Bebeğini 3 dil ile büyüten aileler (Trilingual Bebekler) var mı?

Son 1 aydır kulağı aşina olsun diye ingilizce şarkıların çince versiyonunu olan bir sayfa gönderdi çince öğretmenimiz. Başta sevmedi ona farklı gelince sonra çok kısa ve en sevdiği şarkıları açtım şimdi alıştı diyebilirim.

Yolumuz uzun farkındayım umarım babası gibi dile aşina olur ki. Şuan İngilizceyi tam gramerle konuşmuyor. " Daddy i want play" gibi tam iyelik eklerini de bilmiyor ama yavaşça babası bu süreci şimdilik iyi yönetiyor. Özel derslerden fırsat olsa daha fazla zaman geçirip artacak ama şu 10 günlük tatil çok işe yaradı ❤️

Kitaplar eklenmemiş 🤭
İlk çince kitaplari
Screenshot_2022-04-14-23-34-10-572_com.miui.gallery.jpg

Bende çocuğumu çift dille yetiştirmeyi düşünüyorum
Eşim çince ingilizce/ ben ingilizce konusunda epey iyiyiz
Bakalım çocuk dirençli mi olacak uyumlu mu
Ya harikasnz ❤️ eşiniz Çinli mi sizde uluslar arası evli misiniz? 😻 bebeğiniz kaç aylık? Şimdiye kadar nasıl gelişti süreciniz biraz bahseder msnz?
ana dilim Türkçe olduğu için öncelik Türkçe'ye verdim sadece İngilizce biliyorum. Onu da babası konuşunca kodlayinca ilkokula başlayınca sadece evde ingilizce konuşalım diyoruz.

Ya harikasnz ❤️ eşiniz Çinli mi sizde uluslar arası evli misiniz? 😻 bebeğiniz kaç aylık? Şimdiye kadar nasıl gelişti süreciniz biraz bahseder msnz?
ana dilim Türkçe olduğu için öncelik Türkçe'ye verdim sadece İngilizce biliyorum. Onu da babası konuşunca kodlayinca ilkokula başlayınca sadece evde ingilizce konuşalım diyoruz.

Alessia 🌸 eşim türk ☺️ bende türküm
Bebeğimiz yok

Ama bebeğimiz olduğunda neler yaparız ona neler vermeliyiz bunlari belirledik ya da öyle istedik 🤭

Biraz yüklenecek gibiyiz kaldırabileceği dönemlere yönelik ☺️ plan olarak kalmayacak ♥️

Alessia 🌸 eşim türk ☺️ bende türküm
Bebeğimiz yok

Ama bebeğimiz olduğunda neler yaparız ona neler vermeliyiz bunlari belirledik ya da öyle istedik 🤭

Biraz yüklenecek gibiyiz kaldırabileceği dönemlere yönelik ☺️ plan olarak kalmayacak ♥️
Eğer kodlama yöntemi ile ogretecekseniz siz ve eşiniz hep aynı dille konuşmalısınız, karnımdyken bile eşim İngilizce konuşurdu oğlumla.
Ne kadar güzel bilinçli aile olmak ❤️ yüklenecek gibi düşünmeyin nasıl alisirsa öyle gider ve ilgisi varsa devamı da gelir 😻😻
İnşallah o sürecler olunca da yine burdan paylaşın deneyim olsun, sevgiler.
Bu arada eşiniz çince nerden öğrenmiş onu da merak ettim.

Eğer kodlama yöntemi ile ogretecekseniz siz ve eşiniz hep aynı dille konuşmalısınız, karnımdyken bile eşim İngilizce konuşurdu oğlumla.
Ne kadar güzel bilinçli aile olmak ❤️ yüklenecek gibi düşünmeyin nasıl alisirsa öyle gider ve ilgisi varsa devamı da gelir 😻😻
İnşallah o sürecler olunca da yine burdan paylaşın deneyim olsun, sevgiler.
Bu arada eşiniz çince nerden öğrenmiş onu da merak ettim.
Biz evliyken öğrendi üç yıllık evliyiz
Her süreçte yanındaydım çok keyifliydi
Bende eşlik ettim ama onun gibi olmadi benim duzey, hsk 2 de kaldım ben.
Çince yazarken biseyleri yamuk cizersem deliriyorum düzgün olmadı diye 😂😂😂😂 ondan ilerletemedim ben sinir bastı durdu

Eşimin okuması da yazması da yüksek düzeyde cince icin, beni yola getirebilir ☺️

Dogdugu gunden beri evde Turkce, İngilizce ve Cince konusuyoruz. Esim de ben de her iki yabanci dilde iyiyiz. Herhangi bir yontem uygulamadik. Oglum yaklasik 20 aylik su an. Ortaya karisik bir seyler konusuyor.

Biz evliyken öğrendi üç yıllık evliyiz
Her süreçte yanındaydım çok keyifliydi
Bende eşlik ettim ama onun gibi olmadi benim duzey, hsk 2 de kaldım ben.
Çince yazarken biseyleri yamuk cizersem deliriyorum düzgün olmadı diye 😂😂😂😂 ondan ilerletemedim ben sinir bastı durdu

Eşimin okuması da yazması da yüksek düzeyde cince icin, beni yola getirebilir ☺️
Çok tatlısınz mesajdan bile enerjnz geliyor ❤️❤️

Dogdugu gunden beri evde Turkce, İngilizce ve Cince konusuyoruz. Esim de ben de her iki yabanci dilde iyiyiz. Herhangi bir yontem uygulamadik. Oglum yaklasik 20 aylik su an. Ortaya karisik bir seyler konusuyor.
Harika ❤️❤️ aslında tam bekledigm ailesnz 😻😻 kodlama olmadan nasıl gelişirse mi konuştunuz inanın merak edyrm. Biraz daha bahseder msnz rica etsem.

Harika ❤️❤️ aslında tam bekledigm ailesnz 😻😻 kodlama olmadan nasıl gelişirse mi konuştunuz inanın merak edyrm. Biraz daha bahseder msnz rica etsem.

Dedigim gibi ozel bir yontem uygulamadik. İsimiz geregi gun icinde surekli İngilizce ve Cince konusuyoruz. Haliyle bir kulak dolgunlugu oluyor. Bunun haricinde sarkilar ve her gece esimin ozellikle Cince masal anlatmasi var. Bazen bir kelime soyledigimde tekrarliyorsa onu diger dillerde soyluyor. Amac dile maruz kalsin.

3 yasindan sonra profesyonel destek alacagiz. Tabi o zaman kadar Cin’e yerlesmemis olursak. 🌸

Hayır öğretmenimiz Türkle evli bir Çinli aynı şehirdeyiz. Onunda 2 çocuğu var 5 yaşında olan iyice söktü şuan cinceyi. Ki onlarda İngilizce Türkçe ve çince konuşuluyor evde.
Biz çocukken evde Türkçe Kürtçe ve Arapça konuşulurdu. Tüm aile ferdleri bu üç dili de çok iyi seviyede konuşur. Bence beklemeye gerek yok. ☺️

Dedigim gibi ozel bir yontem uygulamadik. İsimiz geregi gun icinde surekli İngilizce ve Cince konusuyoruz. Haliyle bir kulak dolgunlugu oluyor. Bunun haricinde sarkilar ve her gece esimin ozellikle Cince masal anlatmasi var. Bazen bir kelime soyledigimde tekrarliyorsa onu diger dillerde soyluyor. Amac dile maruz kalsin.

3 yasindan sonra profesyonel destek alacagiz. Tabi o zaman kadar Cin’e yerlesmemis olursak. 🌸
Özellikle masal ve oyun oynarken konuşma tam bilinçli algıladığı zaman oluyor çok iyi yapıyorsunuz hayran kaldım.
oglum şuan 32 aylık oldu. Biz de nasip olursa 36 ayda başlatacağız. Dedgim kanalı bilmiyorsnz belki de biz ekranla tanistrdk eğitici şarkılar izliyor YouTube kidsten.
Sizinde planınız mi var o şekilde? Esim de diyor ilgisi varsa ilerletmk adına 1 yıl gideriz ben her yerde ingilizce is bulurum oğlumuz için yaparız diyor. İnşallah hayırlısı ise olsun 🙏
Siz cinceyi nerden ogrendnz?

X