Bebek Beslenmesi Bebeğim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

candylady

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2016
385
286
Merhaba bayanlar:KK200:
10 aylık bir bebegim var var. Kilosu 1 ay once 9 kiloydu kilo vermemistir ama almis olabilir. Hala sıksık emziriyorum.

1.Öğün: Kahvaltı (1yumurta l,peynir,yoğurt,pekmez)

2.Öğün:Meyve Püresi (Elma,Muz vs.)

3.Öğün: Sebze Püresi yada Çorba (Tarhana,Patates,Havuç,Mercimek vs.)

4.Öğün:İrmik Muhallebi. (Kendim Meyveli yapıyorum) AMA ARTIK YEMIYOR!!!

2 sorum olacak size.

Toplam 4 öğün sizce az mı yoksa öğün sayısını yükseltmeli miyim, sizler kaç öğün veriyorsunuz?

Bide artık geceleri uyumaya yakın yedirdigim 4. öğün olan kendim yaptığım meyveli irmik muhallebisini yemiyor ve geceleri acıkıyor çok sık uyaniyor.
Hipp Organik Iyi Geceler Sütlü Yulaflı Tahıl Bazlı mamayı alıp yatma vaktine yakın muhallebi niyetine vermek istiyorum. Daha önce hazır hiç birşey vermedim yorumlarda geceleri tok tutup güzel uyuduklarini yazmişlardi. Sizce vermeli miyim?

Şimdiden çok teşekkur ederim.:KK200:

Bence menün iyi yani sonuçda sık sık emziriyorm diyorsun... bu ek gıda olayı benmde kafamı karıştırıyor benimki de sebze hiç yemiyor kimi kesinlikle yemeli diyor kimi de üsteleme... bizim zaten yeme problemimzde var....benmki mesela gece muhallebi yerse ertesi öğlene kadar bişey yemiyor

Bence menün iyi yani sonuçda sık sık emziriyorm diyorsun... bu ek gıda olayı benmde kafamı karıştırıyor benimki de sebze hiç yemiyor kimi kesinlikle yemeli diyor kimi de üsteleme... bizim zaten yeme problemimzde var....benmki mesela gece muhallebi yerse ertesi öğlene kadar bişey yemiyor

Benimkininde son 2 aydır dişi yüzünden iştahı cok azaldi malesef. Gece muhallebisi olarak ne veriyorsun? Benimki artık benim yaptigim meyveli irmik muhallebimi yememeye basladi.

muhallebiyi irmiksiz deneyin..
acıkmamışta olabilir 3 ve 4 arası..
birde emen bebe memeyi bırakana kadar uyanıyor ..

muhallebiyi irmiksiz deneyin..
acıkmamışta olabilir 3 ve 4 arası..
birde emen bebe memeyi bırakana kadar uyanıyor ..
Irmiksiz muhallebi nasıl yapabilirim? Geceleri uyanirdi emerken hemen uyuya kalirdi simdi emiyo fakat uykuya tekrat dalamıyor.

En sağlıkli pirinc unu markası nedir? Onuda ayni irmik gibi suyla pişirip mi içine meyve ekliyoruz? O zaman 3. Ve 4. Öğün arası parmak besini yedirmiyim ben. Çok soru sordum kusura bakmayin :110:

Benimkininde son 2 aydır dişi yüzünden iştahı cok azaldi malesef. Gece muhallebisi olarak ne veriyorsun? Benimki artık benim yaptigim meyveli irmik muhallebimi yememeye basladi.
Önce aptamil sütü prinçli verdim sonra hiip ama dediğim gibi hem zorla yiyor hemde çok tok tutup ertesi güne yememesi yansıyor.dün arı mama aldım onu deniyorm bi sürede evde annelerimzn yaptığı pirinç unuyla yapmıştım

İlk dişlerini mi bekliyorsunz bizde hiç diş yok hala ama aylardır sıkıntısı var

Önce aptamil sütü prinçli verdim sonra hiip ama dediğim gibi hem zorla yiyor hemde çok tok tutup ertesi güne yememesi yansıyor.dün arı mama aldım onu deniyorm bi sürede evde annelerimzn yaptığı pirinç unuyla yapmıştım

Hipp organik tahıllı yulaflı sütlü olan iyi geceler mamasımı kullanmıştın? Arı mama iyi geceler mi deniyorsun şuan? Pirinc unuyla nasıl mama yapiliyor?

Amma soru sordum:bicak::110:

İlk dişlerini mi bekliyorsunz bizde hiç diş yok hala ama aylardır sıkıntısı var
Senin bebegin ne kadarlik? Benimki 10 aylık 3 diş çıktı 4. yü bekliyoruz. Bide ben guvenmedigim icin saglik ocaginin verdigi damlaları kullanmiyorum aşıyıda mecbur oldugu icin yaptiriyorum yoksa aşılarada guvenmiyorum

Hipp organik tahıllı yulaflı sütlü olan iyi geceler mamasımı kullanmıştın? Arı mama iyi geceler mi deniyorsun şuan? Pirinc unuyla nasıl mama yapiliyor?

Amma soru sordum:bicak::110:
Hiip iyi geceler di adı hala duruyor sevmedi
1 tatlı prinç ununa 1 su bardağı suyla pişiriyorm o kadar istersen sen meyve de rendeleyeblrsin içine.arı mama sütlü yazıyor üstünde

Yeme sıklığı iyi ama besinlerini geliştirmenizi öneririm özellikle protein açısından ya da bir öğün daha ekleyebilirsiniz.
Mesela çorba yaptığınızda yanında et, tavuk ya da balıktan 1 yemek kaşığı kadar yedirin ya da çorbasına karıştırın.
Yoğurdu da kahvaltıda vermeyin, artık kahvaltı olarak çeşitli tarifler uygulayabilirsiniz.
Patatesli yumurta, sebzeli krep, yumurtalı ekmek, bebek bisküvisi ile muhallebi ilk aklıma gelenler.

Şöyle anlatayım, benim bebeğim 8 aylık oldu ve yemesi sıkıntılı.
6.ayda bu saydıklarınızı yiyordu o sebeple içerikleri geliştirmeniz lazım.
Şuanda evde hipp in her türlü kaşık mamasını kullanıyorum, kendi yemeğini beğenmediği zaman onu veriyorum.
Ama gece tok tutar diye bir şey yok, geceleri sadece biberon maması veriyorum.
Ne zaman bu kaşık mamalarını yedirsem daha sık uyanıyor.
Yoğurda 5 tahıllı mamasından döküp veriyorum.
Meyveleri, pirinçli muhallebisine karıştırıyorum ya da ara öğün olarak yediriyorum.
Kahvaltı, çorba, et-balık öğünlerinden biri, kaşık maması ve meyveli bir mama olarak 5 öğün veriyorum.

X