Bebeğime yetemedim :(

Sütün gelmiyorsa süt yoksa yapacak birşey yok. Bende hiç emziremedim bir kerede ben anne olamadım, çoçuğum bana bağlı değil demedim. Anneliğimi doya doya yaşadım, Herkese de anlayışlıydım. Kusura bakmayın ama toplum baskısına göre anne olacaksanız sizde problem var çoçuk aç kalıp sarılık olacağına mama alsın karnı doysun daha iyi. Şuan 5 Yaşında bir damla bile anne sütü alamadı hiç sütüm yoktu ama maşallah gayet sağlıklı. Doya doya oynadım, doya doya bebekliğini yaşadım, herzaman yanındaydım anneyim ben ya emziremedim ama ben onun Annesiyim. Uykusuz kaldım, hasta oldu başında bekledim, hala derim o bana Allahın emaneti nasıl bir emanete bakılırsa öle bakıyorum ben evladıma yani sadece karnını doyurmakla anne olunmuyor.
Ama daha 19 günlükmüs süt yok demek icin cok erken. Bebek de emerse süt gelir cogalir. Tabi bebek bir sekilde doyar ama anne sutu alma imkani varsa daha iyi olur. Biberona bagli meme reddi 2 ayliktan sonra oluyor. Su anda cok yuksek ihtimal memeyi tutar

Ama daha 19 günlükmüs süt yok demek icin cok erken. Bebek de emerse süt gelir cogalir. Tabi bebek bir sekilde doyar ama anne sutu alma imkani varsa daha iyi olur. Biberona bagli meme reddi 2 ayliktan sonra oluyor. Su anda cok yuksek ihtimal memeyi tutar
Ne yazık ki reddediyor. Basıyor çığlığı katıla katıla ağlıyor kuzum. Biberon alınca rahatlıyor.

O

O kadar mama verdik ama ona rağmen sarılık oldu engel olamadık yani ne yazık ki. Hastanede yattık bir gece çok şükür geçti
Gecmis olsun bu gunler gececek insallah bebeginizin tadini cikarin mama gercekten kotu deil binbir sebebten emziremeyen kadinlar var bu bizi iyi kotu yapmaz sen iyi bir annesin ama su an telasli ve sucluluk hisleriyle dolusun yapma kendine bunu uzan uyu baksin lar bebege bise olmaz ahh keske benim kaygana gelseydi gözümü kapatamiyordum inan Anne yok kardes yok bütun gun tek gece tek 😏

Iyi aksamlar . Daha öncede konu açmıştım. Sezaryenle doğum yaptım. Katın validem , annem , babam , ablam herkes bize geldi. Sütüm hemen gelmedi herkes bu çocuk ac diye mamayı verdiler çocuğuma. Çocuğumu doğru düzgün kucağıma bile alamadım , emziremedim, öpüp koklayamadım yavrumu. Herkes yeni babaanne , anneanne olma heyecanını yaşadı ama benim ilk kez anne olduğumu anlamadılar. Çocuğum beni istemedi , biberona alıştı. Hiç emzirmedigim için de sütüm de gelmedi haliyle. Her gün ağlıyorum denemediğim hicbir şey kalmadı. Bugün 19 gün oldu doğum yapalı. Gelen sütüm sağma makinesine 15 -20 ml 3 saatte bir . Sadece sağıyorum bebegim beni reddediyor. Çok çaresiz hissediyorum sütüm artmıyor çünkü bebek emmiyor beni. Elimdeki sağma makinesi philips avent bu arada. Emmedikçe süt gelmez tabiki ne yersem yiyeyim ki her şeyi de yiyip içtim. Çok kızıyorum kendime herkesi dinlediğim için resmen toplum baskısına yenik düştüm. Bu saatten sonra sutum olusur mu ? Cok mutsuzum yavrumu emziremiyorum , sutum gelmiyor kendimi cok yetersiz hissediyorum . Hala bir şansım var mi bebegim icin. Her gun agliyorum gelen sutu gordukce . Yavruma mama vermek istemiyorum.
Çok geç degill hiç bir şey için . Daha çok ufakk alışkanlığını değiştirebilirsin.. anne sütü çok faydalı verebildigin kadar da ver. Sağ biberonla içir öyle de dene .. emer bir süre sonra

Ha birde çok acken memeyi vermeyin biraz acikinca verin mesela süt icip uyuduktan 1 saat kadar alip biraz uyandirmaya calisin sonra memeyi verin ben kizima boyle alistirdim 2 sene dusmedi yakamdan meme diye

Bir arkadaşıma Dr 3 gün boyunca eve annen veya kayınvalide gelsin bebeğe baksın sen sadece dişini sık yemeğini ye bol bol suyunu iç bebeğini emzir sonra bebeği annene ver sen uyu. Görevin ye, iç, emzir uyu göreceksin 3 gün sonra sütün artacak demiş. Uyguladı ve sütü coğaldı sahiden

Çocuğum güçlü doğdu, öyle güçsüz bir bebek değildi. Tuttu ama süt hemen gelmedi belki sezaryen olduğu için belki benimle alakalı bir durumdan ötürü bilemiyorum tabiki de sebebini . Ama onu ne gelen çocuk ac doymuyor diye başımın etini yiyip çocuğa mama vermem için baskı yapınca eşim de dahil olmak üzere kendimi aşırı yalnız hissettim. Çocuk o kadar çok yedi ki memeyi tutma ihtiyacı dahi duymadı. Oysa ilk gün tutmuştu kuzum

İlk iki gün benim de göğsümden olgun süt yanı bildiğimiz beyaz süt gelmedi,açtım tvden sevdiğim diziyi izledim o da öyle boş boş saatlerce emdi uyudu uyandı ama inanın ilk 48 saat göğsümde yaşadı. Tabi bu arada ağız sütünü emdi muhtemelen onu hiç görmedik. Aç filan kalmadı huzursuz değildi ama yerinde saatlerce uyumadığından hemşireler gelip gidip mama istemediğinize emin misiniz deyip durdu “ O emecek ki süt gelecek merak etmeyin siz,iki saat uyursa süt gelmez” dedim. Sezeryanın üçüncü gününde olgun süt gelmeye başladı ne sarılık oldu ne başka bişe.

Çok yanlış yönlendirilmişsiniz. Eşiniz de saçmalıyor. Köstek oluyor o önerilen instagram hesaplarını okusun uzun uzun,emzirmek atla deve değil yahu ilkini cahillikle 25 ay emzirdim sadece kendimi dinledim. İkincisini 12. ayındayız hala emziriyorum. Siz biberon verdiğiniz için bebek kolaya alışmış sadece.

Bebeğinizi soyun sizde öyle göğsünüze koyun belki yararı olur. Bebeği memeye alın sütünüzü kaşıkla memeden aşağıya dökün az az kardeşimin kızını öyle alıştırdık. Ya da emzirme danışmanından yararlanın ben öyle yaptım şimdi bırakmıyor memeyi

Iyi aksamlar . Daha öncede konu açmıştım. Sezaryenle doğum yaptım. Katın validem , annem , babam , ablam herkes bize geldi. Sütüm hemen gelmedi herkes bu çocuk ac diye mamayı verdiler çocuğuma. Çocuğumu doğru düzgün kucağıma bile alamadım , emziremedim, öpüp koklayamadım yavrumu. Herkes yeni babaanne , anneanne olma heyecanını yaşadı ama benim ilk kez anne olduğumu anlamadılar. Çocuğum beni istemedi , biberona alıştı. Hiç emzirmedigim için de sütüm de gelmedi haliyle. Her gün ağlıyorum denemediğim hicbir şey kalmadı. Bugün 19 gün oldu doğum yapalı. Gelen sütüm sağma makinesine 15 -20 ml 3 saatte bir . Sadece sağıyorum bebegim beni reddediyor. Çok çaresiz hissediyorum sütüm artmıyor çünkü bebek emmiyor beni. Elimdeki sağma makinesi philips avent bu arada. Emmedikçe süt gelmez tabiki ne yersem yiyeyim ki her şeyi de yiyip içtim. Çok kızıyorum kendime herkesi dinlediğim için resmen toplum baskısına yenik düştüm. Bu saatten sonra sutum olusur mu ? Cok mutsuzum yavrumu emziremiyorum , sutum gelmiyor kendimi cok yetersiz hissediyorum . Hala bir şansım var mi bebegim icin. Her gun agliyorum gelen sutu gordukce . Yavruma mama vermek istemiyorum.
Mamayi yavas yavas azaltin benzerini arkadasim yasadi. Mama azaldikca acikacak. Birde gece emzirmeye calismadiysaniz onu deneyin. Ayakta emzirmistim bende bir donem red yasamistim. Dinlendirici muzik acip. Sakin olmaya calisin stresi %100 hissediyorlar onlarda strese giriyorlar. Siz rahatladikca oda rahatlayacak. Guzel uyumaya çalışın. Bol su icin. En onemlisi sakinliktir. Allah kolaylik versin insaallah.

Sağlıkla büyütün. Bende sezeryan ile doğum yaptım bebeğim 2500 gr doğduğu için doktor 2 kere seni emecek 1 kere mama dedi. Bunu deneseniz. Bebeğim anne sütü ve mama ile besledi. Sonra üzüntü stres nedeni ile sütüm kesildi 4. Ayda orası ayrı. Üzülmeyin sakın boşverin herkes emzirmek zorunda değil. Bir de biberon ucunu az akışlı alın bu çok önemli. Ben ilk wee marka aldım dandik çıktı normal akışa döndü kısa süre sonra markalı bir şey alın.

Canım kendini hiç yetersiz diye düşünme birçok kadın yaşıyor bu sıkıntıları bazı bebeklerde oluyor emmiyorlar sen sık sık emzirmeye çalış zamanla alışır inş canım

Öncelikle kendinizi toparlayın bebeginiz, ve kendiniz hususunda bencil olun. Sütünüz tabi ki var ama makine ve bebeğin emme mantığı farklı olduğu için o kadarını sağabiliyorsunuz yani gelen süt var olan sütün hepsi değil. Siz bebeğinizi emzirmeye devam edin gerekirse aç kalsın o öğün emzirmek icin her yolu deneyin ben en son çareyi gezerek hoplaya ziplaya emzirerek bulmuştum. 3.5 aylikken aç uyudu da emmek istemedi ama sonra bu inadından vazgeçti. Siz de basarabilirsini,. Iyi düşünün iyi olsun. O biberonun hızlı akışına hazıra alışmış ama bu alışkanlığını degistirebilirsiniz. Tomrisin emzirme notlarını okumanızı tavsiye ederim. Eds dejilen bir yöntem var bir de ona bakın. Herkes benzer süreçlerden geçiyor yalnız değilsiniz. Kısa sürede halledebilirsiniz.

Mama zehir degil. Mama veren anne de kotu anne degil. Ben sarilik dogmusum. 40 gun kuvezde kalmisim. Annemin stresten sutu kesilmis. 1 yudum bile anne sutu icmemisim. Gayet saglikliyim. 4 kardesiz bir ben anne sutu almamisim. Hepsinden daha direncliyim.
Ayrica kizim dogdugu gunden beri emziriyorum. Mama almiyor. Ne yaptiysak hicbir markayi almadi. 1 yasindan sonra inek sutu denedik. Onda da ishal kusma oldu. Biraktik. Hala beni emiyor. 14 ayi bitmek uzere su an. Neredeyse butun kisi hasta gecirdi.
Evet anne sutu onemli. 6 ay sadece anne sutu iyidir. Ama sut yoksa da mama zehir degil. Vereceksiniz yani. Ac mi kalsin bebecik?
Stres yaparsan sutunun gelesi varsa da gelmez. Bikmadan ver sen. Ara ara dene meme vermeyi. Ayakta gezerek ver. Bircok arkadasim o sekilde emzirmisti sonradan alisti bebekleri memeye. Sirinngayla agza damlatarak emzirmeyi deneyin. Internette videolari var. Emmezse de uzulmeyin. Tek anne sutu icmeyen bebek sizinki degil. Anne sutu kadar bebegin mutlu, huzurlu,saglikli bir anneye de ihtiyaci var.
Bir de lutfen su salgin ortaminda bebeginizi kucaktan kucaga vermeyin. Alin koynunuzda uyutun. Emmese de kokunuzda uyusun. Sizinle oolsun. Ne demek cocugumu kucagima alamadim ? Yapmayin bunu. Lohusaliga siginin cinnet gecirin. Daha da alamazlar bebegi elinizden. Herkes yerini bilsin yahu.

Merhaba canim. Sen sagdigin sute bakipta sutum az deme. Cunku bi bebegin emmesiyle makinenin cekimi bir degil. Bebek emdikce sutun cogalir. Once biberonu biraktir 19gun olmus. Cok cabuk birakcaktir o donemde cabuk aliskanlik kazanip cok cabuk unuturlar. Biberon kolay geliyo o yuzden memeyi reddediyolar kaşıkla siringayla besleyebilirsin. Sen saat tutma surekli gogsunu vermeye calis. En ufak kipirdisinda dahi teklif et. Eninde sonunda alacaktir. Diyelim ki almadi sakın kendini suclama. Sadece emzirmekle iyi anne olunmuyor. Bence sen bebegin icin dunyanin en iyi annesisin❤.
Yanindakilerede acikca ben bebegimle ilgilencem sizde gelen misafir ve ev isleriyke ilgilenerek bana yardimci olabilirsiniz diyebilirsin

Evet
Evet pes etme bebeği 8 aylıkken anne sütüne alistiran gördüm. Nasıl yaptı bilmiyorum ama kadın inat ettim yaptım demişti. Yakinen tanımıyorum. Bi arkadas toplantısında bahsetmişti. Hepimiz çok sasirmistik

Öncelikle şunu unutmaki sütün ilk düşmanı stres. Bebeğin emmese bile aç göğsünü koy başını. O seni koklasın sen onu. Kendine kızma kimi çocukta olur meme reddi. Geöer inş.

Emziremeyince kötü, yetersiz anne mi olunuyor? Hiç emziremedim. Sütüm de gelmedi. Çocuğum 2 sene mamayla beslendi. Hiç de kendimi yetersiz hissetmedim. Oğlum çok saglikli, bagisikligi güçlü bir çocuk. Bu kadar abartmayın bence.

X