersiz ve jel verdiler iki ay sonra kontrole gel dediler. Tortikolis mi dedim yok dediler. Şişlik kitle vs yok. Sonra rahat etmedim özele götürdüm. Orda da sağ ve sol 7 mm ve 7.5 mm ölçüldü. Oradakiler Bi sorun yok dediler. Ultrason doktoru farklı çıkabilir çocuk kendini kasıyor sıkıyor dedi. Ben daha çok sag tarafa yatiriyordum ondan mı oldu alamadım. Kafam çok karıştı. Ben yine de egzersiz falan yaptırıyorum nolur nolmaz diye. Sizin fikriniz nedir

Egzersiz yaptırın ve aynı tarafa yatirmayin o çevirmek ister kafasını siz arkadan destekleyin ince bı yastık olabilir battaniye katlyabilirsiniz başını donduremesin eğik tarafa değil diğer tarafına yatırın bı problem.yoktur inşallah üzülmeyin siz takip edin geçmiş olsun ❣️

Egzersiz yaptırın ve aynı tarafa yatirmayin o çevirmek ister kafasını siz arkadan destekleyin ince bı yastık olabilir battaniye katlyabilirsiniz başını donduremesin eğik tarafa değil diğer tarafına yatırın bı problem.yoktur inşallah üzülmeyin siz takip edin geçmiş olsun ❣️
Egzersiz yaptırıyorum şimdiden fark var belki hiç fark etmesek bile kaslar geliştikçe düzelecek Bi şey ama insan takıyor haliyle. herkese göre çocuk normal ama ben daha çok vakit geçirdiğim için en küçük durumu bile hemen kötüye yoruyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Egzersiz yaptırıyorum şimdiden fark var belki hiç fark etmesek bile kaslar geliştikçe düzelecek Bi şey ama insan takıyor haliyle. herkese göre çocuk normal ama ben daha çok vakit geçirdiğim için en küçük durumu bile hemen kötüye yoruyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Bilmez miyim oğlumun başı doğum kanalaina erken girdi sola doğru farkındaydım hep popo sağa doğruydu başı dogundugumda sonra sol tarafı dümduz öyle yamuktu ki hep birşeyler söylediler neden böyle flaan diye üzülüyordum ama bir şeyi de yoktu doktora göre bende araştırdım en doğru yol diğer tarafına yatırıp arkadan desteklemekti bol bol başını tutmasini saglayacak aktiviteler yaptık şükür altıncı aya varmadan düzeldi geçti belki o kadar takmaz yapmam gerekeni yapar daha sakin gecirebilirdim o süreci ama malum hep bı çok bilip eleştiren çıkıyor el kadar bebeleri neyse işte anlatmak istediğim bunlar doktordan görüş alınıp halledilir şeyler sıkmayın canınızı tabii ki de en ufak detayını biz bileceğiz biz dusunecegiz biz anneyiz, rabbim çözülmez dert vermesin ❣️

X