Bebeğimde gaz sancısı 😓

Acı elma yağı veya adaçayı yağı öneren olmuş. Acı elma denen şey, yabani adaçayının üzerinde tohumu olur tipi elmaya benzer. Muğlalılar herşeye kullanır elma yağını. Üşütürsün sırtına, tabanına, karnın ağrır karnına, boğazın ağrır damağına... her yere kullanılır ve gerçekten çok fayda eder.

Ancaak aşırı yakıcı bir yağdır. Biz yetişkinler bile “yağlama” şeklinde kullanmayız. Elimize bir damla damlatır onu sıvarız. Bebeğe nası olur, cildini yakar mı bilemedim.

Ilk kimden cikti bilmiyorum ama ben çocuk doktorundan duydum. Esra Erol'un hangi bilgisine güvenip ortaya attığı bu öneriyi benimsemiş bu doktorlar acaba? Ben tıbba güvenirim. Doktor onerisi oldugu icin kaydetmistim zaten. Yoksa Esra Erol Muge Anlı vs saglik icin bir sey onerse ciddiye almam.. BaharTanricasi BaharTanricasi

Biz 3 aylık olacağız 5 gün sonra. Çok çekti benim kızım da gazdan. O acı çektikçe ben üzülüyordum ağlıyordum sürekli araştırma yapıyordum internetten ne yapabilirim diye. Bir sürü şey var deneyebileceğin ama ne olursa olsun en iyi gelen şey zaman. Hiçbir şey bıçak gibi kesmiyor bu gazı çünkü bağırsakları gelişiyor. Büyüdükçe güçlendikçe daha rahat edecek. İlk bir bir buçuk ay çocuk kaslarını kullanmayı bilmiyormuş gaz çıkarmak için. Kıvranıyordu bizimki en son kendiliğinden çıkıyordu çok sesli bir şekilde. Ama sonra 2 aylık falan olunca bir baktım rahat rahat gazını her geldiğinde çıkartmaya başladı. Kaslarını kullanmaya başlamış. Yani bunun en iyi tedavisi zaman canım gelişimle oluyor ve zaman çok hızlı akıyor bir bakacaksın 2 aylık olacak bir bakacaksın 3 olacak ve her gün daha da azalacak. Seni çok iyi anlıyorum o yüzden konuyu görünce hemen yazmak istedim. Çok kısa bir sürede rahatlayacağını bil kilo aldırmaya bak sen kilo aldıkça güçlenecek annesi😊 bizim de hala gazımız var yok değil. Ama eskisi gibi kriz olmuyor evde . En fazla uykusundan uyandırıyor ama acı çekip kıvrandırımıyor eskisi gibi yapıyor rahatlıyor. Probiyotik mutlaka kullanın bağırsak florasını düzenlemek için. Hergün düzenli bir şekilde kullanmalısın. Gaz damlaları bize pek bir etki etmedi sadece Nurse Harvey colex şurup belki biraz etti ama ona da 2. Ay başlamıştık biraz büyümüştü yani belki de ondan olmuştur. Her altını açtığında karnına masaj yap , bacaklarına pedal çevirme egzersizi yaptır ve bir havluyu ısıtıp karnından ayaklarına kadar boydan boya koy( çok hoşuna gidiyor sıcak sıcak, tabi çok sıcak olmasın) Sabah akşam bir damla adaçayı yağıyla ayak tabanına masaj, özellikle parmakların alt kısmı ( bağırsaklarla ilişkiliymiş) . Yediklerine dikkat et. Bir de süt ürünlerine dikkat et bazı bebeklerin özellikle duyarlılığı olabiliyor inek sütü proteinine. Kendin ıhlamur , rezene ,papatya , Melisa içebilirsin değiştir değiştir iç hergün . Özellikle Melisa çok rahatlatıyor benim bebeğimi. Onun dışında gece uykusuna yatmadan önce evin sıcaksa her gün ya da iki günde bir banyo yaptır. Sıcak su aşırı rahatlatıyor bebekleri yumuş yumuş uyuyorlar 😊

Ilk kimden cikti bilmiyorum ama ben çocuk doktorundan duydum. Esra Erol'un hangi bilgisine güvenip ortaya attığı bu öneriyi benimsemiş bu doktorlar acaba? Ben tıbba güvenirim. Doktor onerisi oldugu icin kaydetmistim zaten. Yoksa Esra Erol Muge Anlı vs saglik icin bir sey onerse ciddiye almam.. BaharTanricasi BaharTanricasi
Benim demek istediğim Esra’dan sonra patladı bu kimyon işi.Esra şu bu değil yoksa konu.Böyle ağır şeyleri vermemek en güzeli zaten

Emzirdikten sonra muhakkak gazını çıkar gazını çıkarmadan yatırma büyük faydasını görürsün çok ağlarsa süpürge yada fon makina sesi aç netten
Gazını alıyorum ama süpürge sesi hiç denemedim teşekkürler

Biz 3 aylık olacağız 5 gün sonra. Çok çekti benim kızım da gazdan. O acı çektikçe ben üzülüyordum ağlıyordum sürekli araştırma yapıyordum internetten ne yapabilirim diye. Bir sürü şey var deneyebileceğin ama ne olursa olsun en iyi gelen şey zaman. Hiçbir şey bıçak gibi kesmiyor bu gazı çünkü bağırsakları gelişiyor. Büyüdükçe güçlendikçe daha rahat edecek. İlk bir bir buçuk ay çocuk kaslarını kullanmayı bilmiyormuş gaz çıkarmak için. Kıvranıyordu bizimki en son kendiliğinden çıkıyordu çok sesli bir şekilde. Ama sonra 2 aylık falan olunca bir baktım rahat rahat gazını her geldiğinde çıkartmaya başladı. Kaslarını kullanmaya başlamış. Yani bunun en iyi tedavisi zaman canım gelişimle oluyor ve zaman çok hızlı akıyor bir bakacaksın 2 aylık olacak bir bakacaksın 3 olacak ve her gün daha da azalacak. Seni çok iyi anlıyorum o yüzden konuyu görünce hemen yazmak istedim. Çok kısa bir sürede rahatlayacağını bil kilo aldırmaya bak sen kilo aldıkça güçlenecek annesi😊 bizim de hala gazımız var yok değil. Ama eskisi gibi kriz olmuyor evde . En fazla uykusundan uyandırıyor ama acı çekip kıvrandırımıyor eskisi gibi yapıyor rahatlıyor. Probiyotik mutlaka kullanın bağırsak florasını düzenlemek için. Hergün düzenli bir şekilde kullanmalısın. Gaz damlaları bize pek bir etki etmedi sadece Nurse Harvey colex şurup belki biraz etti ama ona da 2. Ay başlamıştık biraz büyümüştü yani belki de ondan olmuştur. Her altını açtığında karnına masaj yap , bacaklarına pedal çevirme egzersizi yaptır ve bir havluyu ısıtıp karnından ayaklarına kadar boydan boya koy( çok hoşuna gidiyor sıcak sıcak, tabi çok sıcak olmasın) Sabah akşam bir damla adaçayı yağıyla ayak tabanına masaj, özellikle parmakların alt kısmı ( bağırsaklarla ilişkiliymiş) . Yediklerine dikkat et. Bir de süt ürünlerine dikkat et bazı bebeklerin özellikle duyarlılığı olabiliyor inek sütü proteinine. Kendin ıhlamur , rezene ,papatya , Melisa içebilirsin değiştir değiştir iç hergün . Özellikle Melisa çok rahatlatıyor benim bebeğimi. Onun dışında gece uykusuna yatmadan önce evin sıcaksa her gün ya da iki günde bir banyo yaptır. Sıcak su aşırı rahatlatıyor bebekleri yumuş yumuş uyuyorlar 😊
Çok teşekkür ederim.. Uzun uzun yazmışsınız.. Verdiğiniz tüm tavsiyeleri deneyeceğim.. Rezene, anason hariç bitki çayı kullanmadım onları da alayım deneyeyim.. Banyodan sonra gerçekten de çok rahat uyuyor ama hasta olacak diye her gün banyo yaptırmak da istemiyorum. Evim aslında sıcak ama kıyafetleri çıkarınca hemen hapşırıyor çok korkuyorum hasta olacak diye..

Merhaba bebeğini güle güle büyüt. Benim bu konuda deneyimim doğrudan yok ama arkadaşımın bebeği için nurse harveys gaz damlası vermişti doktor. Onun 1 yaşa kadar sürmüştü bu sıkıntısı. Ama bu çok uç bir durum bence. Benim bebeğimde ise sadece 1 kere gaz sancısı yaşadık ama bizde de bambaşka sorunlar vardı. Ortalama 3 ayda geçiyor üzülme. Arkadaşım o damladan fayda gördüğünü söylemişti. İnşallah çare olur
Teşekkür ederim.. Bu damlayı da çok kişi dedi.. Bunu da alıp deneyeceğim teşekkürler.. İnşallah bana da çare olur 😞

kiyamam ben ona. doktorun verdigi damlayi duzenli kullan blackcim, o damla cok cok ise yariyor.

bir de kimyon yağı ile ayagina karnina masaj yapabilirsin. sen de yemeklerden once ya da sonra cay kasigi ile kimyon yutabilirsin. kimyon gaz meselesinde cok etkili.

o minik ayaklari corapsiz birakma, sicacik dursunlar. en buyuk derdiniz de bu olsun insallah :)
Çok teşekkür ederim canım.. Kimyon çok önemliymiş gerçekten. Kendisinden hiç hoşlanmasam da mecburen bir kez denedim ama her gün su ile karıştırıp içeçeğim mecbur. Yeter ki bebeğim rahatlasın.. Kimyon yağını da ilk kez duydum iyi ki söyledin.. Farklı yağlar kullanmıştım ama kimyon yağı eminim daha etkilidir. Hemen onu da deneyeceğim.. Böyle farklı şeyler duyunca seviniyorum faydasını görürüz inşallah ☺️

Ben eczaneden almıştım. Kutuda sallama çay şeklinde. Altardan açık olarak ta alınır tabi. İnşallah faydasıni görürsün. Bu arada rahatlatici etkisi de var. Çok uyku yapar. Açık alırsan da günde bı fincandan fazla içme. Uyur kalirsin🤣🤣
Dün denedim kokusu falan bi değişikti ama içtim gitti inşallah bebekte kafa yapmaz 🤭

Çok teşekkür ederim.. Uzun uzun yazmışsınız.. Verdiğiniz tüm tavsiyeleri deneyeceğim.. Rezene, anason hariç bitki çayı kullanmadım onları da alayım deneyeyim.. Banyodan sonra gerçekten de çok rahat uyuyor ama hasta olacak diye her gün banyo yaptırmak da istemiyorum. Evim aslında sıcak ama kıyafetleri çıkarınca hemen hapşırıyor çok korkuyorum hasta olacak diye..
Elektrikli soba var mı biz hep onunla banyo yaptırırız. Banyo yapmadan önce ısıtın odayı iyice üşümeyecek gibi. Öyle çıkarın kıyafetleri sonra banyo bide sobanın önünde giydirince hiç üşümüyorlar. Kış bebeği zor bir an önce yaz gelsin istiyorum ben de 😊

Elektrikli soba var mı biz hep onunla banyo yaptırırız. Banyo yapmadan önce ısıtın odayı iyice üşümeyecek gibi. Öyle çıkarın kıyafetleri sonra banyo bide sobanın önünde giydirince hiç üşümüyorlar. Kış bebeği zor bir an önce yaz gelsin istiyorum ben de 😊
Aynen öyle biran önce yaz gelsin☺️ çok korkuyorum kızımı hasta edeceğim diye.. Bizde Ufo kullanıyoruz önce ısıtıyorum odayı ama sanki bana inadına üzerini çıkarır çıkarmaz hapşırıyor yaaa😊

böyle böyle alışacağım bende. Gerçekten ne zormuş bebek büyütmesi. İnsan hiç kıyamıyor ki bunlara.. Canımın içine sokasım geliyor ama sevmeye bile kıyamıyorum.. Azıcık büyüse de ele avuca gelse yaa😊

Kızlar çok ama çok mutsuzum 😓 18 günlük bebeğim ayaklarını sürekli yukarı topluyor ıkınıyor kendini sıkıyor.. Sabahlara kadar uyumuyor onun o halini görünce içim parçalanıyor sürekli ağlayasım geliyor. Sütüm kesilmesin diye moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama minicik bebeğimin o hali beni mahvediyor. Doktora götürdüm gaz damlası verdi. Ultrasonda gördük çok yoğun gazı var dedi.. Masaj yapıyorum bol bol emzirmeye çalışıyorum..

Aranızda ben şunu yaptım bebeğime çok iyi geldi diyebilecek olan var mı lütfen bana yardım edin ilk bebeğim elim ayağıma dolandı. Bir de aynı sorunu yaşayanlar söyleyebilir mi ne zaman geçti?? Ne zaman geçeçek bu illet 😓
Aynilarini bizde yaşadık kac hastane kac doktor gezdik. Sut gaz yapiyordu bebekde 6 ay aglama krizi gecirdi ne zaman mama kullanmaya basladik duzeldi. Hicbir ilac hicbir damla fayda etmedi. Masaj sicak su ilik su nafile gercekten. Eger süt gaz yapiyorsa tek çare arada mama kullanmakta. Oteki turlu bebek hep sancı icinde agladi

Aynilarini bizde yaşadık kac hastane kac doktor gezdik. Sut gaz yapiyordu bebekde 6 ay aglama krizi gecirdi ne zaman mama kullanmaya basladik duzeldi. Hicbir ilac hicbir damla fayda etmedi. Masaj sicak su ilik su nafile gercekten. Eger süt gaz yapiyorsa tek çare arada mama kullanmakta. Oteki turlu bebek hep sancı icinde agladi
Zaten bu ara sütüm azaldı ek olarak günde 2 kez mamaya başladık.. İnşallah bizde de faydasını görürüm.. Çok zor gerçekten

merhaba benim de 20 günlük bebeğim aynı şekilde badem yağını nasıl kullanıyorsunuz?
Canım badem yağını ayaklarına karnına sırtına heryerine masaj yaparak kullandım.. Özellikle karnına saat yönünde masaj yapılmalı dediler.

Fakat sana tavsiyem hemen aktardan adaçayı yağı alman.. Ayaklarının altına birer damla sürerek masaj yap.. Bak göreceksin ki gazını çıkaracak.. Tabi inşallah.. Benimkine anında etki etti.. Ama maalesef o da anlık birşey.. Sürekli de kullanmak istemiyorum ama çok fark ediyor.. Günde 2 kez ayağının altına farklı zamanlarda yine 2 kez karnına masaj yapıyorum.. Çok faydasını gördük inşallah sende dener faydasını görürsün.. Ama şunu anladım ki bebeklerimiz büyüyene kadar bunu çekeceğiz.. 😞 Sadece hafifletmek için uğraşıyoruz işte..

Çok geçmiş olsun. 4-5 aylık gibi geçti bizim ama annelik böyle gaz bitiyor diş başlıyor. Hatta şimdi ek gıda zamanı bizim. Yanağı kızardı, karnında kızarıklık oldu gördükçe benim de içim parçalanıyor. Geçiyor geçmesine ama başka bişi başlıyor. Rabbim kimseye dermansız dert vermesin. Benim kızım da kolikti. Sarımsak soğan daha başka birsürü şeyi gaz yapar diye yemedim. Allah yardımcınız olsun.

dr prebiyotik önerdi bize, 2 hafta sonra gaz falan kalmadı :) doktorunuza bir danışın prebiyotik işini. o zaman kadar Youtubedan Ayşe Önerin gaz masajına bakın, gerçekten rahatlatıyor. Ayrıca bir kesenin içine nohut koydum, gaz sancısı başlayınca mikrodalgada biraz ısıtıp karnına koyuyordum o da çok iyi geliyor.

X