Bebeğimde gaz sancısı 😓

hamak alıp hafif hafif sallamistik biz, birde surekli kucagimda sallayarak gezdirirdim sikaca sarip.
kimyon da cok iyo geliyor.
aci elma yagiyla ayaklarina karnina saat yonunde masaj yapardik.
benim kiza dr kabizlikla gsz birlesince fitil verdi 3 aylikken onunla buyuk oranda rahatladik ama cocuk kendi donmeye baslayinca 4 5 aylikken bitti gaz sikayetleri
gececek merak etme :)

Ben kendim içtim kimyon kiyamadim bebeğime banada dediler kimyon bire bir diye ama doktorum asla sütten baska birsey verme dedi ben ictim sutumden gecti 4 ay sonra azaldi 6.ayinda gecti gitti off cok çektim ammaaaa
Yazan kisi direk bebege diye tarif etmis. Yoksa anne pek tabii yiyebilir her yemege atiyordum bende

Ben kendim içtim kimyon kiyamadim bebeğime banada dediler kimyon bire bir diye ama doktorum asla sütten baska birsey verme dedi ben ictim sutumden gecti 4 ay sonra azaldi 6.ayinda gecti gitti off cok çektim ammaaaa
4 ay çok değil mi 😓 tam geçmesi 6 ayı bulmuş bir de.. Ama Neyseki her bebekte oluyormuş insan görmeyince sanki felaket geldi başımıza gibi hissediyor. Bir tek benim bebeğimde var sanıyor.. Ama çok zor birşey bu 😓

4 ay çok değil mi 😓 tam geçmesi 6 ayı bulmuş bir de.. Ama Neyseki her bebekte oluyormuş insan görmeyince sanki felaket geldi başımıza gibi hissediyor. Bir tek benim bebeğimde var sanıyor.. Ama çok zor birşey bu 😓
Zor allah yardimcin olsun kizarkadasimin ikizleri ikiside kolit oldu offf kiz tuvalete gidemiyor anam birde biri bi bagiriyor iki başlıyor....ama inan 4 ay ama hani 2 ay sonra mesela gazi olacak ama daha rahat cikaracak bagirsaklari gelistikce gun ve gun duzelecek korkma bebeğinin tadini cikar

hamak alıp hafif hafif sallamistik biz, birde surekli kucagimda sallayarak gezdirirdim sikaca sarip.
kimyon da cok iyo geliyor.
aci elma yagiyla ayaklarina karnina saat yonunde masaj yapardik.
benim kiza dr kabizlikla gsz birlesince fitil verdi 3 aylikken onunla buyuk oranda rahatladik ama cocuk kendi donmeye baslayinca 4 5 aylikken bitti gaz sikayetleri
gececek merak etme :)
Teşekkür ederim inşallah kısa zamanda geçer.. Kimyonu nasıl tükettiniz ne miktarda, ne şekilde ve hangi sıklıkta? Yardımcı olursanız çok sevinirim inanın ne yapacağımı şaşırdım..

Sağlıkla büyütün bebeğinizi..

Oğlumda aşırı gazlı bir bebekti. Neler cektim sıpadan. Öncelikle sakin olun, gaz yapan şeyler tüketmeyin. Yemeklerinize kimyon atın (çok faydasını görürsünüz). Soğuk yiyecekler , içecekler tüketmeyin. AyaklarınıZı sıcak tutun. Bir de aktardan bi yaĞ almıştık ayaklarına sürüp masaj yapmıştık ama yağı hatırlayamadım.
Çok teşekkür ederim.. 🙏

Gececek inan gececek kaka yaptigi gunleri aklinda tut bebekler 10 gune kadar dahi kaka yapmayabilir normaldir dahada gelmezsse fitil verebilirsiniz gaz icin var ...ve karnina sicak havlu sarin ayagindan çorap eksik olmasın malesef bagirsaklar dogduktan sonrada gelisme asamasinda ...Her emzirmeden sonra mutlaka omuzda gazini çıkartın karnina yuvarlak hareketlerle masaj yapin..arada kontrollü bir sekilde yan yatirin ...gaz sancisi annelerin kabusu malesef hepimiz cektik ben ozellikle 2. Cocugumda cok çektim 6 ay çektim ama 4 aylik olunca azaliyor
Teşekkür ederim. Kaka yapmakta sorunumuz yok şuan sadece çok yoğun gaz var.. Sıcak havluyu deneyeceğim masaj yaptıktan sonra koyarım inşallah faydasını görürüm..

Sadece bebeğe değil kendinize de dikkat edin; ayaklarınızı sıcak tutun, terlerseniz üzerinizi değiştirin, yediklerinizin gaz yapabilme ihtimaline dikkat edin, gaz yapabilecek yiyecek içecek tüketmeyin

Kızlar çok ama çok mutsuzum 😓 18 günlük bebeğim ayaklarını sürekli yukarı topluyor ıkınıyor kendini sıkıyor.. Sabahlara kadar uyumuyor onun o halini görünce içim parçalanıyor sürekli ağlayasım geliyor. Sütüm kesilmesin diye moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama minicik bebeğimin o hali beni mahvediyor. Doktora götürdüm gaz damlası verdi. Ultrasonda gördük çok yoğun gazı var dedi.. Masaj yapıyorum bol bol emzirmeye çalışıyorum..

Aranızda ben şunu yaptım bebeğime çok iyi geldi diyebilecek olan var mı lütfen bana yardım edin ilk bebeğim elim ayağıma dolandı. Bir de aynı sorunu yaşayanlar söyleyebilir mi ne zaman geçti?? Ne zaman geçeçek bu illet 😓
Anoson çayı. Günde bı fincan içtim. Anoson içince aşırı gazlı olan bebeğim hiç istifini bozmadan pırt pırt çıkardı gazları. Çok çok gazliydi. İnliyordu resmen. Bacaklarını hep karnına çekip kasiyordu. Anoson çok iyi geldi . Bebeği sıcak tut. Ama terlemsin tabi. Bacaklarını iki kat mutlaka giydir. Sende iyi giyin. Gaz yapan yicek iceceklerden uzak dur. Çay kahve tüketmesen daha iyi olur. Unutma bu bı süreç ve geçici. Bikac ay sonra sen baskalarina tavsiye vermeye baslicaksin🙈. Hayırlı olsun bebeğin. 😍

Anoson çayı. Günde bı fincan içtim. Anoson içince aşırı gazlı olan bebeğim hiç istifini bozmadan pırt pırt çıkardı gazları. Çok çok gazliydi. İnliyordu resmen. Bacaklarını hep karnına çekip kasiyordu. Anoson çok iyi geldi . Bebeği sıcak tut. Ama terlemsin tabi. Bacaklarını iki kat mutlaka giydir. Sende iyi giyin. Gaz yapan yicek iceceklerden uzak dur. Çay kahve tüketmesen daha iyi olur. Unutma bu bı süreç ve geçici. Bikac ay sonra sen baskalarina tavsiye vermeye baslicaksin🙈. Hayırlı olsun bebeğin. 😍
Yaaa çok mutlu oldum inşallah anason bize de iyi gelir.. Mutlaka deneyeceğim çok teşekkür ederim.. Aktardan bunu anason çayı diye mi alacağım peki??

Annesi üzme kendini geçici bi süreç bu. Daha diş çıkaracak bu bebek. Herşeyde üzülürsen bebeğin de hisseder. Benim oğlum da çok gazlıydı. Ben kendim rezene ve anason içtim. Onunda 2 damlası vardı zinco ve biogaia. Düzenli kullanırdık. Bi de sürekli sırtına ve karnına masaj yapardım. Sen kendini güçlü hissetki bebeğin sana güvenip sakinleşsin 🥰

Doktor da bir şey demediyse kötü bir durum yok gibi görünüyor ama bebeklere çocuklara kıyamıyorum,geçmiş olsun demeye geldim :KK43: 18 günlükmüş daha,18 gün :KK43:( Ne tatlıdır o şimdi.Buradan öpücük gönderiyorum ona ❤️😘❤️

Doktor da bir şey demediyse kötü bir durum yok gibi görünüyor ama bebeklere çocuklara kıyamıyorum,geçmiş olsun demeye geldim :KK43: 18 günlükmüş daha,18 gün :KK43:( Ne tatlıdır o şimdi.Buradan öpücük gönderiyorum ona ❤️😘❤️
Teşekkür ederiz teyzesi ☺️.. Allahın izniyle bi de şu sıkıntımız geçse çok daha güzel olacak..

X