Çocuk Hastalıkları Bebeğinde Doğum Lekesi Olanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
ne yapacağız şaşırdık, biri 2 yaşında biri 3,4,7,8 gibi yaşlarda geçer diyorlar. Ebatları çok büyük olan varmı. Benim çocuğumun tüm bacağında var. Benim durumumda olan varmı acaba.

Benim dizimde varmış kırmızı doğum lekesi doğum günü fotolarımda var ama ben hiç hatırlamıyorum ben büyüdükçe iz de kaybolmuş hatta o izle ilgili şöyle bir anım var anlatayımda gülün biraz :) fotoğrafta rahmetli anneannem kucağında tutuyor bana pastadaki mumda tam dizimdeki lekenin üstüne denk gelmiş tesadüf ya bende ağzımı açmış ağlıyorum , kendimi bilmeye başladığım vakitler fotoya bakıp ağlıyormuşum siz beni mumla yakmışsınız uf olmuşum diye :)

sanırım fazla kişi katılmıyor

Bence üzülmeyin,o lekeler çoğunlukla geçiyor.Benim bebeğimin de göz kapaklarında ve burun ağız arasında vardı.Göz kapaklarındaki geçti. Burnunun altındaki küçüldü,geçmek üzere. Kayınvalidem nar yedin de elini yüzüne mi sürdün demişti. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim ?

Hiç uzulmeyın gecıyor bende cok uzuldum gecmeyecek dıye.gözkapagı ve alnında vardı benım kızımında.baya soldu sımdı bellı bıle olmuyor canınızı sıkmayın.

kızım 11 aylık 6 aylıktan sonra rengı dönmeye başladı baya.sımdı ağlayınca falan bellı oluyo.sızınkı nasıl kabarık mı yoksa yanık kızarıklığı gıbı mı

Yok kabarık değil çok şükür pembemsi leke ağlayınca belli oluyo bazen çok soluk duruuyo lekeyı bastrnca elimle gidiyo siziznde oyle mi

Oğlum doğduğunda kalçasında poposunda ve diz kapağında doğum lekesi ile doğdu doktorlar bir yaşına kadar geçer dedi.. Bizde birazda irsi sanırım görümcemin eltimin oğlundada aynı şekilde doğum lekesi vardı görümcemin oğlununki geçmiş (16yaşında) eltimin oğlununki hala duruyor(1,5yaşında) bizim lekelerimizde henüz bir değişiklik yok şu anda 4,5 aylık oğlum umarım geçer geçmezsede görünür bir yerde olmaması beni rahatlatıyor... Birde kızım doğduğunda belinde kırmızı bir leke vardı herkes çilek yemişsin beline sürmüşsün elini demişlerdi kızım büyüdükçe leke küçüldü ve gitti aynı leke aynı yerde oğlumdada var....

merhaba ben merak ettim oğlunuzdaki doğum lekeleri geçtimi aynı şekilde benim kızımdada varda siz yazalı 3 yıl olmuş geçmiştir inşallah

bebeğinizdeki doğum lekeleri gectimi benim bebeğimdede var doğum lekesi

Benim kızım ilk doğduğunda alnından saçına kadar olan kısım, göz kapakları, dudağının üst kısmı ve ensesi kıpkırmızıydı. Doktor; gül hastalığı yani doğum lekesi olduğunu, ileride geçeceğini söyledi. Geçmeyedebilir dedi. Kızım şimdi 5 yaşında. Sonuç: alnìndaki ve ensesindeki kırmızılıklar toz pembe oldu. Dikkatli bakıldığında, sıcakladığında falan.anca belli oluyor. Diğer yerleri tamamen geçti. Şimdi bir de oğlum var. Onun da alnında iki kaşının ortasında minik iki kırmızı çizgi şeklinde leke var. Biliyorum ki geçecek. Hiç dert etmeyin ben kızımı hep alnından òperim gel gülünü koklayayım annem derim:) mis gibi de kokar:)

Benimde kizimin bacaginda dogum lekesi var ilk dogdugunda grimsi mor gibiydi hafifti sonradan kipkirmizi oldu kabarcik gibi ustu cok kotu duruyo goze batiyo acaba gecermidir kizlar yoksa kalirmidir cok uzuluyorum( hamileligimde cok dikkat etmistim asla soylemeden bisey yemedim yinede oldu (

kabarık değiller düz lekeler.ayrıca başındada 2 tane baya büyük leke var

lekeler kabarık değil düz.ayrıca başının arkasındada 2 baya büyük kırmızı leke var

l
üzerinden zaman geçmiş konunun ama beni aydınlatırsınız umarım..lekeler geçti mi

16261933, member: 243642"]slm benim 6 aylık oğlum var.yüzünde ve başında doğum lekeleri var. göz kapaklarında,burnunda,kaşlarının arasında ve üst dudağında.dr yüzündekiler 2 yılda geçer ama başındakiler kalır dedi.bebeğinde veya yakın çevresinde bu tip olay yaşayanlar varsa bilgilendirirmisiniz lütfen. gerçekten geçiyormu yoksa kalıcakmı bu lekeler[/QUOTE]
Beytiye hanım on yıl ön

Beytiye hanım beş yıl olmus gecti mi bebeğinizdeki lekeler bnm kızımda da var on aylık üzülüyorum. Buraya yazan arkadaş lar cevap verebilirler mi acaba geciyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…