Bebeğinde hıgh venozum asd olan var mı?

taloperas

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2024
5
0
27
Merhaba arkadaşlar, detaylı ultrasonda belli olmayan doğduktan sonra kalbimde üfürüm için bile yönlendirilmediğim( üfürüm duyulmadı gayet sağlıklı dendi) kardiyoloji bölümüne kendi isteğim üzerine kızımı götürdüm. 40 günlükken götürdüğümde kalbinde açıklık olduğunu ve kapanacak bir yerde olmadığını söyledi doktor bey. Bölgeside Hıgh venozum asd diye geçiyor ve bu asd tipine akciğerlerden kalbe giden damarlarda terslik olabileceği durumu da eşlik ediyor olabilir dendi. Bu sebeple önce anjiyo ardına açık kalp ameliyatı kaçınılmaz dedi. Bulunduğum şehirde başka bir çocuk kardiyoloji doktoru olmadığı için başka bir şehirde iki farklı profesöre götürdüm. İkisi de aynı şeyi söyledi açık kalp ameliyatının kaçınılmaz olduğunu ve öncesinde anjiyo olması gerektiğini söylediler. Yaş olarak bana bıraktılar 5 yaşına kadar kadar verin ve yaptırın dediler. Ama çocukta travma oluşmaması açısından ne kadar erken olursa o kadar iyi olur deyip 2-3 yaş önerdiler. Bu konuyu da hem benim gibi çocuğu bu rahatsızlığı yaşayan varsa bilgi vermek ve süreci anlatmak aynı zamanda daha önce yaşamış ve ameliyat olan varsa sürecini benimle paylaşmasını istediğim için açtım.

Merhaba çok geçmiş olsun, umarım bilen birileri yardımcı olur ç, hem konu yukarıda kalsın hem de bilgim olsun diye yazdım, bir belirtisi oldu mu peki neden götürdünüz? Şu an bi sorun yaşıyor musunuz

Merhaba çok geçmiş olsun, umarım bilen birileri yardımcı olur ç, hem konu yukarıda kalsın hem de bilgim olsun diye yazdım, bir belirtisi oldu mu peki neden götürdünüz? Şu an bi sorun yaşıyor musunuz
Hiçbir belirtisi yok . Hiçbir sorun yaşamıyoruz. Kontrol amaçlı öylesine götürmüştüm..Geçmiş olsun dileğiniz için de ayrıca teşekkür ederim..

Hiçbir belirtisi yok . Hiçbir sorun yaşamıyoruz. Kontrol amaçlı öylesine götürmüştüm..Geçmiş olsun dileğiniz için de ayrıca teşekkür ederim kendim de hemşireyim gözlemleyebiliyorum.. Çocuk doktorlarına söyleyince de şaşırıyorlar. Bu yüzden lütfen herkes yeni doğduğunda bir kez olsun götürsün.

Benim kıZımda avsd vardı. 1 yaşında açık kalp ameliyatı geçirdi. Ne kadar erken o kadar iyi diyebilirim. Küçükken toparlanmaları daha kolay oluyor. Ameliyatın adı bile korkutucu ama inanın yaşayan bir anne olarak söylüyorum süreç o kadar korkutucu değil

Benim kıZımda avsd vardı. 1 yaşında açık kalp ameliyatı geçirdi. Ne kadar erken o kadar iyi diyebilirim. Küçükken toparlanmaları daha kolay oluyor. Ameliyatın adı bile korkutucu ama inanın yaşayan bir anne olarak söylüyorum süreç o kadar korkutucu değil
Yaşına siz mi karar verdi
Yaşa siz mi karar verdiniz acaba. Bende erken ettirmek istiyorum ama çok kararsızım. Gelişimini kötü etkiledi mi ne kadar süre de toparladı acaba

Yaşına siz mi karar verdi

Yaşa siz mi karar verdiniz acaba. Bende erken ettirmek istiyorum ama çok kararsızım. Gelişimini kötü etkiledi mi ne kadar süre de toparladı acaba
Yaşa doktor karar verdi gelişimi etkilemedemm halledelim dedi. Hastaneden çıkarken bir şeyi kalmamıştı diyebiliriim. Direkt normal hayata dönün dedi doktorlar. Esas geç kalırsa gelişimini kötü etkiliyor. Ameliyat sonrası çok daha hızlı gelişti

Hiçbir belirtisi yok . Hiçbir sorun yaşamıyoruz. Kontrol amaçlı öylesine götürmüştüm..Geçmiş olsun dileğiniz için de ayrıca teşekkür ederim..
Çok garip değil mi götürmeseydiniz ne zaman belirti vericekti acaba, neyse ki götürmüşsünüz , benim bebeğim de 34 haftalık doğdu normal dr kontrollerinde bir problem görmediği için kardiyolojiye götürmedim daha

X