Bebeğimde gaz sancısı 😓

Teşekkür ederim.. İnanın ayakta boşluğa basıyor gibiyim çok yorgunum ama hiç önemli değil.. Bebeğimin bu hali beni mahvediyor..
Geçecek cnm.
Ben hatırlıyorum da oğlumda gaz sorunu bitti. Geceleri ayaklarını iki kez atardı açıktı mi hemen koştur koştur mamasını yapardım.
O kadar sevinmiştim ki oh be demistim çocuk rahata erdi. Sadece acıkınca kalkması o kadar büyük bi lükstü ki benim için.
Dünyaları verseler değişmezdim.
Şimdi ise benden elektrik süpürgesini istiyor sürekli.:):):)
Tatlı güzel anılarımız oluyor artık.
Annesi hele bı 40 çıksın sana böyle diksin gözlerini tanıdık tanıdık baksın sana öpmelere doyamayacaksın.❤️

Kızlar çok ama çok mutsuzum 😓 18 günlük bebeğim ayaklarını sürekli yukarı topluyor ıkınıyor kendini sıkıyor.. Sabahlara kadar uyumuyor onun o halini görünce içim parçalanıyor sürekli ağlayasım geliyor. Sütüm kesilmesin diye moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama minicik bebeğimin o hali beni mahvediyor. Doktora götürdüm gaz damlası verdi. Ultrasonda gördük çok yoğun gazı var dedi.. Masaj yapıyorum bol bol emzirmeye çalışıyorum..

Aranızda ben şunu yaptım bebeğime çok iyi geldi diyebilecek olan var mı lütfen bana yardım edin ilk bebeğim elim ayağıma dolandı. Bir de aynı sorunu yaşayanlar söyleyebilir mi ne zaman geçti?? Ne zaman geçeçek bu illet 😓
Bizim bebekte kolikti..Sıcak havlular,gaz damlaları,masajlar...Gas Re.. diye bir şey vardı o iyi geliyordu biraz bizimkine..3 aylık olunca gaz durumu geçmişti kendi kendine

Geçecek cnm.
Ben hatırlıyorum da oğlumda gaz sorunu bitti. Geceleri ayaklarını iki kez atardı açıktı mi hemen koştur koştur mamasını yapardım.
O kadar sevinmiştim ki oh be demistim çocuk rahata erdi. Sadece acıkınca kalkması o kadar büyük bi lükstü ki benim için.
Dünyaları verseler değişmezdim.
Şimdi ise benden elektrik süpürgesini istiyor sürekli.:):):)
Tatlı güzel anılarımız oluyor artık.
Annesi hele bı 40 çıksın sana böyle diksin gözlerini tanıdık tanıdık baksın sana öpmelere doyamayacaksın.❤️
Canım çok teşekkür ederim.. İnşallah bizde kurtuluruz da bahsettiğin zamanları yaşarız 😍

Ne zaman ayağım çıplak gezsem bebeğim çıldırırdı gaz sancısından.Ben farketmiyordum meğer sütümden alıyormuş soğuğu.Halbuki evimizin sıcaklığı çok iyi olmasına rağmen O sıcakta çorap+patik giymek durumumda kalmıştım.

Kızlar çok ama çok mutsuzum 😓 18 günlük bebeğim ayaklarını sürekli yukarı topluyor ıkınıyor kendini sıkıyor.. Sabahlara kadar uyumuyor onun o halini görünce içim parçalanıyor sürekli ağlayasım geliyor. Sütüm kesilmesin diye moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama minicik bebeğimin o hali beni mahvediyor. Doktora götürdüm gaz damlası verdi. Ultrasonda gördük çok yoğun gazı var dedi.. Masaj yapıyorum bol bol emzirmeye çalışıyorum..

Aranızda ben şunu yaptım bebeğime çok iyi geldi diyebilecek olan var mı lütfen bana yardım edin ilk bebeğim elim ayağıma dolandı. Bir de aynı sorunu yaşayanlar söyleyebilir mi ne zaman geçti?? Ne zaman geçeçek bu illet 😓
Kolikmi gaz damlası işe yarıyor olması lazım sizinde yediklerinize dikkat etmeniz gerek

Ne kullanırsanız kullanın tamamen kesilmiyor malesef. Bebeklerin bağırsakları düzene oturmadığı için çok normal aslında. Biogaia bağırsak düzenleyici her gün aynı saatte 5 damla verin. Bunu gazı olmadığında da kullanın bağışıklıkta güçlendirir.

Ayaklarının altına tabi çok sıcak olmayan sıcak su torbası koyabilirsiniz çok rahatlatıyor, gece boyu bırakıyordum ben ayağının altında havluya sarıp.

Sallanan beşik vardı bende onda salladım hep ve yüz üstü yatırdım yüz üstü yatırmakta rahatlatıyor. Sallanan beşik bana nimet gibi geldi çünkü kızım 2 yaşında bu zamana kadar hep kendi uyudu hala öyle yatağına bırakıp çıkıyorum.

Son olarak youtube ‘’piş piş sesi ve elektrik süpürge sesi ikisi bir arada’’ bu tek bir video kızım yatağında yatarken uzağına telefonu koyup açıyordum bu videoyu sesi yüksek olacak biraz, mışıl mışıl rahatlayıp uyudu hep :))

Allah güç kuvvet versin bugünler çok çabuk geçiyor gerçekten sabır biraz sadece.

Ne zaman ayağım çıplak gezsem bebeğim çıldırırdı gaz sancısından.Ben farketmiyordum meğer sütümden alıyormuş soğuğu.Halbuki evimizin sıcaklığı çok iyi olmasına rağmen O sıcakta çorap+patik giymek durumumda kalmıştım.
Evet bunu bana da söylediler doğumdan sonra normalde asla evde çorap giyen biri olmadığım halde çorapsız hiç gezmedim..elimden geldiğince herşeye dikkat etmeye çalışıyorum ama tabi ki tecrübesizlik var.

Bende fayda eden: bebegimi tek bezi ile ciplak gögüsüme yatirdim ve üstünü hafifce örttüm. Anne sicakligi ve yakinligi sayesinde rahatlayip gaz cikartiyordu. Ikincisi tummy tub dedikleri bebeyi "kovayq oturtmak" (bebek gercekten oturmuyor, siz tutuyorsunuz, ama sicak su ve dar alanda anne karnina benzedigi icin rahatliyorlar)..bir arastirin derim (biz göbek bagi düstükten sonra ama sadece kovayi kullandik). Doktorun tavsiye ettigi damlalari da verdik. Ve ben yedigim ve icitigime dikkat ettim. Mesela meyve su iyi gelir diye iciyordum, ama meger gaz yapiyor. Saglikla büyütün bebeginizi ❤

Kiraz çekirdekli kemer veya patikler var ısıtıp kullanıyorsunuz onun dışında uyumadığı zamanlar yüzüstü yatırın. Ne yerseniz yeyin kimyon atın. Yani doğal süreçler bunlar geçecek birkaç aya

Canım karnına masaj yap bize doktor iki damla vermişti biogia ve zinco ikisini aynı zamanda kullandık öyle öyle zamanla azaldı 40dan sonra biraz daha normale döner 3 aydan sonra da ciddi azalma oluyor
Gazlı içiçek ve yiyecek yeme bol kimyon

Bir yakınımın bebeğinin çok gaz sancısı vardı, sürekli ağlıyordu bebek. Doktor normal dedi başlarda, 3 ay sonra tahlillerle anladılar ki alerjik bir durummuş, annesi bir süre et ve hayvansal tüm gıdaları kesmişti yanlış hatırlamıyorsam. Böyle bir durum da olabilir doktora sorun, gerekli testler yapılsın.

Linclemicem ama konu sahibine rica edicem 18 gunluk bebege asla asla boyle seyler vermeyin lütfennnn
Bunu öneren cocuk doktoruydu. annem de gelecekte lazim olabilir notlarina kaydet demişti. Yillardir duruyor. Kimsede uygulanmadi sonuçlarını bilmiyorum. Belki doktoruna danişir da isine yarar diye düşündüm. Doktora danışmadan bir sey yapılacağını düşünmedim. O sebeple de daniş yazmadim.

Bunu öneren cocuk doktoruydu. annem de gelecekte lazim olabilir notlarina kaydet demişti. Yillardir duruyor. Kimsede uygulanmadi sonuçlarını bilmiyorum. Belki doktoruna danişir da isine yarar diye düşündüm. Doktora danışmadan bir sey yapılacağını düşünmedim. O sebeple de daniş yazmadim.
Evet hatta bunu söyleyen Esra Eroldu .Ondan sonra doktorlar da ekranda bunu söylemeye başlamışlardı.Şimdi siz söyleyince hatırladım

Bende fayda eden: bebegimi tek bezi ile ciplak gögüsüme yatirdim ve üstünü hafifce örttüm. Anne sicakligi ve yakinligi sayesinde rahatlayip gaz cikartiyordu. Ikincisi tummy tub dedikleri bebeyi "kovayq oturtmak" (bebek gercekten oturmuyor, siz tutuyorsunuz, ama sicak su ve dar alanda anne karnina benzedigi icin rahatliyorlar)..bir arastirin derim (biz göbek bagi düstükten sonra ama sadece kovayi kullandik). Doktorun tavsiye ettigi damlalari da verdik. Ve ben yedigim ve icitigime dikkat ettim. Mesela meyve su iyi gelir diye iciyordum, ama meger gaz yapiyor. Saglikla büyütün bebeginizi ❤
Mutlaka araştırıp deneyeceğim..teşekkürler

Yaaa çok mutlu oldum inşallah anason bize de iyi gelir.. Mutlaka deneyeceğim çok teşekkür ederim.. Aktardan bunu anason çayı diye mi alacağım peki??
Ben eczaneden almıştım. Kutuda sallama çay şeklinde. Altardan açık olarak ta alınır tabi. İnşallah faydasıni görürsün. Bu arada rahatlatici etkisi de var. Çok uyku yapar. Açık alırsan da günde bı fincandan fazla içme. Uyur kalirsin🤣🤣

kiyamam ben ona. doktorun verdigi damlayi duzenli kullan blackcim, o damla cok cok ise yariyor.

bir de kimyon yağı ile ayagina karnina masaj yapabilirsin. sen de yemeklerden once ya da sonra cay kasigi ile kimyon yutabilirsin. kimyon gaz meselesinde cok etkili.

o minik ayaklari corapsiz birakma, sicacik dursunlar. en buyuk derdiniz de bu olsun insallah :)

4 ay çok değil mi 😓 tam geçmesi 6 ayı bulmuş bir de.. Ama Neyseki her bebekte oluyormuş insan görmeyince sanki felaket geldi başımıza gibi hissediyor. Bir tek benim bebeğimde var sanıyor.. Ama çok zor birşey bu 😓

Merhaba bebeğini güle güle büyüt. Benim bu konuda deneyimim doğrudan yok ama arkadaşımın bebeği için nurse harveys gaz damlası vermişti doktor. Onun 1 yaşa kadar sürmüştü bu sıkıntısı. Ama bu çok uç bir durum bence. Benim bebeğimde ise sadece 1 kere gaz sancısı yaşadık ama bizde de bambaşka sorunlar vardı. Ortalama 3 ayda geçiyor üzülme. Arkadaşım o damladan fayda gördüğünü söylemişti. İnşallah çare olur

Emzirdikten sonra muhakkak gazını çıkar gazını çıkarmadan yatırma büyük faydasını görürsün çok ağlarsa süpürge yada fon makina sesi aç netten

X