Bebegim

A_a_h

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.327
777
Merhaba ardkadaslar azonce iki aylik bebegim bir anda fiskirarak kustu bogulucak sandik hic olmamisti daha once bas baya yediginin tamami cikti diyebilirim.
Ben mutfaktayken babasi biraz hirpalamis oynarken acaba fazla sarsmis olabilirmiyim dedi ama benimde bi fikrim yok dogrusu. Cok korktuk suandada uyumayi dusunmuyorum sanki tekrar olucakmis gibime geliyo basinda beklemek gibi bi niyetim var hani uykuda tekrarlarsa falan diye. Aranizda bebegi boyle olan varmi??

Evet severken fazla sarsmış olabilir.korkma bişey olmaz ama yine temkinli ol

Ozellikle yeni yemek yedirdikten sonra cocugu hareketli sevmeyin sarsmistir babasi

canım korkma yeni emdiyse ve babası biraz hırpalayarak sevdim dediyse ondan olmuştur.Ama şunuda yazmak isterim bizim doktorumuz kızımın ilk aylarındayken çocuk hiç böyle fışkırır gibi kusuyor mu diye sormuştu hayır demiştik.Gittiğiniz ilk doktor kontrolünde bence söylemekte fayda var.Sıkma canını.

Eğee
Merhaba ardkadaslar azonce iki aylik bebegim bir anda fiskirarak kustu bogulucak sandik hic olmamisti daha once bas baya yediginin tamami cikti diyebilirim.
Ben mutfaktayken babasi biraz hirpalamis oynarken acaba fazla sarsmis olabilirmiyim dedi ama benimde bi fikrim yok dogrusu. Cok korktuk suandada uyumayi dusunmuyorum sanki tekrar olucakmis gibime geliyo basinda beklemek gibi bi niyetim var hani uykuda tekrarlarsa falan diye. Aranizda bebegi boyle olan varmi??
eğer yen emmişse bebeğinizi midesine baskı yaptırmadan 10 15 dk dik tutun hoplatıp zıplatmayın büyük ihtimsl midesine baskı oluştuğu için kusmuştur yine de takip edin sıklaşırsa dr.a mutlaka söyleyin bebek reflüsü olabilir benim de 4 aylık bebeğim hala kusuyoruz

bebekler bazen böyle kusarlar. merak etme. sakin ol. cok sıplatırsan veya cok yemişşse bu normal.
yegenimle oynuyordum. içindekileri başımdan aşagı kusmuştu :KK70: gözüm yüzüm üstüm başım halı artık allah ne verdiyse kusmuk olmuştu.
lütfen netten bu tur durumlarda ne yapılırı ac ooku. bebegin bogazına birşey takıldıgında nasıl davranılmalı vs. gibi lkonuları lütfen acıp okuyun. olmadı saglık ocagına gidip size ögretmelerini isteyin.
sen gene uyuma için böyle rahat edecekse sorun yok ama bebegi yan yatır. kafası tyavana bakar halde yatırma.
eger başı taavana bakık halde yatırırsan kusmuk agınz geldiginde dışarı cıkamadıgı için bogazına geri gider veya nefes borusuna gider. yan yatırırsan dudak kenarından kusmuk yanagından salya gibi akar. ve uyanıp kusma eylemni gercekleştirmesi daha kolay olur.

Bizde sarsilmis oldugunu dusunuyoruz ama bugunluk yanimda uyutuyorum yarin tekrarlarsa doktora gotururum
Yardiminiz icin tesekkurler

bebekler bazen böyle kusarlar. merak etme. sakin ol. cok sıplatırsan veya cok yemişşse bu normal.
yegenimle oynuyordum. içindekileri başımdan aşagı kusmuştu :KK70: gözüm yüzüm üstüm başım halı artık allah ne verdiyse kusmuk olmuştu.
lütfen netten bu tur durumlarda ne yapılırı ac ooku. bebegin bogazına birşey takıldıgında nasıl davranılmalı vs. gibi lkonuları lütfen acıp okuyun. olmadı saglık ocagına gidip size ögretmelerini isteyin.
sen gene uyuma için böyle rahat edecekse sorun yok ama bebegi yan yatır. kafası tyavana bakar halde yatırma.
eger başı taavana bakık halde yatırırsan kusmuk agınz geldiginde dışarı cıkamadıgı için bogazına geri gider veya nefes borusuna gider. yan yatırırsan dudak kenarından kusmuk yanagından salya gibi akar. ve uyanıp kusma eylemni gercekleştirmesi daha kolay olur.
Zaten direk internete baktim o nasil bi kusma seklidir oyle hic yapmamisti

Zaten direk internete baktim o nasil bi kusma seklidir oyle hic yapmamisti
bak beni ne rahatsız eder söyleyeyim : kusmadan önce alerjik döküntüler cıkartırsa ve peşine kusarsa o zaman cabuk koş acile derdim.
yada düştü kusmaya başladı deseydin cabuk acile derhal derdim.
ateşi varsa vb..
ama bu ve bunlar gibi anormal bir şey olmadı ise acile gitmene gerek yok. sakinlikle cocugun başınde bekle.

+1

X