Çocuk Hastalıkları Bebeğinde Doğum Lekesi Olanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
canım benim oğlumdada var resimlerini koydum yüzünde ve belinde var. kabarık doğum lekesi.belindeki sıçrıyor nokta nokta ama sanki hafiflemeye ve pembeleşmeye başlamış.yüzündekide sıçrıyor lekesinin yanına sıçradı küçük noktaydı biraz büyüdü.şimdi yine bir tane daha sıçradı beli belirsiz ama gitgide belirginleşiyor. bende doktora götrdüm ama beklememi söyledi çok iyi bir doktordu özel izmir alsancakta 5 yaşına kadar yüzde 99 hiçbirşey kalmaz sadece pütürlülük kalır oda rahatsız etmez dedi. yüzünde olması beni üzüyor.allah dermansız dert vermesin .umarım iyileşirler.

maşallah çok tatlı oğlun canım.valla arkadaşım doktorlar ne diyosa doğru çıkıyo.banada dediğinde bu leke nasıl geçer şakaımı ya bu adam demiştim.ama geçti işte.sende merak etme geçer dediyse geçer..

yaren35 arkadaşım yağız ın lekelerine bastırnca ya da gerince rengi açılıyormuydu cevarlarsan sevinirim...

elimle gerdirdiğim zaman kayboluyo buda demekki yüzü gerildikçe büyüdükçe kaybolcak zaten artık çokçok dikkatli bakınca gözüküyo resimlerdede bellidir.ki o resimler 9aylıkken falandır ilk resimde 2ay önceki falan.şimdi 15.aya girdi iyice silndi.ilk doğdugundaki haline baksana.hele bazı resimleri var yüzü gözükmüyo çocuğun .çok şükür ne sıçradı ne yayıldı.inşallah sizinkide bir an önce geçer.allahım dermansız dert vermesin.bunlar neki..

tabiki de doğru söylüyosun Allah dermansız dert vermesin...Ama işte insan anne olunca en ufak şeye bile üzülüyor ben sadece aynı yapıda mı diye sordum sağol

tabiki de doğru söylüyorsun Allah dermansız dert vermesin...işte Anne olunca en ufak şeylere bile takıyorsun ben sadece aynı yapıda mı diye sordum canım sağol...

Çok tşkler cnm:) canım sendeki lekeler nasıl?? kabarık mı benim oğlumdaki gibi...

geçicek geçicek diye kendimi hep pozitif düşünmeye zorluyorum hergün.ama bazen geçmezse diye umutsuzluğa kapılıyorum işte o zamanlarda canım çok sıkılıyor üzülüyorumbugünlerde yine karamsarlaştım elimde olmadan

kızlar ben foto koymak istemiyorum kusura bakmayın bu konuya çok takılıp üzülmekte istemiyorum,psikolojim bozuluyor o yüzden dr ların dediği gibi sabırla bekleyeceğim RABBİM şifa vericek inşallah bence sizlerdeki rekeler (fotolara baktım)kesinlikle geçer ALLAHIN izni ile. benim halamın kızınında doğduğunda çok kırmızı bir leke varmış alnında annemler anlatıyor şimdi maşşallah pırıl pırıl yüzü keşki benim kızımın lekeleride öyle olsa ama olsun yinede Allahıma bin şükür Rabbim dermansız dert vermesinnn

mrb ark benim kızımdada var doğum lekeleri sağ göz kapağında iki kaş arasında alnında da küçük küçük var dr zamanla küçülür ama kaybolmayabilir dedi hemşire kaybolur zamanla demişti sabırla beklemekten başka çaremiz yok allah daha büyük dert vermesin sağlıkları yerinde olsun sizde düşünmeyin kendinizi yıpratmaktan başka bişi olmuo çevreye asla kulak asmayın derim.sağlıla büyütelim inş bebişlerimizi.

Kızlar hafif pembe lekeler için hiç üzülmeyin
benim bir arkadaşımın,1 aylık oldu bebeği şimdi erkek bebek bacaında kocaman kara bir lekeyle doğdu
nasıl diyeyim size,yeni doğan bebeğin bacağının yarısının kapkara olduğunu düşünün öyle bir leke
dr geçmez demiş ama hani erkek çocuğu ilerde büyümezse bacak büyüdükçe leke küşük kalır da bacak kıllanırsa görünmez ama leke de büyürse çok kötü görünür belki ileride aldırırlar bilmiyorm.

Sağlık açısından belki çok mühim bişey değil ama işte anne olunca,insan pireyi deve yapıyor.

Doktor geçer demiş geçer inşallah.Benim oğlumunda ensesinde kırmızı leke vardı.Yavaş yavaş 2 senede rengi açılarak kayboldu.Güle güle büyütün.

oğlumdakiler şarap lekesidir diye çok endişeleniyorum.sırf o cevabı duymamak için doktora götürmedim.geçer umudunu kaybetmek istemiyorum ben

benim de kızımda kahverengi doğum lekesi var.dizinin hemen üstünde iç yan tarafta.aynı yerde bende de vardı aynı şekildeydi.büyüdükçe benimkisi büyüyerek silikleşti ve yukarıya çıktı..benimkisi şimdi görülmüyor bile.inşAllah kızımdaki de geçer..

okul çağına gelince üzülmesinden çok korkuyorum.arkadaşları ve yeni tanışacağı insanlar hep o lekeleri sorucak.ALLAH a şükür halimize RABBİM başka dert keder vermesin.anne yüreği işte oğlumun
üzülmesinden çok korkuyorum

o yüzden arkadaşım çocuklarımızı kendine güvenen,şükretmesini bilen,sağlam birşekilde yetiştiricez okul çağına geldiğinde ona sordukları bu ne diye gereken cevabı verecek,geçeceğini söyleyecekve Allahıma şükür diyecek. benim kızımdada var hemanjiyoom hemde o kadar çokki ben şimdiden bunaldım insanlardan inşallah yavrumu dediğim gibi güçlü yetiştirebilirim ben sırf bu yüzden 2. çocuk düşünmüyorum kızımın psikolojisi bu lekeler yüzünden zayıflarsa benim desteğime gerek duyarsa diye bütün ömrümü ona adamak istiyorum yeterki ruh sağlığı yerinde,mutlu bir çocuk olsun diye ve inşallah rabbiin izniyle geçicek bu lekeler ben inanıyorum

geçmiş olsun bebişlere...
daha önce de yazdım buraya,kızım da da var.sanırım beytiyeyle aynı şekildeydi,o zamanki konuşmalarımızı hatrlıyorum.
burun deliklerinden kan akıp dudak üstünde birleşmiş gibi.
hiç doktora gitmedik,doğduğunda doktor geçebilir de kalabilir de dedi.gül dedi doktor bizimkine,bilimsel başka adı var mı bilmiyorum.şimdi 6,5 aylık.bazen nerdeyse görünmüyor,yalnız çok garip bir şey oldu,hiç inanmazdım ben bunlara ama gözümle görünce çok şaşırdım.nerdeyse kaybolmuştu lekeleri,bahçeye gittik,kızımı güllerin içinde dolaştırdım,dokundu hatta bazılarına.
yarım saat geçti sanırım,kızımın lekesi kıpkırmızı oldu,doğduğunda bile bu kadar belirgin değildi.inanamadım.herkes güle dokunduğu için kızardığını söyledi.bilmiyorum mantıklı mı ama o lekeleri hiç o kadar kırmızı görmemiştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…